Forum prawne (strona 323)

Czy sąd może przyznać wysze alimenty od moich dochodów??? Zarabiam najniszą krajowa.

Czy sąd może przyznać wysze alimenty od moich dochodów??? Zarabiam najniszą krajowa. Żona stara sie na dziecko 900 zł. i na siebie 500 zł.(rosprawa sie jeszcze nie skączyła) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.4 19:50:20

Gazociąg na mojej działceq

Firma gazowa chce wybudować na mojej działce rurociąg gazowy.
Czy należy mi sie odszkodowanie, albo zapłaty za wydzierżawienie terenu. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.4 19:43:42

Zaległa jubileuszówka

Witam, mam pytanie odnośnie zaległej nagrody jubileuszowej.Sytuacja przedstawia sie następujaco, pracowałem w gospodarstwie rolnym 23 lata oplacajac składki KRUS po tym czasie zaczalem pracowac w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.4 18:23:56

Pytanie

Pytanie Witam
Mam 29 lat i jestem mężatką. Mam dobry kontakt z ojcem, który nadal płaci i nadal chce płacić na mnie alimenty. Pieniążki z alimentów i tak trafiają do niego bo opłacam mu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.4 17:28:51

Alimenty a umowa zlecenie

Witam, mam przyznane alimenty, dostaje je z funduszu alimentacyjnego. Dostaje 500 zl. Mieszkam z Mamą która zarabia 1000zł na reke, mam też siostre która jest zamelodowana u nas lecz nie mieszka z ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.2.4 15:40:7

własność samoistna

Czy nabywa się prawa do zasiedzenia wraz zakupem działki w mieście (na której stoi garaż przylegający do domu mieszkalnego) od poprzedniego właściciela, który poprzedni właściciel użytkował ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.4 15:32:52

Mam pytanie : ciezko chora mama juz mozna powiedzieć ze przewlekle miala przez swojego lekarza wypisane

Mam pytanie : ciezko chora mama juz mozna powiedzieć ze przewlekle miala przez swojego lekarza wypisane zwonienie od 5 grudnia do 2 lutego w tym , czasie została przwieziona do szpitala od 18 grudnia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.4 15:1:45

Niewyjąsnione wzmianki w księdze wieczystej

Witam, staramy sie zakupić mieszkanie od osoby fizycznej. Mieszkanie jest spółdzielcze własnościowe z udziałem w gruncie. Starając sie o kredyt na to mieszkanie bank odnalazł około 12 niewyjąsnionych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.4 14:53:0

jak napisać podanie o przydział mieszkania- wzór?

witam mam pytanie od 2005 roku zamieszkuje mieszkanie komunalne - administracyjne ale nie mam na nie przydzialu jak napisac pismo zeby uzyskac taki przydzial? OBECNIE JESTEM W 7 MIESIACU CIAZY A TO MIESZKANIE ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.4 14:49:46

współpraca handlowa członka rady nadzorczej ze spółką

Członek rady nadzorczej jest stałym dostawcą towarów o znacznej wartości do spółki. Czy narusza to w jakikolwiek sposób regulacje prawne? Jak należy zinterpretować takie relacje w stosunku do ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.4 14:42:38

Dzień dobry Noszę się z zamiarem rozpoczęcia działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży

Dzień dobry
Noszę się z zamiarem rozpoczęcia działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży internetowej detalicznej towaru z Niemiec. W związku z tym mam pytanie dotyczący płatności Vat ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.4 14:8:29

Szanowni Państwo. Pomogę rozwiązać każdy problem prawny. Pomoc prawna 0zł, 533-952-710, Jesteśmy z Krakowa ale pomagamy w całej Polsce,

Witam.Skorzystam a waszej pomocy.Czy przy podziale majątku jest brana pod uwagę działka 2,05 h,którą otrzymał mój mąż od rodziców w trakcie trwania naszego małżeństwa i czy po rozwodzie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.2.4 13:19:7

ulga podatkowa na dziecko

Witam,

Czy ojciec, który zajmuje się dzieckiem (nie są to wizyty określone przez sąd. Pełna władza rodzcielska) co dwa tygodnie weekend (od piątku do niedzieli oraz tydzień wakacji i tydizeń ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.2.4 12:37:51

Przyznanie lokalu mieszkalnego z zasobow Wojskowej agencji mieszkaniowej

Witam! Mam taki problem otoz. Jestem zolnierzem sluzby stalej i zostalo mi zaproponowane przyjecie lokalu mieszkalnego w miejscowosci sulechow poniewaz tam pelnie sluzbe a mieszkam i jestem zameldowany ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.4 11:59:40

Jaki będzie zasilek staly na osobę,jeśli obie mają go przyznany a chcą zamieszkać razem?

Jaki będzie zasilek staly na osobę,jeśli obie mają go przyznany a chcą zamieszkać razem? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.4 11:59:8

Prawo cywilne - reklamacja aparatu

Witam serdecznie. Zakupiłam aparat cyfrowy w sieci sklepów Media Expert.. Niestety ten jakże szczęśliwy zakup nie trwał długo, bo ni stąd ni zowąd przestał działać flash w aparacie. Oddany ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.4 11:16:4

czy zasiłki pielegnacyjne z opiki społecznej w roku2013 bujda w góre

czy zasiłki pielegnacyjne z opiki społecznej w roku2013 bujda w góre ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.4 10:8:56

Jestem członkiem małej wspólnoty mieszkaniowej.Jak to zrobić żeby zrezygnować ze wspólnoty ?

Jestem członkiem małej wspólnoty mieszkaniowej.Jak to zrobić żeby zrezygnować ze wspólnoty ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.4 9:55:38

darowizna, zapis windykacyjny, umowa dożywocia-co lepsze?

Moi rodzice posiadają wspólnie:
- spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu (pow. 72m2, obecna wartość ok. 216.000) oraz
- działkę rekreacyjną (pow.10 ar, wartość 100.000).

Zameldowani ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.2.4 9:48:59

kiedy następuje zatarcie skazania?

Jak pan nie poda wyroku to się nie dowiemy, więc proszę tutaj pisać, pańska odpowiedź będzie pomocna nie tylko dla pana ale także dla innych użytkowników forum. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.2.4 8:19:26

System ciągły pracy.

System zmianowy pracy Pan ma, i zmiany często co dłuższe niż te podstawowe 8 godzin. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.2.4 8:18:13

Waloryzacja stawek w delegacji 2013.

Diety zdaje się już wzrosły, tzn. z nowym rokiem dokładnie. Podwyższono stawkę diety do 30 zł. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.4 8:14:23

czy musze zeznawac w sadzie podana jako swiadek w sprawie rozwodowej?

Witam....
Mam taka sprawe..Zostałam powołana na swiadka w sprawie rozwodowej..Rozwodzi sie Lutka siostra mojego męza a na swiadka podał mnie maz Lutki. Nie wiem dlaczego akurat mnie byc moze dlatego,ze ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2013.2.4 7:53:15

czy może mi ktos obliczyć urlop tacierzyński za luty??? Dostaje część wypłaty do ręki a części

czy może mi ktos obliczyć urlop tacierzyński za luty???
Dostaje część wypłaty do ręki a części na konto.
w umowie 1800 zł brutto. za każdą godzinę pracy 9,775 zł. od pon do piątku pracuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.4 7:28:45

Strona internetowa, działalność gospodarcza

Witam, Nie wiem czy pisze w dobrej kategorii. Czy jeżeli posiadam stronę, która oferuje wynagrodzenie użytkownikom za określone działania, jak np. czytanie maili, wypełnianie ankiet, muszę założyć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.3 22:13:6

wyłudzenie

witam sprzedałam płytę główną do komputera ale po 2 dniach zgłasza sie do mnie osoba ze nie chodzi jej płyta
jestem zastraszana sądem za 50 zł do tego płyta na pewno działa sama ją sprawdzałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.3 20:34:31

Zameldowany ale nie zamieszkujący

Witam chciałbym się dowiedzieć czy jeśli w moim mieszkaniu jest zameldowna inna osoba która tam nie zamieszkuje to czy pod moją nieobecność w miejscu zamieszkania, poprzez policję bądź inne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.3 20:23:56

mam problem jak mam napisac upowaznienie dla mamy na wpisanie zagranicznego rozwodu?Oraz upowaznienie

mam problem jak mam napisac upowaznienie dla mamy na wpisanie zagranicznego rozwodu?Oraz upowaznienie na wpisanie zagranicznej metryki slubu do Urzedu Stanu Cywilnego w Polsce prosze o wzür.dziekuje. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.3 19:26:17

witam mam problem nie wiem gdzie mam odebrac metryke slubu,oraz rozwodu,wyszlam za maz w Niemczech czy

witam mam problem nie wiem gdzie mam odebrac metryke slubu,oraz rozwodu,wyszlam za maz w Niemczech czy w sadzie gdzie nastal rozwod oraz meryke w stanie cywilnym gdzie sie pobralismy?dziekuje za odpowiedz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.3 19:11:53

jestem kierowcą sam. ciez.i pracuje na budowie przy robotach ziemnych[przewoz ziemi i zwiru]ze wzgledu

jestem kierowcą sam. ciez.i pracuje na budowie przy robotach ziemnych[przewoz ziemi i zwiru]ze wzgledu na zime [snieg mroz]pracodawca wysłał mnie na cały urlop wypoczynkowy ktory sie juz konczy.w chwili ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.3 18:27:36

Wyrok sądu sprzed 7 lat, ubieganie się o zwrot długu.

Witam!
Posiadam wyrok sądu ze stycznia 2005 roku, który zasądza obowiązek naprawienia szkody wyrządzonej na kwotę 7000 (przedawnienie wynosi 10 lat, jeżeli się mylę proszę mnie poprawić) Sprawa ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.2.3 18:5:58

ile wynosi wynagrodzenie za staż 2013?

ile wynosi wynagrodzenie za staż 2013? ile wynosi wynagrodzenie za staż 2013? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.3 16:2:14

Dzinndobry,mam pytani i zarazem prosbe zgubilem dokumenty dotyczace egzekucji mojego mieszkania w lebiencu

Dzinndobry,mam pytani i zarazem prosbe zgubilem dokumenty dotyczace egzekucji mojego mieszkania w lebiencu gmina wicko,prosze okontakt pana komornika sondowego z leborka ulica kossaka tylko tyle pamienta,przebywam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.3 15:14:43

Pracuję w firmie ponad 2,5 roku która zatrudnia 25 osób - 3 osoby otrzymały 3 miesięczny okres wypowiedzenia

Pracuję w firmie ponad 2,5 roku która zatrudnia 25 osób - 3 osoby otrzymały 3 miesięczny okres wypowiedzenia ja 1 miesięczny.
W umowie mam wyrażnei zapisane miejsce pracy Łódź - umowa na czas ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.3 13:40:18

Dlaczego pracodawca nie wypłaciła wypłaty?

Dlaczego pracodawca nie wypłaciła wypłaty? Jestem praktykantką w pierwszym roku w zawodzie kucharz, problem tkwi w tym,że szefowa nie wypłaciła wypłaty a minęło już 5 miesięcy. Rozmawiałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.3 11:16:32

Prosze pomóżcie mam matkie alkoholiczkie.

Witam. Moja mama jest alkoholiczką,piję wraz ze swoim facetem, który jest mlodszy od niej o 25 lat.Mieszkamy bez ojca w dodatku mam brata na wozku i synka którego wychowuję sama z alimentów.ja mam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.3 11:4:12

Mieszkam w Londynie , chce przyjechać do polski Nie jestem pewien czy policja mnie nie poszukuje . Mam

Mieszkam w Londynie , chce przyjechać do polski
Nie jestem pewien czy policja mnie nie poszukuje .
Mam takie pytanie :
Z Londynu pojechalbym pociągiem do Brukseli
Z Brukseli samolotem do Krakowa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.3 10:0:33

maz sporzadzil testament notarialny na mnie,wydziedziczyl corki ,,gdyby tak bylo ze sad przyzna im zachowek

maz sporzadzil testament notarialny na mnie,wydziedziczyl corki ,,gdyby tak bylo ze sad przyzna im zachowek ,a sa 3 corki po ile zł musze im wyplacic od wartosci 200 tysiecy?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.3 9:44:52

maz dal lodke bratankowi ,przed smiercia napisal mu wlasnorecznie zalacznik do testamentu i zapisal mu

maz dal lodke bratankowi ,przed smiercia napisal mu wlasnorecznie zalacznik do testamentu i zapisal mu swoje ubrania proszac w tym zalaczniku zebym mu jako jego zona wydala te rzeczy ,,ps zalacznik jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.3 9:41:26

skuteczny (polecany) adwokat z Wrocławia i okolic

Witam!

Poszukuję skutecznego adwokata z Wrocławia specjalizującego się w sprawach rozwodowych.

Pozdrawiam ... Zobacz wątek

17 odpowiedzi

2013.2.3 6:39:30

dziecko alkoholika

Witam,
Mój ojciec jest alkoholikiem, ponad 10 lat temu miał juz jedną sprawę o znęcanie się nad rodziną ( wyrok 2 lata w zawieszeniu na 5). Obecnie sytuacja się pogorszyła, więc złożyłam ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.2.3 0:14:47

Deweloper sprzedał nam mieszkanie z wadą konstrukcyjną budynku |(niestety źle wykonany system odprowadzania

Deweloper sprzedał nam mieszkanie z wadą konstrukcyjną budynku |(niestety źle wykonany system odprowadzania wody z poszycia dachowego powoduje zalewanie mieszkania) czego możemy dochodzić w sądzie, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.2 22:2:16

jakie składki płaci urząd pracy?

jestem osobom z prawem do zasiłku dla bezrobotnych pracowałam dwa dni nie zgłosiłam do urzędu pracy a zakład pracy zgłosił do zus czy to wyjdzie na jaw jaka morze byc kara ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.2 21:21:50

VAT

Witam. Chciałbym zająć się oferowaniem usługi naprawiania telefonów komórkowych ale nie mam na razie pieniędzy na zarejestrowanie firmy.
1 - Czy mogę zacząć pracować w domu i reklamując ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.2 21:9:56

w pazdzierniku mija 10 lat od mometu bycia w szpitalu w skutek czego stracilam dziecko i swoje zdrowie,czy

w pazdzierniku mija 10 lat od mometu bycia w szpitalu w skutek czego stracilam dziecko i swoje zdrowie,czy mam szanse jeszcze na odszkodowanie ,nie mam renty , ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.2 20:32:26

Aneks do umowy wynajmu lokalu

Witam,
prowadze działalność gospodarczą jednoosobową i prowadzę sklep. Zawiązałem ze współnikiem spółkę cywilną i chciałbym dopisać do umowy najmu lokalu także wspólnika. Do tej pory ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.2 18:4:56

Apelcaja, odwołanie? jak go wyciagnąć?

Apelcaja, odwołanie? jak go wyciagnąć? Mój narzeczony został skazany na 3 lata więzienia.Odwiesiono mu wyrok który mial wszcześniej w zaiweszeniu. Skazany został za groźby karalne, zniszecznie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.2 17:49:6

ubezwłasnowolnenie

Witam mam ogromny problem, ponieważ mój ojciec z którym miałam kontakt bardzo sporadyczny i nigdy się mną w sumie nie interesował leży teraz w szpitalu i kwalifikuje się do przeszczepu serca ale ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.2 16:57:36

Jestem po rozwodzie i mam pytanie,zmarł mi teściu czy mogę się ubiegać PZU o odszkodowanie ponieważ

Jestem po rozwodzie i mam pytanie,zmarł mi teściu czy mogę się ubiegać PZU o odszkodowanie ponieważ jestem ubezpieczony na wypadek właśnie takiej sytuacji.
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.2 14:24:41

Przegapiłem koniec umowy pre-paid w t-mobile, w związku z czym teraz przedłużyli mi tą umowę na

Przegapiłem koniec umowy pre-paid w t-mobile, w związku z czym teraz przedłużyli mi tą umowę na kolejne 36 miesięcy czy jest na to jakiś sposób aby im nie płacić a móc rozwiązać z nimi umowe, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.2 12:6:24

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika