Forum prawne (strona 322)

mam pytanie pracowalem w norwegi od 27 stycznia 2012 na kontrakcie do 6 sierpnia 2012 potem pracodawca

mam pytanie pracowalem w norwegi od 27 stycznia 2012 na kontrakcie do 6 sierpnia 2012 potem pracodawca nie dal mi nowego kontraktu tylko pracowalem bez ale dostawalem co miesieczne roziczenia .a od stycznia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.7 13:27:31

W jaki sposób Urząd Pracy może sprawdzić, czy w czasie kiedy byłam zarejestrowana jako osoba bezrobotna

W jaki sposób Urząd Pracy może sprawdzić, czy w czasie kiedy byłam zarejestrowana jako osoba bezrobotna miałam umowę o dzieło? Urząd Pracy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.7 13:17:38

CZY MUSZĘ SIĘ ROZLICZYĆ Z POBRANEGO ZASIŁKU MACIERZŃSKIEGO?

CZY MUSZĘ SIĘ ROZLICZYĆ Z POBRANEGO ZASIŁKU MACIERZŃSKIEGO? W LISTOPADZIE 2011 ROKU URODZILAM SYNA I ZLOZYLAM PAPERY DO ZUSU O ZASILEK KTORY ZOSTAL MI PRZYZNANY DO 1 KWIETNIA POTEM ZASIŁEK Z URZEDU ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.7 11:0:41

Witam... Chcialam zapytac czy jezeli mam mieszkanie wlasnosciowe i ktos sie do mnie wprowadził musze

Witam... Chcialam zapytac czy jezeli mam mieszkanie wlasnosciowe i ktos sie do mnie wprowadził musze go zameldowac? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.7 9:56:33

Straż gminna - jakie uprawnienia ?

W artykule 11 ustawy o strażach gminnych, określono działania którymi są między innymi: ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych, czuwanie nad porządkiem i kontrola ruchu drogowego - ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.2.7 9:49:49

jak zapobiec nieoczekiwanym długom spadkowym ??

Nie przyjmować spadku w ciemno! Tylko mondzioły, ćmoki i czopki ta robią. Jak ma pan pieniądze a domek i reszta spadku jest tego warta, to można spłacić dług. Ma pan od ogłoszenia testamentu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.7 9:44:12

Janosikowe 2013.

Hej ile Kraków oddawał na Janosikowe w sumie przez ostatnie 10 lat? Są gdzies takie wykazy które można by było zsumować i to podliczyć? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.2.7 9:29:38

Nauczyciel, praca w trudnych warunkach.

Hej, ile wynosi dodatek za pracę dla nauczyciela mianowanego, w szkole specjalnej dla dzieci z zespołem downa i lekkim porażeniem mózgowym, który nie ma stażu pracy? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.2.7 9:28:24

Różnicowanie składek ze względu na płeć.

W Polsce od 200któregoś tak roku zgodnie z przepisami Unijnymi zabroniona jest dyskryminacja w pracy w tym też w zarobkach ze względu na m.in. płeć. Tak więc jak inna osoba z pani bióra na taką ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.2.7 9:25:45

marihuana odpowiedzialność w grupie

Zastanawiam się czy i jaka kara grozi, jeśli jest się gospodarzem imprezy, żeby lepiej to sobie wyobrazić załóżmy, że są to nasze urodziny. Chcemy je urządzić hucznie, zapraszamy dużo osób, ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.2.7 0:51:0

Problem z odzyskaniem mienia

To zależy od decyzji sądu, ale są podstawy, by się o to ubiegać. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.6 19:43:41

Otwarcie działaności gospodarczej na terenie innego powiatu i gminy ?

Uda się Pan do urzędu gminy oraz skarbowego i tam dowie się Pan wszystko, co Pana interesuje. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.6 19:41:13

alimenty a skreslenie z listy studentow

Dzień Dobry !

Mam 22 lata, studiuję na III roku,
lecz powinęła mi się noga w tym semestrze i będę powtarzać rok od października,
alę zostanę skreślona z listy studentów już za parę ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.2.6 19:31:11

Jak to będzie z tym mieszkaniem

Nie wiem czy w dobrym dziale pisze.
Chciałam się zapytać czy mam prawo do mieszkania, w którym obecnie mieszka mój ojciec ze swoją nową kobietą ( nie są w związku małżeńskim) i ich córką.
Ja, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.6 18:50:9

odliczenia od uzyskanego przychodu z najmu

Witam, odziedziczyłam po ojcu spółdzielcze własnościowe mieszkanie . Jest ono zadłużone . Wynajęłam je, jestem na etapie zgłoszenia faktu wynajmu do Urzędu Skarbowgo . Bardzo proszę o informację ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.6 18:23:21

Egzekucja komornicza - pytania.

Drodzy Państwo.
Otrzymałem dziś pismo od komornika. Byłem tego świadom, że w końcu kiedyś się odezwie, gdyż nie uregulowałem kwoty za zerwanie umowy z siecią T-Mobile. Pierwszy raz mam do ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.6 17:14:57

co zrobić jeśli sąsiad na podwórku komunalnym sadzi drzewko które uniemożliwia wyjazd autem

co zrobić jeśli sąsiad na podwórku komunalnym sadzi drzewko które
uniemożliwia wyjazd autem

sąsiad posadził swierk na wspólnym podwórku który uniemożliwia wyjazd autem jakie kroki podjąć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.6 12:13:27

Jakie ulgi przysługują w 2013 na remont mieszkania spoldzielczego własnosciowego.

Jakie ulgi przysługują w 2013 na remont mieszkania spoldzielczego własnosciowego. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.6 11:57:49

Projekt Obywatelski 2013

195 tys. podpisów, 19,5 k to by było 19500. Więc pomyłka jakaś. Już jest prawie dwa razy więcej podpisów niż trzeba. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.2.6 8:54:28

Bójka a pobicie --- dziwna interpretacja policji.

Kurczę, to brzmi prawie jak takie stare policyjne/milicyjne powiedzonko, \"papier wszystko przyjmie\". To co kto da w zeznaniach i to na czym ktoś inny się wyłoży to decyduje o tym jak sprawa wyglądała ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.2.6 8:50:36

Bankructwo LOT-u 2013.

LOT nie lot. Ale OLT Germmany zalicza zgona. Ciekawe jak ta sprawa u naszych sąsiadów będzie wyglądać? Czy też tyle wałków nagle wyjdzie.? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.6 8:48:53

Świadczenie przedemerytalne - 2013 r.

a potem jak się pójdzie na emeryture już normalną, to będzie ona zmniejszona o jakąś sumę w związku z tym iż pobierało się świadczenie przed emerytalne? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.2.6 8:43:14

Ogrodzenie wymaga zgłoszenia???

Nie nie wymagają. Dell with it! ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.2.6 8:38:12

jak często należy usuwać śnieg z dachu...?

Nie ma czegoś takiego jak określony czas czy pogoda na odśnieżanie. Jako właściciel kamienicy dajmy na to, musi pan zadbać że tak powiem o własny tyłek. Czyli reguralnie usuwać sople i śnieg. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.2.6 8:36:42

WYROK SADU GRODZKIEGO

mam pytanie zostalem ukarany wyrokiem sadu grodzkiego na 15 dni pozbawienia wolnosci w zawieszeniu na 1 rok z trzech artykukolw za spozywanie alkoholu w miejscu publicznym,uzywanie slow wolgarnychw i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.6 5:8:17

czy należy zgłaszać zakończnie budowy budynku gospodarczego bez zezwoleń gdzie zgłaszać i wjakim

czy należy zgłaszać zakończnie budowy budynku gospodarczego bez zezwoleń gdzie zgłaszać i wjakim terminie od zakończenia prac ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.5 23:35:13

alimenty a windykacja komornicza

mam zadłurzenie w zus w funduszu alimentacyjnym komornik pobierał przez 2 lata po 240 zł a ja miałem większ dług komornik nie wpłacał do zus czy to jest możliwe. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.2.5 22:52:22

moj tata nie zyje a był poreczycielem zmarł w 2006 r. teraz przyszło mi pismo ze bede miała sprawe

moj tata nie zyje a był poreczycielem zmarł w 2006 r. teraz przyszło mi pismo ze bede miała sprawe spadkową ktorej nie załozyłam bo nie wiedziałam ze jest tylko 6 miesiecy wazna, abym spłaciła ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.5 22:3:54

Osoba która jest rezydętem kraju polskiego może wyjechac poza granice kraju bez zgody wladz?

Osoba która jest rezydętem kraju polskiego może wyjechac poza granice kraju bez zgody wladz? Osoba bedaca rezydetem kraju (polski) i wyjezdza poza granice, gdzie stara sie o osiedlenie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.5 21:46:50

postanowienie

Sąd Rejonowy w.....
Po rozpoznaniu w dniu xxxx na posiedzeniu niejawnym sprawy z wniosku pana xx z udziałem pani ty
o ustalenie kontaktów z małoletnim postanawia
Wyłączyć celem odrębnego rozpoznania ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.2.5 20:38:23

z czym wiąże się przyjęcie karty mobilizacyjnej? czy można odmówić jej przyjęcia? odbyłem służbę

z czym wiąże się przyjęcie karty mobilizacyjnej? czy można odmówić jej przyjęcia? odbyłem służbę wojskową już dawno, a teraz dostałem wezwanie po kartę. pracuję u prywaciarza i nie dostanę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.5 19:40:41

Czy można scedować umowę?

Czy można scedować umowę? Razem z bratem jesteśmy najemcami mieszkania komunalnego i postanowiliśmy je wykupić. Brat ma pewien problem w urzędzie celnym związany ze zwrotem akcyzy i czy w momencie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.5 19:37:37

czy w rybniku dostane zaswiadczenie o niekaralnosći?? czy musze jechac do gliwic lub katowic?

czy w rybniku dostane zaswiadczenie o niekaralnosći?? czy musze jechac do gliwic lub katowic? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.5 19:13:53

Mam zadłużone mieszkanie na okolo 12tys w kwaterunku.

Mam zadłużone mieszkanie na okolo 12tys w kwaterunku. Mieszkam samotnie z córka i wnuczką oraz synem. Córka nie pracuje uczy się a wnuczka chodzi do przedszkola. Syn jest alkoholikiem. Ja sama mam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.5 18:29:32

alimenty i spadek

mozna liczyć na odpowiedź ? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.5 18:26:34

jak wyliczyć emeryturę gótniczą

jak wyliczyć emeryturę gótniczą pracowałem przez 10 lat jako kierowca i 25 lat pod ziemią w kopalni ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.5 18:3:23

obrona konieczna

dziekuje za odpowiedzi. jaki mam czas na zawiadomienie o popelnieniu przestepstwa? czy np. po wyroku skazujacym moge ubiegac sie o zwrot kosztow postepowania z tyt. powodztwa cywilnego i kosztow prawniczych? ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2013.2.5 17:34:20

co oznacza nr sprawy674/12

co oznacza nr sprawy674/12 dostalam wezwanie do sadu nie zostalo odebrane poniewaz mieszkam za granica.czy prawnik jako moj pelnomocnik moze czegos na ten temat sie dowiedziec przed sprawa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.5 16:49:30

Witam . Opłacam indywidualne ubezpieczenie w PZU , niedawno zmarła mi tesciowa więc należy mi sie

Witam .
Opłacam indywidualne ubezpieczenie w PZU , niedawno zmarła mi tesciowa więc należy mi sie w/g polisy 20% odszkodowania, jednak z mężem jestem od kilku lat w separacji , choć mamy rózne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.5 16:36:29

Zmiana miejsca zamieszkania dziecka a alimenty

Panie Marku--jeśli dziecko zamieszka z Panem,a nie orzeczono ograniczenia praw rodzicielskim,to ,,była,, będzie płacić na dziecko tą kwotę,którą zasądzono Panu:)proszę to zgłosić na sprawie-;)powodzenia ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.2.5 15:53:58

gdzie zgłosić fatalny stan drogi gminnej?

gdzie mam zgłosić fatalny stan drogi gminnej.. Stan drogi jest na tyle zły że ciężko wyjechać samochodem a płace podatki tak jak każdy zresztą więc co mam zrobić by zmusić gmine do naprawy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.5 15:28:45

praca w niedziele

Co przysługuje za pracę w niedziele? Pracowałam 6 godzin ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.2.5 11:40:53

Przejęcie ruchomości

witam
Znajduję się w ponizszej sytuacji.Wynajmujemy lokal osobie ,która nam już nie płaci około 6 miesięcy. Ustnie zawarliśmy umowę że przejmujemy ruchomości ,które sa w sklepie: lady regały ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.5 11:17:59

ilość dni urlopu na 1/2 etatu?

[cytat]

Cześć. Pracuje na 1/2 etatu od 3 miesiecy, ale dopiero teraz zainteresowąłem się tym ile ja mam właściwie din ulropu i ile moge miec po roku pracy? Czy tym 26 dni urlopu zacznie mi przysługiwać ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.2.5 10:45:4

Posiadam sporządzone umowy kupna-sprzedaży np... komputera,telewizora czy taki dokument uwzględni

Posiadam sporządzone umowy kupna-sprzedaży np... komputera,telewizora czy taki dokument uwzględni komornik? czy tylko imienna faktura? pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.5 9:42:1

Witam nie spłacam już drugi miesiąc kredytu po jakim czasie moge spodziewać sie wizyty komornika.

Witam nie spłacam już drugi miesiąc kredytu po jakim czasie moge spodziewać sie wizyty komornika. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.5 9:31:26

2013.2.5 0:0:21

Pomocy

Witam wszystkich. Mam pytanie. Mieszkamy z zona i dwójka dzieci w UK juz jakies 6 lat. Mamy sprawę rozwodowa w Polsce z jej powództwa i wiem ze chcą mnie oskubac bo teść juz mi powiedział i maja ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.2.4 23:20:45

Czy mandat jest przestępstwem umyślnym ?

Czy mandat jest przestępstwem umyślnym ? Dostałem mandat . Nie przyjąłem , poszedłem do sądu i dostałem wyrok ( 100 zł, mandat był wystawiony na 50 ). Czy teraz jestem karany za przestępstwo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.4 22:22:18

Czy i jak mogę zgłosić sprawę o zwrot pieniędzy.

Czy i jak mogę zgłosić sprawę o zwrot pieniędzy. Około rok temu kupiłem przez allegro sterownik do samochodu za 800 zł okazał się on wadliwy-zwróciłem w terminie jednak sprzedawca uważa że ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.4 20:46:58

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika