Problem z usuniętym Art.182(1) K.P.C.

Odpowiedzi w temacie (0)

tumboo

22.12.2012

Prowadzę małą firmę. Trwające od 2 lat postępowanie o zapłatę, w pierwszej instancji GC zostało w kwietniu br umorzone na mocy Art.182(1) § 1 K.P.C ponieważ sąd ogłosił upadłość likwidacyjną pozwanego. W październiku postępowanie upadłościowe zostało prawomocnie umorzone. Wszystko byłoby dobrze gdyby Ustawodawca z dniem 3 (chyba) maja nie uchylił w całości tegoż Art.182(1). Proszę o podpowiedź, wskazówkę jak mogę wznowić postępowanie bez konieczności składania nowego (tego samego) pozwu (i chyba byłby już przedawniony), ponownych kosztów sądowych, przewodu dowodowego itd. Proszę o pomoc.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Uwaga na kary za wzmacniacze GSM!

  Wśród użytkowników telefonii komórkowej stało się popularne stosowanie wzmacniaczy sygnału, zwanych popularnie repeaterami GSM lub wzmacniaczami GSM. Mało kto jednak wie, że (...)

 • GPS Week Number Rollover - nie tylko smartfon może „zwariować”

  6 kwietnia GPS może przestać działać poprawnie. Dlaczego?

 • Nowa ustawa o VAT wciąż sprawia problemy

  Zmiany w ustawie o VAT wciąż przysparzają problemów przedsiębiorcom. Od ich wprowadzenia minęło już sporo czasu, jednak nie wszyscy zainteresowani radzą sobie z ich właściwa interpretacją. (...)

 • Uporządkuj wpisy w CEIDG

  Przedsiębiorcy, którzy mają więcej niż jeden aktywny lub zawieszony wpis w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, powinni wiedzieć, że wiele wpisów jednego (...)

 • Skutek prawny wyburzenia lokalu

  Wygaśnięcie odrębnej własności lokalu na skutek jego zburzenia powoduje ustanie odrębnej własności drugiego lokalu, natomiast udziały w nieruchomości wspólnej, związane dotychczas z własnością (...)

NA SKÓTY