Forum prawne (strona 423)

Jaka stawka Vat sprzedaje się cytryne w barze gastronomicznym i pieczywo??? pile prosze o odpowiedz

Jaka stawka Vat sprzedaje się cytryne w barze gastronomicznym i pieczywo??? pile prosze o odpowiedz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.22 15:11:4

czy ktoś mi pomże


Proszę o poradę biegły grafolog wydał 2 opinie różniące się o 180stopni czy kwestionować iż biegły w moim mniemaniu stracił wiarygodność , czy ma znaczenie iż kancelaria pełnomocnika ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.22 11:5:5

mieszkanie z urzedu jak sie starac

witam mam pytanie czy ktos wie jak sie moge strac o mieszkanie z urzedu jesli moja mama mnie wyrzucila z domu podczas ciazy , lecz nie jestem u niej zgloszona do czynszu lecz jestem tam meldowana na stale.poniewaz ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.21 22:24:44

prosze o pomoc w sprawie mieszkania

Dzien dobry pisze do panstwa w bardzo pilnej sprawie dotyczacej mieszkania socjalnego na ktore obecnie juz oczekuje 10 lat jestem po rozwodzie 10 lat mam corke 11 letnia po rozwodzie wystapilam z wnioskiem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.21 18:7:47

rozwod bez obecnosci stron

Dla żony trzeba będze ustanowić kuratora, natomiast pan będzie przesłuchiwany przed konsulem. Powinien mieć Pan pełnomocnika nwet w osobie rodziny. Pozdrawiam, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.21 17:30:20

Jak odzyskać skutecznie i szybko dług od dłużnika

Witam, W pierwszej kolejności proszę wystosować za potw. odb. ostateczne wezwanie do zapłaty. Następnie w braku reakcji może Pan wnieść pozew np. w postepowaniu nakazowym czy upominawczym do sądu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.21 13:34:18

wyludzanie pieniedz za pobicie ktorego nie bylo??!!!

Witam,

Proszę sprawdzić czy lokal w którym byliście nie ma monitoringu w środku lub na zewnątrz. Może lokal obok lub monitoring uliczny. Proszę pamiętać, że także z lokalu mógł ktoś zapamiętać ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.21 13:6:45

Udaremnione przywłaszczenie mienia 284 / 1

Witam,

Zgodnie z treścią art. 284 par. 1 kk przestępstwo zawite w tym art. zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3. Na wymiar kary mają wpływ nie tylko okoliczności popełnienia przestępstwa ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.21 12:51:47

Parking firmowy na sąsiedniej działce ?

Parking firmowy na sąsiedniej działce ? Witam mam pytanie czy można utworzyć parking firmowy pod dzierżawę na działce budowlanej sąsiedniej (działka jest pusta i nieużywana, nie ma na niej żadnych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.21 12:10:13

Jak sie odwolac od zle naliconej bonifikaty przy wykupie mieszkania od gminy?

Jak sie odwolac od zle naliconej bonifikaty przy wykupie mieszkania od gminy? nie: Witam.Mieszkam w Poznaniu w mieszkaniu kwaterunkowym w2006roku zlozylem wniosek o wykup mieszkania w lipcu Urzad Miasta ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.21 11:56:34

wypowiedzenie praczy na stan zdrowia a wynagrodzenie

Dzień dobry .
W dniu 22/12/2011 dostałem wypowiedzenie umowy o prace ( czas nieokreślony ) z stanowiska Menedzer zawodu mięso z jednoczesną propozycją objęcia niższego stanowiska na które wyraziłem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.21 11:55:7

Allegro. Niewywiązanie się z terminu dostawy przesyłki.

Witam, dnia 13.08.2012r. zakupiłem przedmiot na allegro. W kosztach dostawy jest napisane jasno

"Przesyłka kurierska pobraniowa - przybliżony czas realizacji do 2 dni",

" Sprzedający wysyła ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.21 11:5:54

Witam, Czy jeżeli przebywam na zwolnieniu lekarskim z powodu zagrożonej ciąży to czy mogę założyć

Witam,
Czy jeżeli przebywam na zwolnieniu lekarskim z powodu zagrożonej ciąży to czy mogę założyć Sp. z o.o.? Czy pracodawca może mnie zwolnić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.21 10:48:47

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca

Witam,

Zgodnie z treścią art. 111 par. 1 Jeżeli władza rodzicielska nie może być wykonywana z powodu trwałej przeszkody albo jeżeli rodzice nadużywają władzy rodzicielskiej lub w sposób ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2012.8.21 10:41:35

Odstąpienie od umowy o dzieło przez wykonawcę przed rozpoczęciem

Witam,
Podpisałam wczoraj umowę o dzieło. Dziś okazało się, że nie będę w stanie dzieła wykonać. Chodziło o wykładanie towaru na sklepie. Dziś okazało się, że nie będę mogła podjąć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.21 8:23:28

umowa zlecenia (typu/E)-proszę o objaśnienie

Witam,
Poszę o objaśnienie poniżej przedstawionej umowy, która ma być zawarta miedzy mną a adwokatem, bo nie do końca rozumiem jej treści.
A dokładnie chodzi mi o to jakie koszty(brutto) mnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.21 8:22:43

2012.8.20 20:49:32

Moi rodzice wzięli kilka lat temu kredyt hipoteczny na remont. Od pięciu lat są rozwiedzeni. Mama

Moi rodzice wzięli kilka lat temu kredyt hipoteczny na remont. Od pięciu lat są rozwiedzeni. Mama nie zgłaszała tego faktu w banku. Mój ojciec jest wymeldowany, a moja matka sama od 5 lat płaci ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.20 20:49:4

Czy mogę zaskarżyć organizatora festynu?

Czy mogę zaskarżyć organizatora festynu? Witam.
Mój 9-letni syn uległ wypadkowi na festynie organizowanym przez niemiecką firmę, która przejęła polski rynek. Na dmuchanej \"bezpiecznej\" zabawce ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.20 20:3:59

Trudna sprawa spadkowa-proszę o pomoc!!!!

Po pierwsze nie powinien Pan zrzekać się spadku. To już uchroni Pana przez pozbawieniem się prawa do części majątku. Kolejna sprawa to jak najszybsze złożenie wniosku w sądzie o stwierdzenia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.20 17:50:55

ZATARCIE SKAZANIA BŁAGAM O POMOC

PROSZĘ O POMOC MIAŁEM WYROK 14 DNI POZBAWIENIA WOLNOŚĆ ALE PO 7 DNIACH ZOSTAŁEM ZWOLNIONY I KARA ZOSTAŁA ZAMIENIONĄ NA OGRANICZENIE WOLNOŚCI Z ODPRACOWANIEM I ODPRACOWAŁEM WSZYSTKO KIEDY NASTĄPI ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.8.19 13:10:17

Pilna pomoc ! Zamiana samochodu !

Witam serdecznie. Wczoraj zamieniłam auto swoje droższe na tańsze z tytułu tańszej eksploatacji ( instalacja lpg ) , auto miało być w idealnym stanie, chodzić bez zarzutów, a tu się okazuje, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.18 17:13:56

nota obciążeniowa po czterech latach od zwolnienia

Pod koniec 2010r mąż otrzymał notę obciążeniową na 80zł z datą26.10.1010,kolejną z datą 25.11.2010 na kwotę 180zł.Obie dotyczyły opłaty z a nieprawidłowe parkowanie.Na usilną prośbę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.18 14:19:29

Allegro - towar nie zgodny lub zgodny z opisem

masz 10 dni na odesłanie zakupionego towaru - bo sie nie podoba i juz.
niestety trzeba bylo doczytać opis. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.18 1:27:17

Jak uniknąć zapłaty zachowku?

Witam. Bardzo proszę o pomoc w następującej sprawie. Opiszę ją jak najkrócej?.
1. Jestem synem z DRUGIEGO małżeństwa mojej mamy.
2. Miałem brata z PIERWSZEGO małżeństwa mojej mamy.
3. Brat ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.18 0:13:12

Umowa o wykonanie projektu architektoniczno-budowlanego

Umowa zawarta z klientem zawiera następujący zapis:


§ 1
Przedmiot umowy
1. Na podstawie wyników przetargu przeprowadzonego w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 67 ust. 1 pkt. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.17 23:40:2

Kodeks Pracy a PKZP

Kilka dni temu otrzymalismy (Zarząd PKZP) od dyrekcji taką informację:
[i]"Zgodnie z art. 87, 871 i 91 KP, pracodawca dokonując potrąceń z wynagrodzenia pracownika jest zobowiazany przestrzegać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.17 21:47:15

Witam Państwa. Prowadzę na terenie całego kraju kilka gabinetów medycznych i rehabilitacyjnych. Biorę

Witam Państwa. Prowadzę na terenie całego kraju kilka gabinetów medycznych i rehabilitacyjnych. Biorę udział w przetargach publicznych na usługi medyczne. Niedawno uzyskałem dokument od Zamawiającego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.17 13:48:29

Czy można znieść współwłasność?

Witam
Czy można znieść współwłasność? I czy jeśli tak to może nastąpić przedawnienie tej czynności? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.17 10:13:54

Jaka jest stawka notarialan za ustanowienie hipoteki

Ile wynosi stawka za ustanowienie hipoteki w celu zabezpieczenia kredytu bankowego udzielonego na budownictwo mieszkaniowe, zakup domu mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego albo na działalność gospodarczą? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.17 10:9:27

ABW u Plichtów - są dowody!!

ABW znalazło u Plichtów złoto, problem w tym że nie znaleziono go dużo, a już na pewno nie tyle ile deklarował Plichta iż jego spółką Amber Gold posiada. Tak więc nie dość że człowiek ten ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.17 9:57:21

nieuzasadnione wezwanie pogotowia.

Witam. Mój wuj, wezwał karetke do siebie do domu. Dzień wcześniej jadł ponoć pizze na wieczór i rano bolał go brzuch... naprawdę pomijam zasadność wezwania, chodzi mi o to czy jeżeli naprawde ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.17 9:55:50

Nowe kontrowersyjne paczki papierosów będą w Polsce?!

Heja. Mam pytanie czy w Polsce a raczej czy w UE mają być wprowadzone podobne paczki papierosów jak w Australii? Tzn rysunki osób chorych na raka podpiętych pod aparaturę medyczną itp. ?? Osobiście ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.17 9:52:38

Przeklinanie i wysokość mandatu.

Art. 141 Kodeksu Wykroczeń, przewiduje karę grzywny, nawet do 1500 zł za przeklinanie w miejscach publicznych. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.17 9:31:7

Zaskarżenie wyroku w sprawie znęcania się nad zwierzęciem do UE.

Już u nas sprawa będzie sprawdzana, bo nawet inni sędziowie z tego samego sądu są zdziwieni wyrokiem. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.17 9:23:26

Agenci ABW w mieszkaniu Prezesa Amber Gold.

Szczerze, to wątpię żeby koleś który już po raz drugi utworzył piramidę finansową, miał 7 wyroków i zrobił tyle rodaków w balona, trzymał tak ważne dowody na siebie w domu... naiwność ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.17 9:17:17

Kim jest strażnik społeczny?

Chodzi panu zdaje mi się o strażnika społecznego państwowej straży rybackiej.

Jeżeli tak to REGULAMIN SPOŁECZNEJ STRAŻY RYBACKIEJ mówi że:
Do uprawnień strażnika społecznego---zalicza ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.17 9:14:18

co grozi 13 latkowi za uderzenie w zabawie w krocze kolegi

co grozi mojemu synowi 13 latkowi (ur 11.1999), który w trakcie zabawy kopnoł kolege w krocze, kolega wieczorem pojechal z rodzicami na pogotowie, został na 5 dni na obserwacji. był duzy krwiak. teraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.16 20:56:27

Czekam na orzeczenie Sądu 3mc

Witam
Tracę zdrowie na nasze Sądy, chodzi mi o to czy to normalna sytuacja jest? W maju odbyła się rozprawa apelacyjna dot alimentów, ex dostał obniżenie alimentów, on wniósł tą apelacje. Dzwonię ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.8.16 19:56:56

faktura za dojazd do pracy

Witam

Mam takie pytanie: Zaistniała sytuacja kiedy musiałem do pracy przyjechać (służbowym - mam własną działalność gospodarczą firmę)samochodem nie zaś autobusem podstawionym przez firmę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.16 16:53:58

Witam.Jestem zatrudniona na umowę zlecenie i chciałabym się dowiedzieć czy zleceniodawca może nakazać

Witam.Jestem zatrudniona na umowę zlecenie i chciałabym się dowiedzieć czy zleceniodawca może nakazać zleceniobiorcy aby brał jeden dzień wolnego(oczywiście jest to bezpłatny dzień wolny)dodatkowo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.16 16:5:44

Czas trwania procesu o podział majątku po rozwodzie

Dzień dobry, chciałbym się dowiedzieć czy są jakieś końcowe terminy trwania sprawy o podział majątku po rozwodzie, czy to jest normalne że sprawa toczy się już prawie 6 (sześć) lat i czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.16 14:9:34

pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


witam mam taki problem ...

Moj ojciec zmarł kilka dni temu w szpitalu miał zlamany kregosłup ale zmarł na zawał miał prawie 60 lat ... przez ostatnie 10 lat z oplaconych skladek mial moze 2 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.16 13:10:48

co zrobic jak ktos wybudowal myjnie 5 metrow od mojego domu nie pytajac mnie o zgode czy to zgodne z

Też mam podobny problem. Cały dzień hałasują (odkurzanie, polerowanie, sprężone powietrze, woda). W obszarze zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, okolica była cicha do momentu kiedy tą myjnie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.16 12:39:4

Kara za używanie niezarejestrowanego odbiornika - RTV 2012.

Można się również starać o umorzenie zaległości za niepłacenie abonamentu. Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.8.16 12:2:52

Ustawa o spółdzielniach zaskarżona - dlaczego?

Witam, czy ktoś może mi wytłumaczyć czemu nowo powstała i uchwalona ustawa o spółdzielniach została zaskarożona i trafiła do trybunau konstytucyjnego
? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.16 10:9:5

Odpowiedzialność dzieci za zobowiązania rodziców to przymus?

Witam, sprawe przedstawie w skrócie.
Rodzice zadłużyli się jeszcze jak dziecko było niepełnoletnie, nie informowali dziecka o tym nawet jak było dorosłe że zadłużenie jest tak spore, jednie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.16 10:6:25

Witam

witajcie mam malz problem
wiec tak jestem po sprawie alimentaczjnej ojciec mojego szna nie ma wladyz ale ma yasadyone alimentz po 400 yl od lutego na dyien dyisiejsyz ma yalegle ponad 2 tys i bierzace ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.8.16 9:59:13

zameldowanie tymczasowe

Bo w między czasie skończy się budować dom gdzie się przeprowadzę i tam chce być zamedlowany na stałe. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.8.16 9:39:13

Niepełnoletni i legalna antykoncepcja?

To jest pytanie rodem wzięte z samosia.pl
Jest pani na tyle bystra żeby surfować po internecie a nie wie czy antykoncepcja jest legalna? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.8.16 9:37:18

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika