Forum prawne (strona 532)

jak rozliczyć straty z giełdy

Oczywiście taką startę odliczamy tylko od dochodów z konkretnego źródła.  ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.8.23 15:2:27

Informacja publiczna

Wszystkie protokoły z obrad i walnych zgromadzeń są informacją publiczną i powinny być udostępnione na życzeni zainteresowanego.  ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.8.23 14:52:42

Witam Jestem właścicielką mieszkania, w którym to na codzień i mieszkam jestem zameldowana. Mam

Witam
Jestem właścicielką mieszkania, w którym to na codzień i mieszkam jestem zameldowana. Mam jednak zamiar sprzedać nieruchomość i wyjechać do Ameryki Południowej. Planuje przeprowadzić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.23 14:30:58

spotkania ojca z dzieckiem

Mój mąż ma sądownie ustalone spotkania z dzieckiem, ale za każdym razem jak ją zabiera boję się że jej nie odda, teraz pojechali razem na wakacje a ja nie mam z nimi kontaktu, czy jest to podstawa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.23 14:15:43

rozwiązanie umowy pracy emeryta

ZUS nie określił jasno skutków jakie wystąpią kiedy rozwiąże się umowę po 1 października.  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.23 14:8:21

bezpłatny internet od Aero 2

Najlepiej poczekać chyba te parę dni i zobaczyć jakie zmiany będą.  ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.8.23 13:58:26

egzekucja z różnych źródeł

Czy komornik może zająć różne źródła dochodu? Czy może zająć za równo rentę rodzinną jak i wynagrodzenie z zakładu pracy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.23 13:53:11

dwa etaty a urlop

Jest taka możliwośc  jeżeli zatrudniony zaczął korzystać z urlopu wcześniej, niż zachorował ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.23 13:30:44

komorni, zajęcie pensji na 1/4 etatu

Witam ile może zabrac komornik, jeśli podejmę pracę na 1/4 etatu i będę otrzymywał wynagrodzenie poniżej minimalnej, to czy komornik i tak zabierze mi połowę tej pensji czy ile? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.23 13:29:43

podwójne OC

Po zakupie używanego auta stara polisnie nie będzie przedłużona automaycznie.  ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2011.8.23 13:25:48

zły stan drogi - uszkodzenie samochodu

Miażdżąca większość dróg posiada podmioty zobowiązane do prawidłowego ich utrzymania. Po uszkodzeniu auta (np. wskutek wjechania w dziurę) niezbędne jest wezwanie policji. W protokole MUSI znaleźć ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.8.23 12:57:12

jak umożyć odsetki od długu

Posiadam dług w US odsetki to prawie połowa tego długu, czy jest szansa na umorzenie odsetek? W US dowiedziałem się że mogę się starać o umorzenie po wpłacie całości kwoty, czy to prawda? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.23 12:44:25

przeniesienie na inne stanowisko

Czy pracodawca ma prawo zmienić mi stanowisko pracy bez zmiany umowy? byłem na kursie odpowiednim dla nowego stanowiska i zaraz potem zostałem przeniesiony, ba zmiany warunków pracy, umowy ani wynagrodzenia. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.23 12:34:9

czy można przekształcić taką działkę?

Czy działkę przeznaczoną pod zalesienie można przekształcić w działkę budowlaną? Jeśli tak to w jaki sposób? Co należy zrobić gdzie się skierowac po więcej informacji? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.23 12:7:51

podatek od działki z domem

Czy płacąc KRUS, będąc rolnikiem są jakieś ulgi na podatek od działki budowlanej na której stoi mój dom? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.23 11:57:25

sprzedaż auta przed upływem miesiąca

co powinienem zrobić jeśli mam zamiar kupić samochód a następnie go sprzedac przed upływem 30 dni? Gdzie trzeba to zgłosic a gdzie nie trzeba? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.23 11:53:7

kodeks drogowy a prywatny teren

Mam takie pytanie, czy na prywatnym terenie obowiązują przepisy ruchu drogowego? Jeśli jest tam szeroka droga ale służąca na dojazd ? Czy można po niej jeździć bez prawa jazdy lub pod wpływem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.23 11:48:16

Jakie sa zasady

Czy ktoś moze pomoc w tej sprawie? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.23 10:21:35

co po umorzeniu sprawy u komornika

Egzekucja może być wszczęta w każdym czasie ponownie w wybranej przez Pana Kancelarii komorniczej (chyba że wcześniej toczyła się bezskutecznie do nieruchomości), niekoniecznie tej samej. Proszę ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.23 8:17:42

Dni wolne na poszukiwanie pracy - można nie przyjąć?

Witam

Mam pytanie. Dostałem wypowiedzenie umowy ze strony pracodawcy. Umowa na czas nie określony, 1 miesiąc czas wypowiedzenia.

Czy jeśli napiszę wniosek o przydzielenie 2 dni wolnych na poszukiwanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.23 7:55:33

DNA, alimenty, odszkodowanie

Jestem 4 lata po rozwodzie.Płacę regularnie alimenty na dwoje dzieci. Dowiedziałem się z prywatnych wyników badań DNA,że nie jestem biologicznym ojcem jednego z dzieci.Moja była żona własnie ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.8.22 23:4:45

Praca za granicą a ubezpieczenie zdrowotne

Witam podjąłem pracę za granicą i mam pytanie czy jeśli jestem ubezpieczony tylko w czasie wykonywania pracy to czy po powrocie do Polski mogę iść do lekarza np. po receptę ? Pracuję systemem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.22 18:50:33

Odzyskanie pełnej władzy opiekuńczej nad dzieckiem

Witam.
W kwietniu założyłem sprawę o ograniczenie władzy rodzicielskiej matce dziecka. Powodem były liczne zaniedbania z jej strony, brak odpowiednich warunków mieszkaniowych oraz finansowych. ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2011.8.22 16:48:26

cena mieszkania kontrola fiskusa

A co w sytuacji kiedy taka kontrola będzie już po generalnym remonciemieszkania? Taki remont znacząco podniesie cenę mieszkania.  ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2011.8.22 14:57:3

kary za znęcanie się nad zwierzętami

Nie można trzymać zwierząt na uwięzi dłużej niż 12 godzin albo w sposób powodujący cierpienie, a także na uwięzi krótszej niż trzy metry. ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2011.8.22 14:23:29

zajęcie komornicze za dług poprzedniego właściciela

Czy komornik może zająć mój samochód z tytułu długów poprzedniego właściciela? czy jeśli posiadam umowę kupna sprzedaży to czy to wystarczy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.22 14:22:16

Trwa rejestracja zespołów studenckich do XII edycji konkursu Global Management Challenge Poland!

W ubiegłym roku w konkursie GMC wystartowała rekordowa liczba 600 zespołów, czyli blisko 3000 osób.
Kolejna edycja symulacji wojny rynkowej rozpocznie się już pod koniec października.

GMC ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.22 14:13:48

komornik a zwrot podatku

Mam takie pytanie komornik zają konto bankowe męża, czy zajmie również zwrot podatku jeżeli rozliczamy się wspólnie? A zwrot z tytułu ulgi prorodzinnej? Czy takie świadczenia komornik może zajmować? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.22 13:43:33

płatne leczenie pijanych

Obecnie każdy ubezpieczony i opłacający składki ma możliwość uzyskania bazpłatnej pomocy nawet w stanie nietrzeźwym.  ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.8.22 13:41:20

szanse na pozbawienie władzy rodzicielskiej

Jakie szanse ma matka na pozbawienie władzy rodzicielskiej ojca dziecka, jeśli miała przydzielonego kuratora a jej inne dziecko wychowują dziadkowie? Czy w sytuacji kiedy złożyła taki pozew nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.22 13:33:6

zasiłek i przepisanie ziemi

Mam takie pytanie, czy jeżeli otrzymam ziemie od mojego biologicznego ojca to czy przez to może on stracić zasiłki z mops? Czy będę wtedy miał wobec niego obowiązek alimentacyjny choć zostałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.22 13:29:17

pożyczka w internecie

Z tego co wiem to portale internetowe zajmujące się kojarzeniem ludzi którzy pożyczają pieniądze nie są kwalifikowane jako dziłalność gospodarcza.  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.22 13:17:27

podatek od wynajmu

Jak wygląda sprawa z podatkiem od wynajmu mieszkania za który nie będe pobierał opłat? Mieszkanie chce czasowo odstąpić znajomym, chciałbym pobierać jedynie tyle aby było na ewentualne podatki, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.22 13:4:29

odszkodowanie przy eksmisji

Czy w sytuacji kiedy po wyroku eksmisyjnym, miasto nie może przyznać lokalu zastępczego, to czy powinno opłacać czynsz za mieszkanie w którym pozostaje ta osoba do eksmisji? Jak się starać o takie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.22 12:58:26

mogę żądać współwłasności?

Czy można dochodzić jakichś praw jeżeli konkubent włożył masę pieniędzy w wykończenie domu konkubiny? czy przedstawiając rachunki może domagać się zwrotu poniesionych nakładów? Czy może ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.22 12:55:33

kradzież z funduszu remontowego

Mam taki problem, po zakupie mieszkania okazało się że sprzedający wyciągnął pieniądze z funduszu remontowego, czy miał do tego prawo? czy to nie są pieniądze należne do mieszkania? Co teraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.22 12:49:37

można złożyć zażalenie ?

Czy mogę złożyć zażalenie na wezwanie sądu II instancji do uzupelnienia oplaty sądowej, kiedy sąd I instancji ustalił wartość przedmiotu sporu na kwotę wyższą przekazując sprawę do sądu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.22 12:7:3

należy się odszkodowanie?

Taka sytuacja, moja firma korzystała z usług firmy spedycyjnej, wszystkie samochody były oznaczone logo naszej firmy, po rozwiązaniu umowy firma nadal jeździ z naszym logo, co firma powinna zrobić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.22 11:59:36

złosliwy pracodawca

Witam. Mam ostatnio duży problem, otoz pracuje w sklepie spozywczym i mam umowe na czas nie okreslony. Ostatnio mniedzy moja kolezanka,ktora jest zatrudniona na takiej samej umowie,mna i pracodawca doszlo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.21 14:32:12

Służebność (ustanowiona i zapisana w KW)

Jeżeli sąsiad ma ustanowioną drogę konieczną , to czy mogą korzystać z niej wszyscy , którzy przyjeżdżają do tego sąsiada? ( jego rodzina, znajomi)Czy tylko mogą Ci sąsiedzi korzystać z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.21 14:30:23

ustanowienie drogi koniecznej CZ-D

Jeżeli sąsiad ma ustanowioną drogę konieczną , to czy mogą korzystać z niej wszyscy , którzy przyjeżdżają do tego sąsiada? ( jego rodzina, znajomi) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.21 14:13:18

dręczenie psychiczne

Mam 37 lat. Od zawsze mieszkam w mieszkaniu, którego właścicielem jest moja matka. Moi rodzice rozwiedli się jak byłam bardzo mała. W dzieciństwie matka pod byle pretekstem wyzywała mnie, że jestem ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2011.8.21 9:51:36

Coraz to nowe oskarżenia sąsiadów z dołu

Witam,
po przeczytaniu poprzednich postów doszliśmy do wniosku,że opiszemy swoją sytuację w nadziei,ze ktoś nam coś doradzi.

Mieszkamy w naszym bloku od 5 lat. Przez pierwsze 4 lata było świetnie, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.20 21:13:8

Dziewczyna

mieszkam w Polsce i żyłem z dziewczyną przez półtora roku w polsce. Znajdowała się ona w domu dziecka z powodu zaniedbań matki itp. tydzień temu odzyskala ona wszystkie dzieci do neimczech gdzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.20 14:26:10

Ważność zgody

Ważność zgody Witam! moje pytanie dotyczy ważności zgody na przejście kanalizacji przez moją posesję. Czy po upływie 7 lat od momentu wyrażenia zgoda na przejście kanalizacji przez działkę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.20 11:55:21

Roboty budowlane dla obywatela Belgi ?

Witam.
Jednoosobowa działalność gospodarcza zarejestrowana w Polsce ryczałt , zwolnienie z vat .
Jak wygląda sytuacja gdybym chciał wykonać robotę usługę budowlaną dla obywatela Belgi na terenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.20 9:57:40

Czy to jest karalne i z jakiego paragrafu? Jaki poczynić kroki w tej sprawie?

Czy to jest karalne i z jakiego paragrafu? Jaki poczynić kroki w tej sprawie? Mój współpracownik , kopiował moje prywatne wpisy na prywatnym profilu. Następnie wysyłał do Centrali w której pracuje. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.20 9:14:33

Zaproszenie obcokrajowca.

Zaproszenie obcokrajowca. Mam kilka pytań odnoście udzielenia zaproszenie dla obcokrajowca. Czy osoba, którą będę zapraszać może przebywać już na terytorium polski na wizie turystycznej tj. 90-dniowej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.20 2:8:9

Przeniesienie Interneru - Walka z Neostradą

Witam.
Otóż moja dziewczyna (jak i 4 jej sąsiadów) toczą od 3 miesięcy walkę z Neostradą o przeniesienie linii na drugi budynek.
Wyjaśnię wszystko po kolei.

Mieszkali w jednym bloku. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.19 23:18:47

notatki służbowe, czy osobiste?

Witam Państwa!

Jestem aktualnie na wypowiedzeniu umowy o pracę bez konieczności stawiania się osobiście w zakładzie pracy. Z dniem odejścia z pracy spakowałem wszystkie swoje rzeczy wraz z notatkami, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.19 18:40:59

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika