oskarżenie o włamanie

Odpowiedzi w temacie (5)

bzikk

23.8.2010

Witam, w naszej piwnicy urządziliśmy mały klub, siedzimy tam czasami, gramy w karty, czasami wypijemy jakieś piwo. ostatnio wpadła policja i spisała nas za to, że włamaliśmy się do tego pomieszczenia (a to pomieszczenie to tzw. wózkownia, z której nikt nie korzystał a klucze posiadają wszyscy mieszkańcy). Czy grożą nam za to jakieś konsekwencje? bardzo proszę o odpowiedź

Nie znalazłeś odpowiedzi?

ins

2012-02-20 11:46:23

Witam
Mój sąsiad oskarżył mnie i złożył sprawe w sadzie o włamanie.
To człowiek niepoczytalny.
Pijak i balangowicz, oprocz tego ma zielone papiery i czesto kradnie jakies male rzeczy. Chodzi o to ze zostawił otwarte drzwi do mieszkania po jakiejsc popijawie i wyszedł z domu. Ja wywieszałam pranie na balkonie i sprawdzałam w spiżarce pomierdzy naszymi drzwiami jakies rzeczy. Wtedy ten człowiek wrócił do siebie i zobaczył otwarte drzwi do mieszkania i zaczoł mnie wyzywac od złodziejek i rabusiów, po czym przy mnie dzwonił na policje. Policja przyjechała i przyjeła zawiadomienie, mimo tego że widac było ze sasiad był po rauszu alkoholowym, tyle ze był to kac a nie stan upojenia alkoholowego. Sasiad zalozyl mi sprawe w sadzie, jezeli przegram to co mi za to grozi. Czy opinie innych sasiadow o tym czlowieku moga mi pomoc oraz opinia policjantow ze czlowiek ten na kacu bedzie miala znaczenie?
Prosze o pomoc i prosze polecic mi jakiegos konatakt do dobrego adwokata lub prawnika.

wawer

2012-02-20 13:26:21

art. 279 § 1 kk, za taki czyn przewiduje kare od 1 roku do 10 lat wiezienia.

egberta41

2012-02-20 13:50:20

W przypadkach mniejszej wagi od 3 miesięcy do lat 5.

karolina8

2012-02-20 14:49:06

W tej sprawie, faktycznie ważne moga być zeznania innych sąsiadów, oraz ewentualne ślady włamania oraz pani odciski palców w mieszkaniu pokrzywdzonego.

ludzikwiel

2012-02-21 09:38:35

ma pani już nagadanego adwokata? jak coś proszę pamiętać o pełnomocniku z urzędu, ma pani do niego prawo, jest on za darmo.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 17.11.2014

  Oskarżenie prywatne

  Zasadą jest, że oskarżycielem przed sądem jest prokurator. Jednak nie we wszystkich sprawach ma on obowiązek wnoszenia aktu oskarżenia. Wyjątek ten stanowią właśnie sprawy ścigane z oskarżenia (...)

 • 26.9.2016

  Uprawnienia pokrzywdzonego przestępstwem

  Pokrzywdzonym jest osoba, która ucierpiała w wyniku przestępstwa, tzn. gdy przestępstwo naruszyło jej dobro prawne albo mu zagrażało. Dobrem prawnym, o którym mowa może być jakiekolwiek (...)

 • 22.3.2018

  Obowiązek zgłaszania naruszeń przepisów RODO

  Zgodnie z RODO, naruszenie ochrony danych osobowych, należy bezwzględnie zgłosić w ciągu 72 godzin od stwierdzenia naruszenia, chyba że jest mało prawdopodobne, by naruszenie to skutkowało (...)

 • 30.4.2018

  Samoskazanie oskarżonego w procesie karnym

  Samoskazanie oskarżonego w postępowaniu karnym jest przejawem dążenia do konsensualnego, czyli opartego na porozumieniu stron, zakończeniu postępowania karnego. Instytucja ta pozwala oskarżonym (...)

 • 26.3.2015

  Jakie podejrzany ma prawa?

  Podejrzany to osoba, co do której wydano postanowienie o przedstawieniu zarzutów albo której bez wydania takiego postanowienia postawiono zarzut w związku z przystąpieniem do przesłuchania (...)