Forum prawne (strona 316)

Witam, w maju 2010 roku zostalam oszpecona poprzez zle wykonany zabieg kosmetyczny. Czy moge starac sie

Witam, w maju 2010 roku zostalam oszpecona poprzez zle wykonany zabieg kosmetyczny. Czy moge starac sie o odszkodowanie lub chocby o zwrot poniesionych kosztow? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.26 22:38:32

wypłata należności z funduszu gwarantowanych świadczeń pracowniczych

Jakie muszą być spełnione warunki, aby FGŚP uznał, że nastąpiło faktyczne zaprzestanie działalności trwające dłużej niż dwa miesiące?

Chodzi o następującą sytuację: zgodnie z wyrokiem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.26 21:27:51

wieloletni spór o dom brat męża przeciwko samotnej kobiecie z pięciorgiem dzieci

Bardzo proszę o pomoc przy rozwiązaniu tak zawikłanej sprawy. Mój mąż Kazimierz był kawalerem gdy w roku 1977 otrzymał od rodziców gospodarstwo rolne. W roku 1984 otrzymał pozwolenie na budowę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.26 21:8:49

witam mam pytanko. Jeżeli w trakcie studiowania na studiach zaocznych pracowałam przez rok to ile

witam
mam pytanko.
Jeżeli w trakcie studiowania na studiach zaocznych pracowałam przez rok to ile lat mi sie liczy do stażu pracy?
z góry dziekuje za odpowiedz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.26 20:36:55

Autorski projekt a umowa z inwestorem

Witam.

Sytuacja wygląda następująco:
Twórca projektu na etapie jego realizacji zainteresował potencjalnego inwestora. Autor jest osobą fizyczną nie prowadzącą działalności gospodarczej. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.26 20:31:49

mąż pracuje za granicą. ja mieszkam w polsce. od 3 lat mamy mieszkanie na kredyt. maz mnie upowaznił

mąż pracuje za granicą. ja mieszkam w polsce. od 3 lat mamy mieszkanie na kredyt. maz mnie upowaznił do wziecia kredytu.pozyczek i zalatwiania wszelkich formalnosci. teraz chcielibysmy wziasc mała ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.26 20:1:10

Cofnięcie pełnomocnictwa adwokatowi.

Chcę cofnąć pełnomocnicwo adwakatowi. Zapłaciłem mu z góry za bycie moim pełnomocnikiem , ale w moim odczuciu nie wykonuje on swoich obowiązków należycie. Chciałbym wziąść sobie innego prawnika ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.26 19:45:13

A co jeśli ma się hektary, ale rośnie jedynie trawa i las a w gospodarstwie nie ma żadnego zwierzęcia?

A co jeśli ma się hektary, ale rośnie jedynie trawa i las a w gospodarstwie nie ma żadnego zwierzęcia? to skąd ma być ten dochód? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.26 18:28:23

Witam Zajmuję się handlem internetowym i zastanawiam się czy obrazy malowane przez absolwentów

Witam

Zajmuję się handlem internetowym i zastanawiam się czy obrazy malowane przez absolwentów ASP mogą być przewożone i sprzedawane na terenach Unii Europejskiej. Słyszałam,że nie można ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.26 18:22:44

Witam , prowadziłam stację paliw ,firma została przekazana innej firmie, zostałam oskarżona o to

Witam , prowadziłam stację paliw ,firma została przekazana innej firmie, zostałam oskarżona o to że w 2005 roku było mieszanie opału lekkiego z ciężkim i został on sprzedany .Urząd Celny żąda ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.26 18:6:24

jak napisac upowanienie dla mojej mamy aby mogła decydowac o moim dziecku podczas mojego wyjazdu do

jak napisac upowanienie dla mojej mamy aby mogła decydowac o moim dziecku podczas mojego wyjazdu do pracy za granica(chodzi tylko o szkołe i lekarza)..prosze o odpowiedz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.26 15:26:42

Spadek po dziadku - gdzie sprawiedliwośc?

Samo oświadczenie, że kobieta bierze wszystko, nie daje jej prawa do całości spadku. Idźcie do notariusza, żeby przeprowadzić spadek. Tam się dokładnie dowiecie, ile i komu się należy. Jeśli ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.26 15:24:52

Pracodawca mnie oszukał

Sugeruję Pani wysłać pismo do pracodawcy (list polecony) z prośbą o przedstawienie wyliczenia wynagrodzenia na piśmie, ponieważ nie będzie Pani jechała 100 km do siedziby firmy, a jeśli nie dostarczą ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.2.26 15:12:36

Umowa o najem lokalu - współużytkowanie pomieszczeń

Witam,

czy przy podpisywaniu umowy o najem pokoju należy uwzględniać współużytkowanie innych pomieszczeń, np. łazienki? Czy jeśli nie zostanie uwzględnione to w umowie, to najemca ma prawo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.26 14:54:48

Dizalki rolne

Witam niewiem czy pisze w odpowiednim dziale.Od 18 stalem sie prawnym wlascicielem dzialek rolnych o pow 2.03 ha przeliczeniowe 3.Nie jestem rolnikiem nie oplacam skladki krus(juz drugi rok powinienem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.26 14:37:10

Umowa śmieciowa

Umowa śmieciowa i owszem powinna wejść w życie , lecz jeżeli Gmina ustala opłaty od każdego zameldowanego mieszkańca , czy dzieci do lat 18 uczące się a nie zarabiające mają płacić za śmieci? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.26 13:51:40

Odzyskanie zadatku

Witam,

Jestem kupującym mieszkanie własnościowe, podpisałem umowę kupna -sprzedaży , najprostszy wzór(pierwszy z googli)

Po 3 dniach chciałem zrezygnować z dwóch powodów
1.sprzedający ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.26 13:45:20

staż w prokuraturze

zakwalifikowałem sie do drugiego etapu konkursu i mam pytanie czego sie spodziewać bo jest test z umiejetnosci praktycznych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.26 12:14:50

Strona z darowiznami - dziwny przypadek

Jestem studentem (studia dzienne). Do pewnego momentu studiów prowadziłem swoją działalność gospodarczą, ale czasami brakowało czasu, a efektem tego były starty w firmie.

Chciałbym stworzyć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.26 12:4:23

proszę o pomoc w sprawie podziału

Witam
Moi rodzice mają gospodarstwo rolne. Sprawa przedstawia się tak kilkanaście lat temu jeszcze gdy żył dziadek, całą ziemnię rodzice mojej mamy przepisali na najmłodszą siostrę (w sumie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.26 11:51:30

Dziedziczenie po dziadku

Witam serdecznie chciałbym prosić o poradę w sprawie spadkowej a mianowicie chodzi o to, że w roku 2004 zmarł mój dziadek nie pozostawiając testamentu babka wciąż żyje i mieli troje dzieci z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.26 11:33:19

Nieświadomie wystąpiłem do sądu o nabycie spadku po zmarłej żonie jednak wcześniej mieliśmy rozwód.Wyrok

Nieświadomie wystąpiłem do sądu o nabycie spadku po zmarłej żonie jednak wcześniej mieliśmy rozwód.Wyrok się już uprawomocnił co teraz mam zrobić. Podobno można wystąpić do sądu z pismem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.26 11:13:20

Rozliczenie delegacji

Bzdura. Bo nie ma takiej podstawy prawnej. No chyba że się mylę, ale w takim razie zaraz ktoś ją poda- tzn. podstawę prawną. Proszę ponowić prośbę i poinformować, że pana pełnomocnik prawny ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.26 8:49:12

Dodałam negatywny komentarz na forum (moją opinię) i mężczyzna grozi mi sądem

Hehehe, jakiś domorosły prawnik z forum policyjnego:) Jak sprawę da nawet do sądu, z powództwa cywilnego, to sąd go wyśmieje i ten człowiek poniesie koszta ewentualnego procesu. To pewnie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.26 8:43:3

możecie coś poradzić w tej sprawie

Witam mam pytanie i proszę o poradę otóż mój bardzo dobry znajomy wynajmował mieszkanie w Warszawie z 3 swoimi kumplami w czym ten mój znajomy i 2 innych podpisali się na umowie o wynajem. 1 z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.26 8:39:17

Linki odsyłające

Pewnie że tak. Ale linki do youtube są cześto na bieżąco usuwane przez firmy fonograficzne z YouTube, o ile chodzi panu o musykę. Poza tym, jak da pan linka, nie koniecznie musi go pan podpisywac, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.26 8:36:17

jak z renty wypadkowej przejsc na emerytur

jak z renty wypadkowej przejsc na emerytur
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.26 1:24:26

Problem z umorzeniem egzekucji komorniczej

Witam. Jakieś pół roku temu Komornik Sądowy zajął mi wynagrodzenie za pracę (ok. 25% wynagrodzenia, umowa o pracę) za niezapłacone faktury za abonament komórkowy. Problem w tym, że nigdy nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.25 23:51:42

Czy jest szansa aby dziecko nie poszło do domu dziecka?

Czy jest szansa aby dziecko nie poszło do domu dziecka? Witam, moja siostra pije od ponad roku, ma 5letniego synka którym zajmuje sie cały czas Prababcia małego , babcia oraz Matka chrzesna dziecka. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.25 21:38:34

wynajem mieszkania-rozliczenie końcowe

Witam,sprawa wygląda tak ,rok temu wynajelismy mieszkanie wlasnościowe w bloku.Czynsz wynosił 350 zlotych + 200 zlotych miesiecznie zaliczka na poczet zużyc eksploatacyjnych(prąd,woda).Na końcu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.25 21:19:12

Obsługa kont bankowych przez prawnego opiekuna

Ja na Pani miejscu wysłałby najpierw pisemną dyspozycję dotyczącą konta mamy wraz z notarialnie potwierdzonym orzeczeniem sądu. Do pisemnej dyspozycji bank będzie musiał się pisemnie ustosunkować. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.2.25 20:5:13

jak zerwac umowe w heyah mix na 10miesiecy przed jej zakonczeniem?

jak zerwac umowe w heyah mix na 10miesiecy przed jej zakonczeniem?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.25 19:30:32

Odwołanie od nakazu zaplaty w postepowaniu upominawczym

Prosze tylko o porade prawna co do mojego sprzeciwu czy czegos mu jeszcze brakuje ? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.25 18:34:36

Witam na chwilę obecną pracuję na terenie Holandii, mam podpisaną umowę z holenderską agencją

Witam
na chwilę obecną pracuję na terenie Holandii, mam podpisaną umowę z holenderską agencją pośrednictwa pracy. W lipcu tego roku urodzi mi się dziecko w Polsce. Chciałbym się dowiedzieć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.25 18:19:56

alimenty i komornik

Witam!
Przedstawię sprawę mam nadzieję w miare czytelnie i jasno mam nadzieję.

Mój wujek wyjechał za granice i nie utrzymuje kontaktu, więc też nie płaci alimentów. Jest zameldowany u mojej ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2013.2.25 18:7:55

Jak napisac odwołanie za mandaty do urzedu skarbowego

Jak napisac odwołanie za mandaty do urzedu skarbowego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.25 18:0:36

Spożywanie alkoholu w miejscu publicznym

Nie otrzymałem od funkcjonariuszy żadnego mandatu. Spisano moje dane i poinformowano jedynie, że sprawa trafi do sądu. Czy to jakoś zmienia sytuację?

Dziękuję za odpowiedź ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2013.2.25 17:54:41

Witam!!!!!!!!jak ma zostac napisane pismo w sp umorzenia podatku od sprzedazy nieruchomosci. Dziekuje

Witam!!!!!!!!jak ma zostac napisane pismo w sp umorzenia podatku od sprzedazy nieruchomosci. Dziekuje za info. Sprzedalismy dom przyjacielowi ale caly czas mieszkamy i zajmujemy sie tym domem.Przyjaciel ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.25 16:9:13

Nieuczciwość właścicielki lokalu sfałszowanie podpisów

1. Nie wpuszczać właścicielki mieszkania ani jej córki do mieszkania, jeśli nie umówiła się z Wami wcześniej na wizytę w lokalu z ważnych przyczyn. Nie macie obowiązku podejmować "gość" ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.25 15:57:26

Przepisanie pozwolenia na budowe

Witam Zacznę od tego że zakupiony dom(a my jesteśmy 3 właścicielami) był postawiony około 10-15lat temu jest w stanie surowym znaczy jedno piętro było wykończone. Nie posiadamy księgi budowy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.25 15:51:32

Ostatnio firma windykacyjna przysłała mi wezwanie do zapłaty za użycie zdjęcia, które jako zwykły

Ostatnio firma windykacyjna przysłała mi wezwanie do zapłaty za użycie zdjęcia, które jako zwykły użytkownik portalu wstawiłam z Google w informacji o ustawie rządowej. Zdjęcie było niepodpisane, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.25 15:32:29

Badanie alkomatem ?

Witam,

Po pierwsze mamy do czynienia z wykroczeniem a nie przestępstwem. Po drugie jeżeli I badanie nie zostało potwierdzone drugim wskazującym alkohol we krwi można się bronić wadliwym pomiarem. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.25 15:15:27

spłacanie rodzeństwa za życia ojca

Witam, W pierwszej kolejności należy wyprostować sprawę spadkową po zmarłej teściowej. Jej udział w majątku wspólnym na podstawie dziedziczenia ustawowego zgodnie z art. 931 par. 1 kc ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.25 14:39:20

W związku z poniższym mam pytanie Czy można wnieść zażalenie w którym zwrócę się do banku

W związku z poniższym mam pytanie Czy można wnieść zażalenie w którym zwrócę się do banku o unieważnienie aneksu i przywrócenie starej umowy zawartej w 2007 roku W 2007 roku wziałem kredyt ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.25 14:26:28

Czy mogę rozbudować dom gdy działka jest na niezyjacego dziadka i nie jest podzielona rejentalnie

Czy mogę rozbudować dom gdy działka jest na niezyjacego dziadka i nie jest podzielona rejentalnie tylko przez sad na 5 czesci? Witam moja sytuacja przedstawia sie następująco: chce rozbudować stary ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.25 10:28:27

Czy jak jest rozdzielność majątkowa

Tak, rozdzielność w tym przypadku w moim mniemaniu nie ma nic do rzeczy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.25 9:4:8

Czy można odstąpić od pożyczki?

Jeśli z żoną wzięliśmy pożyczkę, a teraz jesteśmy po rozwodzie to któreś z nas ma prawo odstąpić od tej pożyczki, aby druga osoba nas spłacała? http://pozyczkowyporadnik.eu ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.2.25 2:33:59

jak sprawdzić online czy jestem karany?

Mam pytanie. Około 2 lat temu mój brat był na spacerze z psem (ktorego jestem prawnym wlascicielem) pies wyrwal mu sie i skoczyl na kobiete ktora miala na rece psa... moj pies miał kaganiec ale skok ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.25 0:2:50

ile wynosi wynagrodzenie za staż 2013?

Do 1 czerwca 2013 r. obowiązywała będzie kwota 953,10 zł brutto (816,32 zł netto). Po tym okresie nastąpi wzrost o kilkadziesiąt złotych. Kwota przy stażu z UP. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.2.24 22:44:42

Zrzuta.eu/Wrzuta.pl - 2 zwięzłe pytania

Dodam jeszcze jedno pytanie

3.Czy strona taka jak zrzuta.eu ale z dodatkowa opcja wyszukiwania utworow po tytule i z linkiem do ich sciagniecia ktore na wrzute.pl wrzucil uzytkownik bez licencji,lecz ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.24 21:11:42

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika