Forum prawne (strona 325)

witam mam pytanie obecnie prowadze własna dzialalnosc gospodarcza i place skladki zus ale chcialabym

witam mam pytanie obecnie prowadze własna dzialalnosc gospodarcza i place skladki zus ale chcialabym przejsc na krus jak to zrobic i co mi jest potrzebne by byc platnikiem krus. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.30 17:52:16

czy mozna unieważnić umowę z bankiem z powodu braku karty debetowej, która jest częścia pakietu?

czy mozna unieważnić umowę z bankiem z powodu braku karty debetowej, która jest częścia pakietu? umowę podpisałam na lokatę z kontem w grudniu. Do konta wydawana jest karta ,za pomocą której ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.30 17:33:12

Witam. Moge dostać mieszkaniekomunalne bedąc zameldowanym w innej gminie?

Witam. Moge dostać mieszkaniekomunalne bedąc zameldowanym w innej gminie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.30 17:9:0

WYPOWIEDZENIE UMOWY POŚREDNICTWA NIERUCHOMOŚCI

Witam, mam następujące pytania dot. takiej sprawy:

Ponad rok czasu temu podpisałem 2 UMOWY z firmą zajmującą się pośrednictwem nieruchomości. Umowa 1 dotyczy pośrednictwa kupna nieruchomości ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.30 16:34:37

Czy termin na uzupełnienie wniosku o wydanie pozwolenia na budowę ulegnie automatycznie przedłużeniu,

Czy termin na uzupełnienie wniosku o wydanie pozwolenia na budowę ulegnie automatycznie przedłużeniu, jeżeli zaproponuję przeprowadzenie w tej sprawie rozprawy administracyjnej? Otrzymałam wezwanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.30 15:36:29

Slub z obywatelem RPA w Polsce

Chcialabym wziac slub z obywatelem RPA w Polsce. Nie jestem pewna czy w polskim USC jest uznawane zaswiadczenie z urzedu w RPA tzw. Letter of No Impediment. Jak powinno wygladac takie zaswiadczenie, zeby ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.1.30 15:24:6

Jak uzyskać zaświadczenie o stosunku pracy w warunkach uciążliwych z zlikwidowanego zakładu pracy?

Jak uzyskać zaświadczenie o stosunku pracy w warunkach uciążliwych z zlikwidowanego zakładu pracy? Posiadam świadectwo pracy z wymienionym stanowiskiem operator sprzętu ciężkiego. ZUS wymaga odrębnego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.30 15:9:2

Zabezpieczenie kredytu w formie ubezpieczenia na życie

Witam wszystkich.
Chciałem prosić Was o pomoc w takiej sprawie.
Dwa lata temu razem z żoną wzięliśmy wspólnie kredyt. Z racji tego że tylko ja uzyskiwałem dochody a żona była bezrobotna bank ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.30 14:16:40

Zasiedzenie a własność samoistna

Czy nabywa się prawa do zasiedzenia wraz zakupem działk w mieście (na której stoi garaż przylegający do domu mieszkalnego) od poprzedniego właściciela, który poprzedni właściciel użytkował ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.30 13:53:1

jak wyrobić książeczkę wojskową?

Urodziłąm się 1994 roku i czy mogę strać się o ksiązeczkę wojskową w WKU ? i czy kobieta może dostac taką ksiażeczke? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.1.30 13:12:3

Zakładanie oddziału firmy w Polsce?

Zakładanie oddziału firmy w Polsce? Prowadzę działalność gospodarczą w Wielkiej Brytanii. Chcę prowadzić sprzedaż wysyłkową towaru zakupionego w Wielkiej Brytanii na terenie Polski. Towar ten ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.30 12:39:27

Art. 286. § 1

Witam,
syn sprzedał coś na allegro i nie wysłał towaru. Była to kwota około 200 zł. Dostał wezwanie na policje jako "świadek". Co mu grozi? Czy jeśli zwróce pieniadze sprawa może być zakończona ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.30 12:29:53

pracodawca nie chce wystawic zaświadczena


Witam, niedawno podpisałam umowe zlecenie na okres 3 miesięcy jednak po dwóch dniach złożyłam wypowiedzenie i przepracowałam okres wypowiedzenia. Problem zaczął sie w urzędzie pracy. Panie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.30 12:3:21

Problem z wykupem mieszkania

Witam

Przejdę od razu do sytuacji. Opiszę ją od początku.
Mianowicie: Mam możliwość wykupu mieszkania komunalnego. Problem polega na tym, że jako współnajemnca widnieje moja ex żona, z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.30 11:23:32

Witam, mam pytanie odnośnie darowizny. Zamierzam niedługo się budować. Mój tata ma zamiar przepisać

Witam, mam pytanie odnośnie darowizny. Zamierzam niedługo się budować. Mój tata ma zamiar przepisać na mnie działkę i tu nasuwa się pytanie ile czasu po przekazaniu darowizny mogę załatwiać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.30 10:54:31

Podpis elektroniczny 2013

Heja, wiem że jest płatny, cenę też kojarzę, teraz pytam czy wiecie coś może o wsparciu dla młodych przedsiębiorców, które pozwala na dofinansowanie nawet takiej małej pierdoły jak 100% pokrycie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.30 9:55:47

Postępowanie w sprawie odpowiedzialności dyscyplinarnej styczeń 2013.

cześć
kto jest uprawomocniony do wszczynania postępowania w sprawie odpowiedzialności dyscyplinarnej? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.30 9:45:7

okręgowy rzecznik odpowiedzialności zawodowej

hej, jakieś informacje extra o osobie takiej jak okręgowy rzecznik odpowiedzialności zawodowej ktoś ma? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.30 9:44:0

2013.1.30 9:43:21

Polacy mogą pojechać do MALI, czyli kolejny cykl: Tam nas jeszcze nie było!

no i ma to kosztować prawie 5,5 mln złotych... 20 żołnierzy tyle kosztuje???? jacy to szkoleniowcy w takim razie.... ???? Zdaje się że KRYZYS trwa dalej!!!! Tusku półmusku. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.1.30 9:27:1

Myśliwi i pozwolenie na broń.

Nie chce się zblamować ale w programie internwecyjnym jakiejś super wizji czy pod napięciem widziałem reportaż o ojcu myśłiwym który zabił syna. Chodzi jednak nie o ten fakt ale, o to że była ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.1.30 9:24:43

jak długo po ustaniu zatrudnienia (umowa o pracę na okres próbny 3msc do 31 stycznia 2013) mam prawo

jak długo po ustaniu zatrudnienia (umowa o pracę na okres próbny 3msc do 31 stycznia 2013) mam prawo do bezpłatnej opieki zdrowotnej? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.30 9:7:11

nie chce lub nie może dziedziczyć

Witam serdecznie. mam pytanie dot. spadku. otóż dziadek pokazał mi swój testament, cały ucieszony że wszystko będzie dla mnie. natomiast w testamencie pisze, że wszystko dziedziczy jego żona, ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.1.30 8:51:35

Fundusz alimentacyjny

PO JAKIM CZASIE NIE PLACENIA ALIMENTACJI MATKA DZIECI MOZE ISC DO BIURA ALIMENTACYJNEGO????


DZIEKUJE ZA POMOC ... Zobacz wątek

16 odpowiedzi

2013.1.30 3:20:44

praca bez umowy, z szybkim i bezpodstawnym zwolnieniem

Witam Państwa i bardzo proszę o poradę. Dnia 17.01.2013 roku byłam na rozmowie kwalifikacyjnej w pewnym hostelu, po rozmowie dostałam zaproszenie na 'szkolenie' następnego dnia. Owego dnia szkolenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.30 2:33:33

Zamiana samochodów

Witam , zalogowałem się na forum po to by uzyskać kilka rad dotyczących mojej sprawy .
Krótki opis sprawy :

Dnia 26.01.2013 umówiłem się z pewnym panem w celu wymiany aut na zasadach (auto ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.29 18:50:28

Czy komornik może zlicytować lub zrobić cokolwiek z działką która jest zapisana na cztery osoby

Czy komornik może zlicytować lub zrobić cokolwiek z działką która jest zapisana na cztery osoby na mnie(jestem dłużnikiem),żonę,brata i bratową.Działka jest bez podziału na części.
Proszę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.29 17:55:6

Nie otrzymałam wynagrodzenia

Witam.

Byłam zatrudniona w Niemczech przez polską agencję pracy, która z końcem roku zerwała umowę, ponieważ zmienił się właściciel mojej niemieckiej firmy i nie chciał zatrudniać Polaków ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.29 15:46:51

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

Witam,

Art. 267 kk dotyczy uzyskania informacji bez uprawnienia czyli bez zgody w tym przypadku właściciela laptopa. Nie musi być włamanie poprzez złamanie haseł dostępu. Zadała Pani bardzo ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.1.29 15:16:28

Czy należy mi się renta z ZUS? Proszę o pomoc.

Mam 50lat

od10 lat jestem ubezpieczony w KRUS-ie

od19 roku życia do 30 byłem ubezpieczony w ZUS (pracowałem zawodowo)

obecnie na przebywam na chorobowym, w związku z poważnymi problemami ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.29 15:11:53

Wymuszenie rozbójnicze... ;/

Witam,

Są różne formy egzekucji długu. Jednakże pan wybrał formę, która stanowi przestępstwo. Raczej fakt, iż nie chciał Pan wyrządzić nikomu krzywdy oraz, że takie zachowanie miało służyć ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.1.29 14:51:51

majatek a komornik

Witam, Przy takich czynnościach proszę mieć na względzie art. 527 kc tzw. skarga pauliańska. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.1.29 14:29:11

Zasądzone alimenty, ale nie spełniane w formie gotówkowej.

Witam, Oczywiście z przyszłych alimentów raczej się Pan nie zwolni. Natomiast z zaległych alimentów jeżeli wykaże Pan, że ponosił koszty utrzymania całej rodziny a nie tylko dzieci ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.1.29 14:22:17

Jak zakończyć amortyzację w przypadku likwidacji spółki cywilnej?

Jak zakończyć amortyzację w przypadku likwidacji spółki cywilnej? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.29 14:15:46

Współwłasność nieruchomości, problem ze współwłaścicielem

Bardzo dziękuję za pomoc, gyby ktoś chciał coś dodać to będę wdzięczny :) ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.1.29 11:15:35

jak wypełnić w PIT dochody zagraniczne

Dochody zagraniczne wykazuje się w zeznaniu PIT-36, ale co tam trzeba wpisać? Tylko tyle wiem że to ma być PIT-36. Coś wiecej tam trzeba pododawać? Jesli tak to co? Jakieś załaczniki są konieczne? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.29 10:51:32

ODLICZENIE WZM.

Proszę o pomoc w kwalifikacji poszczególnych materiałów:
1.Taśma spoinowa samop. siateczko. 90m
2.Taśma spoinowa do płyt gipsowych150*90m
3.Taśma spoinowa włókna szklane rigips25
4.Narożnik ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.29 10:49:48

witam, mam problem dotyczący wypełnienia protokołu anulowania sprzedazy z kasy fiskalnej. Przy nabiciu

witam,
mam problem dotyczący wypełnienia protokołu anulowania sprzedazy z kasy fiskalnej. Przy nabiciu dwóch pozycji nie docisnęłam klawisza razem i rabat został uznany tylko na jeden produkt a ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.29 10:48:36

Nowe piesze przejścia graniczne na wschodzie?????

Wiadomo coś czy w tym roku będą planowane nowe piesze przejścia graniczne na wshcodniej granicy? na razie sa tylko dwa w Medyce i Białowieży, to troche mało szczerze powiedziawszy. Na Ukrainę łatwiej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.29 10:25:41

UWAGA -kontrole straży miejskiej oblodzonych dachów !!!!

Poniewaz zbliża się odwilż to straż miejska zaczyna się ruszac i sprawdzac czy mamy odsniezone dachy i odlodzone gzymsy. Dlaczego akurat teraz? Lud topnieje, więc sople sie odrywają. Poniewaz dalej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.1.29 10:22:51

Jak postępować z nieletnimi złodziejami?

Pałki można używać wobec osób które atakują ochroniarza lub innych ludzi, lub niszczą mienie chronione. Pałki można używać zarówno do obezwładniania jak i do transportu osoby ujętej przez ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.1.29 10:16:55

THC a jazda samochodem

No jest zabronione prowadzenie po używkach nie wazne jakich. To ze pan palił a nie pił nie zmienia przecież faktu że ma pan pogorszone reackje na to co dzieje sie na drodze. A policjanci owszem mają ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.1.29 10:10:17

Dostawca internetu może blokować Chomikuj.pl????

Pierwsze słyszę, to na pewno nie problemy na łączach????? Pytane było dostawcy internetu czy coś wie o tym fakcie? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.1.29 10:9:24

Spadek i darowizna od spadkobiercy.

Jak najbardziej czeka podatek. to nie pan dostał tylko pańska matka. mama zapłaci podatek od spadku, pan od darowizny, tak to wygląda. ewentualnie darowiznę zrobić na zasadzie dożywocia. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.1.29 10:8:35

Ulga internetowa - który PIT ??

... boże. żaden osobny PIT. to jest ulga dopisuje się ją do zeznania które pani wybrała. nie ma na daną ulgę osobnego PIT'u. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.1.29 10:7:10

2013.1.29 10:6:35

Renta z KRUS

Dobre pytanie podłączam się. Mam nie cały hektar po wujku, na razie nic tam nie robię. Docelowo chce tam zasiać właśnie jakieś chwasty, byliny i inne badziewia, kosić łąkę i wypasać kozy, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.1.29 10:5:53

palenie papierosów na wspólnym balkonie.

Szczerze, walić ich. Wspólny balkon, więc i wasz i ich. Nie podoba się, to oddzielić balkony i to co palicie na swoim ich nie interesuje. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.1.29 10:3:40

Nieletni spożywający lek jako narkotyk.

... dobre pytanie, jako wychowawca kolonijy wiem o takim problemie, nigdy nikogo nie złapałem na tym, ale wiem że dzieciaki tak robią. Pytanie co wtedy zrobić, tzn. wiem że mam obowiązek poinformować ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.1.29 10:2:59

sprzedaz papierosow nieletnim

no naturalnie, że osoba która sprzedaje lub częstuje małoletnich papierosami naraża się na kare grzywny. gorzej jak sprzedaje, bo mogą jej lepsza karę dowalić za to. przecież papierosy zgodnie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.1.29 10:0:31

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika