Spłata nawiązki

Odpowiedzi w temacie (0)

arturlegu

19.12.2012

Dzień dobry Mam pytanie dotyczące spłaty nawiązki zasądzonej. Zostało wszczęte postępowanie egzekucyjne przez komornika. Chciałbym ominąć urząd komorniczy i spłacić zasądzoną kwotę bezpośrednio wierzycielowi, dodam że nasze relacje nie są dobre. W jaki sposób mogę dokonać tej spłaty, aby nie było to podważone? Czy może być to przelew bankowy bądź przekaz pocztowy? Czy potrzebna jest jakaś umowa pomiędzy mną a wierzycielem? Chciałbym nadmienić, że w sprawie, której dotyczyła nawiązka została również zasądzona bezwzględna kara pozbawienia wolności, którą już odbyłem. W czasie wykonywania tej kary nawiązka ta została mi umorzona, dopiero 2 miesiące po opuszczeniu zakładu karnego dostałem list o wszczęciu egzekucji. Jestem osobą bezrobotną bez prawa do zasiłku, nie posiadam majątku, ruchomości oraz nieruchomości. A w obecnej sytuacji przebywam na utrzymaniu rodziców. Bardzo proszę o poradę. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 23.3.2017

  Przeciw okrucieństwu wobec zwierząt

  Celem przygotowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości nowelizacji jest zaostrzenie kar grożących osobom, które znęcają się nad zwierzętami lub zabijają je wbrew obowiązującym przepisom (...)

 • 26.1.2018

  Przeciwko bestialskiemu traktowaniu zwierząt

  Przyjęta przez Sejm nowelizacja wzmacnia ochronę prawną zwierząt oraz skuteczniejsze zapobieganie popełnianiu przestępstw na ich szkodę. Przepisy przewidują podwyższenie maksymalnych kar za zabijanie (...)

 • 24.3.2012

  Jak uzyskać \"kredyt podatkowy\"?

  Kredyt podatkowy polega na zwolnieniu z podatku dochodowego w pierwszych latach prowadzenia działalności gospodarczej i spłacie tego podatku ratami w następnych 5 latach. Podatnicy, którzy po (...)

 • 24.3.2018

  Większe sankcje za okrucieństwo wobec zwierząt

  Celem ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz ustawy – Kodeks karny jest wzmocnienie ochrony prawnej zwierząt oraz skuteczniejsze zapobieganie popełnianiu przestępstw na ich szkodę, (...)

 • 28.2.2019

  Podział majątku a spłata wierzytelności zabezpieczonej hipoteką

  Kodeks postępowania cywilnego nie wyłącza dochodzenia  między małżonkami roszczenia o zwrot kwoty zobowiązania zabezpieczonego hipoteką, spłaconego przez jednego z nich po uprawomocnieniu (...)