Forum prawne (strona 426)

witam. mieszkam w kamienicy 16 lat od ok 6lat kamienica zostala sprzedana i jest 4 wlascicieli sa to

witam. mieszkam w kamienicy 16 lat od ok 6lat kamienica zostala sprzedana i jest 4 wlascicieli sa to stare kamienice i odkad tutaj mieszkam nigdzie nie bylo remontu okna tez nie byly wymieniane (mnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.7 19:40:34

Konsekwencje niedokonczonej pracy..?? PILNE

Witam, mam pytanie. Od 1,5 tygodnia wykonuje remont 3 pomieszczen (sufity, podlogi, sciany). Umowilem sie z wlascicielka na cene 6 tysiecy za calosc, teraz wymysla dodatkowe prace, i ciagle cos zmienia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.7 19:14:58

Status bezrobotnego, czy jednak nie ?

Witam,
Czy w przypadku kiedy zarejestruję się jako osoba bezrobotna w Urzędzie Pracy i będę starał się o staż to mogę wówczas za skromne wynagrodzenie pisać na jednej ze stron internetowych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.7 17:54:42

Poczta Polska wystawiła na mój adres upomnienie w sprawie zapłaty abonamentu za 5 lat wstecz wraz

Poczta Polska wystawiła na mój adres upomnienie w sprawie zapłaty abonamentu za 5 lat wstecz wraz z odsetkami.Upomnienie to jest adresowane na błędne nazwisko,czy z tytułu ww.błędu mogę uchylić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.7 14:28:47

Dobrowolna rezygnacja ze składek ZUS

[cytat]

Mnie też to denerwuje, dżizas, przecież w wolnym kraju sam powinienem wybierać gdzie chce i czy wogóle chce być ubezpieczony,.

[/cytat]

A skąd przekonanie, że Polska to wolny kraj? ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2012.8.7 11:3:37

Nielegalna benzyna i olej napędowy.

Witam
jeżeli tankowąłem paliwo na stacji benzynowej gdzie lano lewe paliwo i olej napędowy, to mogę się domagać odszkodowania od właściciela stacji za uszkodzenia pojazdu? Akurat nie dawno mi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.7 10:6:21

Ubezpieczyciel powinien zwracać VAT?

Ubezpieczyciel nie może sotsować takich sztuczek, są to praktyki niedozwolone.
Tak wiec VAT powinien być zwracany. Jest w pańskiej sprawie inaczej? Radze pogadać z UOKiK. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.7 9:42:56

Powrót do panienskiego nazwiska po rozwodzie.

Tylko z wyjątkowych względów można zostać przy starym nazwisku tak naprawdę.
Tak więc nazwisko męża, była żona traci automatycznie z orzeczeniem rozwodowym. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.7 9:42:7

dług osoby prywatnej

Najpewniej? Sprzedać dług do Kruka albo Prowidenta.
Inna opcja sprawa na policje jako przywłaszczenie mienia, a potem do sądu.
Kolejna opcja wezwanie do przed sądowej zapłaty.
Opcja czwarta ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.8.7 9:41:15

Ile czasu dlugo wazna jest RMUA?

RMUA wydawana jest co miesiąć. Czyli od podpisania rachunku za lipiec do podpisania rachunku za sierpień i wtedy będzie wydawana nowa RMUA. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.7 9:39:47

Kto z rodziny może wystąpić o zachowek?

Nie. Wystarczy że jest pani ustawowo przewidziana do dziedziczenia ale testament panią pominął. Wówczas osoby dziedziczące w testamencie muszą pani wypłacić zachowek. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.8.7 9:37:32

Wchodzi w życie zakaz łączenia świadczeń.

Ubezpieczyciel powinien sprawdzić czy te renty inwalidzkie są słuszne, każdego z tych \"inwalidów\" którzy w tym momencie i do 2013 staną się inwalidami, powinno się sprawdzić dogłębnie. Pracują ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.7 9:36:9

UKE wprowadza tańsze rozmowy przez komórkę w 2013 roku.

Tak ale nie wiem poco jeszcze dawać 6 miesięcy opóźnienia? Bo straty zaliczają operatorzy? A dla kogo była ta zmiana zaakceptowana przez UE dla nas czy dla operatorów. Dobrze że będzie obniżka, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.7 9:32:53

Emeryci mogą przekazać 1% podatku??

Nie, nie mają takiej możliwości, chociaż ZUS wyraził an to zgodę i chęć. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.7 9:31:27

Publikacja zdjęcia na FB bez zgody osoby fotografowanej.

Z FB jest tak iż jak udostepnia pan zdjecia tylko swoim znajomym to nie ma problemu. Ale jezeli udostepnia pan je tez znajomym znajomych lub wszystkim to wówczas musiałby pan usunac te zdjecia. Ponad ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.7 9:28:17

Kupno działającej firmy

Witam serdecznie, jeżeli jest możliwość to będę bardzo wdzięczny za pomoc. Mianowicie, myślę o kupnie działającej firmy usługowej. Właścicielem jest spółka cywilna. Sposób w jaki chce ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.6 20:52:34

Zajęcie z mieszkania ktorego (nie)jestem włascicielem jestem zameldowany

hej mam identyczny problem tez dostałem takie pismo.skieruje je odwołujac sie ze ta osoba tu nie miszka. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.6 19:53:49

Czy jeśli ja i mój partner jesteśmy razem, ale nie mamy ślubu mogę wytoczyć mu sprawę o alimenty

Tak, możesz, warunkiem jest uznanie dziecka przez ojca, co jest zapisane w zupełnym akcie urodzenia dziecka. Jeśli w akcie urodzenia partner nie figuruje jako ojciec, musisz wystąpić o ustalenie ojcostwa, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.6 19:37:28

Sprzedałem na allegro

Witam serdecznie,
sprzedałem na allegro pewną rzecz, której cena początkowa była 1500 zł ale dogadałem się z kupującym na 1300 zł + 50 zł przesyłka. Pieniążki otrzymałem na swoje konto ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.8.6 18:58:31

Gmina jest wieczystym użytkownikiem nieruchomości , która jest własnością Skarbu Państwa. Nieruchomość

Gmina jest wieczystym użytkownikiem nieruchomości , która jest własnością Skarbu Państwa. Nieruchomość użytkowana jest na cele publicznej infrastruktury komunikacyjnej i wykorzystywana jest jako ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.6 15:23:18

pytanie

Zrzeczenie się obywatelstwa. Mieszkam od 5 lat w Irlandii oraz posiadam irlandzkie obywatelstwo. Do kogo powinnam skierować wniosek o zrzeczenie się polskiego obywatelstwa? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.6 14:38:19

Dziedziczenie długów ???

[cytat]

Jestem pełnoletni. Ojciec odszedl z domu, gdy miałem 14 lat. Gdy miałem lat 19 odbyła się sprawa rozwodowa rodziców. Ojciec miał zasądzone alimenty na moją siostrę (ma obecnie 18 lat). ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.8.6 14:9:55

Jak pozwac sad o odszkodowanie

Witam, mam trudną sytuacje poniewaz nie znam sie za dobrze na prawie i co wiecej nie stac mnie tymczasowo na prawnika. Prosze o pomoc, 2 lata temu mialem zakaz opuszczania kraju. Sprawa jednak juz dawno ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.6 12:51:48

PKP Cargo ukarane 2 mln zł kary.

PKP Cargo ukarane po raz drugi ponieważ nie zaprzestało w pełni nadużywać swojej pozycji rynkowej, w niedozwolony sposób różnicując swoich kontrahentów. Stosują uciążliwe i niejednolite ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.6 11:11:44

Życie w Polsce, działalność w Irlandii.

Bardzo proszę o opinie. Mam swoją działalność gospodarczą w IR. Teraz zastanawiam się nad powrotem do Polski, jednak nie chciałbym nic zmieniać poza miejscem zamieszczania. Tzn. dalej prowadzić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.6 11:6:16

Odpis KRS elektroniczny 2012.

Od 1 stycznia miały być dostępne za darmo odpisy z KRS w 24 godziny w formie elektronicznej.

Według Pracodawców RP, elektroniczny system uzyskiwania odpisów bezpłatny wcale nie jest.

W zwiazku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.6 11:2:4

Rozwód i opieka naprzemienne -opinie rozwiedzionych.

Witam, obecnie jestem w separacji. Sprawa rozowdowa powinna się rozpocząć pod koniec tego roku. Nie widzę problemów z podziałem majątku, jedynie w opiece nad córką. Prawnik radzi opiekę naprzemienną, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.6 11:1:9

Legalne posiadanie palki teleskopowe.

Witam, czy w świetla obecnie obowiązującego prawa, jest możliwe posiadania, zaznaczam że posiadanie nie używanie, pałki teleskopowej z miękka końcówką jest legalne? Powiedzmy że pracuję jako ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.6 10:55:11

Znalezienie rzeczy, przywłaszczenie i znaleźne. Wakacje 2012.

Witam. pracuje w te wakacje, na barze na plaży. Dużo osób wokół baru na leżakach stolikach i przy barze zostawia różne rzeczy. Telefony, komórki portfele, mp-play\'ery i morze innych gadżetów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.6 10:21:40

emerytura pomostowa

Prawnicy chyba sami nie wiedzą :P
Forum prawne, prosimy o opinie! ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.8.6 9:46:39

Prezydent podpisał ustawę którą zaraz zaskarży.

Zgadza sie, to szybka pomoc podwykonawcą i potem naprawa wadliwej ustawy. Moim zdaniem komor dobrze zrobił. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.8.6 9:42:59

Łatwiej będzie otrzymać spadek.

Zgadza się, jakby to dotyczyło naszego prawa to miałoby to dla mnie sens i wartość ale tak to mam to gdzieś. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.8.6 9:42:13

postrzelenie z broni pneumatycznej - wykroczenie czy przestęptswo?

Wykroczenie pewnie to będzie, ale na bank może się pan spodziewać roszczenia od osoby do której pan strzelił. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.6 9:41:41

2012.8.6 9:39:45

Kara za Wandalizm.

To zdecydowanie wykroczenie, nie może zmienić się w przestępstwo.
Chociaż np. rysowanie swastyk na ścianach albo zamolowywanie żydowskich nagrobków.
Ale to jest związane już z szerzeniem nienawiści ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.6 9:36:59

Bankowy Fundusz Gwarancyjny i SKOK.

Zdaje się zę to już obowiązuje. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.6 9:32:40

W tym roku ulg podatkowych będzie mniej.

Nie chce się powtarzać w temacie, jednak, tak długo jak się nie pokaże ile osób jest nie zadowolonych z tego co się dzieje, niestety trzeba to pokazać tak jak grecy, to nasze sejmo-knury nie będą ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.6 9:28:43

Czy pracownik może otrzymać dopłatę do wczasów?

O dopłacie do wakacji decyduje ostatecznie przyjęty w danej firmie regulamin zakładowego funduszu świadczeń socjalnych (ZFŚS). Sprawdź jak wygląda to w twojej firmie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.6 9:25:32

Pośrednictwo pracy - obywatel Ukrainy, a UE

Witam,

chciałbym założyć pośrednictwo pracy na terytorium RP, które głównie polegałoby na pośrednictwie w zatrudnianiu obywateli Europy wschodniej (Ukraińców, Białorusinów) na terytorium ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.5 21:59:23

Wyjazd 14-latka

jeżeli nie jest to wyjazd zagraniczny, nie będzie żadnych problemów, nawet przy tak młodym wieku. Dla pewności możesz poprosić momę o sporządzenie pisemnej zgody na wyjazd, w której zawarte ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.4 13:3:40

Czy umowa darowizny warunkowej nieruchomości może byc dokumentem w Sądzie i datą od kiedy użytkuję

Czy umowa darowizny warunkowej nieruchomości może byc dokumentem w Sądzie i datą od kiedy użytkuję nieruchomość, jeżeli na działce mieszkali jeszcze dziadkowie i do chwili śmierci 1998r płacili ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.4 0:9:20

prawnik bez aplikacji !!! czy to słuszne?

BONIFACY to jest "pikuś" ponieważ ta osoba ma ukończone studia prawnicze.Moim zdaniem aplikacja o niczym nie świadczy.
Jest większy problem! otwieranie zawodów.Oznacza to,że stolarz może wykonywać ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.8.3 18:44:24

pracodawca niechiał dać umowy i niechce wypłacić wynagrodzenia

Jestem w dokładnie takiej samej sytuacji. Przez ostatnie 2 lata pracowałem w 4 firmach prywatnych i nie wypłacono mi łącznie
11.980,-. NIE DO ODZYSKANIA, ponieważ nikt nie chce świadczyć przeciwko ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.3 18:10:7

Wynajem

Po pierwsze to umowy najmu nie muszą być zawierane w formie pisemnej. Robi się to tylko w celach dowodowych. W urzędzie skarbowym mają prawo żądać przedstawienia umowy zawartej na wynajęcie lokalu ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.8.3 15:59:8

Czy najemca musi odmalawać każdą ze ścian czy tylko zabrudzoną?

W umowie w zasadzie nie muszą być zapisane postanowienia, które reguluje ustawa, bo w razie wątpliwości to własnie przepisy w niej zawarte stanowią podstawę rozstrzygnięcia. Lokator zobowiązany ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.3 15:42:30

Spółdzielnia Mieszkaniowa, a wykup mieszkania.

Zapytanie w sprawie rekompensaty za wykup lokatorskiego mieszkania w prawo własności.

Obecnie moje mieszkanie ma tytuł prawny do zajmowanego lokalu, spółdzielcze prawo do lokalu własnościowe.
Moja ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.3 14:5:18

Zapłacony vat w holandii nie polsce



Witam.

Potrzebuje bardzo waszej porady.

odnośnie tematu.

Ja jako komis samochodowy zakupiłem samochodu w holandii w cenie brutto ( czyli mam na fakturze cenę netto plus podatek i na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.3 10:13:41

Zarabianie nieletnich

ad. 3 -> prawo zezwala na podpisanie umowy o pracę z małoletnim (małoletni to w świetle przepisów kodeksu pracy osoba między 16-18 rokiem życia). Ale de facto umowa o dzieło nie jest taką ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.3 9:0:37

Obciążenie kosztami naprawy mieszkania

Witam,

Sprawa wygląda tak, że przez rok wynajmowaliśmy mieszkanie. Na początku została spisana standardowa umowa najmu z właścicielką. Wszystko było ok do momentu oddania mieszkania.

Po ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.3 8:47:41

Zmarły współwłaściciel auta

Witam!
Sprawa wyglada następująco : szwagier wraz z wujem posiadaja samochód, wujek umiera (jego zona nie zyje, posiada 1 corke) a jest wspolwlascicielem auta. Szwagier w ramach splaty pozyczki udzielonej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.2 22:47:0

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika