Forum prawne (strona 525)

studia pracownicze

Takiego dofinansowania nie trzeba opodatkowywać. 
  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.9.12 14:38:39

licytacja komornicza w internecie?

Komornicy chcą jeszcze dyskutować z Ministerstwem Sprawiedliwości o tym, kto ma pokrywać koszty tego przedsięwzięcia. ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2011.9.12 14:33:20

ile pobierać podatku?

Od ustanowienia hipoteki na zabezpieczenie wierzytelności istniejących podatek wynosi 0,1 proc. Na zabezpieczenie wierzytelności o wysokości nieustalonej  19 zł. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.9.12 14:12:54

zwrot opłaty za przedszkole

W takim razie powinno się również rozliczać godzinowo, nauczycielki, kucharki, sprzątaczki i opiekunki.  ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2011.9.12 14:2:57

Bank finansuje nowe firmy

Drodzy studenci!

Myśleliście ostatnio o posiadaniu własnej firmy? Macie dobry pomysł, ale brakuje Wam kapitału na jego realizację? Chętnie rozpoczęlibyście własną działalność gospodarczą, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.12 13:40:51

jak zmienić nazwisko córki?

chce zmienić mojej córce nazwisko, jej ojciec jest pozbawiony praw rodzicielskich, ja wyszłam za mąż ponownie, czy mogę zmienić jej nazwisko na to które mam z mężem ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.12 13:37:28

Szansa dla nowych firm

Drodzy studenci!

Myśleliście ostatnio o posiadaniu własnej firmy? Macie dobry pomysł, ale brakuje Wam kapitału na jego realizację? Chętnie rozpoczęlibyście własną działalność gospodarczą, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.12 13:35:8

jak wyegzekwować odsetki od alimentów

Co mogę zrobic w sytuacji kiedy ojciec dzieci spóźnia się co miesiąc z wypłatą alimentów prawie 10 dni, czy mogę wyegzekwować jakieś odsetki ? Czy w takiej sytuacji pozostaje tylko złożenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.12 13:21:46

skarga na lekarza

Witam, jak złożyć skargę na lekarza? Chodzi mi dokładnie o utrudnianie dostępu do akt przebiegu leczenia, czy jest jakiś specjalny rzecznik ? Czy może najpierw trzeba do jakiegoś przełożonego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.12 13:16:47

prawo do mieszkania byłej żony

Byłem głównym najemcą mieszkania, teraz jestem po rozwodzie i chciałbym wykupic mieszkanie ale dowiedziałem się że była żona też ma jakieś prawo do niego, jakie? Jak to załatwić abym mógł ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.12 13:7:57

zabezpieczenie przed alimentami na matkę

Matka mojej córki ma ograniczone prawa, jesteśmy po rozwodzie, dziecko jest przy mnie. Mam pytanie odnośnie ewentualnych alimentów córki na matkę, jak zabezpieczyć dziecko na przyszłość przed ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.12 12:50:43

kilka pytań do rozwodu

Moja żona chce złożyć pozew o rozwód, spotyka się z innym i nie kryje tego, czy jest możliwe aby dziecko zostało przy ojcu ? żona zaniedbuje dziecko. Czy nasze kredyty które są wzięte na mnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.12 12:45:36

eksuhamcja na podstawie wydziedziczenia????

Moja teściowa wydziedziczyła mojego męża (bez podstaw, ale o to idzie sprawa w sądzie), do spadku powołała swojego bratanka. Tenże bratanek na podstawie testamentu i wydziedziczenia chce zabrać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.12 10:50:51

Wigilia co 2 rok

Witam, proszę o pomoc. Sąd wydał orzeczenie, że dzieci mają mieć co 2 lata Wigilię i Pierwsze Święto. Były mąż jest osoba niewierzącą, nigdy nie ochrzczoną, bez Komunii. Związek małżeński ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.9.12 8:15:10

Witam

Na wstępie warto wskazać, że zawarcie małżeństwa nie było konieczne, aby syn Pani chłopaka nosił jego nazwisko. Pominę jednak aspekt małżeństwa i skupiając się na pytaniu odnośnie władzy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.9.11 17:6:22

Status prawny dziecka

Nie jesteś pewny czy jesteś ojcem dziecka, które wychowujesz (i na które płacisz alimenty) ?

Chcesz zrobić badania DNA, ale nie masz pieniędzy?

Jeśli tak - odezwij się do mnie, przesyłając ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.9.11 16:47:2

Przyszły student pozywa ojca

Witam.

Od października będę studentem dwóch kierunków równocześnie. Nie mam już sił na nieustające kłótnie z ojcem i chcę się wyprowadzić - on oczywiście nie dam mi pieniędzy. Proszę, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.11 16:45:7

Przepisy - w ruchu drogowym, proszę o pomoc.

Witam! Mam pytanie z zagadnienia ruchu pojazdów, ogólnie kodeksu drogowego. Mianowicie interesuje mnie to czy jest jakiś przepis który zabrania malowania felg samochodowych lakierem fotoluminescencyjnym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.11 15:52:54

AKADEMIA MŁODYCH DYPLOMATÓW ? REKRUTACJA ROZPOCZĘTA!

Czy w tym roku na AMD bedzie wykladal Aleksander Kwasniewski? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.9.11 15:44:27

dożywocie podatek

Witam!
W 2005r, w wyniku umowy dożywocia zostałem współwłaścicielem w ? kamienicy w częściach ułamkowych.
Obecnie, po zakończonym procesie sądowym podziału tej kamienicy, zostałem wyłącznym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.11 9:27:4

Godziny nadliczbowe pilne!

inni przedstawiciele handlowi pracują po 60 i więcej godzin tygodniowo, kierowcy po 16 godzin dziennie, słowem nie pisną o godzinach nadliczbowych i cieszą się że mają robotę, a pani domaga się ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.9.10 20:55:48

Alimenty zasadzone w Polsce,jak placic w anglii

Majątek raczej zaczyna być interesujący przy egzekucji alimentów. W pierwszej kolejności liczą się zarobki. Majątek zazwyczaj jest ich pochodną. Oczywiście jeśli ktoś dysponuje znaczącym majątkiem, ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.9.10 10:5:43

budowa wodociągu

budowa wodociągu W 2004/2005 sporządzono plan budowy wodociągu biegnącego przez kilka miejscowości. W planie tym nie ujęto wszystkich mieszkańców miejscowości, tłumacząc to brakiem zainteresowania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.10 9:49:5

alimenty od rodzicow

Witam ja podłączam się pod temat i proszę o pomoc. Mam skomplikowaną sytuację.
Mam 20 lat i od 17 roku życia mieszkam z chłopakiem. Całą szkołę zawodową musiałam wymuszać od mamy jakiekolwiek ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.9.10 9:24:47

ustawy o bezpieczeństwie w górach

Co do przepisów górskich to ustawa przewiduje m.in. obowiązek jazdy w kasku dla dzieci oraz kary dla narciarzy i snowboardzistów jeżdżących pod wpływem alkoholu lub narkotyków. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.9.9 15:15:13

sprzedaż mieszkania po śmierci ojca

Mój ojciec miesiąc temu zmarł i pozostawił po sobie mieszkanie, które miał z matką na własność, czy mama może teraz to mieszkanie sprzedać bez naszego pozwolenia? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.9 15:5:28

darowizna a spadek po rodzicach

Mój brat dostał gospodarstwo od rodziców w darowiźnie, minęło 5 lat i chce wszystko sprzedać, twierdzi że mi sie nic nie należy bo ja mieszkam od 5 lat w Niemczech. Czy naprawde nic mi sie nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.9 15:3:21

podważenie ugody

Zniweczenie skutków ugody  jest utrudnione gdy strona chce ją podważyć, powołując się na wadę oświadczenia woli w postaci błędu. Regulacja prawna art. 918 k.c. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.9.9 14:57:39

wcześniejsza spłata kredytu remontowego

Witam.
Od niedawna wraz z mężem jesteśmy właścicielami mieszkania, które zakupiliśmy u mamy męża. W ramach opłat czysznszowych znajduje się rata kredytu z tytułu założenia funduszu remontowego. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.9 14:52:55

rozwód bez orzekanie o winie ale z ograniczonymi prawami?

Czy jest możliwość żeby wystąpić o rozwód bez orzeczenia o winie ale z ograniczonym prawem do dziecka? Zależy mi na szybkim rozwodzie a orzekanie o winie męża może rozciągnąć sprawę. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.9 14:48:12

dostanę dofinansowanie na garaż?

Mam mieszkanie TBS , mogę wynająć garaż za dodatkową opłatą
mam dotacje na mieszkanie TBS zaproponowali mi wynajęcie garażu za dodatkową opłatą czy dostane dotacje również na garaż? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.9 14:19:47

Mieszkanie zastępcze

Jakie warunki musi spełniać mieszkanie zastępcze jeżeli chcę eksmitować lokatora z kamienicy? Czy to mieszkanie musi znajdować się w bliskiej okolicy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.9 13:45:30

Odszkodowanie za słupy energetyczne

Na mojej dzialce rolnej znajduje sie kilka słupów energetycznych, jakiej kwoty można żądać od zakładu energetycznego za użyczenie gruntu pod słupy? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.9.9 13:43:46

mam prawo do spadku?

Mieszkam w mieszkaniu po mojej "babci", która była 2 żoną dziadka i nie przysposobiła jego dzieci, czy ja mam prawo do tego mieszkania? Co sie z nim stanie ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.9 13:41:40

wykup wspólnej łazienki w kamienicy

Mieszkam w kamienicy gdzie jest wspólny korytarz i łazienka z innym mieszkaniem, sąsiedzi niedawno zaczęli remont łazienki, twierdząc że wykupili mieszkanie wraz z łazienką i że nie możemy już ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.9 13:37:1

usługi magazynowania

Magazynowanie nie jest związane z nieruchomością, rozliczane jest na zasadach ogólnych.  ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.9.9 13:32:36

opłaty za przedszkole

Właśnie, a co z czasem w którym dziecko czeka na dodatkowe zajęcia? Normalnie zabieram syna o 14 a angielski ma o 16, muszę dopłacić za te 2 godziny?? ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2011.9.9 13:26:34

jak rozwiązać problem z sąsiadami przy remoncie w bloku ?

W bloku ma byc przeprowadzony remont instalacji doprowadzającej wodę, wspólnota mieszkaniowa się zgodziła, ale dwóch sąsiadów się nie zgadza bo mają mieszkania po remoncie, co można zrobić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.9 13:5:29

spłata długu mieszkaniowego

Mam problem, rozwiązano umowę najmu lokalu socjalnego z powodu zadłużenia, chciałem spłacić to zadłużenie ale niestety z kosztami sądowymi to już za dużo, czy można jakoś umożyć te koszty ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.9.9 12:53:3

JESTEM NAJEMCĄ MIESZKANIA ZAKŁADOWEGO. CZY MOGĘ TO MIESZKANIE WYNAJĄĆ OSOBIE TRZECIEJ. SAMA W

JESTEM NAJEMCĄ MIESZKANIA ZAKŁADOWEGO.
CZY MOGĘ TO MIESZKANIE WYNAJĄĆ OSOBIE TRZECIEJ. SAMA W TYM CZASIE WYNAJEŁABYM MIESZKANIE WMIEJSCOWOŚCI GDZIE MIESZKA MÓJ WNUCZEK , ABY OPIEKOWAC SIE JEGO ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.9 12:48:28

grunty rolne na budowlane

Witam, złożyłem pismo o przekwalifikowanie moich gruntów na działki budowlane, ale trwa to już dosc długo, bo ponoć ktoś z posiadaczy okolicznych działek się odwołuje, ile to może trwać ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.9 12:45:34

sprzedaż mienia publicznego

Mam taki problem, szkoła została wybudowana przez mieszkańców gminy, czy wójt może ja sprzedać? W ustawie o gospodarce nieruchomościami wójt może sprzedać nieruchomości, czy szkołę też? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.9 12:42:39

wyrok NSA

Mam takie pytanie, jaka moc ma uchwała siedmiu sędziów NSA, Czy taka uchwała ma moc ustawy, czy jej przestrzeganie jest obowiązkiem urzędu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.9 12:35:29

podwyżki mandatów

Bzdura, resort chce podwyżek bo zwąchał kase w związku z poszeżeniem katalogu wykroczeń za które policja wystawia mandaty. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.9.9 12:30:17

umowa cesji samochodu pomiedzy pracodawca a pracownikiem

Witam.
Mam pytanie odnosnie wykorzystania samochodu pracownika.
Zatrudniłem ostatnio nowego pracownika który posiada własne auto dostawcze uzywane prywatnie. Czy jest możliwosc podpisania umowy cesji ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.9 11:57:58

Prawo komputerowe w praktyce jak to jest ?

Witam chciałbym się zorientować w mojej sytuacji mam legalnego windowsa mam parę kopi pobranych z serwisu rapidshare itp nie udostępniam nie sprzedaje ale czasem mam duży transfer (pobieram np kolekcje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.9.9 11:39:22

Uzupełnienie wkładu budowlanego - roszczenie SM

Wie Pan to jest tak, że w Państwie prawa każdy może "wyskoczyć" nawet z najgłupszym roszczeniem i ma do tego prawo. Ja mam pełne prawo pozwać Pana o zwrot 1 mln złotych i sąd taki pozew przyjmie, ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.9.9 10:45:36

mąż chce mi odebrać dziecko

Wyprzedzić go w zgłoszeniu na policji i poinformować ,że taki stan rzeczy ma miejsce.Wskazać jakieś dowody np.listy,telefony z pogróżkami,tudzież inne, wskazać fakty i daty, a gdy będzie kolejny ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.9.9 10:13:45

kara za pseudo hotel?

Jeśli idzie o sankcje karne w przedmiotowej sprawie to obecnie obowiązująca Ustawa z dnia 21 maja 1971 Kodeks Wykroczeń /DZ.U. z 1971 Nr 12 poz.114 z późn.zm./reguluje odpowiedzialność karną, ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.9.9 9:47:29

Podatek akcyzowy

To o co pytasz wymaga szerszego opracowania i nie ma że ,,po krótce''.W źródłach które Tobie wskazałem : M.Pazdan -Prawo prywatne Międzynarodowe, wyd.11
LexisNexis,oraz Świerczyński,Zachariasiewicz,Żarnowiec ... Zobacz wątek

11 odpowiedzi

2011.9.9 9:12:35

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika