Forum prawne (strona 320)

od jakiej sumy zacznie mnie nachodzić komornik?

Fajnie że pan udziela, to niech pan udzieli odpowiedzi na pytanie na forum?
Chyba nikt nie pytał o numery telefonów ani maila co nie? ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.2.14 9:23:18

długi pełnoletniego dziecka - jaka jest odpowiedzialność rodziców

Rodzice o ile nie żyrowali niczego to nie mają się o co martwić. Nie można odpowaidać za długi członka rodziny tylko daltego że jest członkiem rodziny. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.2.14 9:21:44

Czy przelew 150 zł od osoby prywatnej musi być opodatkowany ?

Czy przelew 150 zł od osoby prywatnej musi być opodatkowany ? Mam taką sytuacje:
Dostałem propozycje zarobienia 150 zł.
Osoba powiedziała ze mam sie zarejestrować na stronie i znalezc 5 osób ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.13 22:53:53

Czy mozna pobierac alimenty za granica z funduszu alimentacyjnego?

Czy mozna pobierac alimenty za granica z funduszu alimentacyjnego? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.13 19:49:16

egzekucja z majatku wspólnego byłych małzonków

czy komornik może prowadzić egzekucje lub wnioskowac o wpisy w KW co do długów mojego byłego męza (4 lata po rozwodzie) na nieruchomości wspólnej 52 ar działka ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.13 19:42:46

PROBLEMY z Sygma Banque

Witam sprawa ktora chce przedstawic jest dosyc prosta lecz niewiem jak sobie z nią poradzic siostra wziela mi telewizor na raty przez Sygma Bank na 6mies wydawalo mi sie że splacilem wszystkie raty przed ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.13 19:35:21

Błąd w świadectwie pracy: Jest:Marianna Pyras Córka Jana,Marii winno być córka Jana,Marianny. Jak

Błąd w świadectwie pracy: Jest:Marianna Pyras Córka Jana,Marii winno być córka Jana,Marianny. Jak i gdzie poprawić ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.13 16:44:43

umowa najmu - szkoda

chodzi o uszkodzenie niezabezpieczonej lampy znajdującej się nad placem gry ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.13 14:52:36

Nielegalny wynajem-obciążenie kosztami

Bardzo proszę o pomoc....

Wraz z mężem 3 lata temu wprowadziliśmy się do domku jednorodzinnego należącego do jego rodziców i jesteśmy w nim zameldowani na pobyt tymczasowy. W tym czasie regularnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.13 14:25:33

Powierzchnia mieszkania

Witam!
Dwa dni temu odebraliśmy mieszkanie od dewelopera. Odbiór został zrobiony z paroma usterkami. Do piątku mamy czas, żeby coś jeszcze zgłosić i tak:
Policzyliśmy powierzchnię mieszkania, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.13 13:20:15

Spadek po matce...Nie wiem co robic...Pilnie proszę o pomoc!!

Teraz konkretnie rozchodzi mi się o podatek co się płaci raz na kwartał do urzedu miasta. Ja niby go płacę bo mieszkam w domu, ale dom jest już zapisany na całe rodzeństwo. I dlatego chcę wiedzieć ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.2.13 12:11:33

Podatek od nieruchomosci komercyjnej

Witam. Wybudowałem budynek w ramach działalnosci gospodarczej. Jest to budynek komercyjny (handlowo-uslugowy). Budynek został oddany do użytku. Aktualnie mam najemców i płacę wysoki podatek od nieruchomosci ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.13 11:59:17

Witam. Chciałabym skorzystać z urlopu zdrowotnego od 1 września 2013roku. Obecnie jest dyskusja o

Witam. Chciałabym skorzystać z urlopu zdrowotnego od 1 września 2013roku. Obecnie jest dyskusja o zmianach w Karcie Nauczyciela- czy zdążę na "starych" zasadach ubiegać się o urlop? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.13 11:21:1

Dzień dobry mam pytanie.21.11 2012 miałem rozprawe o kontakty dziecka na tej rozprawie miał byc wyrok

Dzień dobry mam pytanie.21.11 2012 miałem rozprawe o kontakty dziecka na tej rozprawie miał byc wyrok koncowy mie na tej sprawie nie było.Po swiętach wigilijnych napisalem do sadu list o przesłanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.13 11:1:8

Ile może zabrać komornik?

Z umów o pracę może zabrać tylko określoną procentową część. Najmniej z podstawy, więcej z nagród i premii ale też nie całość. Naturalnie komornik musi nam zostawić minimalną krajową ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.2.13 9:23:0

Jak udowodnić umowę ustną?

Świadek takiej umowy byłby najlepszym jej potwierdzeniem. Albo nagranie. I tylko tyle. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.2.13 9:21:6

nieczytelna tablica rejestracyjne - sposoby na unikniecie mandatu

Kombinatorzy. Za nie coś takiego powinno być wyszukiwanie po numerze IP i odrazu kara za namawianie do popełnienia wykroczenia i grzywna awansem. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.2.13 9:19:53

komornik 2013

I jak się sprawa rozwiązała? Wystawił fakturę czy nie? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.2.13 9:17:23

Czy mój pracodawca może potrącać mi ryczałt samochodowy za dni robocze w których byłem na wolnym

Czy mój pracodawca może potrącać mi ryczałt samochodowy za dni robocze w których byłem na wolnym ale w danym miesiącu pracowałem w soboty lub niedziele. Ilość przepracowanych godzin w miesiącu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.13 8:26:34

Zwrot allegro

Witam , mam problem z kupującym z allegro.
Sprzedałem komputer , jako osoba fizyczna , nie firma , w drodze licytacji. Od kupującego otrzymałem wpłatę , wysłałem przedmiot. W dzień odebrania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.13 0:21:8

witam mam pytanie odnosnie importu używanych opon z norewgii do polski opony są kupione lub dawane

witam
mam pytanie odnosnie importu używanych opon z norewgii do polski opony są kupione lub dawane od wulkanizatorów jak reguluja to przpisy w PL jak legalnie moge przywieść je ?wg jakich procedór ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.12 21:4:21

czy mozna zrzec się mieszkania na rzecz banku, w którym jest ono zabezpieczeniem spłacanego kredytu

czy mozna zrzec się mieszkania na rzecz banku, w którym jest ono zabezpieczeniem spłacanego kredytu hipotecznego. Kredyt regularnie spłacany od 6 lat. Waluta kredytu CHF. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.12 18:42:41

chciałbym się dowiedzieć gdzie wysłać pismo o sprawdzenie czy mój dorosły syn się jeszcze uczy

chciałbym się dowiedzieć gdzie wysłać pismo o sprawdzenie czy mój dorosły syn się jeszcze uczy mam na niego zasądzone alimenty ściągane przez komornika proszę o pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.12 18:31:59

Mam pytanie odnośnie ubezpieczenia społecznego. Rodzice posiadają 7-ha gospodarstwo rolne, mama dodatkowo

Mam pytanie odnośnie ubezpieczenia społecznego. Rodzice posiadają 7-ha gospodarstwo rolne, mama dodatkowo prowadzi działalność pozarolniczą. Przez kilka lat była na rencie i opłacała składki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.12 16:25:34

drzwi

zrobiłem byka i jeszcze nie mogę go poprawić ehh ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.12 15:54:18

przejęcie opieki nad dzieckiem

przejęcie opieki nad dzieckiem Witam,
mam pytanie dotyczące przejęcia praw nad opieką dziecka kuzynki. Sprawa wygląda następująco, kuzynka posiada kilka wyroków sądowych w zawieszeniu, jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.12 14:49:43

Chciałem zapytać o zmniejszenie alimentów mam 2,5 roczne dziecko i płace 1500 zl miesiecznie kwota

Chciałem zapytać o zmniejszenie alimentów mam 2,5 roczne dziecko i płace 1500 zl miesiecznie kwota ta jest zbyt duża dla mnie i cała suma tylko rośnie!!! jakie dokumenty są potrzebne w sądzie??? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.12 14:23:7

Szkoda podczas użytkowania wynajętej hali sportowej

Witam. Od pewnego czasu wynajmuję halę sportową mieszczącą się przy zespole szkół (podstawówka i gimnazjum). Oczywiście została podpisana umowa wynajmu hali sportowej, w której znajduje się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.12 14:17:27

Umowa najmu na czas określony bez wzmianki o wypowiedzeniu

Jeżeli w umowie nie stwierdzono inaczej, obowiązuje Cię miesięczny okres wypowiedzenia lokalu mieszkalnego. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.12 13:32:38

Czy to prawda ze maja calkowicie zniesc Zasilki Stale z Gminnego Osrod. Pom. Spolecznej.

Czy to prawda ze maja calkowicie zniesc Zasilki Stale z Gminnego Osrod. Pom. Spolecznej. Mam 59 lat i od kilku lat taki Zasilek utrzymuje mnie przy zyciu, innych dochodow nie mam. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.12 13:28:57

Czy wójt może wypłacić trzynastki w urzędzie swoim pracownikom a czekać do ostatniej chwili na

Czy wójt może wypłacić trzynastki w urzędzie swoim pracownikom a czekać do ostatniej chwili na wypłatę w szkole dla nauczycieli? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.12 12:32:13

wezwanie do zapłaty KM sprawa w sądzie

Witam!

W październiku 2012 jechałem pociągiem Kolei Mazowieckich nie posiadając przy sobie karty miejskiej. Dostałem mandat po czym poszedłem do działu windykacji, zapłaciłem 15 zł pokazując ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.12 11:34:59

Kurator Sp zoo/SA

Witam,

Jakie są wymagania co do osoby proponowanej na kuratora SA? Czy taka osoba musi być prawnikiem? Czy np. będąc akcjonariuszem i składając wniosek do KRS mogę zaproponować siebie jako kuratora ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.12 9:47:49

Ubezpieczenie na Zycie 2013

Nie. nie będze. A jak coś to polecam ubezpieczenia Warta i ich diamentowy pakiet. Jak pan zechce będzie pan mógł wycofać pieniądze z ubezpiezcenia bez żadnych kar. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.12 8:27:6

Akt oskarżenia wobec Katarzyny W.

Przepraszam, ale czy ktoś wie co się teraz dzieje z tą kobietą? Tzn. jak się obecnie przedstawia jej sprawa? I czemu to tak długo trwa, przecież to dziecko zostało zabite rok temu już chyba... ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.2.12 8:26:2

Świadczenia pielęgnacyjne na rok 2013 wyższe o 100 zł.

Te wspomniane przez ciebie operko 100 złotych kto jest kwota na rękę, czy to jest kwota brutto? Prosiłbym o potwierdzenie. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.2.12 8:24:21

Czy policja może wlepić mandat na stacji benzynowej?

Czy policja może wlepić mandat na stacji benzynowej? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.12 1:48:47

Umowa o pracę + umowa zlecenie

Witam. Mając umowę o pracę w jednej spółce chciałbym pracować na umowie zlecenia w innej spółce - jak wtedy wyglądałoby moja sytuacją związana z odprowadzaniem składek w tej drugiej spółce?

Pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.11 23:41:0

Żądanie zwrotu pieniędzy za wyrządzoną szkodę.

Pracodawca ma oczywiście możliwość dochodzenia zwrotu kosztów naprawy pojazdu, ale do tego musi udowodnić winę pracownika. Moim zdanie nie będzie w stanie tego zrobić. Co zrobić w tej sytuacji? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.11 20:20:15

przerobka budynku gospodarczego na mieszkalny

Witam wszystkich jako swiezak w sprawach budownictwa i zgodnosci z prawem chcialem sie dowiedziec ,a wiec posiadam kolo domu budynek gospodarczy na dole mam 2 garaze i chcialbym aby na poddaszu,strych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.11 19:44:1

jak napisacuzasadnienie przyczyny złożenia korekty

jak napisacuzasadnienie przyczyny złożenia korekty
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.11 18:34:23

W sklepie kupując alkohol, sprzedawczyni chciała mój dowód, wyciągnełem go i trzymając w ręce

W sklepie kupując alkohol, sprzedawczyni chciała mój dowód, wyciągnełem go i trzymając w ręce przybliżyłem jak zawsze w strone sprzedawczyni, aby mogła sprawdzić datę, ta mi wyrwała dosłownie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.11 17:51:4

Alimenty od osoby studiujacej?

Dom pomocy społecznej nie będzie z Ciebie ściągał opłat za pobyt rodziców. Chodzi o to, że jak nawet opłata za DPS wynosi np. 2500zł, to Ty nic nie dopłacisz, chodzi o to, że jak rodzice mają ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.11 17:1:48

jak napisać wniosek do śadu o pozwolenie na wyjazd z kraju?

Jak napisac wniosek do sadu z prozba na pozwolenie opuszczenia kraju? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.11 16:44:26

2013.2.11 16:2:17

Renta rodzinna pytanie

Witam,
mam takie pytanie:
5 lutego skonczylam 25 lat
rente otrzymywalam kazdego 25 i czy teraz w lutym otrzymam jeszcze ostatnia wplate czy ta w styczniu byla już ostatnia ?
Z góry dziekuje za odpowiedz. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.11 14:39:22

czy kierowca busa, przewoz osob z punktu a do b moze pracowac na umowie o dzielo

czy kierowca busa, przewoz osob z punktu a do b moze pracowac na umowie o dzielo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.11 13:47:24

Czy komornik moż zająć dwa dochody jednocześnie,jeśli ściąga mi z umowy zlecenie i renty stałej

Czy komornik moż zająć dwa dochody jednocześnie,jeśli ściąga mi z umowy zlecenie i renty stałej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.11 13:11:39

witam

witam witam mam pytanie mam dlug w banku i alimenty zalegle komornik wystawil termin licytacjy 1 marca w grudniu przed wyznaczeniem terminu licytacjy wplacilem u komornika 2000zl i mial te sprawe zalatwic ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.11 13:6:5

jazda w stanie nietrzezwym

za mała kara to że jezdzi po pijanemu na rehalibitacje a na dodatek niepełnosprawny to ma pozabijać niewinnych ludzi powinni mu zabrać prawo jazdy dożywotnio ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.11 12:37:32

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika