Forum prawne (strona 468)

kto dziedziczy ten dług??

nie, tego długu pan nie odziedziczy. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.3.9 9:19:25

Dług z Ptc i komornik

[cytat]

Chciałabym się dowiedzieć czy istnieją i czy mam szansę na jakieś inne załatwienie tej sprawy.
Czy istnieje możliwość umorzenia chociaż części odsetek, czy ominięcie komornika ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.3.8 20:28:22

samochód zajęty przez komornika

Sprawa dotyczy samochodu ,który został zajęty przez komornika.Samochód jest w połowie własnością moją i mojego syna, który przez zawartą między nami umową darowizny, stał się właścicielem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.8 18:19:49

Zakochaj się w Lublinie!

Mówią, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Zwykle po kilku minutach rozmowy jesteśmy w stanie określić swój stosunek do nowo poznanej osoby i zdecydować, czy chcielibyśmy ją spotkać ponownie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.8 14:22:31

taryfikator mandatów 2012 zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Prawo mówi że: Spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym: kwota mandatu karnego przypisana za naruszenie stanowiące przyczynę zagrożenia powiększona o 200, jednak nie więcej niż ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.8 13:54:2

kodeks wykroczeń przejazd bez biletu

jak pan zapłaci jeden manadat to już to panu nie grozi wiec bez paniki, potem moze pan sie dalej bawic w ciuciu babke z nieplaceniem. ale prosze pamietac o dosetkach i o komorniku. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.8 13:53:58

Działka rolna - budowa domku

jak dla mnie to farsa, twoja dziala twoja sprawa, kij kogos obchodzi gdzie mieszkasz i w jakich warunkach!! ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.8 13:53:53

wypowiedzenie pracy przez pracodawce drogą mailową

faktycznie dupek;] dosyp mu smecty do do kawki nastepnym razem. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.8 13:53:49

Dłuższe oczekiwanie na ślub kościelny.

olać to, naprawdę kościół tylko pomaga laicyzacji tamiki głupotami ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.8 13:53:44

Czy ktoś już korzystał z firmy Inplus?

Witam, mam problem z odzyskaniem długu, przeglądałem różne oferty i natrafiłem na ciekawą ofertę firmy Inplus w Warszawie. Czy ktoś już z nimi współpracował? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.8 13:13:47

pomoc w sprawie notarialnej

Nieruchomości się kupuje umową sprzedaży w formie aktu notarialnego.
Sprzedaje/-ą właściciel/-e, a wy kupujecie w udziałach: po 1/2 części. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.3.8 11:55:50

Ile czasu na L4?

możesz zadzwonić i poprosić o to. scan , fotokopia, też rpzejdą tylko musisz uprzedic, jak dla szefa to za mało to niech ci kogoś podesle do domu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.3.8 11:46:33

rozłożenie długu na raty - proszę o pomoc

Witam,
w pewnym momencie mojego życia miałem problemy z pieniedzmi, zadłużyłem niestety sie na czynszu głównie, ponieważ nie mogłem sobie odmówic jedzenia na rzecz dachu.
teraz troche wychodze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.8 10:49:57

przerejestrowanie pojazdy

prosze pana nie może pan jezdzic nie przerejestrowanym pojazdem
za to jest kara bo to tak jakby pan jezdził nie swoim, jak pan spowoduje wypadke to tez bedzie problem. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.8 10:30:46

Praca i renta czy to możliwe??

można pracować, to oczywiste, nie wiem skąd te pomysły u ludzi że emerytura lub renta wyklucza możliwość pracy. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.3.8 10:28:47

Kara za zcieńcie drzewa w parku miejskim?

... alkohol ojcem pomysłów polaków... no pomysł przedni... gorzej z wykonanien widzę. Ale przynajmniej najlepsze gatunkowo drewno w Polsce Pan wybrał.
... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.8 10:27:25

źle wypisany mandat karny = brak mandatu?

jeżeli pesel się zgadza to mandat jest ważny.
ale jeżeli jest błąd w nazwisku i adresie to w momencie gdy zostanie pan powiadomiony o uregulowaniu zaległości to może się pan udać na komendę ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.8 10:26:0

najniższa płaca krajowa 2012 umowa zlecenie

powinien pan dostać, ale jeżeli pan pracuje na 1/2 etatu to wówczas dostanie pan połowe z tej sumy. moze to jest problem. etat jest pelen czy czesciowy? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.8 10:23:13

pozew rozwodowy, za porozumieniem stron

poradnia psychologiczna?... wystarczy powiedzieć że rozpad pożycia nastąpił rok temu, a i pan i żona macie kogoś innego, uczucie wygasło zaczeliście już życie na nowo a rozwód to fromalność. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.3.8 10:21:53

współmałżonek nie dostaje spadku

pytanie czy w testamencie o ile taki był, zmarły małżonek pana/panią wydziedziczył? w przypadku gdy domaga sie tego rodzina wazne bedzie jakie stosunki były miedzy panstwem w ostatnim okresie. ogolnie ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.3.8 10:20:17

Nauczyciel stażysta-problem z ukończeniem stażu

Nauczyciel stażysta-problem z ukończeniem stażu Witam mój problem wygląda następująco.
Od 1 września pracuje w szkole gdzie otrzymałam umowę na rok szkolny to jest do 31.08.2012.Czyli wg umowy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.8 6:2:30

Wypowiedzenie,a zwolnienie lekarskie

Witam,
wypowiedzenie zostało wręczone przed uzyskaniem zwolnienia - jest więc skuteczne.
Jeśli kończy się zwolnienie lekarskie, następnego dnia rano, przed pracą należy iść do lekarza i następnie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.3.7 22:18:47

witam.kupilem telefon (850zl),ktory okazal sie niesprawny.mam jedynie wiadomosci z forum ,w ktorych

witam.kupilem telefon (850zl),ktory okazal sie niesprawny.mam jedynie wiadomosci z forum ,w ktorych sprzedajacy pisal ze dziala.moge odzyskac pieniadze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.7 20:7:5

Niezgłoszona stłuczka

Witam. Kilka dni temu, na parkingu miała miejsce pewna sytuacja. Otóż gdy parkowałem, usłyszałem zza swojego samochodu dwukrotnie dźwięk klaksonu. Przestałem więc cofać i podjechałem do przodu. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.7 17:33:45

Oszukana przez adwokata

Witam.
Chciałabym zasięgnąć rady ponieważ prawnik do którego zgłosiłam się o pomoc w sprawie alimentów dla dziecka, był złym obrońcą, złym doradcą i w ogóle nie zaangażowany w sprawę. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.3.7 17:21:37

ile można dostać punktów karnych?

24 punkty które się kasują po roku od ich otrzymania ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.7 13:54:13

Jazda wierzchem po ulicach miasta.

Art. 36. 1. Zabrania się jazdy wierzchem:
1) bez uzdy;
2) obok innego uczestnika ruchu na jezdni;
3) po drodze oznaczonej znakami z numerem drogi międzynarodowej oraz po drodze, na której obowiązuje ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.7 13:54:1

używanie kajdanek przez ochronę sklepu

jak użyją to sprawa na drodze cywilnej przeciw firmie i marketowi. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.7 13:53:56

Podatek za Psa 2012.

Zgodnie z artykułem 18a ustawy o podatkach i opłatach lokalnych opłata od posiadania psów może zostać wprowadzona przez radę gminy. Wysokość wacha się pomiędzy od 45 do 115zł. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.7 13:53:51

Wykaz świąt panstwowych

Tutaj masz wykaz:
1 marca - Narodowy Dzień Pamięci \"Żołnierzy Wyklętych\" (ustanowiony w 2011)
1 maja - święto bezimienne, nieformalnie nazywane Świętem Pracy (ustanowione w 1950, jako święto ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.7 13:53:46

kara z nieoddaną książkę do biblioteki

ja pisalem pisma do biblioteki i polowe dlugu tylko splacilem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.3.7 13:49:21

kara za kradzież prądu

ze kara pieniezna... tzn grzywna, pewnie obliczą teraz ile zurzyli energi, że stanowili zagrożenie dla sieci energetycznej domowo podłączając się do sieci. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.3.7 13:48:0

obniżka stóp procentowych

bez zmian pozostają, na 4,5% ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.3.7 13:40:57

Witam Serdecznie, W tym roku otrzymałem PIT 8c. Zysk ze sprzedaży akcji wyniósł 500zł. Bardzo

Witam Serdecznie,

W tym roku otrzymałem PIT 8c. Zysk ze sprzedaży akcji wyniósł 500zł. Bardzo proszę o odpowiedź na pytanie czy mam obowiązek odprowadzić podatek od tej kwoty, jesli tak to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.7 13:27:38

posiadanie marihuany, po raz drugi.

eeeeeee pitolenie takie, jak nie miałaś nic w kieszeni o to co chodzi? jak byłaś u kogoś w domu to o co chodzi? nikt ci nic nie jest w stanie udowodnić, jak ci zrobia narko testa, to tylko sie okaze ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.3.7 12:55:34

odpracowanie długu 2012

spółdzielnia może ustalić swoją stawkę godzinową za odpracowywanie długu czy musi to być stawka rynkowa za dana usługe np.?? bo dajmy na to za tynkowanie, albo za sprzatanie spółdzielnia powie ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.3.7 12:54:2

jazda bez pasów- kto płaci?!

ja to odczytałam jako 100zł dla kierowcy plus w sumie 300zł za 3 pasażerów czyli łącznie 400zł. I wtedy to by się zgadzało tak? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.3.7 12:52:5

Poszukuję kancelarii z Warszawy

Witam,

Czy mógłby ktoś polecić warszawską Kancelarię prawną specjalizującą się w sporach ze spółdzielniami mieszkaniowymi, w celu reprezentowania byłych członków w sporze o spłatę rzekomych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.7 12:34:9

Umowa zlecenie? Praca dla Fundacji w lokalu gastronomicznym.

Umowa zlecenie? Praca dla Fundacji w lokalu gastronomicznym. Pracuję na umowe zlecenie w charakterze Barmanki, w lokalu gastro. Umowa nie okresla co prawda moich godzin pracy a jedynie miedzy innymi :
-Obslugę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.7 9:23:26

Procedura sądowo-spadkowa. Podatek spadkowy od mieszkania dla II grupy spadkobierców.

Proszę Szanownych Forumowiczów o informacje dotyczące spadkobrania mieszkania (należę do II grupy spadkobierców):

1. W jakim terminie - po upływie 3 tygodni na uprawomocnienie - sąd jest zobligowany ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.7 2:13:51

Decyzja od Prezydenta i co teraz?

Witam. Mam problem i nie wiem co teraz zrobic. Prosze o radę kogoś kto sie zna troche na sprawach meldunku.
Wprowadziłem się do mieszkania, siostry 4 lata temu. Niedawno napisałem list do Prezydenta ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.7 1:38:16

Zaliczka na podatek dochodowy

Witam
Chcę się rozliczyć z programu partnerskiego Google Adsense w urzędzie uzyskałem informację że mam wpłacać zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych ale nie bardzo wiem jak to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.6 22:47:57

Mam pytanie odnośnie zaliczki podatku dochodowego na warunkach ogólnych na zasiłku macierzyńskim

Mam pytanie odnośnie zaliczki podatku dochodowego na warunkach ogólnych na zasiłku macierzyńskim - firma w tym czasie istnieje, ale nie przynosi żadnych dochodów - jest w fazie remontu lokalu i zakupu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.6 21:4:37

termin do wniesienia zażalenia.

termin do wniesienia zażalenia.
Witam.Sytuacja wyglada następująco.
20 lutego odbywa się posiedzenie w sprawie mojego wniosku o odroczenie wykonania kary.
Stawiam się osobiście,zostaję wysłuchany ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.6 19:59:4

czy kurator spoleczny moze wystepowac w roli pelnomocnika rodzica w sprawie o ograniczenie praw rodzicielskich

czy kurator spoleczny moze wystepowac w roli pelnomocnika rodzica w sprawie o ograniczenie praw rodzicielskich do maloletniego dziecka ktury ni pozostaje pod jego nadzorem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.6 19:35:29

konsekwencje prawne

konsekwencje prawne Witam, mam 17 lat, i aktualnie od pół roku mieszkam w niemczech,jestem tu zameldowana i chodze na kurs języka, potrzebuje pewnej porady, ponieważ od 1 kwietnia chce wrócić do ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.6 19:15:29

Darowizna od mamy

Witam,
moja mama ma na koncie 9000zł, czy w przypadku, gdy przeleje mi te pieniądze na moje konto i jest to jej darowizna na moją rzecz to czy muszę to zgłaszać do Urzędu Skarbowego? wiem, że ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.6 18:7:31

docieplenie/ Elewacja wykonana bez zgłoszenia

Ciekawy temat. Szukałem konkretnej informacji na ten temat, niestety, w tym w gazecie ePrawnik są same ogólniki i bezsensowne przytaczanie przepisów. Jeśli do akcji nie wkroczył "dobry sąsiad", ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.3.6 17:1:25

Osoba fizyczna mogż sprzedawac licencje?

Mam 2 pytania:

1. Czy jako osoba fizyczna moge sprzedawac licencje np. firmie?


Jaka najlepiej umowe wybrac do takiej transakcji?


znalzlem taka tresc : zapis z 2006 koniec 2007 / czy nadal ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.3.6 15:3:56

firma kruk prośba o opinie

http://e-prawnik.pl/forum/biznes/windykacja-naleznosci/wygraem-z-firm-kruk-dzikuje-1.html tutaj link do wygranej sprawy z nimi. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.3.6 14:34:46

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika