Forum prawne

czy wybór PKD 70.22.Z powoduje konieczność bycia vatowcem?

mam pytanie jak w temacie tj. czy wybierając jako PKD 70.22.Z z automatu muszę stać się vatowcem??? czy mogę skorzystać ze zwolnienia podmiotowego tj z uwagi na nieprzekroczenie 150.000 zł przychodu

moja firma świadczy m.in. usługi w zakresie zarządzania projektami unijnymi - nie doradzam tylko osobiście zajmuje się wypełnianiem odpowiednich formularzy, wniosków, opisywaniem faktur etc.

zgodnie z ustawą o VAT
art 113 ust.13. Zwolnień, o których mowa w ust. 1 i 9, nie stosuje się do ... , oraz podatników:
....
2) świadczących usługi prawnicze oraz usługi w zakresie doradztwa, a także usługi jubilerskie;
....

natomiast zgodnie z obowiązującą pkd
70.22.Z Pozostałe doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania
Podklasa ta obejmuje:
- doradztwo i bezpośrednią pomoc dla podmiotów gospodarczych i innych jednostek w zakresie:
? planowania strategicznego i organizacyjnego,
? strategii i działalności marketingowej,
? kontroli kosztów i innych zagadnień finansowych,
? zarządzania produkcją,
? zarządzania zasobami ludzkimi, doradztwa personalnego,
? planowania, organizacji pracy, efektywności zarządzania,
? opracowywania systemów prowadzenia rachunkowości i kontroli wydatków.
- doradztwo i bezpośrednią pomoc dla podmiotów gospodarczych i administracji państwowej w zakresie:
? planowania metod czy procedur dotyczących rachunkowości, programów związanych z kalkulowaniem kosztów, procedur dotyczących kontroli budżetu,
? planowania, organizacji, efektywności i kontroli itp.

Zastanawiam się, czy skoro ww klasa obejmuje zarówno doradztwo jak i bezpośrednią pomoc natomiast ustawa o vat wyłącza z podmiotowego wyłączenia jedynie doradztwo to świadcząc usługi stanowiąca "bezpośrednią pomoc" mogę skorzystać ze zwolnienia podmiotowego z vat.

2012.3.12 9:49:55

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: czy wybór PKD 70.22.Z powoduje konieczność bycia vatowcem?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika