Forum prawne (strona 420)

Witam!Chciałabym się dowiedzieć jak długo Związek Banków Polskich może trzymać dane dłużnika.Staramy

Witam!Chciałabym się dowiedzieć jak długo Związek Banków Polskich może trzymać dane dłużnika.Staramy się z mężem o kredyt mieszkaniowy,dług został spłacony w 2008 roku a w bankach widnieje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.30 15:29:14

Sprzedaż działki a dochód na członka rodziny

Jestem studentem i nadchodzącym roku akademickim chciałbym ubiegać się o stypendium socjalne, do którego potrzebne jest m.in. zaświadczenie o dochodach na członka rodziny.

Czy pieniądze z pola ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.30 15:13:54

pożyczka i weksel inwestycyjny a art 171 prawa bankowego

Chciałbym rozpocząć wątek poświęcony kwestii charakteru tego instrumentu do pozyskwiania kapitału przez firmę w kontekście prawa bankowego
1. Czy weksle jest pozyskiwaniem środków finansowych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.30 15:12:35

Umowa żlecenie POMOCY

Witam jestem tu nowy i chciał bym dowiedzieć się kilku rzeczy co do mojej umowy..
Tak więc pracuje w ochronie w systemie 24h/48h w niedziele mam dzień wolny według grafika a szef każe mi przyjść ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.30 14:41:31

Staż nauczycielski a ciąża?

Witam,

Z rozpoczynam staż nauczycielski, umowa o pracę kończyć się z dniem 29.08.2013. Chciałabym prosić o informację, a mianowicie:
1. Jeśli zajdę w ciąże pod koniec stażu, czy moja umowa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.30 14:4:44

zmiana wspolwlasciciela mieszkania

Witam,
Żona ma kredyt na mieszkanie 50/50 z jej eks chłopakiem. Eks współopłacał kredyt przez 2 lata, po czym sie wyprowadzil i juz nie placil.
Teraz my z żoną opłacamy kredyt, a pan eks nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.30 13:10:22

Kredyt konsumencki - czym to sie je?

Ustawa o kredycie konsumenckim podpisana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego dnia 18 grudnia 2011 roku, wprowadziło nowe regulacje ułatwiające zaciągnięcie tzw. kredytów konsumenckich. Założenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.30 10:57:22

Czym jest kredyt?

Reguluje go prawo bankowe. Zgodnie z prawem tym kredyt może zostać udzielony tylko przez bank! W przypadku kredytu, bank środki finansowe pożyczane są na określony czas i na konkretny cel. Kredyt ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.30 10:50:20

czym jest pożyczka?


Reguluje ją kodeks cywilny. Sprawa tutaj jest dosyć prosta gdyż w świetle prawa pożyczki udzielić może nam każdy, kto ma pieniądze. Tak więc może być to zarówno instytucja, jak i osoba prywatna. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.30 10:49:38

Nakładki na bankomaty w Krakowie!! Uwaga!!

No niestety, ja prawie się naciołem. Coś mnie pchnęło do tego żeby jednak nie wypłacać tylko w sklepie zapłacić gotówką. I okazało się dzien potem że policja zlikwidowała nakładkę z tego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.30 10:26:32

Zniszczone bagaże - kto poniesie konsekwencje?

Oczywiście że organizator za to odpowiada, każdy prawnik ich udupi więc bez obaw. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.30 10:25:4

Totolotek konta Jacek Rostowski.

No też mi się wydaje że się pan minister pospieszył nie co i teraz ktoś beknie za to, spowiedzam isę że sam minister. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.30 10:22:34

Dziecko świadkiem podczas rozwodu.

Psycholog z sędzią może porozmawiać z dzieckiem o rodzicach. Ale jako świadek wątpię. Może lepiej by pan opisał sprawę co? W jakiej sprawie dokładnie miały by być potrzebne zeznania dziecka? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.30 10:21:53

Legalna muzyka w knajpce bez broblemów z KRRiT.

puszczą swoją muzykę, o ile umie pan grać i grać znośnie dla ucha:P ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.30 10:19:37

nie płacony mandat karny - problem z abonamentem na nowy telefon

Poważnie, panu abonamentu nie chcą przedłużyć? No to komórka na kartę i tyle. A ten zaległy mandat radzę zapłacić i się z KRD wyrejestrować. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.30 10:19:5

wypadek w drodze na szkolenie.

Tak samo jak wypadek w pracy. Pracodawca wysłał pana na szkolenie więc jest pan jakby w drodze do miejsca wykonania zadania zleconego panu przez pracodawcę. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.30 10:18:11

na czym polega emerytura kapitałowa?

proszę szukać na portalu, tam jest wszystko, nie ma się co produkowac bez potrzeby na forum. http://e-prawnik.pl/wiadomosci/zmiany-w-prawie/emerytury-kapitalowe.html ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.30 10:17:16

TOTOLOTEK działa nie legalnie!!

Zgasza się, totolotek to bukmacherka! W dodatku jeszcze na gry internetowe przeszli więc się nie ma co dziwić że coś zaczeło ministrowi śmierdzieć.. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.8.30 10:13:27

Wkłady kominowe i pozwolenia nadzoru budowlanego

Witam!

Czy muszę mieć zgodę np. nadzoru budowlanego, aby założyć nowe wkłady kominowe?

Najbardziej byłbym rad jeśli otrzymałbym jakieś źródła w ustawach lub pokrewnych dokumentach. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.29 23:38:54

Zarządzenie wykonania kary pozbawienia wolnosci .Zażalenie

Witam!
Z Twojej opowieści wynika, że zachodzą przesłanki do odroczenia wykonania kary. Musisz to wszystko dokładnie opisać - tak jak na tym forum i najlepiej poprzec dokumentami dotyczacymi Twojego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.29 22:18:11

Czy w takim przypadku mogę domagać się jakiejś kompensaty ,negocjować cenę lub innego zadość

Czy w takim przypadku mogę domagać się jakiejś kompensaty ,negocjować cenę lub innego zadość uczynienia ,czy mam prawo czuć się oszukana ,czy mogę odmówić podpisania aktu i odstąpić od umowy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.29 20:24:0

odzkodowanie

Proszę mi pomóc co mam robić gdy w mieszkaniu w którym mieszkam powstało zagrzybienie mieszkanie jest spółdzielczo- własnościowe a zagrzybienie powstało z winy spółdzielni ponieważ nie ocieplili ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.29 17:39:4

Alimenty dla pełnoletniego dziecka, pozbawienie praw rodzicielskich

Dzień Dobry, Niestety nie może Pan pozbawiać ojca praw rodzcielskich. Natomiast może Pan wystąpić o alimnety. Pozdrawiam, Małgorzata Woźniak ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.29 13:49:39

Zgłoszenie do KRD.

Zgłoszenie do KRD. Zapisałam się na fitnes i podpisałam roczną umowę. Jednak po jakimś czasie przestałam chodzić na zajęcia i nie uiszczałam abonamentu bo nie chodziłam. W umowie jest zapisane, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.29 12:25:55

Nie dla ustawy o zgromadzeniach publicznych.

W Warszawie, Szczecinie i Krakowie zorganizowane zostały protesty przeciwko ustawie o zgromadzeniach publicznych. Dla przypomnienie prezydent Bronisław Komorowski zaproponował ją po wydażeniach z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.29 10:44:25

Głuche telefony - policja pomoże?

Oficjalne zgłoszenie. Ale nie wiem czy mogą tak podać numer, raczej nie liczyłbym na to. Nie wiem czy mogą też go od tak sprawdzić. Skoro nie bylo gróźb ani obrazy osoby to pewnie panowie to zupełnie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.29 10:27:17

wynagrodzenie za godziny nadliczbowe

Za pracę w godzinach nadliczbowych, oprócz normalnego wynagrodzenia, przysługuje w zasadzie dodatek w wysokości 100 % wynagrodzenia - za pracę w godzinach nadliczbowych przypadających:
w nocy,
w ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.29 10:27:13

2012.8.29 10:26:56

Nowe prawo jazdy A-m

Super, ale po co to komu? To kolejny genialny pomysł. To nie skutery są winne, tylko kierowcy pojazdów, nie tylko skuterów ale i samochodów. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.29 10:23:51

Wycofanie zgłoszenia wypadku

Witam,

Mam taki problem:
Jechałem z kumplami rowerem i zostałem potrącony tz. rower uległ lekkiemu uszkodzeniu, a sprawca nawiał. Była noc więc nie widziałem kto i jaki samochód ale pod wpływem ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.8.28 23:3:0

Pomocy prosze!odszkodowanie!

Witam,
Mam problem i to spory nie wiem czy mogę szukać już adwokata i czy w ogóle mogę go szukać?!?
Sprawa dotyczy dnia 25.07 tego roku dokładnie 34dni temu.
Urodziłam córkę w jednym z Warszawskich ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.28 22:10:21

Podwójna wpłata

Witam

Mam pytanie o podwójną wpłatę za wizę w ambasadzie USA (opłata za rozpatrzenie wniosku MRV)
Wykonałem wpłatę przelewem internetowym, a na miejscu dowiedziałem się, że bez pieczątki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.28 21:9:7

Pytanie o zachowek.

tak, jeśli wszystkie trzy będą w testamencie ale jedna z nich dostanie mniej niż przysługujący jej zachowek, będzie mogła dochodzić jego uzupełnienia ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.8.28 19:49:8

Witam, mam pytanie o podatek od sprzedaży mieszkania. We wrześniu 2007 kupiliśmy z mężem mieszkanie.

Witam, mam pytanie o podatek od sprzedaży mieszkania. We wrześniu 2007 kupiliśmy z mężem mieszkanie. W maju 2010 w wyniku rozwodu i podziału majątku [podział majątku notarialnie, nie sądownie] ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.28 19:9:25

Jestem nauczycielką w szkole publicznej. W tej chwili jestem na urlopie wychowawczym do 31 sierpnia.

Jestem nauczycielką w szkole publicznej. W tej chwili jestem na urlopie wychowawczym do 31 sierpnia. Dyrektor szkoły kazał mi przyjść na radę pedagogiczną 29 sierpnia. Nie mam z kim zostawić dziecka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.28 15:57:20

Czy mam szanse odzyskać opiekę nad drugim dzieckiem po rozwodzie?

Witam,

Powinna Pani wystąpić do sądu o prawo do miejsca zamieszkania syna przy Pani ze względu na okoliczności, które Pani podała. Jednakże powinna mieć Pani jakiekolwiek dowody na złe traktowanie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.28 15:46:39

13 - pensja.

W jakich sytuacjach wypłacana jest trzynastka? komu się należy i od czego zależy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.28 13:10:3

Kserowanie dokumentów przez banki.

Czy banki mogą kserować dokumenty tożsamości swoich klientów? Czy mogę domówić kserokopii a przy tym normalnie otrzymać usługę którą chcę. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.28 13:6:17

Parabanki do KNF?!

Mam takie pytanie, czy wystarczające będzie poddanie parabanków KNF aby stałe się one bezpieczne dla klientów? czy może lepsze było by ich zakazanie, tylko ze wtedy przejdza one do podziemia a ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.28 12:53:7

praw dla pasażerów autokarów

Unia Europejska domaga się poprawy standardów usług transportowych. W wyniku tego przewoźnicy, którzy nie wywiążą się ze swoich obowiązków będą musieli zapewnić zwrot ceny biletu, zakwaterowanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.28 12:50:24

Szyldy sklepów nie po Polsku - można to zgłosić do UOKiK??

Niestety mam ten sam problem i te samą frustracje. Niestety szyldów to nie dotyczy. Tzn. prawo ich nie dotyczy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.28 12:28:50

Wymiotowanie w Taxi.

Wystarczy że jeżeli pan nie zapłaci to taksówkarz wezwie policje żeby zabrała pana na izbę wytrzeźwień. Pobyt to 280zł. a potem może starać się o odszkodowania za koszta poniesione w związku ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.8.28 12:28:16

Czy mogę w jednej pozwie zawrzeć trzy wnioski?

Niestety nie. Musi Pani rozdzielić te wnioski. Pozdrawiam, Małgorzata Woźniak ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.28 12:25:14

Źle ubrany Taksówkarz? Możesz to zgłosić do centrali.

Ha ha ha, to chyba jakiś żart. Jak w upał 3o stopniowy mam siedzieć w samochodzie ubrany jak nie w krótkie spodenki i koszulkę z krótkim rękawem. Wracać do domu i myć się? Co ile co 30 minut? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.28 12:25:11

Prywatne prosektorium w szpitalu - nie zgodne z prawem?

Wydaje mi się że ustawa zabrania, prowadzić taką działalność osobie która już ma zakład pogrzebowy w danej gminie. Sprawdzę jeszcze. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.28 12:21:58

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Bardzo dziękuje Panu za te informacje, są bardzo pomocne.
Pozdrwiam. ... Zobacz wątek

153 odpowiedzi | Strony: 1 2 3 4

2012.8.28 12:20:33

2012.8.28 12:19:12

Dziedziczenie testamentu

Witam,

interesuje mnie co stałoby się w sytuacji gdy jest mieszakanie zapisane osobie niespokrewnionej, nie związanej prawnie ze spadkodawcą, w dwóch sytuacjach:

1. umiera spadkobierca
2. umiera ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.28 10:9:15

problem z podziałem majątku

jaki to problem? Możesz też zerknąć tutaj: http://e-prawnik.pl/artykuly/prawo-rodzinne/rozwod-i-separacja-a-podzial-majatku-wspolnego-malzonkow.html ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.28 8:37:43

Praca w MLM a urlop zdrowotny.

Witam.
Pracuje jako nauczycielka i od września idę na roczny urlop zdrowotny. W tym czasie nie wolno mi podejmować się żadnej pracy. Czy tyczy się to także dystrybutora firmy MLM? Czy jeśli takowym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.28 2:10:22

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika