Forum prawne (strona 424)

Dywidenda - odmowa wypłaty - co robić.

Muszą się zgodzić na dywidende albo na wykup. Mają wtedy prawo pierwokupu jednakoż. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.16 9:36:26

AMBER GOLD - pozew zbiorowy przeciwko państwu ??

Szczerze, to jeżeli dojdzie do pozwu, i trzeba będzie wypłacić kasę, to za to powinien polecieć nie jeden łeb. A ministrowie i posłowie za opieprzanie się, powinni mieć obcięte uposażenie o ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.16 9:35:49

Emerytury 2013 - migracja stała.

Nie rozumiem fenomenu przymusowego ZUS'u. Jakby każdy nie mógł się na własną rękę ubezpieczać lub też nie. Państwowo lub prywatnie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.16 9:33:59

Będzie krótsze chorobowe?

Ale to jest takie gadanie, czy to jest jakieś przedsięwzięcie pracodawców, tzn plan ustawy lub zmiany w prawie pracy? Proszę pisać dokładniej. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.16 9:32:36

Propozycje zniesienia akcyzy za prąd.

Zgadza się. Opłata konserwacyjna to tak jak płacenie klimatycznego za Hostel w Krakowie przy alejach. Nie ma to nic wspólnego z klimatem tak jak ta opłata z konserwacją. Konserwatora to widziałem ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.8.16 9:31:49

Montaż kolektorów słonecznych na obiektach budowlanych

Montaż nie wymaga nawet zgłoszenia o ile kolektor nie jest większy niż 3 metry. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.8.16 9:29:30

ile są ważne paszporty dla 13 latków?

10 lat są ważne paszporty dla nastolaktów. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.16 9:25:12

Będzie podatek dochodowy dla rolników w 2014 roku.

W polsce nic tylko być rolnikiem, na papierze. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.8.16 9:24:37

Długi związane ze spadkiem

Witam,

od wczoraj borykamy się z żoną z zupełnie nowym dla nas problemem. Otóż matka mojej żony umarła początkiem 2009 roku (jeszcze jak nie byliśmy małżeństwem). Żona nie przewidując ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.8.15 19:44:52

Witam,zostałem zwolniony z pracy z 3miesięcznym wypowiedzeniem.Pierwszm m-c to urlop,2i3 m-c zakład

Witam,zostałem zwolniony z pracy z 3miesięcznym wypowiedzeniem.Pierwszm m-c to urlop,2i3 m-c zakład zwolnił mnie z obowiązków .Powodem zwolnienia jest likwidacja mojego etatu.Jak powinien być naliczony ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.15 17:36:35

Kupno psa a zwrot ?

Witam, wyniknęła taka sytuacja że musze zwrócić psa którego kupiłem od hodowcy... nie będę się zagłębiał czemu, w skrocie napisze że chodzi o alergię... pies jest mały i niezbyt kumaty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.15 13:14:38

balustrada

Witam, mam takie pytanie odnośnie tego co mam robić w skrócie opisze sytuację i barrdzo proszę pomóżcie. Zleciłam firmie wykonanie balustrady kutej z ocynkiem i proszkowym malowaniem oraz montażem, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.15 12:49:57

Dzień dobry, potrzebuję porady rawnej. Byłam żoną górnika. W 1998 r. otrzymalismy z kopalni mieszkanie

Dzień dobry, potrzebuję porady rawnej. Byłam żoną górnika. W 1998 r. otrzymalismy z kopalni mieszkanie zakładowe. W r. 2000 mąż porzucił rodzinę, zostawił mnie z długami i odszedł do innej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.15 11:30:58

dodatek rodzinny

witam mam pytanko,podiełam prace na pełny etat,zarabiam najnizsza srednia krajowa ale według naszego prawa juz przekroczylam dochod i nie nalezy mi sie zasiłek rodzinny z mopsu .prosze mi powiedziec ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.14 20:46:20

Witam, przebywam na okresie wypowiedzenia do końca września oraz jestem zwolniona z obowiązku świadczenia

Witam,
przebywam na okresie wypowiedzenia do końca września oraz jestem zwolniona z obowiązku świadczenia pracy. Dodam, iż spółka jest w trakcie składania wniosku o upadłość.
Czy w tym czasie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.14 18:26:24

Zamiana grzywny na areszt

Zostałem ukarany grzywną za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Jestem studentem, nie pracuję i mieszkam z rodzicami. Mój termin na spłatę kary minął jakiś czas temu. Co mi grozi jeżeli ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.14 12:10:48

AMBER GOLD ogłosiło upadłość - wyprowadzanie pieniędzy ze spółki.

AMBER GOLD, pomimo wcześniejszych zapewnień ogłosiło upadłość. Parabank który zarzekał się iż zaczął wypłacać pieniądze dla swoich byłych klientów już kilka dni temu, być może nawet ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.14 10:11:16

Użycie gazy do obrony osoby i mienia.

Nie trzeba pozwolenia na gaz. Gazu trzeba używać z rozmysłem w innym przypadku zostanie pan oskarżony o przekroczenie uprawnień, obrony koniecznej lub wręcz o napaść. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.14 9:56:47

Świadek w sprawie i zwrot kosztów dojazdu do Komendy?

Telefon na komende rozwieje pana wątpliwości.
Zwrot obowiązuje, do pewnej kwoty. Rachunki za bilety i bilety proszę zachować, to kluczowa sprawa. Jak jedzie pan busem to paragon z busa naturalnie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.14 9:54:48

Osoba oskarżona i nagła choroba psychiczna

tata kolegi, przez 6 miesięcy udawał wariata w psychiatryku żeby się uwolnić od postępowania sądowego i wierzyciela - zdaje się. nie wiem jak to się skończyło, ale to potwierdza wersje ze ludzie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.14 9:53:50

Zabezpieczenie mienia na poczet kary

Osoba której pan zadość uczynił powinna potwierdzić zadość uczynienie i komornik nie ma nic do gadania. W innym wypadku skarga komornicza i sprawa z powództwa cywilnego o przywłaszczenie mienia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.14 9:52:19

Obrona pracy dyplomowej po latach jest możliwa ?.

Po jakim czasie mozna obronic prace, najpóźniej? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.8.14 9:50:45

Osiedlowe miejsce parkingowe

Jak sam pan napisał, ma pan ograniczone prawo własności. Radzę zajrzeć umowę którą pan zawarl tam powinno być określone to co może pan zrobić/co chce pan zrobić.
pozdrawiam. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.8.14 9:50:1

AMBER GOLD nie wypłacalne - będą pozwy zbiorowe?

gdyby ktoś jeszcze nie czytał, to polecam dzisiejszy artykuł z głównej: http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/amber-gold-nie-oddaje-pieniedzy-sprawdz-porade-eksperta.html
- będzie pozew ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.8.14 9:45:42

Stworzenie strony internetowej z nieuczciwymi pracodawcami

brak znamion przestępstwa?? typowe.. nie odpuszczajcie, zgłosiło się 6 osób, ale być może ów "pracodawca" oszukał jeszcze więcej osób. Takich oszustów trzeba ścigać, ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.8.14 8:58:38

Problem z chomikuj.pl

jeśli posiadasz plik muzyczny, książkę czy film bez problemu możesz podzielić się nimi ze znajomymi - dotyczy to zarówno fizycznych nośników jak i plików. mając folder zamknięty ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.8.14 8:55:57

sąsiąd - grille, alkohol i krzyki

jeśli nie respektuje ciszy nocnej - prosze zadzwonic po straz miejską, po jedenj-dwóch wizytach imprezy powinny się skończyć. Najważniejsze jest to, jakie ma Pan relacje z sąsiadem: jeśli ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.14 8:49:17

Awaria przez którą zalało sąsiadów

Wraz z mamą wynajmujemy mieszkanie w bloku od gminy reprezentowanej przez licencjowanego zarządcę. Niedawno pod naszą nieobecność w łazience pękł zawór wskutek czego zalało nie tylko nasze mieszkanie, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.13 16:42:43

Sprzedaż, zakładanie, gotowe spółki!

Porta Legis świadczymy kompleksowe usługi prawne na rzecz przedsiębiorców i osób fizycznych. Koncentrujemy się na stałej obsłudze prawnej przedsiębiorców,
ale udzielamy również porad prawnych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.13 12:33:52

Poszukuję sprawdzonego prawnika do obrony przed egzekucją na terenie Śląska

forum na którym się pani znajduje udziela porad prawnych https://e-prawnik.pl/zamow-opinie/ tutaj podaje linka. Pomoc prawna poprzedzona jest zawsze darmową wyceną dającą pani możliwość ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.13 10:58:58

Cofniecie decyzji o warunkach zabudowy

Witam, pisze z zapytaniem, czy w przypadku gdy SKO podejmie decyzję o cofnięciu decyzji i przekazaniu jej do ponownego rozpatrzenia to organ wydający decyzje
wszyczyna postępowanie od początku czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.13 10:14:15

Nadużycia stosunku zależności lub krytycznego położenia z art 199.

Witam.

Dlaczego nadużycie owych stosunków czy krytycznego położenia nie sprowadza się do podstępu z art. 197? Przecież jest to przesłanka motywacyjna która eliminuje opór osoby jak nie patrzeć.

Dziękuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.13 10:7:18

Sprzedaż punktów karnych w sieci - 2012.

Witam,

Co grozi za sprzedaż punktów karnych w sieci?
Proszę o jakąś informację prawną na ten temat.

Pozdrawiam. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.13 9:57:7

Amber Gold zwodzi klientów

Zrozumiałem "wzwodzi". Ale to by się zgadzało bo ostatecznie robi ich w ch... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.13 9:46:40

Zarobki doradzcy finansowego.

Nie do końca na temat, ale wiem od osoby mi bliskiej, że zakładają często działalność gospodarczą, odliczają sobie koszta różnych dziwnych rzeczy i podatki na te działalność. W zwiazku z ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.13 9:46:0

Obraza pracodawcy ?

... chłop może być, zły ale to raczej nie obraza, tylko opinia. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.13 9:43:33

2012.8.13 9:43:3

Różnice w wynagrodzeniu

Hehehe wobrażam sobie jak pan jedno osobowe pikietuje pokój prezesa i zapycha w ramach protestów automaty do napoi i pisuary. A różnica, pracodawca powinien za te samą pracę, lub te same bądź ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.8.13 9:42:14

wymeldowanie niepelnoletniego dziecka

Skoro nie mieszka to oczywiście. Pobyt stały najwyraźniej jest w innym miejscu więc tym bardziej. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.13 9:39:43

Gdzie mogę prowadzić działalność gospodarczą?

Tak, przecież może to być praca zdalna albo chałupnicza. Np. składanie długopuisów albo handel allegro. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.13 9:38:34

praca razem małżeństwa urzędników.

Małżeństwo urzędników zatrudnionych w jednym urzędzie z 20 letnim stażem .Żona dojeżdza do pracy ponad 40 km . Mąz pracuje w miejscu zamieszkania. Przełożeni odmawiają żonie przeniesienia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.13 9:35:54

Jest nas dwóch braci. Moja Mama zmarła pozostawiając nam książeczkę mieszkaniową. Chciałbym wiedzieć

Jest nas dwóch braci. Moja Mama zmarła pozostawiając nam książeczkę mieszkaniową. Chciałbym wiedzieć jaka będzie najkorzystniejsza (i najszybsza) w tej sytuacji decyzja; czy wystarczy notariusz, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.12 21:11:56

Jest nas dwóch braci. Moja Mama zmarła pozostawiając nam książeczkę mieszkaniową. Chciałbym wiedzieć

Jest nas dwóch braci. Moja Mama zmarła pozostawiając nam książeczkę mieszkaniową. Chciałbym wiedzieć jaka będzie najkorzystniejsza (i najszybsza) w tej sytuacji decyzja; czy wystarczy notariusz, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.12 21:3:6

2012.8.12 20:36:17

ja i moich 3 braci jestesmy zameldowani od prawie 30 lat u naszej babci, ktora zmarla w 2005 rou nie

ja i moich 3 braci jestesmy zameldowani od prawie 30 lat u naszej babci, ktora zmarla w 2005 rou nie pozostawiajac testamentu.dzis jej 4 dzieci po 7 latach chce swoje czesci spadku, moje pytanie to:co ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.12 12:52:14

próg rozgraniczający

mam pytanie odnośnie progu rozgraniczającego wykroczenie i przestępstwo podatkowe. ile wynosił on w tym roku i czy do tej kwoty zaliczają się także zaległości z poprzednich lat, które nie uległy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.12 12:14:9

zwrot kosztów utrzymania mieszkania

Witam.
na początku parę słów wstępu - kilka lat temu (około sześciu), mój ojciec zawarł ze mna umowę słowną dżentelmeńką, że wyprowadzając sie do innej kobiety (jest wdowcem)pozostawia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.12 7:49:26

Czy jako współwłaściciel mieszkania muszę mieć zgodę grugiego współwłaćiciela na meldunek

Wraz z konkubentem jesteśmy współwłaściclelami mieszkania, w ktoórym mieszkaliśmy od 6 lat.
Kilka lat temu ja mu odsprzedałam połowę mieszkania. On jest w tym lokalu zameldowany a ja w innym. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.11 20:59:36

Spadek z testamentem

Dziendobry

Pisze zeby zrozumiec jak bedzie wyglala moja sytacja po smierci mojej mamy. Chcialam uprzedzic ze opuscilam polske w wieku 15 lat, nie mialam wiec czasu zeby zrozumiec sposob funkcjonowania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.11 19:18:49

czy komornik moze zajoc mi wynagrodzenie

płace komornikowi sama dobrowolnie czy moze zajoc mi jeszcze wypłate ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.11 19:10:45

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika