Forum prawne (strona 311)

MAM DZIECKO Z WADAMI WRODZONYMI

MAM DZIECKO Z WADAMI WRODZONYMI WITAM PROSZE O POMOC MAM 6 LETNIEGO SYNKA Z WADAMI OD URODZENI.BYLAM NA DWUH KOMISJAH I ZABRANO MU NIEPELNOSPRAWNOSC I ODZIWO WYZDROWIAL,NIEMA LEWEJ NERKI MA 6 PORADNI ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.15 11:52:2

Witam jak napisać podanie o przyznanie z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych jednorazowego

Witam jak napisać podanie o przyznanie z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych jednorazowego bezzwrotnego świadczenia w zwiazku z trudną sytuacją materialną. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.15 11:47:18

Podatek od nieruchomości.

Jestem właścicielem gospodarstwa rolnego: działki o powierzchni 62a w gminie wiejskiej (Spiczyn) i działki o powierzchni 45a w gminie miejsko-wiejskiej (Łęczna). Na działce 45a stoi dom mieszkalny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.15 11:37:43

Czy można zabezpieczyć się taką umową, że mam 5% od zysku firmy?

Witam, dzięki za odp. oczywiście żeby zawrzeć umowę musimy sie spotkać, sprawdzić wszystkie dane itp. Ja ze względów osobisto finansowych na razie nie dałbym rady prowadzić takiej dzialalności ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.3.15 11:10:26

Wyrzucenie z mieszkania

Właśnie wyrzuczenie wyrzuceniem, ale dziecko pełnoletnie uczące się będzie dostawać aliemnty od rodziców do zakończenia nauki na bank, no chyba że w między czasie stypendia dziecka lub ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2013.3.15 10:8:24

Kupno 2/3 działki .

Kurcze dobre pytanie, no ale jak wiadomo ile komu udziałów przysługuje to można działki podzielić, właściciele ułamkowych części działek wiedzą która ziemia jest ich, i mogą ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.15 10:6:25

Mam wyrok w zawieszeniu co teraz?

To nie ma nic wspólnego z jazdą samochodem (tzn ten art 62 ust. 1), A jak pan będzie jeździł ostronie to o oc sie martwić, no chyba że celowo za kazdym razem jak wsiada pan do samochodu wywołuje ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.15 9:51:51

reklamacja obuwia - porady

Witam,
Jakieś 5 miesięcy temu kupiłem buty zimowe ( coś ala trzewiki) firmy Prima Moda. Po jakimś czasie zobaczyłem , że but mi się zaczyna rozklejać i dodatkowo pęka mi w jednym miejscu nitka. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.15 9:24:56

Mam 17 lat i ukonczyłam szkołe czy po skonczeni 18 lat kiedy znowu zaczne szkołe pieniadze zostaną

Mam 17 lat i ukonczyłam szkołe czy po skonczeni 18 lat kiedy znowu zaczne szkołe pieniadze zostaną przyznane na nowo? Jestem w rodzinie zastępczej u mojej prababci. Babcia pobiera pieniądze z PCPR. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.15 8:46:25

jak napisać zgodę właściciela na użytkowanie pojazdu przez kierowcę w chwili zdarzenia

jak napisać zgodę właściciela na użytkowanie pojazdu przez kierowcę w chwili zdarzenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.14 22:17:25

kaucja jako spadek po rodzicach

W 1969r rodzice otrzymali przydział na mieszkanie aby zamieszkac wpłacili kaucje czy jako corce nalezy mi sie zwrot kaucji po zmarłych rodzicach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.14 22:13:49

jak zwolnić pracownika zatrudnionego na 1/2 etatu na czas nieokreślony.

jak zwolnić pracownika zatrudnionego na 1/2 etatu na czas nieokreślony. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.14 21:37:19

Koszty notarialne kupujący a deweloper

Witam,

Jestem na etapie zakupu mieszkania, jednak mieszkanie zostanie wykończone przez dewelopera zgodnie z zawartą z nim umową (była to forma promocji, jaką zorganizował deweloper, aby zwiększyć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.14 21:26:28

Jak napisac wniosek do sądu o wycofanie alimentów?

Witam, co trzeba wpisac we wniosku o alimenty jesli mieszkam z mężem a komornik zajmuje mu praktycznie całą wypłate i nie mamy pieniędzy na dziecko? poniewaz dowiedziałam się ze jeżeli płacił ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.3.14 20:8:14

plan budowy kanalizacji koliduje z moim planem budowy domu

No i tak trzymać. Niech się Pan tylko nie da nastraszyć wywłaszczeniem lub innymi formami zastraszania. Nie znam Waszego wójta i nie mogę się na jego temat wypowiadać, ale nasz wójt to kawał ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.3.14 18:59:4

ile moge dorobic do renty rodzinnej(900zl brutto) mam 22 lata i ucze sie ale chcialabym sobie dorobic

ile moge dorobic do renty rodzinnej(900zl brutto) mam 22 lata i ucze sie ale chcialabym sobie dorobic tylko niewiem ile i na jakiej umowie... ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.14 16:32:58

Umowa na zastępstwo a ciążą

Najbardziej kompetentną poradę uzyska Pani u radcy prawnego Państwowej Inspekcji Pracy. Mają obowiązek pracownikom bezpłatnie udzielać porad z zakresu prawa pracy i to robią. Niech Pani sobie zadzwoni ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.14 16:29:24

Remont we Wspólnocie

To powiedzcie mu że skoro może skarżyć, to niech to zrobi. Wniosek do sądu może złożyć każdy. Inną sprawą jest to jak sąd oceni ten wniosek. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.14 16:22:19

Jak zostać właścicielem?

Najlepiej zebrać całą dokumentację dotyczącą nieruchomości i umówić się z notariuszem na rozmowę i poradę prawną w tym zakresie. Jeśli będziecie zadowoleni z wyniku porady, to notariusz ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.14 16:17:57

Udostepnienie kserokopii uchwały z lista podpisó członków WM?

Poprosze o porade na takie pytanie: czy Zarząd ma obowiązek udostepnic w formie kserokopii (za zgodnosc z oryginałem) uchwałe wraz z listą członków, ktorzy głosowali w sprawie podjecia owej uchwały? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.14 14:34:33

Chciałabym rozwiązać umowę z agencją modelek w której pracuję, dostałam polecenie, aby sama przygotować

Chciałabym rozwiązać umowę z agencją modelek w której pracuję, dostałam polecenie, aby sama przygotować takie pismo dla pracodawcy. Czy to należy do moich obowiązków? Jeżeli tak, to co mam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.14 11:43:8

Czy mówienie nieprawdy o danej osobie oskarżanie go przed obcymi o rzeczy które nie miały miejsca

Czy mówienie nieprawdy o danej osobie oskarżanie go przed obcymi o rzeczy które nie miały miejsca to nękanie sąsiad oskarża mnie o rzeczy które nie miały miejsca jak wzięcie 2 telefonów w plusie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.14 11:36:25

Wyprowadzanie psa w parku - jakie są zasady zęby nie dostać mandatu.

Pamiętajmy też o sprzątaniu po swoich pupilach! To wciąż się rzadko zdarza, a idzie wiosna i już widzę te 'pola minowe' na trawie. To naprawdę nie wymaga wiele wysiłku. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.3.14 9:23:43

Miejsce zamieszkanie dziecka - zatrzymanie alimentow

Może Pan ustanowić adwokata, albo pełnomocnika z rodziny. Trzaba założyć pozew w Polsce. Pozdrawiam, Małgorzata Woźniak ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.13 23:35:46

Mam pytanie odnośnie zameldowania tymczasowego. Czy może mnie mąż wymeldować z dnia na dzień?

Mam pytanie odnośnie zameldowania tymczasowego. Czy może mnie mąż wymeldować z dnia na dzień? Sytuacja przedstawia się tak; Mieszkamy w lokalu 9 lat. Mieszkaliśmy przed ślubem i do tej pory. Mieliśmy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.13 22:45:12

Witam mam pytanie tak jak w tytule czy należ mi się pieniądze z ubezpieczenia grupowego po śmierci

Witam mam pytanie tak jak w tytule czy należ mi się pieniądze z ubezpieczenia grupowego po śmierci ojczyma. Ojca biologicznego nie znam a nazwisko noszę po ojczymie i dodam też że mam adnotację ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.13 20:20:3

Wyrok nakazowy a przyszły zawód

Wyrok nakazowy a przyszły zawód Witam, otrzymałam dzisiaj wyrok nakazowy za wykroczenie drogowe z karą grzywny, czy taki wyrok skreśla mnie w zawodzie tłumacza przysięgłego? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.13 19:52:8

Czy od wyroku sądu wojskowego można się odwołać do sądu w Strasburgu?

Czy od wyroku sądu wojskowego można się odwołać do sądu w Strasburgu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.13 19:22:6

Jak domagac sie zwrotu pieniedzy ? Witam. Od kilku lat to mąż zawsze zajmował sie rachunkami ,i

Jak domagac sie zwrotu pieniedzy ?
Witam.
Od kilku lat to mąż zawsze zajmował sie rachunkami ,i robił to korzystając z banku,jest starej daty, zlecał to panią w banku ponieważ nie mieliśmy konta ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.13 18:59:31

Jak władający może zostać właścicielem

Mama kupiła pół domu mieszkalnego w 1965r. była to umowa kupna do dzisiaj nie jest właścicielem tylko władającą całego budynku, który składa się jeszcze z dwuch pomieszczeń w których mieszka ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.3.13 18:11:28

2013.3.13 16:59:8

heh mam takie samoo pytanie ale tu chyba nikt nie zaglada/nie jest zainteresowany udzielaniem odpowiedzi

heh mam takie samoo pytanie ale tu chyba nikt nie zaglada/nie jest zainteresowany udzielaniem odpowiedzi więc po co ta opcja? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.13 16:28:5

czy adwokat moze mnie reprezentowac w sprawie o podzial majatku.

czy adwokat moze mnie reprezentowac w sprawie o podzial majatku. mieszkam poza Polska i chce zlozyc sprawe o podzial majatku a nie bede mogla jechac na rozprawe,co i jak mam zrobic by adwokat mnie reprezentowal. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.13 14:50:59

Czy Ustawa zdnia 5 stycznia2011 o kierujących pojazdami, wchodząca w życie z dniem 19-01-2013r może

Czy Ustawa zdnia 5 stycznia2011 o kierujących pojazdami, wchodząca w życie z dniem 19-01-2013r może działać wstecz? kurs rozpoczęty przed wejściem w życie ustawy, dokumenty uzyskane (orzeczenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.13 13:17:38

ojciec dziecka ma zasadzone kontakty z dzieckiem (syn ma obecnie 8 lat ) z mozliwoscia noclegu u ojca

ojciec dziecka ma zasadzone kontakty z dzieckiem (syn ma obecnie 8 lat ) z mozliwoscia noclegu u ojca trzy weekendy w msc.i takie kontakty sa utrzymywane.Była juz raz sytuacja ze ojciec odprowadził ,dziecko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.13 13:9:6

jak odzyskać świadectwo ukończenia szkoły zawodowej.

jak odzyskać świadectwo ukończenia szkoły zawodowej. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.13 11:48:47

Pytanie odnośnie rzeczy znalezionych

"tylko kto wyrzuca i-phone do śmieci", właśnie kto? Jak znacie to podajcie adres mailowy, chciałbym się skontatkować, potrzebuje na prędce I-poda za darmoszkę ;) ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.3.13 9:49:42

Alkohol w Konkursie

Chyba legalne, bo w sumie alkohol można legalnie kupić, tylko że konkurs już nastacie i dużymi literami jak dla mnie musi mieć napisane że jes TYLKO DLA  OSÓB PEŁNIOLETNICH. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.13 9:46:52

uprzedzenie o zamiarze wypowiedzenia umowy najmu lokalu?

Korytarz nie jest po to, aby trzymać tam swoje szafki, lodówki i inne rzeczy. Proszę zwrócić uwagę że spóldzielnia może nawet wysłać osoby które szafy usuną i będą ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.13 9:44:59

Spadający śnieg na ogrodzenie sąsiada

Dom był przed ogrodzenie. Więc sąsiad może pana cmoknać w zadzaszenie ;) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.13 9:38:20

Spożycie alkoholu

Tak może, ale nie musi. Może powiedzieć ze jest to ciężkie naruszenie przepisów, ale może stwierdzić że nie jest ono ciężkie. Bo kodeks pracy nie określił co jest a co nie jest ciężkim ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.13 9:36:56

Czy za nie płacenie alimętów można pójść do więzienia? Bo ponąć prawo się zmieniło od 2013r

Czy za nie płacenie alimętów można pójść do więzienia?
Bo ponąć prawo się zmieniło od 2013r ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.13 9:3:53

Zwolnienie dyscyplinarne zamienione za porozumienie stron

Zwolnienie dyscyplinarne zamienione za porozumienie stron Witam!
W dniu 8 marca Pani kierownik regionalna wezwala mnie do siebie, a byla w obecnosci swojego dziecka i powiedziala mi,ze jezeli nieche byc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.13 6:45:44

Witam, zwracam się z prośbą o informację: -od jakiego momentu należy przyjąć bieg urlopu

Witam,

zwracam się z prośbą o informację:

-od jakiego momentu należy przyjąć bieg urlopu macierzyńskiego podstawowego
- w jakim terminie i jakiej formie powinnam złożyć wniosek i udzielenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.12 23:3:35

Śmierć Prezesa sp.z.o.o.

Witam.Mam problem odnośnie spólki z o.o. Spólka powstala w 1989 roku i jest w dalszym ciągu zarejestrowana w rejestrze handlowym, nie została przerejestrowana do KRS. Załoźycielami spółki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.12 22:5:11

Proszę o pomoc w rozwiązaniu umowy o pracę

Są trzy możliwości rozwiązania umowy o pracę.1. Wypowiedzenie zwykła z okresem wypowiedzenia zależnym od stażu pracy w danym zakładzie. 2. Wniosek o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron, ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.3.12 21:34:6

Witam. Pisze ponieważ mam problem ze spadkiem. Czy ktos może orientuje się czy jest mozliwość darowania

Witam. Pisze ponieważ mam problem ze spadkiem. Czy ktos może orientuje się czy jest mozliwość darowania lub sprzekania spadku który otrzymałem, po jakim czasie jest to mozliwe i jak to wygląda? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.12 20:11:32

czy niewymeldowanie z niemiec jest karalne

czy niewymeldowanie z niemiec jest karalne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.12 19:53:49

Czy mama moze zondac elementy od dzieci

Czy mama moze zondac elementy od dzieci ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.12 19:46:24

2013.3.12 18:36:57

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika