Forum prawne (strona 528)

zalanie mieszkania

Moja łazienka została zalana, komisja z TBS poinformowała że przyczyną nie jest wina mieszkańców tylko awaria bloku, kto jest odpowiedzialny za powstałe w moim mieszkaniu szkody? czy za awarię ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2011.9.5 14:0:44

współwłasność a opłaty za dom

Jestem współwłaścicielem nieruchomości w 80 %, resztę posiada siostra, która praktycznie zajmuje cały dom, bo ja obecnie tam nie mieszkam, jak można zmusić siostrę do płacenia za utrzymanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.5 13:53:52

Colist.eu - oszuści z AUSTRII

Witam,
Mój problem trwa już długo, ale postaram się opisać go treściwie, jednocześnie liczę na poradę.

01 03 2011 - był to pierwszy dzień pracy w nowej firmie. Tego też dnia zarejestrowałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.5 13:25:1

Wgląd do akt

Witam, czy Urząd Miasta ma obowiązek przedstawić mi akta decyzji którą podjął ? Chodzi o sprawę przyznania mieszkania z ZBK, jest to decyzja administracyjna i obowiązuje kpa? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.9.5 13:17:17

biegły w sprawie o alimenty

Mam pytanie, czy w sprawie o alimenty można powołac biegłego, jeśli były mąż wypisuje bzdury aby nie płacić ? Ile taki biegły kosztuje i czy to sąd może wystąpić z takim wnioskiem? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.5 13:11:12

prawo do mieszkania po rozwodzie

Jestem przed rozwodem, obecnie mieszkamy z żona w mieszkaniu spółdzielczym lokatorskim którego właścicielem jest żona. Mieszkanie zostało jej przepisane przez matkę, czy w razie rozwodu czy mam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.5 13:0:21

brak zaległości alimentacyjnej a komornik

Witam, czy była żona mając wyrok w sprawie alimentów może podac go do komornika, pomimo że płacę alimenty na bieżąco? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.5 12:21:48

rozwód bez alimentów

Chcemy z żoną wziąć rozwód bez orzekania o winie. Chcemy też formalnie i prawnie spisać ugodę dotyczącą alimentów, których nikt od nikogo nie chce. Czy można to zrobić przy sprawie rozwodowej? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.5 12:3:21

zasiłek na syna

Jestem w trakcie rozwodu, mąż pracuje obecnie za granicą, ja jestem na rencie i mam na utrzymaniu syna, czy aby dostać zasiłek rodzinny na dziecko jest potrzebny pit za rok poprzedni? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.5 11:58:47

utrudnione widzenia z dzieckiem

W wyroku rozwodowym jest informacja za dziecko zostaje przy matce ale ojciec ma prawo widzenia oraz ustalania wszytskich spraw w wychowaniu dziecka, ale matka utrudnia widzenia ojcu z dzieckiem. Co powinienem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.5 11:55:37

zawieszenie alimentów?

Mam pytanie, alimenty mam zasądzone na dziecko, przez przez pewien okres matka pobierała alimenty z FA, teraz zostało wszczęte postępowanie z GOPS żądające zwrotu długu, czy w związku z tym nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.5 11:46:44

akt urodzenia bez ojca biologicznego

Mam taki problem, w akcie urodzenia dziecka nie wpisany jest biologiczny ojciec, dziecko wziął na siebie mój były mąż, teraz chcę aby biologiczny ojciec się wpisał do aktu, jak mam to zrobić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.5 11:32:36

akt urodzenia bez ojca bilogicznego

Mam taki problem, w akcie urodzenia dziecka nie wpisany jest biologiczny ojciec, dziecko wziął na siebie mój były mąż, teraz chcę aby biologiczny ojciec się wpisał do aktu, jak mam to zrobić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.5 11:32:22

podwójne alimenty?

Mam już zasądzone alimenty, płace je od chwili wydania wyroku przez sąd? Niedawno dostałem kolejny pozew o alimenty od żony, domaga się ona alimentów za okres od urodzenia dziecka, czy sąd rozpatrzy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.5 11:17:45

OBRAŹLIWY SMS OD PRACODAWCY

Witam
Pracuje w prywatnej firmie. Ostanio miałem taki przypadek. Po zakończeniu pracy i wykonaniu swoich obowiązków jak zwykle poszedłem do domu. Telefon wyłączyłem (zaznaczam prywatny telefon). ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.5 7:52:25

Dochód do stypendium-dochód utracony i zmiana liczby osób w gospodarstwie

Witam,
proszę o pomoc w wyliczeniu podstawy do stypendium.
W pierwszym półroczu byłam razem z mamą, która dostaje rentę oraz dostawałam alimenty od ojca - 300 zł
W drugim półroczu otrzymywałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.4 22:43:20

W pełni udokumentowany przypadek przygotowywania sprawy karnej z art.207 kk

Panowie!
Mam w pełni udokumentowane przygotowanie sprawy przeciwko mnie z art. 207kk czyli znęcanie psychiczne i fizyczne nad żoną. Jak do tego doszło? Na początku zeszłego roku odkryłem, że ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.4 14:27:9

co mi grozi za zaklucenie ciszy nocnej?

co mi grozi za zaklucenie ciszy nocnej? zrobilem grilla i leciala muzyka ktos po raz kolejny w te wakacje wezwal policje ploicjant powiedzial mi ze sprawa trafi do sadu ostatni raz przyjechali w polowie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.4 11:42:10

Szkoła..

Witam Wszystkich, mam problem dot. szkoły ponadgimnazjalnej. Mianowicie, jestem uczniem Liceum Ogólnokształcącego w Częstochowie.
W chwili obecnej uczęszczam do klasy drugiej, od tego nowego roku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.4 10:45:56

Problem z rowerem

Głupi trochę temat ale nie wiem jaki inny. Mam taki problem. Kupiłem rower od jakiegoś gościa 3 lata temu, wyglądał na menela i sprzedał mi fajny rower za 130 zł chyba zbierał na wódę. I Wczoraj ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.4 10:4:1

Umowa o dzieło czy własna firma

Witam mam skończone 26 lat, nie jestem nigdzie zatrudniony na umowę o pracę a chciałbym udzielać zajęć z języka angielskiego w przedszkolach. Czy istnieje jakaś możliwość zatrudnienia w formie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.4 8:55:36

TA SAMA SPRAWA W DWÓCH SĄDACH!!!!!!!!!

Witam,

sytuacja wyglada w ten sposób...

w sierpniu 2010 zostały złożone wnioski o ustalenie miejsca pobytu dzieci... ograniczenie władzy rodzicielskiej i alimenty...

w trakcie postepowania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.4 1:12:21

Jak wyegzekwować wyrok w sprawie o zapłate.

Witam. Wygrałem sprawe przeciwko mojej byłej żonie która obecnie przebywa za granica( Niemcy). Spawa dotyczy oddania pieniędzy. Jak moge odzyskac te pieniądze?. Sprawa ma klauzule wykonalnościa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.3 20:6:0

oszustwo przy wynajmie mieszkania

Mam następujący problem. 1.09.2011 wynajęlismy kawalerkę we Wrocławiu (od 01.09.2011) podpisaliśmy umowę, wpłacilismy kaucje oraz czynsz - razem 2000 zł. dzisiaj przyszlismy do tego mieszkania, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.3 9:49:24

problem z koncepcją umowy między 2 podmiotami

Witam

Proszę o poradę w kwesti zawarcia odpowiedniej umowy międy 2 podmiotami.

Reprezentuję nowo powstałą fundację, która przejmuje od spółki cywilnej prowadzenie przedszkola.
Prowadzeniem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.3 8:23:28

Nie wypowiedziałem umowy OC! WARTA!! POMOCY

Witam. Mam wielki problem. A mianowicie kupiłem samochód w marcu i zapomniałem wypowiedzieć umowy oc. Samochód przerejestrowałem i ubezpieczyłem w You can drive tj. odziale Ergo Hestii dla młodych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.2 23:25:32

plan lekcji

witammam pytanie moje dziecko chodzi do gimnazjum i jako uczen ma 4 okienka w tygodniu czy to jest mozliwe?? zgodne z prawem?? inni uczniowie maja 5 okienek jestem zbulwersowana tym po co ma siedziec ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.2 20:23:41

czy mam prawo do zaległych alimentów?

Nie może Pani ubiegać się o alimenty wstecz. Sąd zasądza alimenty od dnia złożenia wniosku, nigdy wstecz. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.9.2 19:58:21

Urlop wychowawczy a kolejna ciąża

Zajście w ciążę nie jest przestępstwem, a ZUS kobiet w ciąży raczej nie molestuje. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.9.2 19:56:14

Problem

Generalnie korzystanie z wspólnego samochodu jest możliwe jedynie w porozumieniu wszystkich współwłaścicieli. Jeśli nie możecie się dogadać, pozostaje jedynie rozstrzygnięcie przed sądem. Teoretycznie ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.9.2 19:52:27

Co o tym myslicie??

http://sites.google.com/site/2492news/ ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.2 18:38:59

wypowiedzenie warunków pracy przez pracownika

Bardzo dziękuje za podpowiedź, ale dziś doszliśmy do porozumienia i mam to na piśmie, że w związku ze zmianą zamieszkania mój pracodawca wyraża zgodę na rozwiązanie stosunku pracy za porozumieniem ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.9.2 16:39:24

własność działki leśnej

W jaki sposób zostać właścicielem działki leśnej której władającym była moja babcia? Przekazała mi ona na podstawie testamentu wszystkie posiadane nieruchomości . ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.2 15:53:0

sprawa o alimenty

Mam pytanie, czy bierze się pod uwagę w sprawie o alimenty zarobki konkubiny ewentualnie konkubenta?

... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2011.9.2 15:39:54

można dostać alimenty?

Czy można ubiegać się o alimenty od męża jeżeli rozwód był bez orzekania o winie? Mam grupę inwalidzką, czy mogę się ubiegać o alimenty? Grupa inwalidzka była orzeczona przed rozwodem. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.2 15:33:8

dofinansowanie do podręczników

Wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników należy składać do dyrektora placówki do której udaje się dziecko.  ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2011.9.2 15:26:54

ile trwa postępowanie?

Mam takie pytanie ile może trwać postępowanie komornicze w sprawie alimentów i ile trzeba czekać na wypłacenie alimentów z funduszu alimentacyjnego?


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.2 15:22:4

dorabianie do renty rodzinnej

Witam, pobieram rentę rodzinną i uczęszczam do szkoły, czy moge dorobić na umowę zlecenie? Czy ZUS zabierze mi wtedy rente? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.2 15:7:21

śmierć ojca a alimenty i długi

W przypadku śmierci ojca dług alimentacyjny wygasa ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.9.2 14:55:59

jakie stypendia od nowego roku?

Kryterium dochodowe dla stypendium socjalnego to 351zł dochodu na osobę w rodzinie ucznia( liczony według zasad zawartych w ustawie o pomocy społecznej, tekst jedn. DzU z 2008 r. nr 115, ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.9.2 14:21:32

bezpłatny internet

Ciekawe jak będzie z tymi 7 dniowymi terminami wydania karty... ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2011.9.2 14:13:6

dodatkowy urlop dla inwalidy

Jeśli chodzi o dodatkowy 10 dniowy urlop dal osób niepełnosprawnych to sytuacja po nowelizacji nadal jest niejasna.  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.9.2 14:4:24

Kiedy można się usamodzielnić?

Za niedługo kończę 18 lat, jestem w rodzinie zastępczej ale już teraz chciała bym się usamodzielnić i zrezygnowac z rodziny, czy jest to możliwe, w jaki sposób to zrobić?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.2 13:52:36

Rozwód z orzekaniem o winie czy bez ?

Chcę rozwieść się z mężem, wina leży po jego stronie, ale chce szybkiego rozwodu i mam pytanie o ile dłużej trwa rozwód z orzekaniem o winie i o ile drożej? czy warto składać pozew o rozwóz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.2 13:50:57

wyjazd z dzieckiem za granice

Mam taką sprawę, moje dziecko posiada już paszport, ojciec już raz wyraził zgodę na jego wyjazd na wakacje, czy aby ponownie wyjechać muszę mieć kolejną jego zgodę? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.2 13:45:4

komu można przekazać gospodarstwo?

Czy mój mąż może przekazać mi gospodarstwo aby przejść na emeryturę rolniczą? Jestem współwłaścicielką gospodarstwa i nie mam jeszcze 50 lat, czy jest taka możliwość? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.2 13:43:38

dziedziczenie a umowa dzierżawy

dziedziczenie a umowa dzierżawy Mam kilka pytań co do dzierżawy terenu po śmierci dzierżawcy.
Umiera dzierżawca który dzierżawił od spółdzielni teren na którym stoi garaż.
Co dzieje się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.2 10:19:57

Rząd będzie zabierał mieszkania socjalne!

I tu z kolegę ? popieram? zabierać takie mieszkania milionerom, wywalać bogaczy na bruk. No bo jak: przykładowo żeby otrzymać takie mieszkanie trzeba czekać kilka lat ( teraz to kilkanaście, ale ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.9.2 0:32:33

pracuję w cukierni i mój szef wymyślił, że jeśli nasze straty za ciasta będą wynosiły więcej

pracuję w cukierni i mój szef wymyślił, że jeśli nasze straty za ciasta będą wynosiły więcej niż 0,5% od całego utargu w ciągu miesiąca to będziemy musialy same za to płacić. jakich argumentów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.1 22:56:0

Czy mogę postawić ogrodzenie?

Od ilu dokładnie lat użytkuje Pan działkę i na jakiej podstawie? Kto jest właścicielem działki? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.9.1 21:36:0

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika