Forum prawne (strona 314)

WITAM, Jestem zatrudniony na 1/2 etatu w systenie równoważnym . Na 5 dni przyniosłem zwolnienie L4. Miałem

WITAM,
Jestem zatrudniony na 1/2 etatu w systenie równoważnym . Na 5 dni przyniosłem zwolnienie L4.
Miałem zaplanowane w tym tygodniu zwolnienia L4, wg grafiku pracę w następujący sposób:
pn-6h
wt-wolne
śr-wolne
czw-6h
pt-wolne.
Ile ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.5 15:0:50

Praca z zakwaterowaniem a zakazy prawodawcy

Czy pracodawca może zabronić np. picia alkoholu w wolne dni, i czy może za to zwolnić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.5 13:57:15

Witam - po raz pierwszy rozliczam się wspólnie z żoną.Ja mam prawo do ulgi odsetkowej nabyte przed

Witam - po raz pierwszy rozliczam się wspólnie z żoną.Ja mam prawo do ulgi odsetkowej nabyte przed małżeństwem. Czy teraz wystarczy dołaczyćj eden załącznik D do wspólnego rozliczenia i czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.5 13:36:19

Witam serdecznie, Jestem pracownikiem zatrudnionym w niepełnym wymiarze czasu pracy (3/4) przez dłuższy

Witam serdecznie,
Jestem pracownikiem zatrudnionym w niepełnym wymiarze czasu pracy (3/4) przez dłuższy czas dopełniałam etat na proźbę i w ramach potrzeb pracodawcy. Słyszałam iż jeśli pracownik ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.5 10:45:29

jakie mam prawa mieszkajac w domu rodzinnym z wlasna rodzina,kiedy ojciec twierdzi ze niemam rzadnych

jakie mam prawa mieszkajac w domu rodzinnym z wlasna rodzina,kiedy ojciec twierdzi ze niemam rzadnych praw chcac mnie wyzucic z domu . ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.5 9:29:31

co to oznacza 3. pozwany oswiadcza, iz nie zamierza zakladac zadnej nowej sprawy, oprocz obecnego postępowania

co to oznacza
3. pozwany oswiadcza, iz nie zamierza zakladac zadnej nowej sprawy, oprocz obecnego postępowania cywilnego. czy jesteście intelektualnie przygotowani na odpowiedź na tak postawione pytanie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.5 8:11:49

Zadanie z optymalizacji podatkowej

Poniżej zamieszczam zadanie z optymalizacji podatkowej. Byłbym wdzięczny za pomoc.

Opis przypadku/sytuacji
Jan Kowalski mający miejsce zamieszkania w Warszawie (kawaler, 36 lat, bez orzeczonego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.4 22:25:19

Jakie trzeba mieć wykształcenie , aby się dostać do klasy policyjnej ? I jaka ocena przynajmniej

Jakie trzeba mieć wykształcenie , aby się dostać do klasy policyjnej ? I jaka ocena przynajmniej z W-F musi byc ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.4 22:23:43

moj brat wystapil o wykluczenie ojcostwa.Jego byla zona urodila dziecko przed uplywem 300 dni po rozwodzie

moj brat wystapil o wykluczenie ojcostwa.Jego byla zona urodila dziecko przed uplywem 300 dni po rozwodzie i podala nazwisko mojego brata jako ojjca dziecka.Na sprawie sadawej powiedziala ze jest on ojcem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.4 22:19:57

Witam, Gmina jest w trakcie opracowywania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla naszego

Witam,
Gmina jest w trakcie opracowywania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla naszego osiedla. W studium uwarunkowań działki należące do nas były przewidziane pod zabudowę jednorodzinną. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.4 21:55:3

czesne za studia i przedawnienie

a i dokładnie mówiać jeszcze, w 2008 szkoła straciła możliwość wydawania tytułów mgr, zmieniono mi kierunek studiów na siłę na który nie wyraziłem zgody. zawiła historia jednym słowem... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.4 21:4:15

Zleciłem wykonanie strony internetowe,jak odzyskać zaliczkę?

[cytat]

Musi być Pan naprawdę bardzo głupi skoro nie podpisuje Pan umów. W związku z tym zobowiązuje się Panu pomoc prawnie. Naturalnie o ile zaakceptuje Pan zaliczkę w wysokości połowy wartości ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.3.4 19:50:3

kredyt studencki

PIT to dokument, chcesz fałszować? ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2013.3.4 17:15:7

Bezrobotni niezarejestrowani

Matka ma działalność to informacja z US, albo PIT-y, porozmawiaj z ojcem i bratem może złożą oświadczenia, że nie mają dochodów ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.4 17:3:1

Zderzaki stalowe do samochodu.

Tylko wyposażenia fabryczne są legalne. Chodzi o kontakt z ewentalnym pieszym podczas wypadku, takie orurowanie, czy inny zderzak powodują wieksze obrażenia. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.3.4 16:59:23

CZY KOMORNIK MA PRAWO ZAJĄ ZWROT PODADKU JESLI SCIAGA MI Z PENSI MIESIĘCZNĄ KWOTE DO 600 ZŁ ALIMETY

CZY KOMORNIK MA PRAWO ZAJĄ ZWROT PODADKU JESLI SCIAGA MI Z PENSI MIESIĘCZNĄ KWOTE DO 600 ZŁ ALIMETY ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.4 16:56:33

kredyt ratalny zaciągnięty na rzecz innej osoby

Witam,
mam pewien problem i nie wiem co mam w tej sytuacji zrobić. W maju 2012 roku wzięłam na siebie sprzęt dla mojej znajomej. Ona sama nie mogła wziąć laptopa na raty, więc po wielu prośbach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.4 16:56:28

Bezrobotny musi rozliczyć PIT 2012? Bez pobierania zasiłku.

Otrzymałem kiedyś taką informację, jeżeli otrzymasz jakikolwiek PIT-11 wtedy zeznanie musisz składać ? ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.3.4 16:56:15

Pałka policyjen w samochodzie.

Znajomy taksówkarz wozi kawał przewodu gumowego i nikt sie nie czepia, że to broń:) ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.3.4 16:37:7

kredyty chwilówki - prawnie są ok?

Wszystkie sa legalne, tylko diabeł tkwi w szczegółach, w tym przypadku w szczegółach umów, których nie zawsze doczyta klient. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.3.4 16:28:13

Straż Miejska ? do likwidacji czy nie?

Uważam, że powinna byc likwidowana, lecz zmiona jej forma działania, bliżej ludzi, dalej od radarów. ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2013.3.4 16:23:52

Wypowiedzenie stawki czyszu.Ratunku!!!

Otrzymałem wypowiedzenie stawki czynszu po napisaniu prośby stawkę przywrócono ale niestety muszę zapłacić za 2 miesiące wyższą stawkę.Wypowiedziano mi czynsz ponieważ zapomniałem wysłać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.4 15:59:41

kto oplaca notariusza przy zakupie domu przez biuro nieruchomosci

kto oplaca notariusza przy zakupie domu przez biuro nieruchomosci ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.4 15:40:59

Alimenty wobec ojca/pozbawienie praw rodzicielskich

Ostatnio dowiedziałem się, że mój ojciec teoretycznie może w przyszłości wystąpić o przyznanie mu alimentów, które ja miałbym płacić. Sam ojciec uporczywie uchyla się od płacenia alimentów ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.3.4 15:15:29

Zbycie udziałów w spółce z o.o.

Stan faktyczny:

- Spółka XXX S.A. - udział Skarbu Państwa +50 %
- Spółka XXX S.A. tworzy spółkę córkę YYY Sp. z o.o. - posiada w niej 100 % udziałów
- Spółka XXX S.A. chce pozbyć się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.4 12:59:34

Uprawnienia do zasaidania w radzie nadzorczej

Witam, zastanawiałem się nad jedną kwestią.

Stan faktyczny: Spółka Akcyjna, w której Skarb Państwa posiada 50%+ akcji, tworzy zależną spółkę z o o, w której posiada 100 % udziałów.

Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.4 12:58:47

zgubiłam swiadectwo pracy z poprzedniej pracy.zakład istnieje .Gdzie mam sie udać?

zgubiłam swiadectwo pracy z poprzedniej pracy.zakład istnieje .Gdzie mam sie udać?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.4 11:35:17

ODWIESZENIE WYROKU

Witam,

w dni wczorajszym, tj. 28.02.2013 dostałem od Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej Wydział IX Karny, Sekcja ds. wykonywania orzeczeń wezwanie do stawienia się dnia 8.03.2013 w Areszcie Śledczym ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.4 8:27:49

NIEŚLUBNE DZIECKO a alimenty

Tutaj sporo wiadomości o świadczeniach alimentacyjnych http://e-prawnik.pl/artykuly/prawo-rodzinne/obowiazek-alimentacyjny-rodzicow-wzgledem-dzieci-od-a-do-z.html ... Zobacz wątek

14 odpowiedzi

2013.3.4 8:23:40

Sponsor

hmmmm tytuł "sponsor" nieco wprowadził mnie w błąd;( A szkoda, szkoda. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.4 8:16:13

18-to letnia córka

Skoro sama córka ani szkoła nie chcą dać potwierdzenia, to poprosić o to sąd, poprzez pozew. Albo od razu pisać pozew o zmniejszenie alimentów lub zaprzestanie świadczenia alimentów ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.4 8:15:33

czy do wyroku eksmisyjnego przysługuje kasacja?

Mam pytanie, w 2010r. sąd uprawomocnił 2 wyroki eksmisyjne, w jednym nakazuje aby matka z dziećmi przeniosła się do brata (imię i nazwisko osoby zostało zmienione trudno określić o kogo chodzi)2 ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.4 8:3:32

Aneks do odbioru technicznego !!!! Nie chcą oddać kaucji

proszę wejść na moja stronę, wysłać do mnie maila z pytaniem i porada będzie darmowa.
Pozdrawiam,
r.pr. Gerard Woźniak ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.3.3 22:15:7

dzien dobry panstwu mam pytanie. moj znajomy chcialby przyjechac do polski z powodu przewleklej choroby

dzien dobry panstwu mam pytanie. moj znajomy chcialby przyjechac do polski z powodu przewleklej choroby pochodzi on z iraku ja nie moge wystawic zaproszenia z powodu nie stabilnej sytuacji materialnej.znajomy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.3 21:42:44

Witam! Mógłby ktoś udzielic mi informacji na temat praw człowieka w ETS? sama nie mogę tego niestety

Witam! Mógłby ktoś udzielic mi informacji na temat praw człowieka w ETS? sama nie mogę tego niestety znalezc.. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.3 21:28:42

Umowa zlecenia-wątpliwości i nieuczciwy pracodawca.

Witam
Trafił mi się wyjątkowo felerny pracodawca. Zacznę od tego, że znalazłam ogłoszenie o pracę w internecie, gdzie pisało iż pracodawca oferuje m.in.:
wysokie wynagrodzenie stałe+ możliwe ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.3 18:22:27

Redukcja umowy

Jeżeli chodzi o warunki płacowe, to są one takie same, ponieważ w umowie widnieje wynagrodzenie godzinowe, a nie miesięczne. Pracodawca poinformował, że osoby, które będą pracowały w pełnym ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.3 16:10:18

czy należy mi się odszkodowanie za słup wysokiego napięcia?

Jeśli na twojej działce , polu znajdują się słupy , rury gazowe,i inne . Nasza kancelaria proponuje pomoc w ustaleniu stalenie służebności przesyłu i wypłaty naleznego odszkodowania. Oferujeny ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.3.3 13:41:34

Ustalanie służebności przesyłu

Jeśli na twojej działce , polu znajdują się słupy , rury gazowe,i inne . Nasza kancelaria proponuje pomoc w ustaleniu stalenie służebności przesyłu i wypłaty naleznego odszkodowania. Oferujeny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.3 13:34:14

Dlug-pozyczka

Witam ...
Prosze o kontakt z naszą Kancelarii .Proponuje procedurę uznania długu .
693 991 840 ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.3 13:28:18

witam, dostalem mandat za sikanie w miejscu publicznym w wysokosci 500zł. Czy jest sens odwołania sie

witam, dostalem mandat za sikanie w miejscu publicznym w wysokosci 500zł. Czy jest sens odwołania sie od tej kary??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.3 12:40:14

jaki mandat za sikanie w miejscu publicznym??

witam, dostalem mandat za sikanie w miejscu publicznym w wysokosci 500zł. Czy jest sens odwołania sie od tej kary??? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.3 12:39:0

Nienalezne firmie pieniadze- zwrot

Moim zdaniem powinna je zwrócić. Osobie, która przesłała pieniądze na konto danej firmy, przysługuje roszczenie w stosunku do niej z tytułu bezpodstawnego wzbogacenia o zwrot wpłaconych pieniędzy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.3 11:10:27

Czy sąsiadka ma prawo zastawiać okno?

Czy sąsiadka ma prawo zastawiać okno? Witam.Budynek o którym napiszę powstał ok.1900r,mieszka w nim 6 rodzin.Od zawsze z tyłu budynku znajdowały się okienka 2 na parterze i 2 na 1 pietrze malutkie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.3 10:26:37

zakupy online

jesli przelalam pieniadze na konto, za zakup, ktory nie zostal i dostarczony. i pomimo wymiany maili z firma ciagle go nie otrzymalam /twierdza, ze kurier byl 2 razy pod adresem, zabawnie o podanych przez ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.3 10:1:35

Co można zrobić z dłużnikami we wspólnocie?

Co można zrobić z dłużnikami we wspólnocie? W naszym bloku mieszka 12 rodzin z czego 2 są zadłużone (1-41 tyś. 2-34 tyś? Były przetargi komornicze ale niestety nikt nie odważył się kupić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.3 0:10:56

Moje dane w internecie bez mojej zgody?

Przepraszam,w temacie nie było widać jaka to jest treść otóz:

IMIE NAZWISKO - MIASTO, Ul. ULICA ... (Po kliknieciu przenosi mnie na stronę,która się nie wczytuje)
IMIE NAZWISKO, dług 1150.75, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.2 23:37:37

Czy istnieje taki znak ostrzegawczy, ktory umieszczamy tuz przed przeszkoda lub tym, o czym znak ostrzega?

Czy istnieje taki znak ostrzegawczy, ktory umieszczamy tuz przed przeszkoda lub tym, o czym znak ostrzega? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.2 23:29:31

pytania z egzaminów

witam
mam pytanie odnośnie pytań z egzaminów na prawo jazdy..nowe testy
pytania umieszczane są na forum, czy mogę je skopiować i umieścić np na swojej stronie?
pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.2 20:26:9

SPADEK,ZACHOWEK CZY MEZE SIE PRZEDAWNIC

Witam

Mam mały problem jakies 13 lat byl podzil majątku po ojcu w spadku dostal wszystko brat ale mial nas spłacic jednak do tej pory nie wyplacil nikomu ani złotowki,czy to jest juz przedawnione ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.3.2 18:5:52

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika