Forum prawne (strona 313)

czy jak mialem zasilek dla bezrobotnego 4 miesiace to moge odliczyc sobie ulge na dziecko

czy jak mialem zasilek dla bezrobotnego 4 miesiace to moge odliczyc sobie ulge na dziecko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.8 17:20:44

alimenty, brak mozliwości spełnienia obowiązku alimentacyjnego jak i spotkań z synem

Od pięciu lat odpieram i bronie się przed atakami byłej mające na celu odizolowanie mnie od mojego 10-letniego syna, powód- nieznany, prawdopodobnie kobieca zazdrość o ojcowskie uczucia do syna ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.3.8 17:16:42

czy mozna odstapic od aneksu od umowy o pracę?

czy mozna odstapic od aneksu od umowy o pracę? 24.02.2013 r dostałam aneks zmieniający moje warunki zatrudnienia, nie dano mi się zastanowić, a bojąc się że zostanę bez pracy podpisałam go po ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.8 16:48:53

Spadek, Komornik, Zawieszenie i co dalej

to jest tak ze wujek zmarl, po jakims czasie jego dzieci dostaly wniosek ze moga przejąć jego spadek - wszyscy sie zrzekli, nastepnie bylo rodzienstwo mojego wujka tez sie wszystcy zrzekli nastepnie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.3.8 15:21:27

Czynsz za dom

Witam.

Jestem jednym z kilkunastu wlascicieli dzialki, na ktorej znajduje sie dom w ktorym mieszkam od ponad 20 lat, kilku innych wlascicieli rowniez ma dom na tej dzialce.
Lecz sa osoby, ktore nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.8 14:59:51

8 czy 11 godzin odpoczynku?

pracuje do 19 powort do domu zajmuje mi 2 godz, mam byc w pracy nastepnego dnia na godz 7,00 ,ale zeby dojechac wychidze z domu o godz 5,00; czyli w domu jestem od godz 21,00 do 5,00 rano czyli 8 godzin. ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2013.3.8 14:5:14

Dobrowolne poddanie się karze a sprawa w sądzie

W takim wypadku czemu dostałem razem z zawiadomieniem o posiedzeniu wezwanie na rozprawę? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.3.8 11:44:32

odrabianie dni

Jest pan zleceniobiorcą więc ma pan wykonac daną rzecz ale w takim czasie jak panu odpowiada, jak pracodawca powie inaczej, to pan mówi, że w związku z tym rozumie pan że własnie pańska ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.3.8 11:14:13

alimenty a brak szkoly

Alimenty z mopsu? chyba zapomogę albo coś takiego, alimenty są od osób jakichś ale z funduszy alimetancyjnego jak dana osoba nie płaci. Wtedy napewno jest taka możliwość.Ze swojej strony ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.8 11:11:35

znieważenie

2 do 2, niewielkie szanse, chyba że nagle, znajdzie pani innego świadka, albo jakoś zdyskredytuje tamtą osoba jako świadka. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.8 11:7:56

Zastraszenia

Niestety polska policja ze zastraszeniami sobie nie radzi. Proszę to naturalnie zgłosić ale pomimo iż nie jest to zgodne z prawem, lepiej odłożyć parę groszy i poprosić kogoś z UK żeby mu wpieprzył ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.8 11:7:4

brak wynagrodzenia za nadgodziny i soboty jak o nie walczyć?

Nadgodziny nie muszą być płatne, gdyż pracodawca w pierwszej kolejności powinien oddawać za nie godziny wolne. Co do pracy w soboty obowiązkowej, to niech pan zgłasza takiego pracodawcę do PIP, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.8 11:3:56

Policja a wezwanie do pijanego.

W żadnej mierze nie jest pan odpowiedzialny za znalezienie pijaka i zgłoszenie teog an policję. To ich "psi" obowiązek wziąć takiego delikwenta na dołek lub wytrzeźwiałkę. Lepiej jednak dzownic ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.8 10:44:27

Czy Policja ma obowiązek interweniować w przypadku zgłoszenia popełnienia przestępstwa?

Naturalnie, inna kwestia jest taka jak szybko mogą dojechać, dobiec, dojść, przyspacerować na miejsce popełnienia przestępstwa. Ale obowiązek mają. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.8 10:36:17

ocostwo rozwod pieniadze

Nie płacić, niech udowodni co kupił i jaki wkład włożył do mieszkania lub utrzymania dziecka. Prosze wziąć adwokata i broń boże nie chodzić do sądu bez niego, bo adwokat męża pewnie panią ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.8 10:35:21

reklamacja obuwia - zamknięty sklep

Znam ten sklep w KRakowie też go zamknęli, szkoda dobre buty mieli, co do twojej sprawy. Obawiam się że teraz to będzie problem bo skoro nikt już ine prowadzi tej działalności to lipa. No chyba ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.8 10:29:41

Dziecko rodzice nauczycielka

Zwrócić się z tą sprawą do kuratorium, złożyć skargę u nich i u dyrekcj. To oficjalnie pani może. Nie oficjalnie może pani się spotkac z tą panią i np. nieoficjalnie zawiadomić ją ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.8 10:23:44

proces z bylym pracodawca

Witam, pracuje w firmie prywatnej od dwoch lat w papierach mam pol etatu choc pracuje ponad 40 godzin tygodniowo. Szef "zwolnil" choc to za duzo powiedziane kolege z pracy ktory przepracował tam 1,5 roku ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.3.8 10:22:4

RENTA ALIMENTACYJNA

Postanowienie sądu jest postanowieniem sądu więc nie powinna pani mieć zaświadczenia od komornika. No ale u nas każdy na zagrodznie jest panisko i każdy ma swoje własne interpretacje przepisów ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.3.8 10:16:18

Co to jest konkubinat?

Polecam art. http://e-prawnik.pl/artykuly/prawo-rodzinne/zycie-bez-slubu-konkubinat--skutki-prawne.html ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.3.8 10:8:28

Czy na żądanie udzielenia wyjaśnień przez komornika mogę odpowiedzieć listownie?

Czy na żądanie udzielenia wyjaśnień przez komornika mogę odpowiedzieć listownie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.8 6:20:23

Nie mam 18 lat a nie długo urodze dziecko a mój chłopak jest pełnoletni, nie jesteśmy małżęństwem

Nie mam 18 lat a nie długo urodze dziecko a mój chłopak jest pełnoletni, nie jesteśmy małżęństwem i bym chciała sie dowiedzieć czy po urodzeniu mogę dać dziecku jego nazwisko?? i jakie są ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.7 23:29:41

nie wiem co mam robic

Mój ojciec znęca sie psychicznie nad mama i siostra. Wcześniej znęcał sie tez fizycznie miał sprawe w sadzie dostal w zawieszeniu. Przychodzil do niego kurator byl na odwyku przymusowym z sadu nic ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.7 22:43:27

Czy osoba niepełnosprawna na wózku inwalidzkim może starać sie o pomoc finansową na remont domu

Czy osoba niepełnosprawna na wózku inwalidzkim może starać sie o pomoc finansową na remont domu ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.7 21:56:33

umowa zlecenie a fundusz alimentacyjny

Mam problem. Z funduszu alimentacyjnego otrzymuję 250zł,mój brat także,a mój drugi brat niepełnosprawny 300zł. Razem z rodzinnym oraz świadczeniami pielęgnacyjnymi itp. mamy ok.2tysięcy. Co na ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.3.7 19:32:28

Lokalizacja obiektu telekomunikacyjnego - maszt o wys. do 25 m na budynku.

Witam Państwa. Proszę o poradę. Rozwój internetu szerokopasmowego zarówno sieci światłowodowych jak również sieci radiowych w pasmach chronionych i wolnych spowodował wzmorzony rozwój infrastruktury ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.7 17:29:57

Dziwny grafik

Hej mam takie pytanie otóż pracuje na pełen etat po 12 h przy czym do pracy chodzę co drugi dzień. Czasem mój pracodawca każe przyjść mi na 3 h do pracy. Czy ma do tego prawo biorąc pod uwagę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.7 13:24:57

Ograniczenie władzy rodzicielskiej a dowód tymczasowy!

Witam, mam bardzo ważne pytanie. Mianowicie, mam 17 lat, we wrześniu kończę 18, ale pilnie potrzebuję wyrobić dowód osobisty, jestem w rodzinie zastępczej i musiałam zdobyć dokument mówiący ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.3.7 11:1:48

Duplikat świadectwa pracy

Jestem absolwentem studiów wyższych i na dniach chciałem zarejestrować się w powiatowym urzędzie pracy. W czasie studiów pracowałem w wakacje w 2 zakładach ( jedna umowa o pracę, a druga umowa ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.6 23:1:6

Proszę o pomoc szukam prawnika/doradcy specjalizującego się w kredytach hipotecznych - Kraków

Mam problem z kredytem hipotecznym m.in.bank niewywiązał się z zobowiązań w stosunku do mnie, mam podwyższone oprocentowanie, a wina banku jest maskowana, jest także wiele innych niejasność. szukam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.6 22:25:29

Czy urząd pracy może odmówić prawa do dodatku aktywizacyjnego jeśli pracownik będący na zasiłku

Czy urząd pracy może odmówić prawa do dodatku aktywizacyjnego jeśli pracownik będący na zasiłku podjął pracę z własnej inicjatywy, ale zawarł umowę zlecenie w ramach której jest szkolony? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.6 22:21:50

witam mam pytanie jaka pomoc należy sie osobie po wyjściu zk

witam mam pytanie jaka pomoc należy sie osobie po wyjściu zk osoba jest bezdomna czy opieka społeczna może dać piniądze na mieszkanie albo o jaką może wogule sie starać pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.6 20:53:25

Kto powinien zaopiekować się babcią?

Kto powinien zaopiekować się babcią? Wnuk sprzedaje babci dom i bierze babcię do siebie, mieszka on z mamą córką tej babci. Pieniądze ze sprzedaży domu są wpłacone na konto wnuka. Trójka dzieci ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.6 16:11:25

Rozbicie długu na części

ponawiam pytanie,czy mogła ta firma tak zrobić? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.6 13:52:41

Szukam dobrego kntaktu

Szukam dobrego kontaktu do prawa jazdy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.6 12:53:54

Czy jesli otrzymamy prolongatę zapłaty za najem na 3 m-ce to czy za ten okres naliczane sa odsetki

Czy jesli otrzymamy prolongatę zapłaty za najem na 3 m-ce to czy za ten okres naliczane sa odsetki za zwlokę
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.6 11:17:28

Witam mam pytanie jeżeli wiem że ktoś mi wykradł hasła do różnych moich stron i portali. Dodatkowo

Witam mam pytanie jeżeli wiem że ktoś mi wykradł hasła do różnych moich stron i portali. Dodatkowo się na nich loguje i przeszukuje. Czy grozi mu z tego tytułu jakaś kara ? Zorientowałem się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.6 10:56:30

Kto podpisuje sprawozdanie dot. wytworzonych odpadów za dany rok? Czy może być to podpis osoby upoważnionej

Kto podpisuje sprawozdanie dot. wytworzonych odpadów za dany rok?
Czy może być to podpis osoby upoważnionej czy wyłącznie kierownika jednostki (mimo, że w dniu złożenia podpisu obie te osoby ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.6 9:11:42

Dwie strony internetowe o tematyce prawniczej- z ruchem i potencjałem

Witam
Na sprzedaż mam dwie strony internetowe o tematyce prawniczej, które zainteresować mogą właścicieli kancelarii prawnych lub osoby, które budują zaplecze dla strony związanej z tą tematyką.
1) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.6 8:28:25

Gdzie i jakie studia podyplomowe należy skończyć aby zostać kuratorem zawodowym

Socjologia, pedagogika, studia ogolnie humanistyczne a zapomnialem dodać [b]TRZEBA MIEć DDDDDDDDDDDOOOOOOBRE UKLADY[/b] ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2013.3.5 21:43:12

Prawo pracodawcy na praktykach

Witam.
Moje pytanie jest następujące chodzę do 1 klasy ZSZ i na praktykach pracodawca stosuje "kary" ostatnio za to że nie założyliśmy zeszytu każał nam napisać 1000 razy " Będę wykonywał ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.5 21:17:9

Własna firma od 16 lat i dofinansowanie z EFS

Witam.
Chciałbym się zapytać czy można założyć firmę od 16 lat np. poprzez udział w projekcie EFS.
Z góry dziękuje za odpowiedź. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.5 20:15:5

Witam. Mam pytanie. Jakie mogą być Zdawane pytania oskarżonemu Nieletniemu za posiadanie suszu Marihuany.

Witam. Mam pytanie. Jakie mogą być Zdawane pytania oskarżonemu Nieletniemu za posiadanie suszu Marihuany. Ile trwa taki proces. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.5 20:6:42

bardzo duży problem rodzinny

Witam.
zacznę może od tego że mam 21 lat od 15 roku życia przebywałam w rodzinie zastępczej u babci. Z babcią dogadywałam się różnie czasem się kłóciłyśmy czasem było pomiędzy nami bardzo ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.3.5 16:10:17

Rozliczyłam sie z pełnoletnim dzieckiem które obecnie jest studentem.W wakacje po zakonczeniu liceum

Rozliczyłam sie z pełnoletnim dzieckiem które obecnie jest studentem.W wakacje po zakonczeniu liceum pracował /o czym zupełnie zapomniałam kilka dni na budowie.Dzis przyszedł pit-11 na kwotę 312zł./z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.5 16:8:0

Problem z ojcem, pobicie, zawiasy

Obrona konieczna, to nie uderzanie, no ale w takiej sytuacje może się Panu udać, tyle że problemem są wcześniejsze wyroki. Musi pan uzywać właściwego nazewnicta podczas składania zeznań. Był ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.5 16:5:45

Czy mogę sprzedać mieszkanie?

Podłączam się do pytania. Rok po wykupie z bonifikatą, mieszkanie przeszło z rodziców na dziecko. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.5 16:3:32

Szkody spowodowane najmem lokalu

Owszem informowalam, pokazywalam... odpowiedz uzyskalam taka ze wystarczy rzeczy wyprac... ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.3.5 16:1:57

Czy mogę rozebrać płot sąsiada, gdyż wchodzi on w moją działkę 1,5 m ? I czy mogę w takiej sytuacji

Czy mogę rozebrać płot sąsiada, gdyż wchodzi on w moją działkę 1,5 m ? I czy mogę w takiej sytuacji wznieść ogrodzenie
( mur betonowy ) na granicy działki? Sąsiad na pewno się nie zgodzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.5 15:36:3

Rozwód w Niemczech czy lepiej w Polsce

Ponad 2 lata temu wziąłem ślub w Polsce. Zaraz po nim wraz z żoną wyjechaliśmy do Niemiec i tam mieszkaliśmy. Nie mamy dzieci. Oboje mamy obywatelstwo polskie.Ponad miesiąc temu wróciłem do Polski ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2013.3.5 15:27:56

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika