Forum prawne (strona 312)

Działalność Rekreacyjno-Sportowa

Witam . Planuje w tym roku założyć działalność gospodarczą jak w tytule . Np. Jest festyn w mieście na wsi dzień dziecka jakaś impreza plenerowa i ja rozkładał bym się z dmuchanymi zabawkami ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.12 18:6:21

wzmianka o umowie przedwstępnej a późniejsze wzmianki roszczeniowe

W styczniu 2012 zawarłem notarialnie przedwstępną umowę nabycia nieruchomości wpłacając 5 tys tytułem zadatku i 30 tys tytułem zaliczki.
Termin zawarcia umowy przenoszącej został wyznaczony ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.12 17:53:41

jak napisac trzymiesieczny okres wypowiedzenia z kursu francuskiego

jak napisac trzymiesieczny okres wypowiedzenia z kursu francuskiego od 16 listopada2012roku zamowilam przez internet kurs jezyka francuskiego...co miesiac przysylali mi zeszyty do nauki ale chce z tego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.12 17:37:26

witam serdecznie otrzymałam wypowiedzenie i po tym czasie poszłam na chorobowe jednak to praca fizyczna

witam serdecznie otrzymałam wypowiedzenie i po tym czasie poszłam na chorobowe jednak to praca fizyczna dała mi popalić w związku z tym mam pytanie czy po okresie wypowiedzenia mam szansę na jakieś ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.12 17:1:46

Proszę o podanie warunków i drogi postępowania w sprawie żądania zniesienia współwłasności części

Proszę o podanie warunków i drogi postępowania w sprawie żądania zniesienia współwłasności części wspólnej. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.12 16:44:1

Dzień dobry. Córka sąsiadów, która nie mieszka z nimi na stałe, ciągle nachodzi mnie w domu i

Dzień dobry. Córka sąsiadów, która nie mieszka z nimi na stałe, ciągle nachodzi mnie w domu i robi mi bezpodstawne awantury o dziecko które uczy się z moim synem. Jest agresywna i bardzo wulgarna. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.12 16:33:32

renta stała a praca

Witam, Mam bardzo poważny problem. Pracowałem u gościa na czarno który posiadal umowe na wykonanie danej pracy (tzw o dzielo) defakto jego tam wogole nie bylo. Pracowal za to jego ojciectez na czarno, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.12 15:47:58

Kończy mi sie umowa leasingu -mam do spłacenia ostatnia 60 ratę-dopiero teraz po 5 latach wysłano

Kończy mi sie umowa leasingu -mam do spłacenia ostatnia 60 ratę-dopiero teraz po 5 latach wysłano do mnie informację o należnych odsetkach za nieterminowe wpłaty poszczególnych rat. Za spóźnione ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.12 13:29:37

Osoba nieletnia w Pubie.

Przepraszam, ale w jakis sposób monitoring może udowodnić, że to nieletni kupował alkohol? ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.3.12 12:4:48

Akademik czy mieszkanie? Studia a praca?

W akademiku jak to w akademiku - ciężko z prywatnością. Zależy oczywiście od warunków i pokoju, ale zwykle trafia się do minimalnej 'dwójki' lub nawet 'trójki'. W cenie akademika można już ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.12 12:1:30

przyjmowanie gości

Podpinam sie pod to pytanie! ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.3.12 11:53:0

żona jest w ciąży z innym

Opcja jest utrzymanie w tajmenicy że to może być jego dziecko. Teoretycznie może sądowo prosić o sprawdzenie DNA dziecka ponieważ podejrzewa że to on może być ojcem dziecka. Ale musiałby bardzo ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.12 9:1:25

brak wynagrodzenia od listopada 2012

Czy ktoś mi odpowie??Bardzo prosze!!!!!!!!!! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.12 8:57:36

Allegro - odstąpienie od umowy

Kup Teraz to jedynie opcja licytacji, czyli tak, przysługuje Panu. Bo wylicytował/kupił pan przedmiot za pomocą jednej z opcji sprzedaży, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.12 8:56:53

umowa zlecenia a podatek

Tutaj proszę sobie zajżeć i ściągnąć wzór umowy zlecenie nie musi mieć pan działalności gospodarczej dla okazyjnych prac remontowych, a okazyjne to takie jak z ogłoszenia, krótkoterminowe. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.12 8:55:46

Umowa o dzieło a bezrobotny

Tak jeszcze przez miesiąc będzie pani ubezpiezcona. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.12 8:53:44

Prawa do dzieci

Powinnaś namówić mamę na wizytę z wami i może z jej nowym partnerem w przychodni, w celu wyjaśnienia sprawy przed kimś kompetentnym w pomocy rodzinnej. Tata wie o twoim pomyśle, rozmawiałaś ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.12 8:50:7

Przeszukanie mieszkania

Jak już mają nakaz to oczywiście że całe. A jakby pan miał piętrowe łóżko i pokój z bratem to myśli pan że pytali by sie które półki są brata a które pana, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.12 8:44:4

Dzień dobry, potrzebuję informacji o poszukiwaniu celem ustalenia miejsca zamieszkania w postępowaniu

Dzień dobry, potrzebuję informacji o poszukiwaniu celem ustalenia miejsca zamieszkania w postępowaniu przygotowawczym w sprawie o pobicie. Jakiś czas temu mój mąż na swoim wieczorze kawalerskim ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.11 18:1:6

Wizyta policjantów w domu po 5 dniach od "wykroczenia" mandat?

Wizyta policjantów w domu po 5 dniach od "wykroczenia" mandat? A więc w skrócie, dziś miałem bardzo przyjemną wizytę 2 panów policjantów, od których otrzymałem wybór przyjecią bądź odmówienia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.11 17:15:0

Ile trwa czas oczekiwania na zaprzysiężenie na kuratora społecznego?

Ile trwa czas oczekiwania na zaprzysiężenie na kuratora społecznego? Złożyłam podanie, byłam na rozmowie, kazali mi dostarczyć zaświadczenie o niekaralności i czekać na wyznaczenie terminu zaprzysiężenia. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.11 16:23:51

odszkodowanie za słupy

Witam czy ktoś dostał takie odszkodowanie? u mnie proces się toczy juz rok i nadal nic dostałem tylko pismo że zakończył się jakis pierwszy etap pół roku temu proces toczy się u mnie w firmie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.11 13:32:28

jak napisać odwołanie od decyzji lekarza orzecznika krus?

jak otpisać odwołanie do zusu stwierdzając o pobieraniu rent choć jestem chory od 14 lat a pierwszraz składałem wniosek o rnte jestem chory na epilepsie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.11 12:34:8

Chcę sprzedać działkę rolną, niestety numer działki w rejestrze gruntów nie zgadza się z numerem

Chcę sprzedać działkę rolną, niestety numer działki w rejestrze gruntów nie zgadza się z numerem działki w KW.Z tego co wiem mój ojciec zamienił sie z sąsiadem działkami na "weż moją a ja ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.11 11:30:46

Dzień Dobry.Czy możliwe jest żeby komornik zajął pensje mojego narzeczonego za zadłużenie mieszkania

Dzień Dobry.Czy możliwe jest żeby komornik zajął pensje mojego narzeczonego za zadłużenie mieszkania pomimo że już ściąga pieniądze z emerytur jego rodziców ? Zadłużenie postało kiedy mój ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.11 10:6:3

Posiadanie maczety jest legalne?

Pytanie: Czy posiadanie grabi jest legalne?
Odpowiedź: Tak jeżeli grabisz liście, nie jeżeli grabisz osady.

Ludzie gdzie się podział wasz zdrowy rozsądek, chłopski rozum lub zwyczajnie inteligencja. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.3.11 9:23:44

mandat za sikanie w miejscu publicznym

... niech pan oleje ten mandat:P
Nie ma opcji żeby się panu udało, niestety. Co do szaletów zgadzam się, ale jest coraz lepiej naszczęście. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.11 9:9:58

Kiedy pzredawnia się zachowek?

kurcze.... ja byłem pewien że to jest jak z odrzuceniem lub przyjeciem spadku, że okres 6 miesięcy. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.3.11 9:8:50

Członek Ruchu Palikota prowadzi głodówkę!

I co z nim? Żyje jeszcze czy już po nim? Jakby prowadził ją do teraz to bym uwierzył w jego zaangażowanie >_ ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.11 9:4:59

Co się kradnie w Warszawie!! trochę śmiechu ;)

Każdy orze jak może, jak się zatrudnia pracowników ochrony bez licencji albo jak się patrzy na to żeby była grupa inwalidzka tylko to się potem nie ma co dziwić że się ma taką a nie inną ochronę. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.3.11 9:4:9

Wraca ulga internetowa!!

Kurczę, no jak widzę jak nas doją w tym kraju a sobie dają podwyżki to się nóż w kieszeni otwiera i kosa w szopie na sztorc sama kuje. Nic tylko oszukiwać ten rząd i fiskus tak samo swobodnie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.3.11 9:0:52

Jak można obronić się przed 75-proc. PIT?

Czynny żal nie byłby w stanie tutaj pomóc? Tzn. przyznanie się do winy? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.3.11 8:59:20

Urlop bezpłatny lub wypowiedzenie

Witam,
Chciałabym opisać swoją sytuację i prosić o pradę co mogłabym zrobić, żeby nie być poszkodowaną i czy pracodawca postępuje właściwie?

Zatrudniłam się w firmie 01.10.2008 r. -umowa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.10 18:10:5

Działalność gospodarcza zajmująca się szkoleniami

Witam

Chciałbym się dowiedzieć, czy, aby założyć działalność gospodarczą zajmującą się szkoleniami trzeba nabyć jakieś specjalne uprawnienia? Czy firma może przeprowadzić kurs szkoleniowy, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.10 17:14:6

czy mandat nie podpisany przez policjanta jest wazny

czy mandat nie podpisany przez policjanta jest wazny otrzymalem mandat ale nie jest zlozony podpis przez policjanta czy jest wazny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.10 16:52:17

Dopłata do czynszu

Witam,

Wynajmuję lokal mieszkaniowy od lipca 2012. W tym miesiącu przyszło rozliczenie za nadwyżki w czynszu do spółdzielni mieszkaniowej (który jest zaliczką za ogrzewanie i wodę), zgodnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.10 15:0:46

Czy zakupiona działkę budowlana za gotówkowe w 2012 r mogę odliczyć od podatku??

Czy zakupiona działkę budowlana za gotówkowe w 2012 r mogę odliczyć od podatku?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.10 14:36:34

Witam! wziełam kredyt hipoteczny, niestety straciłam pracę i nie płaciłam rat. w następnym tygodniu

Witam! wziełam kredyt hipoteczny, niestety straciłam pracę i nie płaciłam rat. w następnym tygodniu komornik przyjeżdża wycenić dom, próbowałam dogadać się z bankiem, ale nie dał mi on możliwości ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.10 11:45:21

Pracowałam w Niemczech na umowie 12 miesiecy.Od nowego roku(tj. 01.01.2013) w tej samej firmie pracowałam

Pracowałam w Niemczech na umowie 12 miesiecy.Od nowego roku(tj. 01.01.2013) w tej samej firmie pracowałam jako pracownik sezonowy. Czy te miesiące pracy sezonowej,liczą mi się do stażu pracy.Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.9 21:33:25

ile mozna dorobic do swiadczenia przedemerytalnego w 2013 roku?

ile mozna dorobic do swiadczenia przedemerytalnego w 2013 roku? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.9 20:39:4

kolizja drogowa, prosba o pomoc

Wczorajszego dnia wieczorem miałem kolizję. Warunki na drodze były fatalne. snieg droga zasypana a w dodatku ciemno. Jechałem, mijałem najpiew autobus który chyba w zakręt źle wszedł, więc wjechałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.9 20:32:13

Czy przebywająć na zwolnieniu lekarskim z tytułu wypadku w drodze do pracy, pracodawca słusznie pozbawił

Czy przebywająć na zwolnieniu lekarskim z tytułu wypadku w drodze do pracy, pracodawca słusznie pozbawił mnie dodatku funkcyjnego za okres przebywania na L4 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.9 19:53:53

Wykorzystanie wzoru z plakatu

Witam. Mam następujące pytanie. Chciałabym wykorzystać wzoru z plakatu (który nie został przeze mnie stworzony) do masowej produkcji koszulek/bluz z nadrukiem. Jak wygląda sprawa z prawem autorskim? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.9 17:47:44

Witam! Mam do Państwa pytanie odnośne niedopuszczenia do egzaminu praktycznego kat b. Po zdaniu egzaminu

Witam! Mam do Państwa pytanie odnośne niedopuszczenia do egzaminu praktycznego kat b. Po zdaniu egzaminu teoretycznego w styczniu umówiłam się na egzamin praktyczny na który musiałam czekać aż ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.9 16:43:48

dzien dobry ? mam proste pytanie !!! w roku ubieglym dzierzawilismy od kwietnia 2012 do listopada2012(

dzien dobry ? mam proste pytanie !!! w roku ubieglym dzierzawilismy od kwietnia 2012 do listopada2012( umowa na czas okreslony)od zarzadu mienia komunalnego 10m kwadratowych gruntu pod dzialalnosc (handel) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.9 16:20:19

Wykorzystanie diagramów książki

Witam serdecznie,
Posiadam książkę zawierająca kilkadziesiąt pewnych schematów postępowania.
Na każdej stronie znajduję się diagram, wyglądający mniej więcej tak:
http://i.imgur.com/Fs78Rpx.png

Na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.9 16:3:27

Przejście umowy najmu po śmierci głównego najemcy

Witam. Mam bardzo trudną sytuację. Po śmierci mojego taty - który był głównym najemcą, mam wiele problemów z gminą. Mieszkanie jest komunalne, nie wykupione, nie zadłużone (wszystko w terminie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.9 15:1:26

2013.3.9 11:17:52

jeżeli mam podpisana odpowiedzialnosć majatkowa z wekslem in blanco, a nie mam jeszcze umowy o prace

jeżeli mam podpisana odpowiedzialnosć majatkowa z wekslem in blanco, a nie mam jeszcze umowy o prace oraz nie bylo inwenteryzacji , to czy posiadam juz odpowiedzialnosć majtakowa? kkk ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.8 23:40:42

Szkoda doznana na cudzej posesji

Uzupełniając jeszcze post - czy poza pozwaniem mnie jako właściciela posesji, możliwe jest też pozwanie klienta, który prowadził pojazd? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.8 19:57:5

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika