Forum prawne (strona 309)

dziedziczenie gospodarstwa rolnego a ewentualna zaliczenie na poczet schedy spadkowej

Witam,

proszę o komentarz do opisywanego stanu faktycznego. W 1983 zmarła spadkodawczyni pozostawiając także gospodarstwo rolne. Z trzech spadkobierców tylko jeden miał kwalifikacje, aby odziedziczyć ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.3.21 14:15:32

PRZEDLUŻENIE RENTY RODZINNEJ

PRZEDLUŻENIE RENTY RODZINNEJ witam. w czerwcu 2013 roku skoncze 25 lat, do konca czerwca mam rente rodzinna. w 2012 roku podjelam nauke w studium 2 letnim i rokiem konczacym szkole jest rok 2014. czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.21 13:41:28

czy wolne za nadgodziny gdy nie jest wykorzystane w okresie rozliczeniowym ulega przedawnieniu?, chodzi

czy wolne za nadgodziny gdy nie jest wykorzystane w okresie rozliczeniowym ulega przedawnieniu?, chodzi o stan prawny na dzień 21-03-2013r ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.21 12:50:31

podatek od srodków transportu

Prowadzę działalność gospodarczą i kupuję samochody jako towar handlowy z przeznaczeniem zezłomowania. Czy muszę płacić za nie podatek od srodków transportu choć wiem ze nie będą one używane ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.21 12:29:35

czy partycypacja to kupno mieszkania

czy partycypacja to kupno mieszkania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.21 12:11:13

Mieszkanie zapisane w testamencie

Witam.Mój dziadek zmarł pół roku temu.W testamencie notarialnym zapisał mi mieszkanie. Mam pytanie: Kto i w jakiej części ma prawo do zachowku? Dodam,że moja mama(córka dziadka) miała 1 siostrę, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.21 11:52:0

Połączenie "w jedno" dwóch blaszaków a legalność

Witam. Mam postawiony samodzielnie solidny garaż-blaszak o wymiarach 6x4m. Chciałbym teraz do tego blaszaka dostawić drugi blaszak o takich samych wymiarach i na wspólnie przylegających ścianach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.21 11:29:41

Krajowy Rejestr Kancelarii Prawnych

Witam serdecznie,
Zapraszam całe otoczenie prawne do zapoznania się z serwisem www.krkp.pl

Krajowy Rejestr Kancelarii Prawnych to serwis internetowy dla Kancelarii Prawnych jak również dla osób, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.21 10:25:57

na czym polega prawo do kosztów z tytułu więcej niż jednego stosunku pracy?, czy należność ze

na czym polega prawo do kosztów z tytułu więcej niż jednego stosunku pracy?, czy należność ze stosuku pracy(pit-37,pozycja 37)i działalność wykonywana osobiście (pozycja 45)to dwa stosunki pracy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.21 9:26:27

ubranie do pracy. prawnikowi nie we wszystkim wypada?

pracuję w dużej korporacji, ostatnio wprowadzili u nas tzw. casual friday - jeden dzień w tygodniu luzu, każdy może się ubrać, jak chce.

ubrania to to, czego w tej branży nie cierpię, więc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.21 0:19:45

Zakłócanie ciszy.

Witam i proszę o poradę.
Sąsiad z dołu ma zainstalowany w suficie wentylator, którego działanie (jednostajne buczenie w 2 tonach na przemian) jest wyraźnie słyszalne. Jest ono w moim pokoju głośniejsze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.20 23:26:5

czy zglosic sprawę do sądu pracy

Witam,
Przez przypadek dzisiaj dowiedzialam sie ze moj pracodawca jak sie okazalo juz byly zwolnil mnie pod koniec zeszlego roku. Do dzis dnia nie podal mi przyczyny zwolnienia a mialam umowe na czas ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.20 20:57:41

Jak kierownik budowy zakładając działalność gospodarczą może rozliczyć się z Urzędem Skarbowym???I

Jak kierownik budowy zakładając działalność gospodarczą może rozliczyć się z Urzędem Skarbowym???I która forma jest najlepsza?
kierownik ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.20 20:7:27

czy zgromadzone środki na funduszu z opcją ubezpieczenie na życie podlegają egzekucji komorniczej

czy zgromadzone środki na funduszu z opcją ubezpieczenie na życie podlegają egzekucji komorniczej mąż, z którym mam rozdzielność majątkowa ma dług w stosunku do ZUS jako odpowiedzialność członka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.20 19:37:9

dziedziczenie działki (gruntu) po babci

Witam.
Mam pytanie odnośnie dziedziczenia działki po mojej prababci. Otóż moja babcia miała kiedyś swoje pole, w pewnym okresie w zamian za oddanie pola dostawało się działki na własność od ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.20 19:32:57

próba uchylenia się od zapłaty za usługę

Witam,
Prowadzę DG usługową z kategorii- remonty i wykończenia.
Jakiś czas temu podpisałem z klientem umowę na usługę. Tematem jej był remont łazienki wg.wskazówek klienta(z jego materiałów).
Przy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.20 17:5:10

Sprzedaż książek prawniczych

tak, jak chcesz spis podaj adres mailowy. J ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.3.20 17:4:7

Zostałem odwołany jako prezes po sprzedaży spółki z o.o. Okazało się że nowy prezes ma zakaz

Zostałem odwołany jako prezes po sprzedaży spółki z o.o. Okazało się że nowy prezes ma zakaz prowadzenia działalności i dlatego wniosek o wykreślenie mnie z KRS został oddalony i w dalszym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.20 16:18:41

4 lata temu wniosłam do komornika sprawę o alimenty.Otóż były mąż był wtedy dłużny 4 tyś zł.Po

4 lata temu wniosłam do komornika sprawę o alimenty.Otóż były mąż był wtedy dłużny 4 tyś zł.Po czasie ta kwota wraz z odsetkami wynosiła ok.8 tyś.Były mąż poprosił mnie abym wycofała ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.20 15:55:24

Jazda samochodem po spożyciu alkoholu, jak najkorzystniej wyjść z tej sytuacji?

Jazda samochodem po spożyciu alkoholu, jak najkorzystniej wyjść z tej sytuacji? Kierowałem samochodem i zatrzymała mnie policja do kontroli, oczywiście badanie trzeźwości wcześniej wypiłem małego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.20 15:48:31

Zatrzymane przedmioty ...

Witam. 5 lutego stawiłem się w sądzie na posiedzenie odnośnie zatrzymanych mi rzeczy i sąd postanowił mi je zwrócić (komputer, 2 laptopy, telefony ?). Sama sprawa i wyrok zapadły już dużo wcześniej. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.20 11:20:52

Czy to nieudczciwe branie renty?

Gdzie to mozna sprawdzic?dowiedziec sie? zna ktos jakas strone?mail? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.20 10:52:42

Podział

roblem wygląda następująco:

Moja babcia posiada działkę a na niej dom(budynek 68;1) oraz murowany garaż.(budynek 68;3)
Chciałaby podzielić tę działkę i sprzedac mi część z garażem (budynek ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.3.20 9:35:33

Jak mogę obronić się przed nisłusznym nakazem zapłaty przez e-sąd, czy jak nie odbiorę listu poleconego

Jak mogę obronić się przed nisłusznym nakazem zapłaty przez e-sąd, czy jak nie odbiorę listu poleconego to egzekucja zapłaty sie nie odbędzie ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.19 20:47:36

Czy w procesie karnym, Powód moze odwołać swojego świadka?

Czy w procesie karnym, Powód moze odwołać swojego świadka? Zostałam podana na świadka, w procesie karnym i nie mam możliwości wstawienia sie na niego. Dużo problemu mam by napisać wniosek o zmiane ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.19 20:26:5

Czy można sprzedać darowiznę jeżeli osoba DARUJĄCA mając w umowie opiekę żyje.

Witam, chciałbym prosić o pomoc, ponieważ w 2009r nabyłem dom w umowie notarialnej i również jest tam opieka nad Babcią. W ostatnim czasie okazało się, że zaczynam pracę bliżej większego miasta ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.19 18:58:45

Parkowanie przy posesji

Zdaje sobie sprawę, że tematów takich było od groma lecz wolę się upewnić bo nie znalazłem dokłądnej odpowiedzi i wzamian dostarczyć dokładnie informację aby sprawa była jasna.

Przedstawione ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.19 17:54:34

Umowa o pracę a szkolenia

Witam,
prosze o pomoc w rozwiązaniu problemu a mianowicie;
Zostałam zatrudniona na stanowisku "kasjerki" i taka umowę posiadam, natomiast od 2 lat moje obowiązki zostały poszerzone i to dosyc szeroko, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.19 16:36:47

mieszkanie kwaterunkowe

Witam mam mieszkanie kwaterunkowe 50m w gdansku z powodu wyjazdu chciala bym oddac za odstepne.Niestety nie wiem jak to zrobic technicznie moze ktos jest w stanie mi pomoc.Pozdrawiam moj tel 516370005 ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.3.19 13:29:45

Witam,czy muszę zapłacić podatek od odszkodowania po zmarłym ojcu, które otrzymałam jako spadkobierca?

Witam,czy muszę zapłacić podatek od odszkodowania po zmarłym ojcu, które otrzymałam jako spadkobierca? Ojciec zmarł w 2008r.w tym czasie toczyło się już postępowanie sądowe o odszkodowanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.19 13:25:42

mieszkanie kwaterunkowe i problem

Witam posiadam mieszkanie w gdansku 50m na 5 pietrze bez windy z powodu wyjazdu chciala bym oddoc go za odstepne. Niestety nie wiem jak to zrobic ze strony technicznej.Moze ktos byl 516takiej sytuacji ... Zobacz wątek

26 odpowiedzi

2013.3.19 13:23:11

Witam Mam do Państwa pytanie. Mój Tata urodził się we wrześniu 1954 roku. Do 01.01.1999 miał

Witam

Mam do Państwa pytanie. Mój Tata urodził się we wrześniu 1954 roku. Do 01.01.1999 miał przepracowane 25 lat w tym 15 lat w warunkach szkodliwych. Czy w związku z tym będzie mógł przejść ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.19 11:28:46

Francja chce mi odebrac dziecko!!!POmocy!!!!

Przez 6 lat miezkałam we francji w zwiazku z polakiem bez slubu,urodzila nam sie corka,jednak nie ukladalo nam sie ,moj partner byl wobec mnie agresywny,zarowno slownie jak i cielesnie,czesto sie klucilismy,wiadomo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.19 11:14:8

Prosze o pomoc !!!!

Witam chciał bym od was uzyskać porade czy moge dochodzić mojich praw jak tak to gdzie, Moja sytuacja jest bardzo skomplikowana opisze ją jak najkrócej się da i prosze o rady .

8 stycznia wyjechałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.19 10:32:10

Znak towarowy w Polsce, a spółka w Szwajcari

Witam,

proszę o bardzo istotną dla mnie poradę dotyczącą znaku towarowego.

Kilka faktów:

-Znak towarowy rejestruję po prostu na siebie, pod imieniem i nazwiskiem w UPRP.
-Znak towarowy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.19 10:7:43

Witam, Pytanie dotyczy alimentow przyznanych sadowo. Alimenty place w wysokosci 700zl miesiecznie do

Witam,
Pytanie dotyczy alimentow przyznanych sadowo. Alimenty place w wysokosci 700zl miesiecznie do komornika sadowego poniewaz cala suma zadluzenia wynosi 13 tys zl plus alimenty bierzace w wysokosci ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.19 10:3:26

Czy w banku może istnieć coś takiego jak umowa ustna o otwarcie lokaty?

Czy w banku może istnieć coś takiego jak umowa ustna o otwarcie lokaty? Witam, wczoraj miała dziwną sytuację w banku. Kiedy pobierałam pieniądze pani w kasie zaproponowała mi czy nie chciałabym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.19 8:51:37

obniżka czynszu za niedogrzanie lokalu komunalnego

Witam !
Przeprowadziłam się do lokalu po eksmitowanych lokatorach.
Spłacam za nich zadłużenie czynszu.
Zostałam zobowiazana przez Zarząd Budynków Komunalnych
do: wymiany okien, drzwi, instalacji ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.19 8:3:25

Prosze o informacje dotyczaca stron internetowych na ktorych chce zamiescic dane call girl

czy zlozenie strony internetowej agencji towarzyskie tzn zdjecia i dane osob,ktore chca je umiescic na mojej stronie jest legalne?
Dziekuje z gory za odpowiedz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.19 3:7:43

Małżeństwo a pieniądze

Znalazłam jednak stwierdzenie, że intercyza nie działa wstecz. Sprawiałoby to, że mimo dokumentu kredyt zaciągnięty przez partnera przed rozpoczęciem małżeństwa przechodzi na jego żonę. Czy ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.3.18 21:43:16

Długi po teściu

Witam

Mam spory problem, otóż niedawno zmarł mój teść. Pozostawił po sobie całą góre długów.

Sprawa była by prosta tylko niestety miał też udział w mieszkaniu mojej żony. Czy jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.18 20:30:17

Przepisanie odziedziczonego mieszkania rodzeństwu

Proszę o opinię w sprawie odziedziczonego mieszkania. Otrzymałam je w spadku po babci. Sprawa spadkowa odbyła się i jestem jedyną właścicielką tegoż mieszkania. Mam dwóch braci, których chciałabym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.18 20:28:24

Pytanie odnośnie statutu fundacji

Dzień dobry,

zwracam się z prośbą o pomoc. Pracuję nad statutem fundacji. Moje wątpliwości dotyczą zapisu, w którym zaznaczam, że fundacja może prowadzić działalność gospodarczą.

Fundacja ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.18 20:13:20

Odebrane prawo jazdy na 6 miesięcy

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy mogę starać się o przywrócenie mojego prawa jazdy po połowie odbycia wyroku? Prawo jazdy odebrano mi na 6 miesięcy. Nie jechałem po alkoholu itp. Nie przekroczyłem ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.3.18 20:6:51

Od 15.12.2012 jestem na zwolnieniu lekarskim.18 marca otrzymałam decyzję,że ZUS odmówił mi prawa

Od 15.12.2012 jestem na zwolnieniu lekarskim.18 marca otrzymałam decyzję,że ZUS odmówił mi prawa do zasiłku od dnia 16.02.2013 z powodu nie stawienia się na komisji lekarskiej.Ja odebrałam wezwanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.18 19:59:45

2 miesiace temu kupowalem aparat fotograficzny. dopiero teraz zorientowalem sie ze sprzedawca wystawil

2 miesiace temu kupowalem aparat fotograficzny. dopiero teraz zorientowalem sie ze sprzedawca wystawil mi paragon. niestety potrzebuje rachunku lub f-vat. czy moge zadac jednej z tych rzeczy od sprzedawcy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.18 17:52:16

jak jest z dojazdem do aresztu w innym mieście? słyszałem ze przejazd PKP jest za darmo czy to prawda

jak jest z dojazdem do aresztu w innym mieście? słyszałem ze przejazd PKP jest za darmo czy to prawda . na jakiej zasadzie to działa i co trzeba zrobic ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.18 17:47:51

Czy w Polsce istnieje jakieś biuro, które zajmuje się sprawami spadkowymi w szwecji?

Czy w Polsce istnieje jakieś biuro, które zajmuje się sprawami spadkowymi w szwecji? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.18 15:25:52

Tragiczny wypadek

Witam

tuż przed świętami Bożego Narodzenia, jadąc autem wraz z mężem . mieliśmy tragiczny w skutkach wypadek. Otóż na leżącego na drodze mężczynę ( nie ma jeszcze wyników sekcji, wg. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.18 14:59:6

Witam, mam pytanie czy w tym roku moge odlicZyć internet mobilny, ponieważ słyszałem że jeśli ktoś

Witam, mam pytanie czy w tym roku moge odlicZyć internet mobilny, ponieważ słyszałem że jeśli ktoś dwa razy już sobie odliczył to w tym roku już nie może. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.18 14:57:50

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika