Forum prawne (strona 530)

Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym

Witam. Mam dość skomplikowaną sprawę i z tego co się domyślam to przegraną. Opowiem jak to było od początku. w grudniu 2009 roku zapisałem się na kurs doradztwa finansowego w firmie "Efect doradztwo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.30 12:15:31

przerwanie wychwawczego

Przebywam obecnie na urlopie wychowawczym, ale mam zamiar wrócić do pracy przed jego końcem. Czy po powrocie zakład może mnie zwolnic i co mogę zrobic aby tego nie zrobili. Proszę o podpowiedź!


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.30 12:12:9

kiedy złożyć wypowiedzenie na L4?

Do kiedy należy złożyć wypowiedzenie umowy o pracę, jeżeli przebywa się na urlopie zdrowotnym? Czy będąc na urlopie również obowiązuje miesięczny okres wypowiedzenia? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.30 12:9:33

L4 na równoważnym trybie pracy

Jestem na zwolnieniu lekarski, w pracy mam tryb równoważnego systemu, pracuję w tym miesiącu 9 dni, pracodawca mówi że powinienem przepracować 64 godziny, jak to zostało wyliczone?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.30 12:6:2

L4 po wypowiedzeniu

Mam takie pytanie, miesiąc temu złożyłem wypowiedzenie umowy o pracę, potem poszedłem na zwolnienie lekarskie, jak to będzie wyglądać z wypłatą? Po okresie wypowiedzenie, kto zapłaci pracodawca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.30 11:53:9

zgoda na wydzielenie części wspólnej

Kupiliśmy z żoną mieszkanie w bloku. Jest w nim ok. 130 mieszkań z czego 34 to wydzielone nieruchomości. Zarządcą bloku jest spółdzielnia mieszkaniowa. Wystąpiliśmy do PSM o zgodę na trwałe ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.29 23:6:38

zatrudnienie własnego dziecka

W przypadku prowadzenia działalności i zatrudnienia pełnoletniego syna, przewidziane przez ustawodawcę wyłączenie prawa do odliczenia nie będzie miało zastosowania. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.8.29 14:55:35

odbiorniki telewizji cyfrowej - od kiedy obowiązkowe informacje?

Tak naprawdę to sklepy już nie oferuja odpiorników nie przystosowanych do sygnału cyfrowego.  ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.8.29 14:41:34

Kiedy należą się diety za delegację?

Kiedy należą się diety za delegację? Witam,sprawa przedstawia się następująco: mój mąż pracuje na budowie, jakiś czas temu dostał polecenie wyjazdu służbowego do innego miasta, pracodawca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.29 14:40:13

Książeczka mieszkaniowa

Witam, posiadam książeczkę mieszkaniową, ale nie wiem czy mogę jeszcze na coś liczyć jeżeli ją zlikwiduje, dużo ludzi mi mówi że to już jest nic nie warte, jak to jest dokładnie? ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2011.8.29 14:27:57

można uniknąć płacenia zachowku?

w jaki sposób uchronić się od płacenia zachowku po śmierci spadkodawcy? Moja ciotka zapisała mi mieszkanie, w testamencie pominęła swojego syna. Czy jest możliwość nie płacenia zachowku po ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.29 14:21:22

przysposobienie przez ojczyma

Mam takie pytanie, czy jeżeli dziecko nosi nazwisko biologicznego ojca, to czy może zostać przysposobione przez ojczyma, jeżeli ojciec jest pozbawiony praw? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.29 14:6:58

podział majątku a alimenty

Czy w sytuacji kiedy nie mamy jeszcze rozwodu a chcemy wcześniej uzyskać rozdzielność i część majątku zostanie na mnie przepisana, to czy będzie mi trudniej uzyskać alimenty?


... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2011.8.29 13:50:17

mediacja i pozew rozwodowy

Czy można złożyć pozew o rozwód i napisac w nim, że wszytskie ustalenia będą zawarte w ugodzie którą dostarczę w późniejszym terminie? jestem w trakcie mediacji, a chciałbym już złożyc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.29 13:47:48

dokumenty wymagane przy budowie

Na błędna decyzję można poskarżyć się przełożonemu urzędnika, czyli staroście, a gdy to nie poskutkuje – na starostę do wojewody. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.8.29 13:42:4

koszty mieszkania

czy pełnoletnia osoba mieszkająca z rodzicami, ale ucząca się jeszcze, musi ponosić koszty użytkowania mieszkania jeśli zaczęła pracować? Czy są przepisy które to określają?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.29 12:45:18

boisko za ogrodzeniem

Mam taka sytuację, za moim ogrodzeniem jest boisko, jak wiadomo podczas gry piłka ląduje na moim terenie co 5min, jak temu zaradzić? Najlepiej by było podnieść ogrodzenie, ale nie chce na to wykładać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.29 12:39:21

przymusowe głosowanie w pracy?

Oczywiście zbierający podpisy musi posiadać upoważnienie od pełnomocnika komitetu wyborczego danego kandydata.W przeciwnym wypadku zbiórka podpisów jest nielegalna.  ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2011.8.29 12:33:4

odkupienie pokoju

Mam taką sytuację, mam mieszkanie własnościowe i chcę dokupić od sąsiada jeden pokój on również jest właścicielem mieszkania, w jaki sposób to zrobić, co bedziwe potrzebne? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.29 12:15:42

współwłasność i meldunek

Dostała w spadku mieszkanie, jestem współwłaścicielem razem z bratem, czy ja sama mam prawo do zameldowania kogoś w tym mieszkaniu? Czy muszę mieć zgodę brata? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.29 12:3:40

zgoda na remont - problem z sąsiadem

Mam pozwolenie na dobudowanie łazienki z części kuchni i na podpięcie się do kanalizacji, na wszystko mam zgodę wspólnoty, problem że sąsiad z dołu nie wyraża zgody, bo ponoć ma tak zrobioną ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.29 12:1:27

eksmisja i lokal zastępczy

Czy jeżeli ktoś jest zameldowany w lokalu, to musi otrzymać eksmisje i lokal zastępczy? Ja jej nie dostałam bo twierdzą że tam nie przebywam, a jestem zameldowana, dlaczego tak twierdzą ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.29 11:57:10

działka przy drodze gminnej

Mam taki problem , wójt chce abym cofną ogrodzenie na mojej działce o 5 m na całej długości, twierdzi że droga gminna ma mieć 12 m i że muszę oddać taki pas z swojej działki, czy ma rację? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.29 11:53:6

Rodzina na swoim - pytanie dot. rozwodu i zmiany kredytu

Witam,
rok temu zaciągnęlismy z byłym męzem kredyt na budowe domu. Mielismy wspólne mieszkanie, dlatego nie było mozliwości skorzystać z programu rodzina na swoim. Na poczatku tego roku sie rozwiedliśmy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.29 11:45:24

Kwestia wyłudzenia pieniędzy

Kwestia wyłudzenia pieniędzy Na początku opiszę sytuację- mam koleżankę, która była w związku z mężczyzną. Byli razem na paru wyjazdach. Po jednym wyjeździe on zażądał od niej zwrotu kosztów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.28 13:11:25

Nie chcę iść na ulicę, czy mam prawo wykupić mieszkanie po śmierci mamy?

Witam,
Jestem w dość dziwnej sytuacji i nie wiem co mnie w przyszłości czeka. Głównym najemcą mieszkania spółdzielczego jest moja mama. Ja jestem zameldowana od urodzenia, czyli 24 lata.
Mój ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.28 10:46:34

omyłka pisarska w pismie do sądu

witam, mój problem przedstawia się w sposób następujący:

1. w dniu 07.07.2011r odebrałam Postanowienie sądu dotyczące odrzucenia sprzeciwu do nakazu zapłaty z powodu wg. sądu nie dotrzymania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.27 23:34:56

Komornik a areszt

Witam.Mam pewien krepujacy problem i chce zasiegnac porady.Mianowicie kilka lat temu wzialem kredyt w banku,splacalem go regularnie lecz w momencie kiedy zrezygnowalem z pracy na rzecz lepszej za granica ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.27 13:26:30

Mamy z żoną mieszkanie własnościowe..

w razie śmierci jednego z małżonków czy mieszkanie obligatoryjnie przechodzi na drugiego małżonka? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.27 10:6:38

Rachunki zmarłego ojca

Jeśli chce się uregulować czyjeś rachunki, to po prostu się je płaci. Można ich też nie regulować, ale w takim wypadku należy odrzucić spadek lub przyjąć z dobrodziejstwem inwentarza. Przyjmując ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.26 23:53:13

co dostane po spadku?

Jeśli pomiędzy datą przekazania darowizny a datą śmierci ojca upłynie mniej niż 10 lat, będzie Pan miał prawo wystąpić do rodzeństwa z roszczeniem o zachowek. Jeśli upłynie więcej niż 10 ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.26 23:49:21

Alimenty od ojca, ktory jest nieobecny

Zapomialam dodac ze tatus nie utrzymuje zadnego kontaktu z dzieckiem,nigdy nie kupil mu prezentu na urodziny czy swieta nie mowiac juz o kartce z zyczeniami urodzinowymi.No i w ogole nie placil ani nie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.26 22:46:38

wynagrodzenie chorobowe po 1.5 miesiaca pracy

Witam, mam następujący problem. Mianowicie po około 1,5 miesiaca pracy (umowa o prace, 3/4 etatu, okres probny 3mies) zachowowałem i skorzystałem z l4, trwało ono 0,5 miesiaca. Ku mojemu zdziwieniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.26 21:32:37

mogę sam pobierać alimenty?

Ja bym na twoim miejscu zrobiła inaczej zasądziła od mamy tyle samo co od taty oczywiście na twoje konto potem jako mama wyprowadziła cię z domu i sprawa z głowy ty masz spokój i kasę od starych ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.26 17:28:9

Komornik nie wypłaca alimentów

Co mam robić? komornik wstrzymal wyplate alimentow na dzieci, mówi że wpłynęła kolejna sprawa windykacyjna u ojca, nie dostanę alimentów aż do wyjaśnienia ile mam czekać?
... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2011.8.26 15:13:39

pozew o rozwód za 600zł?

Pozew o rozwód to nic trudnego, trzeba trzymac się tylko wymagań formalnych . ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.8.26 15:6:49

zrywanie znaków komorniczych

Należy zapoznać sie z art. 300 § 2 kodeksu karnego ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.8.26 14:43:19

praca na zwolnieniu lekarskim

Zgłosić można do ZUS, wstrzymane zostanie wpłacanie świadczeń chorobowych. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.8.26 14:37:31

jakie podatki od aukcji nieletniego

Obowiązują również limity (3091zł) od których należy zapłacić podatek dochodowy 18 proc. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.8.26 14:25:8

Chciała bym się dowiedzieć jak powinnam stworzyć wniosek o oddanie dzieci ojcu.

Nie znam Twojej sytuacji aż tak (czy pracujesz?), ale ja w życiu nie oddałabym dzieci nikomu na wychowanie. Pomyśl jak muszą się czuć Twoje dzieci, wiedząc, że żadno z rodziców ich nie chce ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.26 14:2:55

wymagania oświadczenia majątkowego

Mam takie pytanie, jakie informacje należy zapisać w oświadczeniu majątkowym? Musze takie złożyć ze względu na pracę jaką wykonuje, czy np. kredyt muszę spisywać? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.26 13:58:32

działka zabrana pod drogę

Na zmianach zyskają właściciele nieruchomości znajdujących się w obrębie dużych miast a stracą  rolnicy i właściciele lasów.  ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2011.8.26 13:50:54

spadek po rodzicach zastępczych

Moja babcia miała rodziców zastępczych przez których została przysposobiona, ale gdy dorosłą wróciła do swoich prawdziwych rodziców aby się nimi opiekować, po ich śmierci została w ich domu. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.26 12:49:59

szkolna stołówka zapłaci VAT?

W jaki sposób naliczać VAT od posiłków wydawanych w szkolnej stołówce? Czy wszystkie są zwolnione? Usłyszałem ostatnio, że te wydawane innym pracownikom szkoły należy opodatkować, czy to prawda? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.26 12:42:51

można żądać zwrotu alimentów?

Niedawno dowiedziałem się że nie powinienem płacić alimentów za okres wakacji kiedy to syn przebywa u mnie, przez parę lat płaciłem za te okresy, czy mogę teraz żądać zwrotu tych niesłusznie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.26 12:22:17

majątek ubezwłasnowolnionego

Mój ojciec jest ubezwłasnowolniony, jego prawnym opiekunem jest mama, oboje są właścicielami działki i domu, czy matka może zarządzać częścią ojca? czy może przepisać na mnie całość nieruchomości? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.26 11:53:54

Odwołanie do Serwisu

Witam, zgłaszam się z ogromną prośbą o pomoc w napisaniu odwołania do serwisu zajmującego się naprawami komórek. Otóż 17.08.2011 oddałem mój telefon: Samsung S5230 Avila do serwisu aby moja ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.26 11:44:58

Darowizna a zachówek

W takim układzie darowizna wchodzi w skład masy spadkowej i roszczenie o zachowek może być zasadne, ale to nie oznacza, że jest.
Proszę sobie dokładnie przeczytać przepisy dotyczące zachowku ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2011.8.26 11:10:21

Moja prośba o pomoc..nienormalna sytuacja

Witam, mam problem z matka i nie wiem gdzie udac sie o pomoc,
Jedynym właścicielem domu w którym mieszkam jest matka , ja jestem w nim zameldowana na stałe i mieszkam w nim 23 lata.
w 2008 matka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.26 9:22:18

Niepłacący lokator

Wskazane będzie wystawienie rzeczy lokatora, wstawienie drzwi antywłamaniowych i nowych zamków, chociaż to nie jest całkiem legalne. Kiedyś wynajmowałem mieszkanie od gościa, który miał podobny ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.25 22:55:55

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika