Forum prawne (strona 531)

zwrot kosztów sądowych - przedawnienie

http://e-prawnik.pl/domowy/prawo-cywilne-1/przedawnienie-1/odpowiedzi/przedawnienie-orzeczenia-sadu.html ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.25 22:37:43

jak zarejestrować samochód aby uniknąć komornika ?

Najlepiej w takiej sytuacji, żeby rodzice kupili samochód i przekazali go Pani w formie darowizny (pisemnej) do Pani majątku odrębnego (musi to być wyraźnie zapisane w umowie darowizny). W ten sposób ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.25 22:21:55

można zerwać umowę zlecenie?

Jeśli zleceniodawca nie przestrzega zapisów umowy, to i zleceniodawca nie musi, tyle że o tym fakcie należy poinformować zleceniodawcę pisemnie listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. W piśmie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.25 22:0:57

akt darowizny wystarczy?

Jak to się odbyło? Czy macie darowiznę w formie atu notarialnego datowaną na dzień spisania tego aktu, kiedy dziadek jeszcze żył i tylko nie przekazał Wam tego aktu za życia, czy darowizna ma ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.8.25 21:52:22

2011.8.25 17:27:57

podwyżka czynszu za długi innych

Nasze Sądy jednak traktują to prawo inaczej ( zalegający w opłatach są traktowani zbyt pobłażliwie ) my ,solidni właściciele płacimy za ich śmieci, energię, wodę, c.o. itp. Właściciel ,który ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2011.8.25 17:20:11

odebranie praw i spadek po ojcu

Ojcu zostają odebrane prawa ale obowiązki pozostają będzie płacił alimenty i dziecko będzie mogło otzrymać rentę i spadek ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.8.25 15:1:42

dług na nieletniego

Jeżeli syn jest już ograniczony w zdolności do czynności prawnych, to może zawierać drobne umowy w sprawach codziennych, kupować sobie drobne przedmioty np. książki. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.8.25 14:58:29

sąd nakaże alimenty na bratanka ?

Sąd zadecyduje, ale nie zawsze przychyla się do wniosku matki.  ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.8.25 14:49:35

Sprawa spadkowa bez udziału rodziny?

Mam taką sytuację sprawę spadkową założyli znajomi zmarłego, jak dołączyć do sprawy jako rodzina? Znajomi posiadają testament zmarłego. co należy zrobić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.25 14:45:41

udostępnianie dzienników ustaw

jakie przepisy mówią o udostępnianiu przez jednostkę samorządu terytorialnego dzienników ustaw? Czy jest to informacja publiczna udostępniana na życzenie? Czy jednostka musi zamawiać takie dzienniki? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.25 14:11:37

problem z wózkownią w spółdzielni

Czy każda spółdzielnia ma obowiązek udostępnić jakieś pomieszczenie na rowery, wózki? Nie mogę trzymać wózków na korytarzu bo nie pozwalają na to administratorzy, co mam zrobić w takiej sytuacji ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.25 14:9:24

przepisy odnośnie drogi powiatowej

Jak przepisy określają zjazdy z drogi powiatowej? Znaczy interesuje mnie ile może ich byc na jedna posesje o długości 40m? Które przepisy o tym mówią, bo nie bardzo mogę to odszukać, proszę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.25 14:7:19

alimenty od córki

Właśnie przecie to by było bez sensu, płacić ojcu alimenty po to aby komornik je zaraz zabrał na poczet długu wobec dziecka?? ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.8.25 13:51:17

budowa przy słupie energetycznym

Witam, mam takie pytanie jaki budynek można postawić przy słupie energetycznym? Czy garaż jest dozwolony? Jeśli nie to co, czy magazynek albo śmietnik? Gdzie szukać na ten temat informacji? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.25 13:35:42

wyprowadzka bez podziału majątku

Bez podziału żeczy są wspólne, zabrac można ale dobrze jest wszystko udokumentować zdjęciami , rachunkami za sprzęt i przyda się też świadek.  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.25 13:32:42

jak zgłosić budowę miejsca postojowego?

Witam, co jest potrzebne do zgłoszenia budowy miejsca postojowego? Czy można to zrobić po czasie? W momencie budowy nikt nie wiedział że trzeba to zrobić, a miejsce to już istnieje?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.25 13:3:25

zmiany w wynagrodzeniu dla mediatorów

O co chodzi z tymi zmianami w wynagrodzeniu dla mediatorów, będą jakieś konkretne podwyżki , czy może prowizje ? Ktoś wie jak to wygląda ? Jakie plany ma ministerstwo? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.25 12:52:26

przejęcie drogi

Chciałem przekazać odcinek ślepej drogi gminie, przekazanie miało byc nieodpłatne, ale w gminie poinformowano mnie że na końcu drogi musi być nawrot o wymiarach 12m, czy gmina nie przejmie drogi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.25 12:43:37

Umowa zlecenie, a alimenty na naukę?

Witam!!
Nie długo chciałabym podjąć pracę na umowę zlecenie, zarobki niskie, myślę, że około 200zl miesięcznie. Mam 19lat i uczę się w systemie wieczorowym w liceum. Mam zasądzone alimenty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.25 12:43:0

jak przejąć grunty?

W jaki sposób można odkupić od wspólnoty gruntowej część ziemi którą użytkuję jako drogę od ponad 30 lat? Czy można to w jakiś sposób zasiedzieć? Jak się do tego zabrać?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.25 12:29:22

jak ściągnąć dług z nieruchomości

Jeżeli osoba z długami odziedziczyła w spadku pewną nieruchomość, to czy od razy będzie można ściągnąć długi z tej nieruchomości? Czy trzeba najpierw aktualizować księgi wieczyste? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.25 12:25:24

wyrównanie alimentów po wyroku

Na wyrównanie wcześniejszych alimentów oczywiście nie ma szans.  ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.8.25 12:17:13

dwie prace - jak załatwić?

mam takie pytanie o zatrudnienie, czy będąc na etacie w jednej firmie mogę świadczyć usługi na umowe o dzieło lub zlecenie dla drugiej firmy? Jak taką sytuacje najlepiej rozwiązać?

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.25 11:58:37

Renta i Odprawa

Czy odchodząc na emeryturę z powodu częściowej niezdolności do pracy można liczyć jeszcze na jakąś odprawę od zakładu pracy? Tata ma taki problem i nie wiem czy trzeba pisać jakieś podanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.25 11:51:52

odwołanie do ZUS

Witam, mam problem, miałam wypadek w pracy a z ZUS dostałam decyzję że odwołują się od wypłaty odszkodowania, co mam teraz zrobić czy odwoływać się ? Jakie są wtedy szanse i ile jest z tym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.25 11:50:9

problem z wynagrodzeniem przy dyscyplinarce

Mam taki problem, zrezygnowałem z pracy, a firma chce dać mi zwolnienie dyscyplinarne, i nie chce wypłacić pensji za przepracowane dni, prawie cały miesiąc, co mam zrobić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.25 11:43:37

będzie zachowek?

Jeżeli druga córka została pominięta w testamencie lub nie może otrzymać należnego jej spadku na skutek darowizny dokonanej przez spadkobierców przed śmiercią może domagać się od obdarowanego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.24 23:47:34

jakie prawa do spadku?

Dziecko dziedziczy po ojcu niezależnie czy ma z nim kontakty czy nie. Jeżeli zostanie pomięte w testamencie przysługuje mu zachowek w wysokości 1/2 lub 2/3 wartości udziału spadkowego, który by ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.24 23:41:37

prawo do odbierania dziecka z przedszkola

Ja tak zrobiłam i nikt nigdy dziecka ojcu nie wydał.Od tego by się spotkać z dzieckiem jest jego dom a dogadać należy się z matką stres przedszkolaka nie jest jemu potrzebny. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.8.24 19:24:1

Przysposobienie dziecka przez współmałżonka

Witam. Mój synek ma pięć lat. Biologiczny ojciec-były mąż nie utrzymuje kontaktów z dzieckiem od 05 grudnia 2009 roku. A mój obecny mąż chce uznać syna jako swoje dziecko i chce aby nosił jego ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.8.24 19:2:36

różne potrącenia w zakładzie pracy

Komornik zazwyczaj nie wskazuje kwoty, tylko zakład pracy stosując przepisy oblicza kwotę potrącenia co miesiąc.  
nie wskazuje jaka kwota ma być potrącana. To zakład pracy stosuje przepisy ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.8.24 15:9:4

studia on-line

Nie do końca bo kształcenie praktyczne, zajęcia laboratoryjne, terenowe i warsztatowe powinny się odbywać w warunkach rzeczywistych. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.8.24 14:58:49

do kiedy wnioski do funduszu alimentacyjnego

Do kiedy można składać wnioski o prawo do świadczeń z funduszu alimentacyjnego? Czy przekroczenie terminu zabierze możliwość na świadczenie na cały okres? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.24 14:53:31

anulowanie rozwodu

Pytanie o anulowanie rozwodu, czy potrzebna jest zgoda pozwanego na to ? Czy w ogóle istnieje coś takiego jak anulacja rozwodu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.24 14:39:47

niesłuszne zajęcie komornicze !

Czy jeżeli ojciec dziecka mieszkał przez jakiś czas w moim mieszkaniu, ale nie był tu zameldowany to czy komornik może przyjść i zająć jakieś rzeczy za jego długi? co należałoby zrobić w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.24 13:35:7

składki na umowie zlecenie

Mam takie pytanie gdyż pracuję na umowę zlecenie i nie uczę się już, innych dochodów nie mam, jakie w moim przypadku trzeba opłacać składki? Czy wszystkie obowiązkowe musi odprowadzić pracodawca? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.24 13:29:49

wpis do hipoteki za długi alimentacyjne

Czy jest możliwość aby za długi alimentacyjne dokonać wpisu do hipoteki nieruchomości która należy do ojca dziecka? Dług alimentacyjny jest już na parędziesiąt tys. zł. Jak należy tego dokonać? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.24 13:21:18

komornik rodziców a moja wypłata

Moi rodzice mają komornika na pensji z różnych długów, ja mieszkam z nimi i w sumie to mnie utrzymują, czy jak zacznę pracowac to komornik może zająć też moje wynagrodzenie?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.24 13:16:40

mandat z komunikacji miejskiej po 10 latach

Mam takie pytanie czy po 10 latach komornik może zająć mi wynagrodzenie za niezapłacony rachunek w komunikacji miejskiej? Czy to nie jest przedawnione? wtedy była to nieduża kwota zasądzona wyrokiem, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.24 13:11:5

zasiedzenie a ugoda

Czytałem że w sprawach o zasiedzenie nie stosuję się mediacji i ugody. Czy to prawda, czy sąd i tak może zaproponować stronom ugodę na określonych warunkach? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.24 12:54:55

co powinnam zrobić jeśli ktos notorycznie dzwoni na moja komurke?????mam tej osoby numer???

Zablokuj ten numer,albo zmień swój.
Spróbuj zmienić numer na jakiś czas,a później wróć do tego co masz teraz ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.24 12:42:55

zakaz handlu zwierzętami domowymi

Do hodowli w celach handlowych będa uprawnieni jedynie odpowiedznio zarejestrowani hodowcy  ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.8.24 12:36:8

jak wymeldować matkę - głównego najemce ?

W jaki sposób wymeldować głównego najemce mieszkania i zmienić go na inną osobę? Matka jest głównym najemcą ale po rozwodzie już tu nie mieszka, ojciec nie mieszka od dawna, ja z rodzeństwem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.24 12:12:56

sprzedaż mieszkania co z rachunkami

Mam taką sprawę po spisaniu umowy przedwstępnej sprzedaży mieszkania, wyprowadziłem się a wprowadził się nowy najemca, tylko że on nie płaci czynszu ani mediów a te rachunki są nadal na mnie, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.24 12:3:54

2011.8.24 11:28:32

poszerzenie drogi

poszerzenie drogi
witam, mam takie dosyć skomplikowane pytanie. obecnie mój dom stoi 6,5 metra od drogi gminnej klasy Lo szerokości 3,5 metra, gmina chce ta drogę poszerzyć na 6 metrów i zabrać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.24 10:30:32

spór z bankiem

spór z bankiem o nieprawidłowy kurs przelewu walutowego
cytat odpowiedzi od banku:
"Szanowny Panie
W związku z reklamacją zarejestrowaną w dniu 2011-08-09 19:37:49 (numer
XXXXXX) przekazujemy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.24 7:31:49

dzien dobry mam takie pytanie moja dziewczyna ma dziecko poznalem ja z dzieckiem i ona mA problem taki

dzien dobry mam takie pytanie moja dziewczyna ma dziecko poznalem ja z dzieckiem i ona mA problem taki iz jej byly ojciec dziecka nie placi juz 3 lata alimenty... dziewczyna nie radzi sobie w zyciu chcialem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.23 17:9:24

podział majątku i sprzedaż mieszkania

Podział majątku nie jest nabyciem w rozumieniu ustaw podatkowych, jeżeli jest ekwiwalentny w naturze i nie towarzyszą mu spłaty i dopłaty oraz gdy wartość otrzymanej przez daną osobę ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.23 15:13:33

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika