Forum prawne (strona 581)

zakaz noszenia noży!

witam, sąd właśnie zaczął prace nad zmianami w kodeksie, które mają na celu wprowadzenie zakazu noszenia noży w miejscach publicznych. Czy uważacie że to dobre rozwiązanie? Czy coś to zmieni? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.28 13:22:7

potrącenie pijanego

witam! Proszę o kontakt na unicorn1@vp.pl. Pozdrawiam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.28 13:7:11

oszukiwany przez dewelopera

witam, okazało się że w podpisanej przeze mnie umowie z developerem jest mowa o możliwości wydłużenia terminu zakończenia budowy z przyczyn od niego niezależnych. Czy miał do tego prawo?? Taki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.28 13:4:6

Jaki koszt uzyskania przychodów dla akcji?

witam, w tamtym roku sprzedałam akcje pracownicze i wiem że muszę się z tego inaczej rozliczyć na PIT-36, ale nie wiem jakie są koszty uzyskania przychodu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.28 12:46:22

czy sasiad ma prawo

Jest Pan współwłaścicielem budynku i prace remontowo-budowlane w częściach wspólnych wymagają zgody wszystkich współwłaścicieli. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.4.28 12:12:24

rewolucja w spadkach

dobre wieści, w końcu jakies zmiany na lepsze! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.28 11:43:9

dni wolne w okresie próbnym pracy

Witam!

Czy podczas pracy na okres próbny naliczane są jakoś dni wolne?
Pracuje 1,5 miesiąca na okresie próbnym. Czy przysługuje mi jakiś dzień wolny?

Pozdarwiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.28 11:3:28

Dokument podpisany przez osobę ubezwłasnowolnioną

Witam!

Czy jak osoba ubezwłasnowolniona podpisze dokument bez obecności opiekuna, to czy ten dokument jest prawomocny?

Moja siostra, której ja jestem opiekunem, podpisała mandat za jazdę bez ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.28 11:1:20

płaca minimalna w Niemczech - 6,89 EURO

Witacie!

Chcecie dobrze zarobić?
Jeźdźmy do Niemiec!!!!

Pracownicy zatrudnieni w Niemczech przez agencje pracy tymczasowej nie będą mogli zarabiać mniej niż 7,79 euro brutto za godzinę w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.28 10:49:30

kredyty ojca alkoholika

Witam

Zastanawiam się i mam nadzieje, że ktoś rozwieje moje wątpliwości.
Czy moje dzieci mają obowiązek po mojej śmierci, spłacać zadłużenie bankowe Ojca Alkoholika?

Czy mogą ewentualnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.28 10:45:29

kredyt hipoteczny bph

Witam!

Jakie są obecnie warunki uzyskania kredytu hipotecznego w banku bph?

Dzięki za inf. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.28 10:30:17

Projekt umowy cywilno-prawnej

Mam do wykonania, takie zadanie:

Zaprojektuj umowę z firmą XXX, w której zobowiązujesz się do wykonania aplikacji webowej. Umowa powinna zabezpieczać Twoje prawa, ale jednocześnie być do przyjęcia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.28 10:27:9

Prawa Polaków pracujących w Niemczech

Witam!

Już w niedzielę Niemcy otworzą dla Polaków swój rynek pracy. Ci, którzy wyjadą tam i będą pracować legalnie, zyskają takie same uprawnienia jak obywatele niemieccy. Nie tylko zyskają ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.28 10:26:28

27 tys. kary!!!!!

witam,

Nie złożyłeś PIT, zapłacisz???

Wyjazd służbowy, kolejka na poczcie lub zwykłe gapiostwo. Różne mogą być powody niezłożenia deklaracji podatkowej w terminie. I co wtedy?
Masz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.28 10:13:45

Budowa elektrowni atomowej!

Witam drogich Forumowiczów!

Jak Wam się podoba pomysł budowania elektrowni atomowej???
Jakie mogą byś konsekwencje budowy takiej elektrowni?

Mi to się bardzo nie podoba!
A jak się stanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.28 9:40:38

Ordynacjia Wyborcza - art.202j

Prowadzone jest przeciwko mojej osobie postępowanie w związku z naruszeniem art.202j § 1 Ustawy Ordynacji wyborczej do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw.
Opiszę sytuacje: Kolega poprosił ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.4.28 9:36:31

Totolotek teraz już w sklepie

oooo!
w końcu nie będę musiał latać za punktami totolotka!
:D:D:D:D ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.28 9:11:56

bedzie trudniej dostać rentę !!!

Ujednolicenie systemu przyznawania renty na pewno by było sprawiedliwym rozwiązanie.
Jednak oby nie postawili zbyt wygórowanych i warunków otrzymania renty, bo w takim razie nikt nie będzie miał ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.28 9:1:48

odebranie przywilejów Mundurowym

Ja osobiście uważam, że za taki stres na jaki oni są narażeni powinni mieć możliwość krótszego stażu pracy do Emerytury!
Oni czasem nawet życie za nas oddają, może ni Ci siedzący za biurkiem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.28 8:55:58

Zasiłki dla pracujących w Angli

A jak wygląda proces ubiegania się o te zasiłki. Jak mam także sprawdzić czy on mi będzie przysługiwał? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.28 8:51:0

zatrute mleko

Na Chiny ostatnio same kataklizmy spadają...
Ehh.... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.28 8:48:41

Rodzina na Swoim także dla singli!

Ale z tego artykułu nie wynika, że mogą single także skorzystać z ustawy Rodzina na Swoim. Jak ta kwestia się konkretnie przedstawia? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.28 8:33:34

TPSA

Witam!
Jak to jest? TPSA zawiera aneks z abonentem do nieważnej umowy wiedząc o jej nieważności w myśl starej praktyki, czyli przedkłada go do podpisu w postaci "takiej jaka ona jest" bez możliwości ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.27 23:18:18

Zawyżony metraż

Witam,

Wczoraj odebrałem mieszkanie własnościowe, które wybudowała spółdzielnia. Za mieszkanie zapłaciłem według metrażu przed tynkowaniem. Przed odbiorem mieszkania był robiony powtórny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.27 23:17:52

Sposób zatrzymania i przesłuchiwania. POMOCY !!

Witam
Kilka dni temu wraz z 2 kolegami zostaliśmy zatrzymani przez policję kryminalną i zostaliśmy przefiskani . Przy jednym koledze znaleziono 1 sztukę narkotyków a przy mnie i przy 2 koledze nic ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.4.27 17:21:44

Praca na umowę zlecenie a zwolnienie w ciąży

mam umowe zlecenie na pół roku i ta umowa jest mi przedłużana od 8 lat zawsze na pół roku ,pracuje dla tej samej firmy od 8 lat ale firma która mnie dla niej zatrudnia często się zmienia ,stąd ... Zobacz wątek

31 odpowiedzi

2011.4.27 17:3:50

wypłata zaległości po rozwiazaniu umowy o prace

witam,
moje pytanie bedzie dotyczyć rozwiazania umowy o prace za porozumieniem stron. Mąz w lutym złożył wypowiedzenie u Pracodawcy i automatycznie z 23 lutrgo przestał być jego pracownikiem. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.27 16:1:20

Polscy Żołnierze w Libii?

Myślę, że powinny prawo głosu mieć także ich żony!
Chyba nie nam tutaj o tym zadecydować! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.27 15:56:34

nieruchomośc obciążona hipoteką

Witam!
Mam problem z dziedziny kredytów hipotecznych

Moja nieruchomość była obciążona hipoteką, Czy po spłaceniu kredytu, powinienem złożyć w sądzie wieczystoksięgowym wniosek o jej wykreślenie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.27 15:50:59

pracodawca pokrywa koszty leczenia pracownika

Witam!

Pracodawca, który pokrył za pracownika koszty opieki medycznej, może te wydatki ująć w kosztach uzyskania przychodu w pełnej wysokości.

Czy można odliczyć w firmie wydatki na pakiet ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.27 15:47:37

Walka o kontakt z dzieckiem

Witam. Jestem rok po rozwodzie i mamy z byłą żoną czteroletniego synka. Rozwód odbył się bez orzekania o winie a ja mam nieograniczony kontakt z dzieckiem. Po zakończeniu się sprawy rozwodowej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.27 15:41:8

pozwolenie na wyjazd syna zagranice

Dzień dobry!

Mam problem z moją była żoną!

Chciałbym zabrać syna na wakacje za granicę. Jednak moja żona nie chce się na to zgodzić, jako argument podaje, że go uprowadzę.
Ja nie mam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.27 15:39:13

odprawa emerytalno-renotowa

Witam,

Czy wie ktoś może, Komu przysługuje prawo do odprawy emerytalno-rentowej?

Proszę o informacje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.27 15:31:58

Jak wyodrębnić własność

Witam, w jaki sposób należy przeprowadzić wyodrębnienie własności w spółdzielni?? Czy taka procedura to coś zwyczajnego, znaczy do załatwienie w krótkim terminie, czy raczej będą mi w spółdzielni ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.27 15:27:17

Podział majątku - jak postąpić?

Mam taki problem, w jaki sposób napisać pozew o podział mieszkania, jestem już po rozwodzie, ale były mąż nie chce się wyprowadzić, nawet nie chce o tym rozmawiać. Co mam postąpić jak taki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.27 15:21:29

Czy Sad może zwiesić postępowanie w przypadku sprawy o ustanowienie drogi koniecznej bez zgody strony

Czy Sad może zwiesić postępowanie w przypadku sprawy o ustanowienie drogi koniecznej bez zgody strony pozwanej. Sąsiedzi wnieśli do Sądu o ustanowienie drogi koniecznej na naszej działce. Odbyło ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.27 15:20:3

Czy mój dług się przedawnił?

Mam takie pytanie, komornik pobiera z mojej pensji część pieniędzy z tytułu nie zapłaconych podatków za lata 2000-2004. Czy z racji tego że minął 5 letni okres przedawnienia mogę wystąpić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.27 15:16:44

Kasy fiskalne dla lekarzy 2011

nie słyszałam o oprogramowaniu dla lekarzy... ja juz sie zdecydowałam na legal office, z posnetu mam drukarke bezprzewodową. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.4.27 15:12:41

Rozliczenie dojazdu do pracy na PIT 2010

witam, jeśli mieszkam w innej miejscowości niż moje miejsce pracy, ale dojeżdżam prywatnym samochodem to czy mogę odliczyć takie dojazdy?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.27 15:11:33

Nauczyciele do zolnienia!

Witam!

Samorządy szukają oszczędności w wydatkach na oświatę. Dlatego wydały specjalne zarządzenia lub wytyczne (formalne lub nieformalne) dla dyrektorów szkół, w których nakazały im ograniczenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.27 15:3:35

źle wypełniony PIT-11

pit nalezy rozliczyć z właściwym dla miejsca zmaieszkania Urzędem Skarbowym, informacja na pit-11 o urzędzie skarbowym jest tylko informacyjna, nie należy się tym przejmować  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.27 15:0:44

Adopcja mojego syna

witam, mam takie pytanie, mam syna na którego płace alimenty, ale jego matka z która przebywa wychodzi teraz ponownie za mąż, czy jeśli mój syn zostanie adoptowany przez jego ojczyma, to nie będę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.27 14:45:49

Ulga na 25 letnie dziecko

tak, można rozliczyć ulgę za 3 miesiące ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.27 14:43:0

Co mogę zrobić.? Proszę o pomoc

Witam. Mamy wielki problem. Bardzo proszę o pomoc. Otóż mam dwie córki. Jedna jest z mojego poprzedniego związku (konkubinatu) i jest prawie już pełnoletnia, druga zaś jest również z mojego poprzedniego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.27 14:37:10

PIT 2010 umowy do 200 zł

witam, czy to prawda, że jeżeli pracowałam na umowy zlecenie i każda z nich nie osiągnęła kwoty 200 zł to nie muszę się z tego rozliczyć?? skoro firma nie przysłała mi pit 11? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.27 14:37:6

Polacy nie będą mieli dostępu do TV

Witam,

Kilkaset tysięcy Polaków zostanie bez telewizji. Choć płacą abonament! Wdrażana naziemna telewizja cyfrowa odetnie od dostępu do mediów m.in. mieszkańców Pułtuska czy Stalowej Woli.
Tak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.27 14:36:2

jak rozliczyć 4 miesięczną działalność

witam, w tamtym roku miałem działalność gospodarczą prowadzoną przez 4 miesiące samodzielnie, odprowadzałem przez ten czas składki do ZUS, potem zlikwidowałem działalność. Ale nie wiem jak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.27 14:30:18

wprowadzają nowy podatek od samochodu

Witajcie Polacy!

Zła wiadomość dla kierowców!
Unia Europejska zamierza wprowadzić coroczny podatek ekologiczny. Jego wysokość zależeć będzie od ilości spalin, jaką emituje samochód.

Zmiany ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.27 14:29:59

nowe oszustwa internetowe

Witam!

Działający w sieci naciągacze wymyślili nowy sposób na łatwy zarobek. Zamiast telefonów komórkowych wystawiają na portalach aukcyjnych ich zdjęcia - alarmuje \"Dziennik Gazeta Prawna\".
Autorzy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.27 14:22:33

zezwolenie na wyjazd niepełnoletniej

witam, czy moja dziewczyna która kończy w tym roku 16 lat, może ze mną wyjechać na wakacje za granice?? Potrzebuje na to jakiegoś pozwolenia rodziców?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.27 14:19:53

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika