Odstapienie od sprzedaży przedmiotu allegro

Odpowiedzi w temacie (0)

qwerty__

13.12.2012

Witam serdecznie, przejrzałem już sporo podobnych wątków, ale chciałbym jednak uzyskać poradę stricte dotyczącą mojego problemu. Sytuacja zapewne bardzo dobrze znana dla wielu internautów. Otóż, wystawiłem przedmiot na aukcji na allegro w formie licytacji. Z powodu pomyłki przedmiot wystawiłem podwójnie w tym samym dziale i co gorsze zapomniałem o zaznaczeniu opcji ceny minimalnej. O swoim błędzie zorientowałem się 2godziny przed zakończeniem aukcji. W tym samym czasie zamieściłem informację pod aukcjami, że z powodu wypadku losowego nie będę mógł sprzedać w/w przedmiotu. Licytacja dotyczyła płyty głównej oraz pamięci ram do PC. Podczas awarii sieci elektrycznej na mojej dzielnicy doszło do uszkodzenia obecnego komputera, przez co chciałem zachować licytowane części w celu złożenia z nich ponownie komputera. Licytacje zakończyły się. Kwota pierwszej opiewała na 30złotych, druga na 8,50. Wysłałem maila do kupujących opisując całą sytuację. Jeden z nich (30zł) odstąpił od zakupu, lecz problem pojawił się przy drugiej osobie. Pech chciał, że chwilę przed awarią mailowaliśmy ze sobą w celu sprzedaży tylko kości ram zamiast całości zestawu. Kupujący stwierdził, że z mojej strony to na pewno oszustwo, że po prostu nie odpowiada mi cena. Zapewniłem, że jest to kwestia awarii (nie mam extra pieniędzy, żeby kupować kolejny nowy komputer). Dostałem propozycje, żebym wysłał za tą cenę jedynie ram, a jeżeli nie, to on przelewa pieniądze i chce dostać całość. W międzyczasie obecny komputer miał trafić do serwisu. Aby zachować dane potrzebne do studiów podpiąłem dysk do sprzedawanego sprzętu i uległ zniszczeniu. Jak się okazało zasilacz komputerowy na którym działały oba zestawy miał spalony transformator, więc płyta, a co za tym idzie RAM dostały za duże napięcie i się spaliły. Na tę wiadomość dostałem taką odpowiedź: "dzien dobry Pisze do pana z sprawie wygranej przez mojego meza aukcji, zachowuje sie pan jak cholera male dziecko! Nie ineresuje mnie czy ma pan k.... spalone czesci w komputerze. Wali mnie o szczerze ze jest pan pokszywdzony. Takie jest zycie. pieniadze beda wplacone w piatek. I czekam na wygrane czesci 7dni jak nie bedzie to zglosze na allegro i na policje. Jeszcze jedno nie proponuje sie kupna poza allegro za 100zl jak maz po 5minuach wygral aukcje za 8zl. dowidzenia i nawet nie bede ciagnac tej żałosnej dyskusji z panem." Pomijając kulturę (a raczej jej brak) wypowiedzi, chciałbym wiedzieć co mogę zrobić w tej sytuacji. Zaznaczam jeszcze raz, że wystawienie przedmiotu podwójnie i z opcją bez ceny minimalnej było pomyłką. Sprzedałem już sporo rzeczy poprzez allegro i dbam o jakość swoich usług. Taka rzecz wydarzyła mi się po raz pierwszy. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam, qwerty__

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 1.12.2014

  Wzrośnie VAT od sprzedaży na Allegro

  Złe wieści dla sprzedających towary drogą wysyłkową płyną z Naczelnego Sądu Administracyjnego. Instytucja uznała, że wysyłka towaru ma wpływ na wartość podatku VAT, a konkretnie, na jego (...)

 • 10.11.2018

  Podatek od sprzedaży detalicznej dalej zawieszony

  Proponowana nowelizacja ustawy przewiduje dalsze zawieszenie pobierania podatku od sprzedaży detalicznej. Konieczność przedłużenia zawieszenia podatku od sprzedaży detalicznej związana jest (...)

 • 23.4.2012

  Sprzedaż na próbę

  Umowa sprzedaży, to umowa, na podstawie której sprzedawca zobowiązuje się przenieść na kupującego własność rzeczy i wydać mu ją, a kupujący zobowiązuje się rzecz odebrać i zapłacić sprzedawcy (...)

 • 14.1.2019

  Jak zawrzeć umowę sprzedaży?

  Treścią umowy sprzedaży jest zobowiązanie jednej strony (sprzedawcy) do przeniesienia na drugą stronę (kupującego) własności rzeczy oraz wydania rzeczy. Drugim istotnym składnikiem umowy sprzedaży (...)

 • 9.8.2006

  Umowne zaspokojenie zastawnika z przedmiotu zastawu rejestrowego

  Co do zasady, zaspokojenie z przedmiotu zastawu rejestrowego następuje w drodze sądowego postępowania egzekucyjnego. Strony jednak mogą umówić się odmiennie co do sposobu zaspokojenia. Zastaw (...)