Forum prawne (strona 526)

Nadanie numeru porządkowego nieruchomości

Witam wszystkich i bardzo serdecznie proszę o poradę.
Od kilku lat posiadam działkę budowlaną na wsi i powoli, etapami, buduję dom. W miejscowym planie zagospodarowania teren, na którym znajduje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.8 21:8:7

Czy mogę wymeldowac mojego konkubenta?

Od 2 lat mieszkam z konkubentem. Mieszkamy w moim własnościowym mieszkaniu. Zameldowałam go również 2 lata temu. Teraz chcę go wymeldować , ponieważ nie udało nam się stworzyć związku.On ciągle ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.8 17:48:42

umorzenie sprawy

W wypadku umorzenia zawieszonego postępowania następuje umorzenie wzajemne kosztów,jakie strony poniosły w danej instancji.Umarzając postępowanie zawieszone w I instancji,sąd stwierdza umorzenie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.9.8 17:28:7

Pomocy mam manko!!!!!

Proponuję Pani udać się z tym problemem do Państwowej Inspekcji Pracy, ale moim zdaniem jeśli się Pani ostro postawi, to pracodawca nie będzie miał możliwości obciążenia Pani tą kwotą. Musiałby ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.9.8 16:36:26

Alimenty przed rozwodem

Art. 142 KRO uprawnia matkę do żądania, aby mężczyzna niebędący mężem matki ? jeszcze przed urodzeniem dziecka ? wyłożył odpowiednią sumę pieniężną na koszty utrzymania matki przez trzy ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2011.9.8 16:26:50

pełnoletnie dziecko a aliemnty

Odpowiadając na pierwsze pytanie - z powództwem musi wystąpić pełnoletni syn, a nie może takowego wytoczyć Pani na rzecz syna. Uprawnionym do żądania świadczeń alimentacyjnych jest bowiem wyłącznie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.9.8 16:19:17

Problem z pozwoleniem na budowe.Cofnięty projekt.

To jest typowe załatwianie sprawy przez niedouczonych urzędasów w przypadku kiedy coś spieprzą. Zapraszają na rozmowę, żeby nie został po niej żaden dokument. Może mają rację, może nie, ale ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.9.8 15:59:58

nieodebrany sprzęt z serwisu

Gdy nie odbiera się naprawionego sprzętu, usługodawca musi go przechowywać i może co najwyżej naliczyć dodatkowe opłaty. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.9.8 15:28:5

Zniesienie podatku Belki?

Obecnie podatek od zysków kapitałowych, wynosi 19 proc. i dotyczy dochodów z odsetek od oszczędności, lokat, obligacji, dywidend i ze zbycia papierów wartościowych.  ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.9.8 15:19:51

termin na wydanie uzasadnienia

7 dni od jego ogłoszenia lub doręczenia.Sąd odrzuci wniosek po terminie.Można złożyć wniosek o przywrócenie terminu do wniesienia tegoż wniosku,ale uzasadnienie dotyczące uchybienia terminowi ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.9.8 15:15:20

czy to przestępstwo?

Jak byśmy przeczytali tekst,to można byłoby powiedzieć,czy doszło do zniesławienia.Natomiast nazwisko jest też jednym z chronionych dóbr osobistych,przewidzianych w art.23 k.c.,a chronionych różnymi ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.9.8 15:11:21

jak odzyskać działkę?

Należy wystąpić do sądu, wtedy działkę można odzyskać w toku procesu o ustalenie własności.  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.9.8 15:10:12

chcę pozbawić ojca wszystkich praw do synka!!

Zgodnie z art. 107 § 2 KRO w sytuacji gdy rodzice żyją w rozłączeniu mamy dwie możliwości uregulowania władzy rodzicielskiej:

1. powierzyć wykonywanie władzy rodzicielskiej jednemu z rodziców, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.9.8 15:9:25

sprawa długu, co orzeknie sąd?

Wydany przez sąd nakaz stanowi tytuł zabezpieczenia wykonalny bez nadawania mu klauzuli wykonalności. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.9.8 15:8:5

brak informacji o aktach sprawy

Możesz zawias o wszystkim co dotyczy sprawy wspomnieć w sądzie,nikt Ciebie za to nie ukarze.Pytanie jest tylko co to za sprawa karna,bo nie zawsze prokurator ma obowiązek zaznajamiania z aktami.Jak ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.9.8 15:6:16

2011.9.8 14:22:57

ulga prorodzinna dla brata

art. 27f ust. 1 ustawy o PIT: "podatnik ma prawo odliczyć kwotę ulgi na każde małoletnie dziecko, w stosunku do którego w roku podatkowym pełnił funkcję opiekuna prawnego, jeżeli ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.9.8 13:46:33

dokumenty z internetu

Ja mam konto w PKO BP i nie miałem problemu z internetowym odpisem z ksiąg wieczystych.  ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.9.8 13:40:46

podatek od wzbogacenia

znalazłem w sieci taki artykuł http://sites.google.com/site/7770news/
czy jest obowiązek zapłaty podatku od wygranej hazardowej on line??
proszę o odpowiedź ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.8 13:19:31

jak wymeldować byłego?

Jakie są sposoby na wymeldowanie byłego męża? Co muszę złożyć w urzędzie aby wymeldować osobę? Czy wyrok rozwodowy wystarczy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.8 13:18:37

wspólny majątek po śmierci męża

W jaki sposób po śmierci męża odzyskać fundusze z kont bankowych? Mieliśmy wspólny majątek, czy mogę iść do banku i wybrać pieniądze? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.8 12:59:44

jak znaleźć ojca?

Matka wpisała w akcie urodzenia nazwisko swojego obecnego męża, ale ojcem dziecka był ktoś inny. Czy wobec tego jeśli matka już nie żyje pozostaje zrobić badania DNA ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.8 12:52:41

dług alimentacyjny a posiadane nieruchomości

Ojciec moich dzieci nie płaci alimentów, ma już duży dług, ale wiem że jest posiadaczem nieruchomości, czy można jakoś odzyskać dług z tych nieruchomości? czy komornik może to zająć? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.8 12:48:21

ZWROT ALIMENTÓW

Witam, czy można odzyskać nienależnie pobrane alimenty? Okazało się że nie jestem ojcem dziecka, matka zataiła że miała wtedy kontakt z innym mężczyzną. Jak mam dochodzić zwrotu moich pieniędzy ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2011.9.8 12:35:21

współmałżonek to już rodzina?

Czy mogę dostać dzień wolny w pracy na pogrzeb mamy mojego męża? Czy mąż to będzie rodzina, na którą przysługuje dzień wolny w pracy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.8 12:24:16

kiedy mogę się wyprowadzić?

Mam takie pytanie czy jak skończe 18 lat to mogę się wyprowadzić bez konsekwencji? Nadal chodzę do szkoły, czy może mogę to zrobić wcześniej? Rodzice nadal będą mi wtedy pomagac finansowo? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.8 12:19:5

Jestem dyrektorem niepublicznego przedszkola. Rodzice podpisali umowę a następnie nie zapłacili czesnego.Nie

Jestem dyrektorem niepublicznego przedszkola. Rodzice podpisali umowę a następnie nie zapłacili czesnego.Nie mogę się z nimi skontaktować- nie odbierają telefonów, a wezwanie do zapłaty (wysłane ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.8 12:4:15

Do czego upoważnia postanowienie o miejscu pobytu dzieci ?

Witam,
Otrzymałem z sądu postanowienie o ustaleniu miejsca pobytu dzieci przy ojcu.
Czy w związku z takim postanowieniem żona może zabierać dzieci do innego miejsca na noc np. na weekend ?
Nie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.9.8 11:20:45

dodatkowe koszty sądowe

jak sprawa karna to zapłaciłaś, a jak cywilna i ja przegrałaś,to może chodzić o koszty zastępstwa procesowego strony przeciwnej,ktore strona przegrywająca ponosi. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.9.8 11:9:28

Niepewność pracy

1.zatarcie skazania w Twoim przypadku następuje z mocy prawa z upływem 6 miesięcy od zakończenia okresu /dnia/ na który tę kare zawieszono /np.jak było zawieszenie na dwa lata - to po dwóch latach ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.9.8 10:46:31

rozwód bez orzekania - pytanie

Ja na rozwód we Wrocławiu bez orzekania o winie czekałem licząc od złożenia pozwu przez adwokata - 4 miesiące. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.9.8 10:36:50

jak uzyskać informacje?

Musisz poprosić o odpis aktualny z Krajowego Rejestru Sądowego tej spółki,wydawane są w najbliższym sądzie gospodarczym wydział rejestrowy.W Dziale I rubryka 8 takiego odpisu masz podane informacje ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.9.8 10:4:47

sprzedaż sp zoo

Tak jak wyżej podał bar-tosz,wizyta u notariusza jest koniecznością.Sprzedaż spółki a sprzedaż wszystkich udziałów to właściwie to samo.Dwie formy : nowy akt notarialny u notariusza, albo sprzedaż ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.9.8 9:50:30

co to oznacza?

jeżeli sąd odwoławczy przekazał ją do ponownego rozpoznania,to znaczy,że toczyć się będzie ponownie od początku. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.9.8 9:34:43

wycofanie oskarżenia

w sprawach ściganych z urzędu,po złożeniu zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa nie masz wpływu na dalszy bieg sprawy,to nie Ty będziesz oskarżała.O warunkowym umorzeniu postępowania decyduje ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.9.8 9:28:47

jak odwołać się od alimentów?

w wyroku powinno być pouczenie, wnosisz apelację za pośrednictwem sądu który wyrok wydał do sądu wyższej instancji.Nie wiem jak z terminami to wygląda,kiedy wydano wyrok,ale w terminie 7 dni od ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.9.8 9:11:40

kontakty z wnukiem

Jako dziadkowie dziecka mają Państwo prawo do domagania się kontaktów z dzieckiem, jeżeli przez dłuższy czas sprawowali Państwo pieczę nad dzieckiem. Co do zakresu kontaktów trudno określić ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.9.7 23:53:12

jakie prawa po zaprzeczeniu ojcostwa?

Jeżeli ustali Pani ojcostwo ojca biologicznego, będzie on miał obowiązek alimentacyjny wobec dziecka niezależnie od tego czy pozostaje Pani w związku małżeńskim z innym mężczyzną czy też ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.9.7 23:43:43

Ustanowienie darowizny w poczet mieszkanie oraz jej odwolanie??!!

Darczyńca może odwołać darowiznę z powodu rażącej niewdzięczności obdarowanego. Czy w Pani przypadku doszło do rażącej niewdzięczności trudno określić, podała Pani za mało danych. Z podanych ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.9.7 23:39:28

moje mieszkanie po ślubie

Zamiana lokalu kwaterunkowego na większe spowoduje zawarcie nowej umowy najmu. Jeżeli najem zostanie zawarty w trakcie małżeństwa przysługuje obojgu małżonkom niezależnie od ustroju małżeńskiego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.9.7 23:24:11

ile czasu na zaprzeczenie ojcostwa?

Sześć miesięcy od dowiedzenia się o urodzeniu dziecka ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.9.7 22:53:1

proszę o pomoc ...odwieszenie wyroku w zawieszeniu i kara grzywny co robić?

To tak jest z wymiarem sprawiedliwości,iż młyny mielą powoli.Sprawa dotyczy kary pozbawienia wolności której wykonanie zawieszono,a następnie zarządzono wykonanie wskutek tego,iż mąż nie wywiązywał ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.9.7 20:38:16

Apelacja termin

Źle Gaupa rozumujesz,prokurator może żądać wznowienia postępowania z przyczyn przez Ciebie podanych.Przesłanki negatywne działają przy wszczynaniu postępowania,na samym początku sprawy.Mieszasz ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2011.9.7 20:20:9

czy to kradzież?

Niczym nie grozi,właściciel portfela nie jest w stanie dowieść ile miał pieniędzy w portfelu,a Ty jesteś świadkiem tego,że było tak jak mówisz.Nadto pieczątki z poczty się przydadzą do ewentualnego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.9.7 19:50:22

Co mi grozi za

postępowanie poprawcze i ośrodek społeczno-wychowawczy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.9.7 19:42:44

Rektor

dzięki za informacje ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.9.7 19:26:15

Piętro i parter lokale z osobną KW

Dom został podzielony na dwa odrębne lokale z osobną KW. Niestety właściciele piętra aby dostać się na piętro przechodzą przez mój przedpokój. Kilka lat temu postawiłem lekką ściankę. Grzecznościowo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.7 17:44:34

Czy dyrektor zgodnie z prawem zmienia mi umowy?

Dyrektorzy mogą robić co chcą, nikt nad nimi nie ma kontroli, mieszają KN z Kodeksem Pracy, kuratoria umywają ręce, wymigują się i stosują spychologie na prawników ze związków zawodowych, nikt ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.9.7 17:11:32

numer domu nadany przez gminę

Mała literka alfabetu w adresie pojawia się w przypadku podziału nieruchomości na dwie lub więcej nieruchomości.  ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.9.7 15:50:16

pożyczka w skarbcu

pożyczka w skarbcu Moja mama ma otrzymać pożyczkę po wpisie do hipoteki ,że będzie obciążenie , a dopiero potem pieniążki , jak się zabezpieczyć ,aby nie zostać oszukaną? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.7 15:34:47

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika