Współwłasność, zadłużenie prośba o pomo

Odpowiedzi w temacie (0)

fiszer99

13.4.2011

Witam, Na początku opiszę swoją sytuację. Kupiłem 3/4 udziału w mieszkaniu. Pozostała cześć 1/4 należy do jednego współwłaściciela. Mieszkanie własnościowe z wpisem do KW. Mieszkanie w momencie zakupu (2008r) posiadało zadłużenie w wysokości 14 000 zł tytułem opłat na rzecz Wspólnoty Mieszkaniowej. 3/4 zadłużenia odpowiadająca kupionej części została spłacona. Czy w takiej sytuacji Wspólnota może żądać odemnie zapłaty pozostałej części zadłużenia? Prawnik wspólnoty twierdzi, że jest to zadłużenie "mieszkania" i powinienem je zapłacić. Zadłużenie powstało, kiedy jeszcze nie byłem właścicielem. Proszę o pomoc w odpowiedzi na powyższe pytanie. Dziękuje

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 28.9.2018

  Zniesienie współwłasności - Jak znieść współwłasność?

  Współwłasność występuje, gdy własność tej samej rzeczy przysługuje niepodzielnie kilku osobom i każdy ze współwłaścicieli może rozporządzać swoim udziałem (np. sprzedać, (...)

 • 26.7.2018

  Koniec gminy Ostrowice

  Nowa ustawa ma na celu stworzenie podstaw prawnych zniesienia gminy Ostrowice oraz włączenia jej terytorium do gmin sąsiednich bez przenoszenia na gminy ciężarów związanych z obsługą i spłatą (...)

 • 27.5.2019

  Prawo łaski Prezydenta RP

  Głównym celem postępowania ułaskawieniowego jest korekta prawomocnego wyroku w części dotyczącej kary. Ułaskawienie bowiem polega na całkowitym lub częściowym darowaniu albo złagodzeniu (...)

 • 25.12.2017

  Dlaczego mieszkania trafiają na licytacje komornicze?

  Brak możliwości spłaty zobowiązań jest najczęstszą przyczyną zlicytowania nieruchomości dłużnika. Nie jest to jednak jedyna możliwość. Jakie są inne powody licytacji nieruchomości?

 • 31.12.2018

  Racjonalizacja zadłużania się samorządów

  Nowelizacja ustawy o finansach publicznych ma umożliwić restrukturyzację i wcześniejszą spłatę długu jednostkom samorządu terytorialnego oraz wzmocnić mechanizmy prawne służące zwiększeniu (...)