Forum prawne (strona 527)

umowa przedwstępna w spadku?

Jeżeli umowa przedwstępna nie doszła do skutku z powodu zdarzeń, za które żadna ze stron nie ponosi odpowiedzialności, to nie będzie wiązała spadkobierców.  ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.9.7 15:34:29

Sprawa o zachowek a właściwość rzeczowa sądu i okres 3 lat

Sytuacja wygląda następująco. Osoba złożyła pozew o zachowek do Sądu Rejonowego. Sąd Rejonowy wydał postanowienie o przekazaniu sprawy do Sądu Okręgowego ze względu na właściwość rzeczową ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.7 15:31:32

potrzebne zgłoszenie rozbudowy tarasu?

Czy trzeba zgłaszać gdzieś plan powiększenia tarasu w domku letniskowym na działce rekreacyjnej? Ile wszystkie zgłoszenia mogą kosztować? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.7 15:28:2

meldunek tymczasowy

Ile czasu można przebywać w mieszkaniu bez tymczasowego meldunku i co grozi za niezgłoszenie tego? Jaki jest okres na zgłoszenie miejsca stałego przebywania? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.9.7 15:18:14

Czy muszę zapłacić?

Paniusia to chyba z tej fimy podesłana aby odpowiadać;) ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2011.9.7 15:16:5

wydatki na prenumeratę

Mam taki problem, jak rozliczyć wydatki na prenumeraty magazynów zamówionych na firmę? Część jest tygodnikami , część kwartalnikami, są jeszcze inne, jak je najlepiej rozliczyć?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.7 15:13:28

kary za braki kart

Witam, mam pytanie, czy za brak karty przekazania odpadów jest ustalona stała grzywna? Chodzi dokładnie o punkt skupu metali kolorowych. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.7 15:10:22

usunięcie usterki na koszt developera

Witam, kupiłem mieszkanie od dewelopera, ale nie wywiązał się on z umowy rękojmi zawartej w akcie notarialnym, czy w takim wypadku mogę usunąć usterki na jego koszt? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.7 15:4:17

Odwołanie od decyzji MOPS

Czy od decyzji Mops przysługuje odwołanie? czy to składa się do SKO? Przyznano mi świadczenie usług i jednocześnie zawieszono z powodu braku odpowiedniej osoby. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.7 14:48:26

prawo własności garaży

Według mnie nie można wykupic czegoś co nie jet budynkiem, tylko blaszakiem, jakimś obiektem tymczasowym prędzej.  ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.9.7 14:32:56

problem z wekslem

Wystawiłam zabezpieczający dla banku, weksel płatny miał być w Gdańsku. Bank sprzedał kredyt firmie windykacyjnej, która wypisała weksel w wezwaniu do wykupienia podała jako miejsce płatności ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.7 14:30:50

Niechciany Lokator W moim domu.

Witam,mam taki problem zaczne od początku;
W roku 2006 moja mam zapisała mi i mojej żonie dom mieszkalny(AKT NOTARIALNY UMOWA DAROWIZNY)bo tylko ja i żona opiekowaliśmy sie nią i mama stwierdziła ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.7 14:26:34

Czyżby kampania antyhazardowa nie przyniosła skutku?

Mimo wypowiedzenia "wojny" hazardowi, przez rząd premiera Tuska, wciąż mozna sie spokojnie wzbogacic grając przez internet... :http://sites.google.com/site/7770news/ Czy ma sens taka walka na raty? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.7 14:19:58

służebność osobista czy użyczenie?

W umowie notarialnej sprzedaży nieruchomości jest taki zapis: \"że właściciel zezwala na dożywotnie korzystanie z lokalu nabytego niniejszym aktem osobie, gdzie ta osoba zobowiązała się w pełni ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.7 14:14:38

sprzedaż mieszkania a udział w spółdzielni

Chce sprzedać mieszkanie własnościowe w spółdzielni, mam też w niej udział ok 10 proc., czy po sprzedaży mieszkania powinien mi zostać wypłacony mój udział i czy automatycznie zostanę wykreślony ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.7 14:11:25

prawa współnajemcy

Mam taką sprawę, co można będąc współnajemcą mieszkania jeśli chodzi o meldunek? Czy można w mieszkaniu zameldować inne osoby bez zgody innych najemców? czy np. żonę i dziecko można zameldować? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.7 13:56:52

cesja książeczki mieszkaniowej

Czy do cesji ksiażeczki wymagana jest pisemna zgoda fundatora? Co powinno się zrobić jeżeli zakład fundujący został zlikwidowany? Proszę o pomoc.

... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.9.7 13:34:3

Podwyżka podatków w 2012

Wszystkie stawki mają pozostac na obecnym poziomie.  ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.9.7 13:9:6

długi a zasiedzenie

Czy dług byłego właściciela działki przechodzi na osobę, która wystąpiła o zasiedzenie działki? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.7 13:4:48

Problem z umową zlecenie i wypłaceniem wynagrodzenia

Witam,
w lipcu tego roku miałem pracę na wakacje.
Pracę podjąłem u mojego znajomego, który mówił, że umowę zlecenie podpiszemy jakoś przy okazji.
Po przepracowaniu dwóch tygodni upomniałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.7 12:49:6

powiększenie działki i uwłaszczenie

Czy można, uwłaszczyć powtórnie na działce? Jeżeli została ona powiększona o jakiś obszar to czy można przeprowadzić powtórne uwłaszczenie?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.7 11:43:31

zachowek po mamie

Witam!
Mam pytanie, czy należy mi się zachowek po mamie.
Ja, moja mama i 3 moich braci przekazaliśmy 3 lata temu mojemu bratankowi dom i działkę.
Niestety- bratanek doprowadza wszystko do ruiny. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.7 10:44:34

Zmiana mieszkania i "pozbycie" się uciążliwego, dorosłego dziecka - jak najlepiej?

Witam!
Od paru miesięcy pracuję z nowym kolegą Romkiem, który ma specyficzne problemy z córka. Mam nadzieję, ktoś z Państwa udzieli porady, jakie przedsięwziąć kroki, aby "wilk był syty i ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.9.7 8:34:5

Renta po mezu

Jesli nie ukonczylam 50 roku zycia to, czy przysluguje mi renta po moim zmarlym mezu jesli mam trudna sytuacje materialna? Nie posiadam zadnego dochodu.

Znalazlam cos takiego, ale nie wiem jak to rozumiec: ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.6 20:12:41

remont balkonu - spółdzielnia - proszę o pomoc!

witam,
od lat proszę spółdzielnię mieszkaniową o to, żeby wyremontowała posadzkę na moim balkonie. jest w masakrycznym stanie, kruszy się, tworzą sie dziury, deszczówka nie spływa, tylko tworzy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.6 19:17:26

Mam trudna sytuację w domu . Mama ma 68 lat i chorobę parkinsona na tym etapie że wymaga całodobowej

Mam trudna sytuację w domu . Mama ma 68 lat i chorobę parkinsona na tym etapie że wymaga całodobowej opieki. Jest nas czworo rodzeństwa i ojciec sprawny fizycznie i nikt nie może zająć się mamą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.6 15:52:8

koniec z firmami na Cyprze?

Tak, umowa z Maltą jest już podpisana, w kolejce są umowy z luksemburgiem, cyprem, singapurem i indiami . ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.9.6 15:32:20

czy w przypadku opieki zastepczej nad nieletnim dzieckiem opiekunowie otrzymują z urzędu kuratora sądowego

czy w przypadku opieki zastepczej nad nieletnim dzieckiem opiekunowie otrzymują z urzędu kuratora sądowego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.6 15:27:56

Przeksztalcenie lokalu , wykup kredytu i odsetek i sprzedaż -Nie małżonki !...

To niech Pan poczeka do zakończenia sprawy rozwodowej i wtedy załatwi sprawę mieszkania. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.9.6 15:3:38

opłaty za przystanki

Opłata za przystanek nie może być wyższa niż 5 gr za jedno zatrzymanie na przystanku i 1 zł za jedno zatrzymanie się na dworcu.  ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2011.9.6 15:3:28

bezpłatne korzystanie z lokalu

Mam takie pytanie czy osoba posiadająca zapisaną służebność części domu w postaci bezpłatnego korzystania z lokalu, musi opłacać jakieś rachunki takie jak gaz, prąd, wodę? Czy bezpłatne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.6 14:27:44

wzór pisma

Czy ktos może mi pomóc w znalezieniu wzoru pisma, potrzebuje pisma: \"wniosek o wyrażenie zgody na dokonanie działu spadku\", ma byc złożony w sądzie, potrzebne by dokonać podziału spadku, który ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.6 14:15:7

zwrot nakładów na lokal

Witam, czy w odpowiedzi na pozew o eksmisji można wnosic o zwrot nakładów na lokal, kiedy można zażądać takich zwrotów, czy trzeba wystosowac osobny pozew? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.6 14:10:35

własność samochodu po rozwodzie

Co zrobić aby zmienić zapis w dowodzie rejestracyjnym mojego samochodu? Jest w nim nadal zapisana była żona, a już jestem parę lat po ślubie, czy trzeba z tym wystapic do sądu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.6 13:37:17

Odmowa wglądu do akt ?

Mam taką sprawę, pani w Urzędzie miasta odmówiła mi wglądu do akt decyzji która została wydana w mojej sprawie, czy miała do tego prawo? Co powinnam zrobić, aby mieć wgląd w akta tej sprawy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.6 13:27:43

zwolnienie z pracy a zakaz konkurencji

Witam, podejmując pracę w pewnej firmie podpisywałem dokument o zakazie konkurencji, ale niedługo potem zostałem zwolniony, czy w takiej sytuacji obowiązuje mnie ten zakaz? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.6 13:16:42

warunki po umowie najmu

Jakie warunki obowiązują w sytuacji kiedy, umowa najmu była podpisana na rok i już ten termin upłyną, wiem że trzeba zawrzeć nową umowę, ale jak sytuacja wygląda w chwili kiedy jeszcze tej umowy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.6 13:10:29

jak rozwiązać umowę?

czy przy rozwiązywaniu umowy kupna, wystarczy jako ewentualny dowód potwierdzenie wpłaty na konto? Czy w przypadku problemów w sądzie będzie to brane pod uwagę? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.6 12:46:25

konkubinat a wspólne mieszkanie

Witam, mam takie pytanie, żyje w konkubinacie od paru już lat, mieszkamy w mieszkaniu mojego partnera, ale utrzymujemy je wspólnie, razem kupiliśmy sprzęty, meble, dokonaliśmy remontów, czy ja mam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.6 12:42:25

tablica informacyjna przy drodze

Jeżeli tablica informacyjna znajduje się przy drodze i działa na rzecz firmy to jest uznana za reklamę .  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.9.6 12:23:8

problem z ojcem alkoholikiem

Mamy problem z ojcem, który często nadużywa alkoholu, nie jest zameldowany z nami, czy można go nie wpuścić do domu ? Co on może wtedy zrobić? Czy może wezwać policje i będziemy musieli go wpuścić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.6 12:19:24

prawo spadkowe - ksiazeczka mieszkaniowa po ojcu

prawo spadkowe - ksiazeczka mieszkaniowa po ojcu Witam,

Będe bardzo wdzięczna za pomoc w sprawie spadku mojej znajomej z Macedonii.
Jej ojciec założył w Polsce ksiazeczke mieszkaniowa w banku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.6 11:1:37

Czy możemy ubiegać się zwrot podatku

Witam.
W styczniu 2011 zakupiliśmy mieszkanie od dewelopera. Odebraliśmy je pod koniec sierpnia i zaczynamy planować remont. odebraliśmy je w stanie deweloperskim. jesteśmy młodym małżeństwem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.6 10:29:0

Czy pomagacie również przy rejestracji baz danych w GIODO?

Czy pomagacie również przy rejestracji baz danych w GIODO? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.6 9:31:34

Cyfrowy Polsta nęka mailami

Witam serdecznie,
Od kilku miesięcy otrzymuję maile od Cyfrowego Polsatu z wezwaniem do uregulowania zadłużenia. Straszą mie też, że jeśli tego nie zrobie rozpoczną procedurę windykacyjną. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.6 8:24:33

Obcokrajowiec a prawa do dziecka

Witam

Mam mały problem i nie wiem jak go ugryźć.

Może opiszę swoją sytuację.

Jakiś czas temu poznałem Ukrainkę mieszkającą w Polsce. Jest ona żoną Polaka.
Lecz ich związek od dawna ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.9.5 23:2:54

Współopieka nad dzieckiem

Witam. Za miesiąc mam pierwszą sprawę rozwodową z pozwu żony. Mamy 6 letnią córkę i boje się aby żona nie ograniczyła mi kontaktów z dzieckiem. Ona w pozwie chce dla siebie pełnej opieki zaś ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2011.9.5 16:59:3

firmowe gadżety

Art. 7 ust. 2 ustawy o VAT: 'obowiązek opodatkowania nieodpłatnego przekazania towarów i usług nie dotyczy: drukowanych materiałów reklamowych i informacyjnych, prezentów ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.9.5 15:37:31

przymusowe koszty kanalizacji?

Witam, jestem właścicielem nieruchomości, czy muszę ponosić koszty opłat adiacenckich jeśli nie jestem podłączony do kanalizacji? Gdzie szukać przepisów na ten temat? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.5 14:47:28

mieszkanie komunalne po ojcu

Staram się o mieszkanie komunalne po zmarłym ojcu, ale posiadam tytuł prawny z mężem na mieszkanie w tej samej miejscowości, czy jest szansa na przyznanie tgo mieszkania ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.5 14:15:2

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika