Działka rolna - budowa domku

Odpowiedzi w temacie (2)

Nicolas

8.3.2012

Witam. Posiadam działke którą przepisał na mnie zmarły ojciec. Działka rolna, ale z podpietą kanalizacją, bo szwagier ojca to zrobił dla nas trocę na lewo, podobnie woda. Czy na takiej działce o powierzchni 3 hektarów mogę postawić domek-rekreacyjny nie mieszkalny, ale defacto będzie się dało w nim normalnie mieszkać?
Prosze o opinie na ten temat. Ewentualnie czy moge zrobić tak że tylko niewielki fragment tej działki zostanie wydzielony jako działka budowlana?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

elka18

2012-03-08 11:47:45

hmmm... no to juz pytanie strikte do rpawnika, ale pod działke rekreacyjna nie musisz miec dzialki z prawem budowalnym, rolna wystarcza. co innego jak masz zamiar tam noramlnie mieszkac. w sezonie letnim to zeden problem co innego jak cie ktos sprzeda ze masz dom bez prawa budowalnego i nie na dzialce budowalnej postawiony.

waclaw33

2012-03-08 13:53:53

jak dla mnie to farsa, twoja dziala twoja sprawa, kij kogos obchodzi gdzie mieszkasz i w jakich warunkach!!

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Będą zmiany w obrocie ziemią rolną

  Przygotowywane zmiany będą miały na celu m.in. złagodzenie dotychczas obowiązujących ograniczeń w obrocie nieruchomościami rolnymi. 

 • Zmiany w projektowaniu budynków

  Od 1 stycznia 2018 r. obowiązuje podpisana 14 listopada 2017 r. przez ministra infrastruktury i budownictwa nowelizacja rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać (...)

 • Ułatwienia w obrocie ziemią

  Rada Ministrów przekazała do Sejmu projekt ustawy o zmianie ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego oraz niektórych innych ustaw, przygotowany przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi.

 • Więcej pieniędzy na budowę Muzeum Historii Polski

  Zwiększenie budżetu na budowę Muzeum Historii Polski z 310 do 659 mln zł oraz wydłużenie terminu budowy do 2020 r. – takie zmiany wprowadza nowelizacja uchwały w sprawie ustanowienia programu (...)

 • Zakup działki pod budowę domu

  Osoba, która chce kupić działkę pod budowę domu ma dwie możliwości. Może kupić działkę budowlaną albo działkę rolną, której odrolnienie związane jest z wieloma formalnościami. (...)

NA SKÓTY