e-prawnik.pl Porady prawne

prowadzenie robót budowlanych przy obiekcie z rejestru zabyktów

Odpowiedzi w temacie (1)

ernest_ir

17.12.2012

Czy aby prowadzić roboty budowlane przy obiekcie budowlanym wpisanym, do rejestru zabytków, konieczne jest uprzednie uzyskanie pozwolenia konserwatorskiego?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

prawnik27

2012-12-18 09:32:44

Zgodnie z art. 39 ust. 1 ustawy p.b, prowadzenie jakichkolwiek robót budowlanych wymagających uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę, przy obiekcie budowlanym wpisanym do rejestru zabytków lub na obszarze wpisanym do rejestru zabytków wymaga przed wydaniem decyzji o pozwoleniu na budowę uzyskania pozwolenia właściwego konserwatora zabytków.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM