Kredyt hipoteczny na dwie osoby-związek partnerski

Odpowiedzi w temacie (0)

zychusz

25.2.2012

Jestem właścicielem działki budowlanej.Pozwolenia na budowę, projekt itp.są wystawione na mnie. Postanowiliśmy razem z partnerką wziąć wspólnie kredyt hipoteczny na budowę domu. Partnerka ma obawy, odnośnie jej sytuacji prawnej...w związku z tym pytania: 1.Czy biorąc wspólnie kredyt na budowę,staję się ona automatycznie współwłaścicielem powstającego domu? 2.Jeśli tak to co z działką, która jest moją własnością? Dziekuję za odpowiedzi.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 9.11.2004

  Udzielenie kredytu przez bank hipoteczny

  Przed udzieleniem kredytu bank hipoteczny musi ocenić ryzyko związane z udzieleniem kredytu. Czyni to na podstawie ekspertyzy określającej bankowo-hipoteczną wartość nieruchomości. Bankowo-hipoteczna (...)

 • 25.3.2017

  Umowy o kredyt hipoteczny kompleksowo uregulowane

  Ustawa o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami wdraża unijną dyrektywę, określa m.in. zasady i tryb zawierania umów o kredyt hipoteczny, (...)

 • 24.12.2017

  Zaniechanie poboru podatków dochodowych od umorzonych odsetek od kredytów z tzw. starego portfela

  Ministerstwo Finansów pracuje nad rozwiązaniem, dzięki któremu kredytobiorcy (spółdzielnie, osoby fizyczne) nie będą płacić podatku dochodowego od umorzonych im odsetek od kredytów (...)

 • 9.11.2004

  Rejestr zabezpieczenia listów zastawnych

  Rejestr zabezpieczenia prowadzony jest przez banki hipoteczne. W rejestrze tym wpisywane są wierzytelności banku hipotecznego, na podstawie których emitowane są listy zastawne. Rejestr dokumentuje (...)

 • 31.7.2017

  Udzielanie kredytów hipotecznych na nowych zasadach

  Weszła w życie ustawa o kredycie hipotecznym i nadzorze nad pośrednikami i agentami. Kredyt hipoteczny udzielany będzie tylko w walucie, w której konsument uzyskuje większość dochodów. To (...)