Forum prawne (strona 318)

Za 4 dni planuję wziąść urlop-3 dni. Już dzisiaj poinformowałem o tym pracodawcę. Czy urlop ten

Za 4 dni planuję wziąść urlop-3 dni. Już dzisiaj poinformowałem o tym pracodawcę. Czy urlop ten musi być potraktowany jako urlop na żądanie. Czy nie jest to zwykły urlop wyoczynkowy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.20 17:8:20

jak dokonać podziału majątku przy kredycie hipoteczny na mieszkaniu.Dodam, że jeszcze przed zawarciem

jak dokonać podziału majątku przy kredycie hipoteczny na mieszkaniu.Dodam, że jeszcze przed zawarciem małżeństwa miałam mieszkanie które też zostało zabezpieczone kredytem do kupna wspólnego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.20 10:46:44

mur do rozbiórki?

Teoretycznie powinien iść do rozbiórki co nie, bo jest neizgodny z rpzepisami budowlanymi, ale jak pan sam go skróci to chyba nie będzie to problem tym bardziej jak zrobi pan to przed wizytą jakiejś ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.20 8:40:12

Własna firma czy etat?

Jaki biznes i jaka praca na etat, bo to chyba kluczowe pytanie jest moim zdaniem?
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.20 8:37:15

Muzyka w salonie fryzjerskim.

Tak jest. To tak samo jak z telewizorami i radami w pracy. Z tym że jako przedsiebiorce obejmuje taką osobe inne zasady. Płaci sie wtedy juz za kazdy odbiornik a nie za jeden typ. Czyli każde radio ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.2.20 8:35:3

Pozwolenie na KUBOTAN ??!!

Nie, to jest tka jakby pan na długopis w dłonie potrzebował pozwolenia ;]
jak nim pan oka nie wybije to dobrze, ale kubotan to zwykle dzwignie i punkty nacisku. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.2.20 8:33:30

użycie paralizatora - są jakieś zasady uzywania?

No nie zgodziłbym sęe nie tylko z tą twarzą. Jak ma pani możliwość ostrzeżenia a to samo mogłoby wystarczyć do odstraszenie napastnika to należy tak zrobić choćby dla własnego dobra. Używanie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.2.20 8:29:20

jak ma się rozliczać spadkobierca z najmu po zmarłej jak już sam prowadzi dzialalnosc gospodarcza

jak ma się rozliczać spadkobierca z najmu po zmarłej jak już sam prowadzi dzialalnosc gospodarcza i jest vat. witam mój maz prowadzi swoja dzialalnosc gospodarcza - jest vatowcem . jego mama była ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.19 21:33:34

Zmiany prawa w czasie gdy jestem na delegacji

Witam

Chciałbym spytać się bo właśnie przeczytałem tutaj:(http://koszty.wieszjak.pl/koszty-pracownicze/310957,Podroze-sluzbowe-2013.html) ,że pracodawca nie będzie mógł od marca ustanowić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.19 20:8:14

Czy prawnik powinien mieć elegancki zegarek?

Ja mam podobny problem. Mam konia o umaszczeniu kasztanowym i zastanawiam się, czy gniady nie będzie lepiej do mnie pasował, a może kary będzie jeszcze lepszy. Chociaż siwe koni też mógłby być. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.19 18:48:30

Stałe zameldowanie w EU

Czy przez fakt, że jest Pani zameldowana w Polsce i w Niemczech nie może Pani spać po nocach? Nie bardzo rozumiem na czym polega Pani problem. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.19 18:45:9

Darowizna w trakcie trwania małżeństwa

Jeśli ta darowizna ma dotyczyć Waszego majątku wspólnego, nabytego w trakcie trwania małżeństwa i nie znieśliście ustawowej wspólności majątkowej oraz dokonali podziału majątku, to taka wzajemna ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.19 18:40:51

bezczelna pruba wyłudzenia pieniędzy

od 1.5roku jestem systematycznie ponaglany i zastraszany przez intrium...w sprawie zwrotu długu wobec firmy ubezpieczeniowej mtu nie było by wtym nic dziwnego gdyby nie fakt że ja w życiu nie widziałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.19 17:23:16

Najemca po zakończeniu umowy nie oddał kluczy od mieszkania.Czy mogę zgłosić ten fakt jako wykroczenie?Jak

Najemca po zakończeniu umowy nie oddał kluczy od mieszkania.Czy mogę zgłosić ten fakt jako wykroczenie?Jak tak to gdzie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.19 17:3:3

Czy gmina moze podac obcej osobie moj adres email? Dostalem emaila od osoby ktora prosi o zgodze na

Czy gmina moze podac obcej osobie moj adres email?

Dostalem emaila od osoby ktora prosi o zgodze na przeprowadzenie prac na drodze dojazdowej do osiedl, ktora to droga jest wspolwlasnoscia wszystkich ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.19 16:45:22

czy otrzymam zachówek

bylo prowadzone postępowanie spadkowe po dziadku?
w jakiej formie było to przepisanie? zwykla darowizna?
kiedy zmarł dziadek?
napisz maila na zachowki@gmail.com ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.19 16:35:0

Czy osoba, która pobiera rente z ZUS-u,może pracować u swojego szwagra w pełnym etacie?

Czy osoba, która pobiera rente z ZUS-u,może pracować u swojego szwagra w pełnym etacie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.19 16:19:50

Dzien dobry.Otrzymałem postanowienie o zajęciu wynagrodzenia za pracę osobie która prowadzi własna

Dzien dobry.Otrzymałem postanowienie o zajęciu wynagrodzenia za pracę osobie która prowadzi własna działalność gospodarczą i która co miesiąc przedstawia mi fakturę za wykonaną pracę.Jaki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.19 15:38:1

Ile metrów pow. mieszkalnej lub użytkowej przysługuje rodzinie 6 osobowej.

Ile metrów pow. mieszkalnej lub użytkowej przysługuje rodzinie 6 osobowej. Czy to prawda że na 1 osobe przysługuje 7 m kw. od 2013roku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.19 14:46:29

Cofnięcie pełnomocnicta

Kilka lat temu mama założyła mi lokatę % chciałam wypłacić pieniądze ale zarząd banku cofnął mi pełnomocnictwo udokumentował to telefonicznie tym iż zmieniła się nazwa lokaty oraz nr lokaty.

czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.19 14:19:15

Wypowiedzenie umowy - brak konkretnej odpowiedzi

Witam. Mam taką sytuację, że dzisiaj złożyłem wypowiedzenie umowy o pracę na czas określony (3 lata) za porozumieniem stron z dniem jutrzejszym wypowiedzenia. Pracodawca powiedział mi, że się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.19 14:2:32

Witam, Czy producent z terenu Unii Europejskiej produkujący wyrób medyczny, może wprawadzić do

Witam,
Czy producent z terenu Unii Europejskiej produkujący wyrób medyczny, może wprawadzić do obrotu, sprzedać do innego kraju UE produkt bez oznaczenia CE tylko posługując się deklaracja zgodności ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.19 12:30:52

Obecność ojca na sprawie o pozbawienie praw rodzicielskich

Witam, chciałam zapytać czy na sprawę o pozbawienie praw rodzicielskich przywiozą ojca dziecka z wiezienia w Pińczowie.Sprawa odbywa się w Ostrowcu Świętokrzyskim, jeżeli nie to sprawa może się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.19 9:46:2

Dziedziczenie po zmarłym ojcu - brak informacji o stanie majątku ojca w chwili śmierci.

Jeżeli rodzina jest skłócona to zapewne sprawy testamentowe nie objedą się bez dobrego prawnika dla pana kolegi. Jeżeli ojciec się nie zrzekł, to napewno kolega się o tym dowie, bo zostanie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.19 8:39:29

Od kiedy liczy się trzymiesięczny okres wypowiedzenia dla skarbnika miasta odwołanego ze stanowiska

Od kiedy liczy się trzymiesięczny okres wypowiedzenia dla skarbnika miasta odwołanego ze stanowiska pracy w połowie danego miesiąca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.19 7:51:4

czy po śmierci zięcia należy się odszkodowanie

czy po śmierci zięcia należy się odszkodowanie
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.19 5:5:22

Obowiązek opieki nad babcią

Tego nie wiem. Warto porozmawiać z prawnikiem na ten temat. Można też udać się sekretariatu sądu rodzinnego i porozmawiać tam z sekretarkami. One dość dobrze się orientują w tych sprawach. ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2013.2.18 22:50:27

mam pytanie zginął mój brat w wieku 48 lat cały czas pracował ale od roku nie pracował i stracił

mam pytanie zginął mój brat w wieku 48 lat cały czas pracował ale od roku nie pracował i stracił prawo do zasiłku był jednie zarejestrowany jako bezrobotny rodzice są na emeryturze z krusu więc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.18 20:6:13

kto pokrywa koszty pogrzebu osoby nieubezpieczonej?

mam pytanie
zginął mój brat w wieku 48 lat cały czas pracował ale od roku nie pracował i stracił prawo do zasiłku był jednie zarejestrowany jako bezrobotny rodzice są na emeryturze z krusu ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.2.18 20:5:4

Witam! Czy wchodzenie na dach bloku mieszkalnego (8 pięter) jest karalne?

Witam! Czy wchodzenie na dach bloku mieszkalnego (8 pięter) jest karalne? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.18 20:4:31

Odszkodowanie i zadośuczynienie za niesłuszne oskarżenie.

Serdecznie dziekuję za zainteresownie i wskazówki . ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.18 19:40:35

Czy muszę się rozliczać z dochodu w wysokosci 294,91 zł ?

Czy muszę się rozliczać z dochodu w wysokosci 294,91 zł ? Była to umowa zlecenie. I czy jeśli musze a nie rozliczę sie to będą jakies konsekwencję ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.18 19:35:51

Wniosek o przesłuchanie w miejscu zamieszkania

Witam ! Dostałem wezwanie jako świadek na rozprawę sądową. W skrócie chodziło o rozbój (pobito mnie i ukradziono telefon) Rozprawa ma odbyć się 8 marca w Szczecinie a ja do szczecina mam 850 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.18 19:26:27

?Martwa dusza? ? nieżyjący właściciel lokalu

Myślę, że radca prawny pracujący dla spółdzielni trochę się zagalopował i szuka jeleni. Ma nadzieję, że się przestraszycie i zaczniecie poszukiwać spadkobierców oraz płacić za mieszkanie. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.2.18 19:23:5

Stłuczka po użyciu alkoholu 0,10 mg

Witam,
2 dni temu bylem uczestnikiem stłuczki samochodowej, z mojej winy. Nawiekszym problemem jest to, że wykazało mi 0,10 mg na badaniu alkomatem, a po kilku minutach 0,07. Policja zatrzymała mi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.18 18:43:50

Towar wydany bez wystawiania faktury-problem z odbiorem należności

Witam! Mam taki problem. Pracuje w hurtowni. Czesto wydajemy klientom towar na tak zwany zeszyt-a jak przyjezdzaja do nas z gotowka to wtedy wystawiamy fakturke za ktora od razu placa. Ciezkie czasy nastaly ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.18 16:18:2

Czy powinnam odrobić godziny wykorzystane na przerwy na karmienie piersią?

Czy powinnam odrobić godziny wykorzystane na przerwy na karmienie piersią? Jestem zatrudniona w oparciu o umowę o pracę na pełen etat. Od pierwszego dnia zatrudnienia zgłosiłam kierowniczce, iż ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.18 14:55:18

WITAM .Jak długo bo ok 15 grudnia 2012r wniosek o alimenty .21 grudnia dostałem odpowiedz ze zwolniono

WITAM .Jak długo bo ok 15 grudnia 2012r wniosek o alimenty .21 grudnia dostałem odpowiedz ze zwolniono mnie z kosztów sądowych ale do dnia dzisiejszego 18 lutego nie wyznaczono terminu sprawy .Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.18 11:32:26

Jak i czy w ogole mogę sprawdzic czy dana osoba posiada prawo jazdy?

Jak i czy w ogole mogę sprawdzic czy dana osoba posiada prawo jazdy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.18 10:57:28

Wniosek o ogłoszenie upadłości 2013

Dziękuję za odpowiedź.
Przepraszam że tak późno ale zapomniałem o temacie jak widać na dość długi czas.
Pokazała mi się wiadomość o odpowiedzi w SPAMIE. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.2.18 8:43:2

dopłaty do energooszczędnych domów 2013

Jakie są dopłaty za zainstalowanie kolektorów słonecznych na domu lub obok niego? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.18 8:41:45

Pozwolenie na budowę domu z odpadów 2013

Hej, poważnie nikt się nie tknie tego tematu i nie wypowie się? Przecież na tym forum musi być ktoś kto kuma prawo budowlane? Ja też byłbym zainteresowany czymś takim, na początek na małą skalę, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.18 8:41:7

Nowe prawo pocztowe od 1 stycznia 2013 roku!

Jak dużo nowych spółek pocztowych nie zależnych od Poczty Polskiej otwarło działalność? Ktoś się orientuje? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.18 8:39:24

Chomikuj.pl już niedługo będzie nielegalny..

hmmm... dalej jestem na chomiku i dalej można ściągać i udostępniać pliki, tzn. że sprawa umarła już czy że jeszcze nie ma wyroku ob nie ma żadnych informacji na ten temat w sieci? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.18 8:38:35

Upadłość 2 znanych Polskich marek odzieżowych.

kurczaki no, a chciałam sobie nowe bootki zakupić, bo po tym sezonie moje padły. Szkoda firma była bardzo dobra. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.18 8:37:4

Zdjęcia na Allegro 2012

Nic, nie ma znaku wodnego, nie było nigdzie zdjęcie zastrzeżone, kobieta może powiedzieć że nie wiedziała że pan sobie życzy zdjęcie za to bo nigdzie nie pisało o tym na zdjęciu ani w miejscu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.18 8:32:59

Dostałem w spadku część terenów firmy w planie zagospodarowania przestrzennego zakwalifikowany jako

Dostałem w spadku część terenów firmy w planie zagospodarowania przestrzennego zakwalifikowany jako przemysłowy nie jestem podmiotem gospodarczym ,czy w związku z tym będę musiał płacić podatek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.17 23:11:19

czy mozna przekazac darowizne dzialki ktora jest obciazona hipoteka?

czy mozna przekazac darowizne dzialki ktora jest obciazona hipoteka? mieszkamy na dzialce ktora jest obciazona hipoteka (kredyt pod hipoteke )chcemy czesc tej dzialki przepisac na corke jak to zrobic i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.17 21:46:9

jakie składki odprowadza się od emerytury?

jestem emerytem i zatrudniona jestem na umowe o prace w firmie czy zus jest odprowadzany tak jak od zwyklego pracownika czy sa jakies ulgi jesli tak to jakie pozdrawiam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.17 21:37:19

po jakim czasie po odbyciu kary mogę ubiegać się o wymazanie wyroku

Zostałem skazany na karę pozbawienia wolności na okres półtora roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat w Grudniu 2010r.oraz grzywny za korupcję, grzywnę zapłaciłem.
Po jakim ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.2.17 19:53:1

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika