Forum prawne (strona 315)

czy coś mi się należy?

czy coś mi się należy?
witam uprzejmnie Panie Jakubie,
mam dopiero ukończone 18 lat i dziś matka wyżuciła mnie z domu. ogólnie nie mam ojca, zdinał w 2004 roku. wiem że ja i moje rodzeństwo(brat ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.2 16:12:3

Praca w Niemczech

Witam, od trzech muiesięcy mam działalność w Niemczech. Pracuję jako opiekunka do osób starszych. W poszukiwaniu pracy pośredniczy mi niemiecka firma, która pomaga mi w założeniu działalności, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.2 16:6:19

czy osp może wystawić rachunek?

OSP może wystawić rachunek, o ile ma zarejestrowaną dziełaność gospodarczą.
Natomiast, jesli nie prowadzą dziełalnościgospodarczej mogą wydać poświadczenie o otrzymaniu pieniędzy (nie jest ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.2 13:21:19

czy sprzedawca w sklepie jubilerskim może skupować złoto bez żadnej kwalifikacji

czy sprzedawca w sklepie jubilerskim może skupować złoto bez żadnej kwalifikacji dziś szef sklepu jubilerskiego przychodzi do pracy i powiada pracownikom że od dziś oprócz sprzedaży będą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.2 12:31:16

sprawa alimentacyjna

dziekuje Ci bardzo za pomoc;) ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2013.3.2 12:28:21

Witam mam pytanie cały poprzedni rok tzn 2012 byłam na urlopie wychowawczym płatnym skąd powinnam

Witam mam pytanie cały poprzedni rok tzn 2012 byłam na urlopie wychowawczym płatnym skąd powinnam dostać jakieś papiery do rozliczenia podatkowego ? z zusu z urzędu skarbowego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.2 10:59:28

witam jak musi byc umowa zeby dostac koroniowke?

witam jak musi byc umowa zeby dostac koroniowke? za porozomieniem stron ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.2 10:51:20

Szanowni Państwo, Czy przedawniło mi się roszczenie, za naprawę auta które zostało rozbite przez

Szanowni Państwo,

Czy przedawniło mi się roszczenie, za naprawę auta które zostało rozbite przez mojego wujka, który zobowiązał się w dniu zdażenia do naprawy wynikłej szkody, a za naprawę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.1 20:56:49

Awaria w mieszkaniu z winy wynajmującego

[cytat]

Ustawa o najmie (jeżeli nie zapisano inaczej w umowie najmu) lokali zobowiązuje właściciela do ponoszenia określonych kosztów.

[/cytat]
Jakich kosztów? Jak nazywa się ta ustawa, ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.3.1 20:56:22

partycypacja

Witam! mam problem,otoż moja babcia była partycypantem mieszkania w TBS gdzie mieszka dalej mój wujek.Babci nie ma bo zmarła,teraz wujek chce przepisać to mieszkanie na swojego wnuka i szuka spadkobiercow ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.1 20:38:17

ktoredo maRCA PŁACA RODZINNNE Z HOLANDI?

ktoredo maRCA PŁACA RODZINNNE Z HOLANDI? RODZINNE ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.1 20:15:49

Zostałam oszukana przez sklep internetowy Tchibo,do kogo powinnam zwrucić się w tej sprawie.co robić?

Zostałam oszukana przez sklep internetowy Tchibo,do kogo powinnam zwrucić się w tej sprawie.co robić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.1 19:59:38

akcyza kupno samochodu - Urzad Celny

Witam wszystkich.

Mam pewien problem z rejestracja pojazdu samochodowego w Warszawie, w urzedzie komunikacji. Postaram się w miarę czytelnie streścić całą historię. Problemem jest zaświadczenie ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2013.3.1 14:36:45

czy cokolwiek dostane po mamie?

Z jakimi kosztami musze się liczyc zakłądając taka sprawe i jak długo się czeka na rozprawę? ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.3.1 13:14:42

potrzebna porada - podzial majatku - samochod po leasingu - Warszawa

Witam, Proszę powiedzieć o co chodzi a postaram się pomóc. Współpracowałem z kilkoma firmami leasingowymi wykonując obsługę prawną podmiotu gospodarczego współpracującego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.1 11:40:37

kto wystawia zus rmua w ciąży na zwolnieniu?

Jestem w ciazy.Od wrzesna przebywam na zwolnieniu.Przelew za L4 otrzymuje z firmy.Kto ma obowiazek wystawienia mi pitu zaklad czy zus? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.1 11:16:23

Mam pytanie dotyczące rozwodu.

Mam pytanie dotyczące rozwodu. Jestem w trakcie oczekiwania na termin rozwodu.Z męzem nie żyję juz 2 lata. On mieszka w ty m samym mieszkaniu ale mamy oddzielne pokoje. Mamy pełnoletnie dziecko.Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.1 10:56:32

Związek z nieletnią

Rodzice nic nie będą mieć do gadania nawet jak będziecie sypiać ze sobą, tak mówi prawo. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.3.1 9:54:29

Powiadomienie pracodawcy o przyczynie nieobecnośći w pracy

Mam takie pytanie z życia wzięta, czy w ramach uzasadnionej nieobecności należy traktować pierwszą pomoc przedmedyczną udzieloną osobie na przystanku tramwajowym do czasu przyjazdu karetki, przez ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.1 9:46:53

Samowolna dobudowa

Niech się pan inspekcji budowlanej wprost za pyta, czy przy ulicy takiej a takiej, osoba XYZ na działania "tutaj pan opisze co dokładnie się tam dzieje", uzyskała pozwolenie inspektora budowlanego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.3.1 9:35:1

Reklama na działce a "sposób użytkowania działki"

Witam,
mam pytanie jestem współwłaścicielem nieruchomości,
w akcie notarialnym mam zapis o sposobie użytkowania działki na wyłączbość. Jest konkretnie ustalone którą cześć mam ja a ktorą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.1 9:2:34

Witam, mam podpisaną umowę przedsprzedaży miejsca postojowego w garażu podziemnym, płacę za

Witam,

mam podpisaną umowę przedsprzedaży miejsca postojowego w garażu podziemnym, płacę za miejsce raty i ponoszę wszelkie koszty związane z miejscem, natomiast akt notarialny zostanie podpisany ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.3.1 8:6:24

CZY MOŻNA JAKOŚ ODZYSKAĆ PIENIĄDZE? CZY DŁUG PRZEJDZIE NA DZIECI CIOTKI?

Najpierw poprosic dobrowolnie o spłatę.Wysłąc list polecony z podaniem gdzie i w jakiej fromie ma byc zwrot żądanej kwoty. Potem idzcie do sądu cywilnego jak tamto nie dało rady. Po korzystnym ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.2.28 17:34:52

Jak napisać podanie o praktyki zawód tapicer

Jak napisać podanie o praktyki zawód tapicer ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.28 17:3:42

Gdy sędzia prowadzący rozprawę dowiaduje się,że jedna ze stron ma nieujawnione dochody i w dodatku

Gdy sędzia prowadzący rozprawę dowiaduje się,że jedna ze stron ma nieujawnione dochody i w dodatku nie opodatkowane/chodzi tu i kilkadziesiąt zł w przedziale kilku lat/czy ma obowiązek powiadomić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.28 16:10:20

Odmowa w wydaniu zaświadczenia VAT 25 US

Trzeba było pani urzędniczce powiedzieć, że dane przewoźnika gówno ją obchodzą, bo dla kwestii wydania zaświadczenia VAT 25 nie ma znaczenia jak auto przyjechało do Polski. Kolejnym błędem ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.2.28 15:42:22

Burmistrz celowo odrzuca interwencję w sprawie gwarancji bezpieczeństwa pieszych i wybudowania chodnika

Burmistrz celowo odrzuca interwencję w sprawie gwarancji bezpieczeństwa pieszych i wybudowania chodnika przy zjeździe z autostrady, a powiat chce wybudować i interwencję uważa za zasadną. Na drodze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.28 15:12:33

Brak ogrzewania przez kilka dni, a zerwanie umowy

Witam, wynajmuję mieszkanie, mam w umowie termin wypowiedzenia 30dni. Czy można zerwać umowę w trybie natychmiastowym po awarii ogrzewania, która trwała 5dni? W mieszkaniu było 18-19 stopni (wilgotność ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.28 14:38:1

Oferta pracy: Specjalista ds. prawnych/ Prawnik

INTERIMAX jest nowoczesną agencją rekrutacyjną, realizującą projekty dla polskich i zagranicznych przedsiębiorstw. Jeżeli poszukujesz nowych wyzwań i możliwości pracy w kraju lub za granicą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.28 13:3:49

Wzór do Sądu o uzyskanie od Policji wszystkich interwencji domowych

Witam.
Sprawa polega na tym iż potrzebuję na papierze od Policji wszystkich ich interwencji jakie miały miejsce w moim domu. Dotyczyły one wezwań na mojego męża...
Policja nie może mi ich od ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.28 12:33:37

Zastanawia mnie jedna rzecz jak spłacane co miesiąc raty za zadłużenie u komornika nie sa wogule

Zastanawia mnie jedna rzecz jak spłacane co miesiąc raty za zadłużenie u komornika nie sa wogule odejmowane jest jakaś ust.która zmienia postać rzeczy.Niewiem co robić.jestem załamana rok temu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.28 11:41:25

Co zrobic by komornik nie.zajol.domu ?

Co zrobic by komornik nie.zajol.domu ? Witam. Syn mojej cioci lat 23 wziol kredyt dla.znajomego. Bo znajomy.nie.mogl wziasc .Znajomy wogile nie splacal ani syn. Teraz przyszlo powiadomienie ze poszlo wezwanie.do.windykacji..czyli ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.28 10:57:14

Co mam robić kiedy właściciel ma zadłużone mieszkonie?

Co mam robić kiedy właściciel ma zadłużone mieszkonie? Od listopada wynajmuje mieszkanie okazało się niedawno że właściciel ma zadłużenie i to nie male. Co mnie czeka jako najemcy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.28 9:38:8

Przymusowy ponowny staż

Zgłosić sprawę do UP, skoro koleżanka poinformowało o tym że taki wniosek bez zgody pana żony poszedł, to jest świadek takiego bezprawia. Sprawę na wokandę i wtedy powinny zostać na czas rozprawy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.28 9:23:37

Umowa a jej zerwanie

Tak jest. Umowa mówi jasno jaki jest termin wyopowiedzenia zerwanie wcześniejsze oznacza problemy nie dla pana w tym wypadku bo to nie pan zrywa umowę, ale dla osoba zleceniodawcy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.28 9:20:26

czy mops może powiadomić pracodawce o mojej sytuacji rodzinnej (chodzi o przemoc w rodzinie )

W moim odczuciu MOPS zachował się błędnie, nie profesjonalnie i ze szkodą dla pana. Nie wiem co ma rzekoma i nie stwierdzona przez biegłych przemoc w rodzinie do pańskiego pracodawcy. Jeżeli faktycznie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.28 9:18:9

Pracownik ITD

Witam

Art. 76. 1. Inspektorem może być osoba, która:
1) posiada obywatelstwo polskie;
2) ma nienaganną opinię i nie była karana za przestępstwo umyślne;
3) legitymuje się świadectwem dojrzałości ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.27 23:8:38

Sprzedałam książeczkę mieszkaniową , od jej sprzedaży mineły 4 lata , dziś dostałam telefon

Sprzedałam książeczkę mieszkaniową , od jej sprzedaży mineły 4 lata , dziś dostałam telefon że jest prowadzone śledztwo w sprawie wyłudzenia pieniędzy od państwa , jestem jedną z 3 osób ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.27 23:7:15

Zaniechanie gwarancji Laptopa Dell 17R

jak w temacie. Oddałam swój sprzęt do MediaMarkt 24.01.2013 r. Sprzęt na gwarancji był jeszcze przez miesiąc dlatego zalezało mi żeby szybko go naprawiono. Co sie okazało sprzęt został wysłany ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.27 22:1:51

Ślub przy niepełnoletności?

Ślub przy niepełnoletności? Witam, piszę z dość dręczącym mnie pytaniem. Czy ślub cywilny w świetle prawa możliwy jest, jeśli nie ukończyło się 18. roku życia? Czy fakt, że jeden z partnerów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.27 21:3:56

Witam W październiku apomniałem wysłać zaświadczenia że kontynuuje studia (jestem na 3 roku).

Witam

W październiku apomniałem wysłać zaświadczenia że kontynuuje studia (jestem na 3 roku). Czy możliwe jest wyrównanie za miesiace za które nie napływała renta rodzinna, jeśli wyśle ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.27 19:50:6

Czy przysługuje mi odprawa?

Zerknij na radapracownikow.pl jest tam sporo artykułów na temat odpraw. Z tego co kojarzę, to taka odprawa będzie Ci się należała, jednak żeby mieć pewność (a najlepiej podstawę prawną dla ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.2.27 18:51:31

Budowa na siedlisku.

Witam.

Mam 23 lata.
Mieszkam u rodziców, którzy prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni ok. 15 ha.
Chciałbym wybudować własny dom na siedlisku, na działce moich rodziców.
Z tego co się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.27 18:48:34

Zwrot zajętego mienia na poczet długu.

Naszą własnością rzecz stanie się w wyniku jej uprzedniego porzucenia - gdy poprzedni właściciel wyzbędzie się własności tej rzeczy. Jak to stwierdzić? Sytuacje takie mają miejsce niezwykle ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.27 17:6:45

Wniosek o wyłączenie Sądu Okręgowego - jak napisać?

Witam,

Mam pewien problem. Mianowicie chciałbym napisać wniosek o wyłączenie Sądu Okręgowego i zmianę Składu Orzekającego z mojej sprawy, ponieważ Sędzia, jak i część pozostałych osób ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.2.27 16:0:2

Witam chciała bym się dowiedziec jak mogę uzyskac mieszkanie socjalne lub zajecie lokalu typu pustostan

Witam chciała bym się dowiedziec jak mogę uzyskac mieszkanie socjalne lub zajecie lokalu typu pustostan jestem samotna matka mieszkająco w lokalu gdzie zamieszkuje 11 osób.Chciała bym sie dowiedzieć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.27 14:4:21

Podatek od darowizny dla stowarzyszenia

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy stowarzyszenie Ochotnicza Straż Pożarna otrzymując pojazd o wartości 100tyś zł na cele statutowe musi zapłącić podadek od darowizn??
Z góry dziękuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.27 14:3:14

Nowy dach

WITAM mam pytanie znajomy trudni sie dekarstwem firma jet opłacana ryczałtowo. Ale to nie o to chodzi jak piszą z rodzina na zdjęciu umówiłem sie z kuzynem ze zrobię mu dach chciałem podpisać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.27 13:36:53

czy ktoś zna dobrego lecz niezbyt drogiego adwokata w Szczecinie????????????? blagam to pilne

Dzień Dobry, Jesteśmy Kancelarią, której przewodzi motto SZYBKO, DOKŁADNIE I SKUTECZNIE. W Kancelarii pracują specjaliści, którzy są niezastąpieni w bieżącej obsłudze prawnej a mianowicie: ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.27 12:51:3

o ile moge zmniejszyc alimenty na syna

Rozumiem że koleżanka boryka się róznymi trudnościami. Ale jak piszesz ojciec jej dziecka ma jeszcze troje innych dzieci, wobec których jest także zobowiązany do alimetnacji. Jeśli nie ma niewiadomo ... Zobacz wątek

29 odpowiedzi

2013.2.27 9:13:33

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika