Forum prawne (strona 425)

wynajmowana działka a opłata za prąd

tam,

mam takie pytanie.
wynajmuję działke od instytucji związanej ze Związkiem Harcerstwa Polskiego. Prowadzę tam lokal gastronomiczny. Prąd również mam od tej instytucji.

Rachunek za prąd ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.11 17:27:17

Zmiana kuratora sądowego

Witam czy jest mozliwość zmienić kuratora
mamy go od puł roku ale jest strasznie uciążliwy
robimy wszystko co chce a on nom stop wymyśla nowe rzeczy
z gury dzieńkuje ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.8.11 16:12:23

Umowa o dzieło, weksel In blanco - wypowiedzenie umowy przez wykonawce

Niestety nie, nie odkryłem nic, co mogło by pomóc w rozwiązaniu tej sytuacji. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.8.11 15:23:15

Zawiadomienie o podziale środków !!!

WAŻNE
Proszę, pomózcie mi zrozumieć owe pismo :




ZAWIADOMIENIE O PODZIALE ŚRODKÓW


Na podstawie art. 123 ustawy z dnia 13.10.1998r. o systemie ubezpieczeń społecznych ( tekst jednolity ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.11 14:59:24

Na swoim a jednak nie...

Witam zwracam sie do was z prosba.
Wraz z bratem jestesmy najemcami mieszkania spódzielczego mieszkanie nie jest wykupione na wlasnosc ale mamy zamiar go wykupic w styczniu 2013 roku.
Po śmierci rodziców ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.11 10:2:59

mama chce sprzedać dom a ma trzech synów i córkę co my mamy zrobić aby zrzec się prawa własności

mama chce sprzedać dom a ma trzech synów i córkę co my mamy zrobić aby zrzec się prawa własności ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.11 1:7:40

witam do jakiej max wysokości mogę postawić płot od strony sąsiada - sąsiad ma 0,5 m podwyższoną

witam do jakiej max wysokości mogę postawić płot od strony sąsiada - sąsiad ma 0,5 m podwyższoną działkę - max wyskość jest mierzona od mojego poziomu czy od jego? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.10 16:13:2

rozwód z przyznaniem sie do winy

Witam, Nie bardzo rozumiem dlaczego chce Pan wziąć całą winę za rozpad małżeństwa na siebie. To nie będzie procentować w przyszłości. Jeżeli nie ma między Państwem konfliktu ani spraw majatkowych ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.10 12:39:50

Czy dostawca usługi telefonii komórkowej ma prawo zabronić mi zmianę taryfy?

Podpisujesz umowę na konkretną ofertę. Regulamin nowej promocji daje możliwość zmiany oferty lub nie. W oferty bez limitu możesz skorzystać przy przedłużeniu umowy (w niektórych przypadkach ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.10 11:31:48

Zatrudnienie osoby w ciąży.

Chodzi o pracę dla osoby w6 miesiacu ciązy.
Praca to praca przy kopmuterze którą pracodawca zgodził się potraktować jako zdalną czyli wykonywaną z domu. Ogólnie pracodawca nie widzi problemów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.10 9:45:56

wymuszenie zapłaty

Witam, problem wygląda następująco. Niedawno kupiłem motor, lecz przy zakupie dogadałam się z osobą sprzedającą iż prześle mi tłumaczenia dokumentów za pobraniem które odbiorę. Jednak tłumaczenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.10 9:35:13

Deregulacja: Egzamin dla taksówkarzy.

Tak jest. Chcesz być taksówkarzem w Wawie, Krakowie, Poznaniu i innych miastach wojewódzkich. To zdaj egzamin. Kropka. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.10 9:24:2

Zmiany w prawie pracy - płatny urlop na szczepienie dzieci.

Pracodawcy się mocno temu sprzeciwiają, słyszałem że nie tylko oni bo się nawey chyba jakiś związkowiec o tym niezbyt pozytywnie wypowiadał. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.10 9:23:19

jak długo jest ważny paszport dziecka?

5 lat są ważne, ale dopiero od 11 sierpnia. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.10 9:22:19

Podatek - deweloper aplikacji w USA

Witam
Chciałbym się dowiedzięc jak wygląda sprawa z rozliczeniem podatku od dochodu uzyskanego w następujący sposób :

Tworzę i udostępniam swoje aplikacje na urządzenia mobilne za pomocą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.9 23:43:32

Stłuczka

Witam Serdecznie
Chcialem podzielić się z innymi pewną historią któras mi się przydażyła,otórz pewnego dnia gdy jechałem do pracy pewna kobieta wymusiła mi pierszeństwo w skutek czego udeżyła ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.9 13:50:43

mam kilka wierzytelności ściąganych przez komornika ostatnia jest włacana na rzecz ZUS i do jej zakończenia

mam kilka wierzytelności ściąganych przez komornika ostatnia jest włacana na rzecz ZUS i do jej zakończenia zostało mi 1.590 PLN , a w tym miesiącu ściągnięto 1.390 PLN , czy wynikła różnica ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.9 13:30:22

Umowa o rozdzielności majątkowej a płacenie składki KRUS

Witam
Moje zapytanie dotyczy konieczności płacenia składki KRUS od gruntów, które mąż ostatnio dostał od teściów. Jestem zarejestrowana w PUP, ale z uwagi że tego pola jest ponad 2ha przeliczeniowego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.9 13:26:16

Umowa o prace a chorobowe L4

witam mam pytanie odnsie mojej umowy o prace a chorobowym

otóż od 02.Czerwiec do chwili obecnej tj 09.sierpień jestem na ciągłym zwolnieniu lekarskim,firma w której pracowalem dawała mi umowe ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.9 12:57:58

Straszenie zwolnieniem z pracy

Taśma z nagraniem co do zasady nie będzie dowodem, a to ze względu na fakt, iż byłby to dowód nielegalny. Nie można bez zgody danej osoby rejestrować jej głosu. ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2012.8.9 12:53:45

Mojemu synowi zatrzymano prawo jazdy z podejrzeniem jazdy pod wpływem środka odurzającego. Po miesiącu

Mojemu synowi zatrzymano prawo jazdy z podejrzeniem jazdy pod wpływem środka odurzającego. Po miesiącu oddano je, bo nie było wynioków badania. Teraz wyniki przyszły- minęło znowu 2 miesiące ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.9 11:5:19

Zakaz palenia w miejscach publicznych - nie zmniejszył liczby palaczy.

Zabiegi ministerstwa zdrowia spełzły na niczym.
Palaczy w polsce dalej jest tyle samo co było, pali bardzo dużo ludzi młodych, więcej kobiet. Pali 30 % polaków. Jedyny co rośnie, to popracie dla ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.9 10:39:15

kontrpropozycja dla ustawy o związkach partnerskich

Poseł PO, ostatnio wygłosił że ma kontr propozycje dla związków partneskich.
Projekt posła PO zakłada dostęp do informacji medycznej, ustawowe dziedziczenie i reprezentowanie przed sądem, prawo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.9 10:36:37

2012.8.9 10:35:26

Spadek z za granicy

Witam, wiem ze szykuja sie zmiany w prawie. Czy w zwiazku z tym zniknie podówjne opodatkowanie spadków w kraju gdzie zmarła osoba i u nas w kraju?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.9 10:16:27

Trzeba obniżyć stopy procentowe

Czeka nas obniżka stóp procentowych. Wyniknie ona z kilku czynników min. z :

-konieczności redukcji deficytu i długu
-zmniejszenia napływu funduszy unijnych.
-umocnienie złotego
-ograniczenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.9 10:8:43

Pomysł na uniknięcie stosowania 75-proc.

Wystarczy, że kontrolowany podatnik udowodni, że dodatkowe środki to niezaewidencjonowane przychody z działalności gospodarczej. Tadam! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.9 10:1:48

Ustawa SLD o religii w szkołach.

To jest pomysł który w życie powinien wejść już dekadę temu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.9 9:31:0

Sprostowanie na artykuł.

Nie. możliwość odpowiedzi została wykluczona, musi wystarczyć sprostowanie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.9 9:30:15

Nie możność unieważnienia małżeństwa??

Nie można unieważnić małżeństwa po jego ustaniu. Czyli jak jest najpierw rozwód, to znaczy ze był ślub i koniec. Ma to znaczenie przy podziale spadku. No bo małżeństwo unieważnione wyklucza ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.9 9:28:10

Publiczne obrażenie osoby.

Na pewno ta starsza pani, beknie solidnie, bo przecież w tamtym roku podniesiono wysokość kary grzywny za przeklinanie w miejscu publicznym. Pan zapewne będzie mógł powiedzieć że poniósł szkody ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.9 9:25:12

Dodatkowe pieniądze dla bezrobotnych!!

Hmmm... spoko opcja. Nie wie pan napewno ile wynosza te dodatki?? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.9 9:23:23

Są pierwsze zawiadomienia od klientów Amber Gold.

No i AMBER GOLD zaczął wczoraj wypłacać te pieniądze czy nie????
Czemu nie zlecono kontroli tego para banku wcześniej zeby sprawdzic czy jest on rzetelny i bezpieczny????? Tylko teraz jak sie sypie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.9 9:22:44

Administrator poczty on-line...

Czy administrator poczty on-line, w zamian za zmianę hasła do konta pocztowego, może ode mnie żądać numeru PESEL i ksero dowodu osobistego? I jak też powinno to przebiegać? Powinien być do tego ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.8.9 1:5:9

prawnik w krakowie

Witam.
Wątek trochę stary, ale jeśli ktoś szuka dobrego prawnika w krakowie w kwestiach prawa rodzinnego i rozwodowego, polecam Annę Jasielską z kancelarii radcowskiej Mariusz Boruch. Korzystałem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.8 19:15:49

Zamknięto mój OSK. Właściciel nie chce wydać dokumentów

Witam, mam problem. Mój Ośrodek Szkolenia Kierowców (OSK Driver w Lublinie) został zamknięty, a ja nie mogę uzyskać dokumentu o ukończeniu kursu. Z właścicielem nie można się skontaktować ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.8 13:21:43

Anulowanie umowy sprzedaży - zwrot pieniędzy

Witam,
zakupiłem w sklepie internetowym produkt i dokonałem za niego zapłaty przelewem. Niestety okazało się, że produkt jest nie dostępny i sprzedający zaproponował anulowanie zamówienia i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.8 12:59:3

Nielegalne przekroczenie granicy.

Witam, mam zdaje mi się proste pytanie. Czy w związku ze strefą Schengen, możliwe jest nielegalne przekroczenie granicy w obrebie państw członkowskich UE przez obywatele jednego z tych krajów? Np. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.8 10:7:36

Podział MSWiA - Komorowski złożył podpis.

No i jednak dojdzie do podziału MSWiA. Ministerstwo ma zostać podzielone na dwa osobne resorty, administracji i cyfryzacji oraz spraw wewnętrznych. Pytanie czy przypadkiem nowe ministerstwo to nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.8 10:3:39

Ruch Poparcia Palikot chce nie karanie pijanych rowerzystów.

Art. 178a ustawy z dnia 6 czerwca 1997 roku stanowi, że występek polegający na prowadzeniu na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.8 10:0:37

Molestowanie dzieci nie przedawnia się?

Hej, mam pytanie czy już jest aktualna ta zmiana o której tyle mówiono że molestowanie dzieci nie będzie się przedawniać w czasie?


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.8 9:55:43

Bezrobotny i umowa o zlecenie.

Niestety tak. Jest to chore. Ale w takim kraju żyjemy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.8 9:45:43

Czy można za darmo sprawdzić biuro podróży??

Tak:) KRD wystawia tzw. certyfikaty rzetelności. Firmy, które uczestniczą w programie, umieszczają certyfikat na swojej stronie internetowej. Jeśli certyfikatu nie ma to raczej lepiej sobie odpuścić ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.8 9:44:49

Co należy zrobić aby otrzymać świadczenie w postaci \"wczasów pod gruszą\"?

To, czy pracownik może skorzystać z takiej formy pomocy, zależy od postanowień regulaminu Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Ogólnie do korzystania z takich świadczeń są uprawnieni ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.8 9:42:20

Ile wódki można przywieźć z wakacji?

1 litr mocniejszego alkoholu o mocy powyżej 80%. Albo 2 litrów alkoholu o mocy do 22 %, lub 4 litrów wina musującego i ostatnia opcja 16 litrów piwa. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.8 9:37:52

Co oznacza zasada wzajemnego szacunku?

Art. 113 § 1 stanowi, że niezależnie od władzy rodzicielskiej rodzice oraz ich dziecko będą mieć prawo i obowiązek utrzymywania ze sobą kontaktów. Zasada wzajemnego szacunku w relacjach pomiędzy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.8 9:36:35

Unieważnienie małżeństwa.

Powodami unieważnienia mogą być:
-brak wymaganego wieku małżonków,
-ubezwłasnowolnienie małżonka, ale nie gdy ubezwłasnowolnie zostało uchylone
-choroba psychiczna albo niedorozwój umysłowy ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.8.8 9:24:8

znalezienie \"fantów\" przy pracach ziemnych

Pomijając próbę paserstwa, przywłaszczenie mienia i nielegalny nim obrót... i to że ktoś to tam zakopał i może to obserwować... to szczerze radzę to oddać i mieć to z głowy. Wątpliwe żeby ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.8 9:16:56

Ministerstwo Gospodarki zapowiada zmiany w prawie - stacje benzynowe.

Zawsze mnie to denerwowało, beznyzne tankuje sama a gaz już nie? Absurd.
Ale szczerze wątpię żeby to miało duży wpływ na ceny LPG. Śmiem wątpić, zaraz będzie podwyżka i spowrotem pożre ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.8 9:14:34

Co to jest Piramida Finansowa.?

Amber Gold wygląda jak piramida finasowa, ale narazie brak na to dowodów sądowych. Przede wszystkim to był lokatowy hazard, bo nie oszukujmy sie 15% zysku w skali roku i to ma być pewne i bez ryzyka? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.8 9:13:5

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika