wynajem domu bez umowy konsekwencje prawne

Odpowiedzi w temacie (0)

madzia01010

19.12.2012

Witam mam pytanie 7 miesięcy temu wynajęliśmy mieszkanie w Irlandii bez umowy. osoba wynajmująca nam dom do tej pory nie wzięła od nas ani grosza wymawiając się tym ze dom należał do jej siostry (która zmarła) i nie załatwiła jeszcze wszystkich formalności prawnych, i nie może od nas wziąć ani grosza bez tych papierów. Kilka dni temu dostałam od niej wiadomość że musimy się wyprowadzić i ona żąda teraz pieniędzy. Czy musimy jej płacić nie mamy żadnej umowy pisemnej jest tydzień do świąt i naprawdę ciężko coś znaleźć. Jakie mamy prawa. Jakie możemy ponieść konsekwencje jeśli nie zapłacimy. Proszę o pomoc.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Porzucenie pracy - Jakie są konsekwencje porzucenia pracy?

  Obecnie porzucenie pracy nie jest w sposób szczególny uregulowane w polskim systemie prawnym jednak porzucenie pracy stanowi ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych, (...)

 • Umowa zlecenie - Co musisz wiedzieć o umowie zlecenie

  Z tego tekstu dowiesz się, czym umowa zlecenie różni się od umowy o dzieło. Czy zlecenie obejmuje wyłącznie dokonywanie czynności prawnych? Czy w każdym czasie możesz wypowiedzieć umowę (...)

 • Z wynajmu billboardu rozlicz się ryczałtem

  Osoby fizyczne osiągające przychody z tytułu umowy najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze mogą opłacać ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. (...)

 • Bank ziemi pod Mieszkanie Plus do zmiany

  Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju proponuje zmiany usprawniające pozyskiwanie i gospodarowanie gruntami przez Krajowy Zasób Nieruchomości (KZN) na realizację inwestycji w ramach programu Mieszkanie (...)

 • Umowa zawarta przez osobę nieuprawnioną

  Często podpisując umowę z daną firmą, czy instytucją, nie weryfikujemy, czy osoba podpisująca się za naszego kontrahenta jest uprawniona do jej zawarcia. Jakie mogą być konsekwencje podpisania (...)

NA SKÓTY