Forum prawne

ŚMIERĆ KREDYTOBIORCY

Proszę o pomoc w rozwiazaniu sprawy.W listopadzie 2004 wuj kupił na raty komputer, w marcu zmarł, firma ubezpieczeniowa w której ubezpieczony był kredyt odmawia wypłaty odszkodowania gdyż wujek był rakowcem(zgoda). Pytanie brzmi co teraz?Kto będzie spłacał ten kredyt?Nadmieniam iż wójek był samotną osobą,żyje jeszcze jego matka i brat których nie jest stać na spłacanie raty w tej wysokoścI.Co zrobić aby nie spłacać tego kredytu? za pomoc bardzo dziękuję

(asziko)

2004.7.2 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: ŚMIERĆ KREDYTOBIORCY (5)

Jeżeli kredyt był ubezpieczony a kredytobiorca w dniu podpisania nie był chory muszą wypłacić!
Poza tym podpisywał oświadczenie o stanie zdrowia do ubezpieczenia i jeśli był chory nie powinni pobrać składki.Jeśli chodzi o spłatę kredytu to przyjmujący spadek zawsze przyjmuje
aktywa i pasywa.Może się zrzec i nie będzie nikt płacił

2004.7.10 16:42:17

Mam podobną sytuację , tylko że mój tata zmarł majac 70 lat i dlatego firma ubezpieczeniowa odmawia wypłaty ze wzgledu na to iż po 64 roku życia ubezpieczają jedynie nieszczęśliwe wypadki.Co mam dalej robić?? spłacać raty choć nie mam na to funduszy , czy czekać ... tylko na co??

2008.1.14 16:39:59

Na kogo spadnie obowiązek spłacania kredytu jeżeli osoba która zaciągnęła kredyt, np pod auto albo pod hipotekę co gorsza, kopnie w kalendarz?? Często jest tak że ludzie umierają i nie zostawiają żadnego rozporządzenia, testamentu czy choćby samemu spisanej swojej woli... wtedy kredyt spada na rodzinę która żyje?

2012.3.15 10:23:42

jako spadkobiora masz prawo odrzucic spadek razem z dlugiem, ale to onzacza utrate nieruchomosci badz jej czesci lub samohcodu.

2012.3.15 11:9:0

kredyt trzeba spłacic, tym bardziej skoro jak rozumiem autem pani jezdzi albo jezdziła, a w domu pani mieszka i bedzie pani dalej chciała mieszkac. jak nie, to pani sie tego zrzeka razem z kredytem.

2012.3.16 9:29:4

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika