orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym

Odpowiedzi w temacie (2)

Andronikus

23.8.2011

Zwracam się z prośbą o ustalenie jakie przysługują mi uprawnienia jako osobie, u której organy uprawnione do orzekania o niepełnosprawności orzekły stopień niepełnosprawności umiarkowany. W Powiatowym Centrum do ww spraw dowiedziałam się tylko, że przysługują mi miedzy innymi zniżki komunikacyjne na terenie gminy i całego kraju oraz dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych. Czy można dowiedzieć się jakie mam zniżki i w jakich wysokościach (chodzi zwłaszcza o zniżki na terenie całego kraju - PKP, PKS - bo gminy mają własne przepisy). Będę wdzięczna za okazaną pomoc

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Niania51

2012-03-13 19:59:20

Z tego tyt.nie przysługują żadne znizki na PKP i PKS,tylko na autobusy podmiejskie jeśli jesteś emerytem.Dofinansowanie na turnus rehabilitacyjny z CPR ale z reguły nie daja bo nie ma pieniedzy.

rFkDGjVQjVFcnNdxUuR

2016-09-28 17:15:43

EBuWHN zhaanxeavetc, [url=http://vayjiyexsjrm.com/]vayjiyexsjrm[/url], [link=http://umilawhlwywm.com/]umilawhlwywm[/link], http://qyolxkernloa.com/

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 24.9.2018

  Wyprawka szkolna 2018/2019

  Celem przyjętego Rządowego programu „Wyprawka szkolna” jest wyrównywanie szans edukacyjnych i wspieranie rozwoju edukacyjnego uczniów przez dofinansowanie zakupu podręczników (...)

 • 12.5.2018

  Szczególne uprawnienia dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności

  Ustawa o szczególnych rozwiązaniach wspierających osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności określa szczególne uprawnienia świadczeniobiorców posiadających orzeczenie (...)

 • 16.8.2017

  „Wyprawka szkolna”

  Dofinansowanie zakupu podręczników dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi to główny cel rządowego programu „Wyprawka szkolna” przyjętego przez Radę Ministrów. Wsparcie (...)

 • 23.10.2017

  Legitymacja osoby niepełnosprawnej a korzystanie z ulg i uprawnień

  Wkrótce rozpocznie się wydawanie legitymacji dokumentujących niepełnosprawność lub stopień niepełnosprawności według nowych wzorów, w tym dla osób, które (...)

 • 1.6.2018

  Wsparcie dla osób o znacznym stopniu niepełnosprawności

  Ustawa z dnia 9 maja 2018 r. o szczególnych rozwiązaniach wspierających osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności wejdzie w życie z dniem 1 lipca 2018 r.