Forum prawne

broda w pracy, prawo pracy 2012

Jestem pracownikiem biurowym. Ogólnie pracuje przy komputerze i siedze 8 godzin w jednym pokoju z tymi samymi osobami od 2-3 lat. Od 5 miesięcy zapuszczam brode, jest gęsta, nie specjalnie długa ale zadbana. Dzisiaj dyrektor z pokoju obok powiedział że jutro albo pojutrze przyjezdza szefostwo z innego miasta i ze mamy byc pod krawatem, oficjalnie(jakby to było wazne skoro do nas i tak nikt nie zaglada) oraz gladko ogoleni, do mnie podszedł osobno i kazał mi zgolić brodę. Mi mo że to szef mojego działu wysmiałem go i wróciłem bezceremonialnie do pracy. Potem na śniadaniówce usłyszałem że jak nie zgole pracy to będą problemy z dodatkami i ewentualną premią w tym kwartale. Co mogę zrobić..?? Mam zgolić 4-5 miesiecy cierpliwosci i pielęgnowania dla tego dupka? Proszę o opinie w tej sprawie, powinienm sie pokłonić czy kopnąć w łydkę?

2012.2.27 11:50:56

Odpowiedzi w temacie: broda w pracy, prawo pracy 2012 (5)

jeżeli nie wyglądasz jak menel to nic ci nie moze zrobić ani nakazać
jak nie dostaniesz premii no to trudno, bo moze zawsze podac ci inny powód, ale zawsze możesz poprofic o jego weryfikacje, np jakosc twojej pracy.

2012.2.27 13:34:1

sprawdz swój regulamin pracy, przytnij borde zeby włosy nieodstawały i tyle.
albo zgól...

2012.2.27 13:42:49

a co broda ma do twojej pracy? masz gęsto brode czy taką wymodelowaną jak paski na liniach szczęki?

2012.2.27 14:7:8

ogólnie jak się uweźmie to ci może polecieć po premii bo się do czegoś innego przyczepii a nie do brody bezpośrednio. zawsze możesz złożyć wówczas skarge o moobing w pracy.

2012.2.27 14:38:44

zawsze możesz go wziąć parę razy na stronę żeby inne osoby to widziały, tak jak on ciebie i za którymś razem mu powiedzieć że, jak on po premii kwartalnej to ty składasz zawiadomienie o molestowaniu sexualnym twojej osoby przez niego i niech on się tłumaczy. radykalne posunięcie? nie do końca, na cwaniaków cwaniactwem ;]

2012.2.29 9:47:57

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika