Forum prawne (strona 533)

licznik prądu bez legalizacji

Witam

Posiadam licznik rumuński MOD-2CM4 z 1985 roku, legalizacja z 1988.
W mieszkaniu otrzymałem meldunek w 1997r. i od razu podpisałem umowę z SZE o dostarczanie energii elektrycznej (nikt nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.19 18:22:33

wyrzucona z domu?

Sam fakt zameldowania nie rodzi uprawnień do lokalu mieszkalnego. Jeśli zatem ma Pani tytuł prawny do lokalu (jest pani właściecielem, najemcą , lokatorem) to nikt Pani nie wyrzuci z mieszkania. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.19 17:56:8

Witam. Mam pytanie odnoszące się do ważności ubezpieczenia zdrowotnego. 26 lutego 2009 roku miałem

Witam. Mam pytanie odnoszące się do ważności ubezpieczenia zdrowotnego. 26 lutego 2009 roku miałem operację przepukliny brzusznej, zrosty jelitowe, leczone operacyjnie dnia 24 lutego 2009 roku. Wykonano ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.19 17:12:32

W jakiej odległości od granicy nieruchomości należy stawiać niezależne osobne 2 ogrodzenia w celu

W jakiej odległości od granicy nieruchomości należy stawiać niezależne osobne 2 ogrodzenia w celu dostępu do nich przez obydwu sąsiadów ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.19 16:6:3

unieważnienie meldunku

Wymeldować osobę w postępowaniu administracyjnym przez złożenie stosownego wniosku i przedłożenie dowodów. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.19 15:43:11

kopia pełnomocnictwa

Kopia potwierdzona notarialnie jest traktowana jak oryginał. Potwierdzenia za zgodność z oryginałem może dokonać również urzędnik. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.19 15:41:49

Alimenty na matkę a uchylenie tego obowiązku

Tylko w sądzie przytaczają właśnie te argumenty, które Pani podała. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.8.19 15:39:37

podatek od alimentów

Jeżeli np. żona otrzymuje od byłego męża co miesiąc pieniądze na podstawie zwykłej umowy, powinna wykazać je do opodatkowania. Osoby, którym alimenty są wypłacane na podstawie ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2011.8.19 14:55:50

przywrócenie praw matce bilogicznej

Czy jest możliwość na przywrócenie biologicznej matce praw rodzicielskich? Dziecko jest w rodzinie zastępczej, jakie są procedury ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.19 14:51:24

zyski z wynajmu

Gdy nieruchomość stanowi współwłasność, przychody stanowią u każdego z małżonków przychód w wysokości równej połowie uzyskanego przez oboje z najmu. ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2011.8.19 14:47:42

kontakty dziadków z dzieckiem

Dziadkowie napisali wniosek o ustalenie kontaktów, ja odpisałam że się na nie nie zgadzam, czy w takim razie moge nie pojawic sie na pierwszej sprawie? moje stanowisko jest takie jak napisalam w odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.19 14:39:46

zasiłek na dziecko dla dziecka

Witam, jestem rodziną zastępczą dla 5 letniego dziecka, jego matka ostatnio wyjechała za granicę i tam mieszka i pobiera zasiłek na dziecko, w jaki sposób załatwić aby ten zasiłek dostawało ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.19 14:34:41

zaoczny rozwód

Witam, w jaki sposób przeprowadzić rozwód zaocznie? Czy jest w ogóle taka możliwość? Jeżeli tak, jakie są kryteria które trzeb spełniać, żeby takowy przeprowadzić? Trzeba jakieś specjalne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.19 14:32:17

prawo najmu i wymeldowanie

Czy możliwe jest zrzeczenie sie prawa najmu bez wymeldowywania sie z mieszkania? Jestem po rozwodzie i chciała bym aby były zrzekła się prawa do najmu, ale on chciałby pozostać tam zameldowany, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.19 14:29:16

zmiana wielkości działki

witam, w wydziale geodezji dowiedziałem się że grunty które odziedziczyłem po rodzicach moga się skurczyć, i teraz brakuje ok 20 m2 w stosunku do tego co kupili rodzice, czy to możliwe? Co powinienem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.19 13:46:10

umorzenie kosztów komornika

Komornik zlicytował moje mieszkanie i samochód, czy w takiej sytuacji kiedy nie zostało mi już wiele mogę starać się o umorzenie kosztów sądowych i komorniczych? Czy mozna napisać pozew o umorzenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.19 13:42:48

dwie sprawy o to samo

Mam takie pytanie, jak się okazało zostały założone dwie sprawy o zaprzeczenie ojcostwa, najpierw zrobiłam to ja a potem mąż, czy te sprawy zostaną połączone? Jeśli nie to co należy zrobic ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.19 13:40:17

służebność drogi - jakie prawa?

Sytuacja wygląda tak, moja działka jest obciążona służebnością przejazdu i przechodu na rzecz każdoczesnych właścicieli działki, jaka musi być szerokość tej drogi? Jakie mam prawa na tej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.19 13:37:52

wsteczna rozdzielność majątkowa

Zniesienie wspólności majątkowej staje się skuteczne od dnia wskazanego w prawomocnym orzeczeniu sądu, jeśli zostanie tam wskazana data wsteczna to ona będzi edecydować o odpowiedzialności.  ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.8.19 13:14:11

czy można budować na takiej działce?

Mam pytanie czy mogę budowac na działce która została przekwalifikowana przez gminę na działkę przemysłową? Jeśli nie to jak zmienić tą kwalifikację ? Czy aby zbudowac dom działka musi być ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.19 13:5:15

żwirownia u sąsiada

Dowiedziałem się niedawno, że sąsiad chce otworzyć na swojej działce żwirownie, i mam pytanie czy będzie potrzebował na to naszej zgody ? Jakie są warunki na otwarcie takiej działalności? Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.19 12:44:16

badanie dna-alimeta

Mój chłopak ma synka ze mną i drugiego starszego z inną kobietą. Jesteśmy pewni na 90%,że nie jest on jego. jednak tak jak czytałam na forum, wnioskuje,że nie możemy podać za dowód badan genetycznych. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.19 12:16:40

Umowa przy okazji działalności jednoosobowej

Proszę zapoznać się z tymi informacjami nt. tzw. "spółki cichej" (np. wikipedia). ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.8.19 11:48:35

Siatka zabezpieczająca.

To raczej nie powinno być problemów z nadzorem budowlanym. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.8.19 9:0:49

Kredyt w trakcie rozwodu.

Potrzebuję pomocy w sprawie kredytu który wziąłem z żoną w trakcie małżeństwa, teraz się rozwodzimy i chciałem wziąć nowy bez wiedzy żony aby spłacić stary. Jakie mogę ponieść konsekwencję ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.8.18 21:24:25

Problem z wypłatą- praca na czarno

Witam wszystkich bardzo serdecznie,
rok temu pracowałem u pewnej osoby "na czarno" w budowlance. Pracowałem "na czarno" z tego względu, ze miałem wówczas jeszcze 17 lat i nigdzie nie dostał bym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.18 19:46:2

błąd pracodawcy w naliczaniu godzin

Witam ,jestem lekarzem pracuje w prywatnej przychodni.0d 5 lat pracuje w tym samym wymiarze godzin-102 godz miesięcznie w tym jedna sobota w mcu -6 godz.W umowie o prace na czas nieokreslony mam zapisane ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.18 19:35:51

Reklamacja- co jeszcze można zrobić??

31maraca 2010r zakupiłam quada na akumulator dla dziecka koszt 600zł.

Po 3dniach przestał jeździć, i po 7dniach od daty zakupu zawiozłam towar do reklamacji. Zostaliśmy źle potraktowani przez ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.18 18:8:25

ojciec dziecka najpierw szkodził i sie nie interesował a teraz chce byc tatusiem

Proponuję, żeby Pani zaczęła stosować zasadę myślenia samemu za siebie. Odnośnie kredytu nie wiele może Pani zrobić, na tym trzeba było pomyśleć przed podpisaniem umowy kredytowej, ale może ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.18 15:11:28

podatek od weksla

Jeżeli został wystawiony zgodnie z przepisami prawa ekslowego , to jest zwolnieony z podatku od czynności cywilno prawnych.  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.18 15:6:26

Oszustwo przy zakupie tekstów

Pozostaje tylko złożenie pozwu o zwrot pieniędzy z powodu braku realizacji świadczenia drugiej strony. Wymiana korespondencji może być dowodem w sprawie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.18 14:53:14

oszustwo na allegro

Mam taka sprawę, zostałem oszukany na allegro, sprzedawca pewnie chciał wyłudzić pieniądze wystawiając aukcję z innym przedmiotem niż wysłał, gdzie mam coś takiego zgłosić? Najpierw na policje ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.8.18 14:49:41

jak opodatkować podnajem ?

Zwolnienie nie będzie przysługiwac jeżeli lokal wynajmie się firmie deweloperskiej.  ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.8.18 14:44:35

słup energetyczny

1. To czy można budować i w jakiej odległości od słupa zależy od rodzaju linii zasilającej. Najlepiej zapytać o to w lokalnym zakładzie eenrgetycznym gdyż to również z nimi trzeba będzie uzgodnić ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.18 14:21:40

jak założyć księgi wieczyste

Rodzice zapisali mi grunty rolne i chciała bym założyć im księgi wieczyste, ale w gminie okazało się że nie zgadzają się nr. działek, co powinnam zrobić w takiej sytuacji? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.18 14:21:35

problem z czynszem

Co mam zrobić w takiej sytuacji, mieszkam z braćmi w mieszkaniu,główny najemca zmarł rok temu, bracia nie płacą za czynsz, wszyscy jesteśmy tam zameldowani, nie stac mnie na płacenie całości ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.18 14:14:36

co roczne badania kierowców

Już obecnie jest możliwośc wysłanie kierowcy na dodatkowe badania jeżeli zachodzi wątpliwośc co do stanu zdrowia.  ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2011.8.18 13:52:58

dług a konto za granicą

Niedługo ma się to zmienić, wszystkie sądy krajowe w Unii mają dostać prawo zajmowania rachunku bankowego.  ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.8.18 13:38:12

jak przepisać mieszkanie?

Mam taką sprawę mam chce przepisać mieszkanie na mnie, ale nie wiem w jaki sposób to zrobić, czy będzie trzeba od razu spłacać rodzeństwo czy można jakoś tego uniknąć? Jaki jest koszt takiej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.18 13:35:7

wydanie aktu własności

Czy jest jakaś możliwość ponownego otrzymania aktu własności od spółdzielni lub inną drogą ? Chodzi o akt własności mieszkania w bloku gdzie jestem zapisany jako właściciel. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.18 13:32:53

jak znieść współwłasność?

Jakie będą potrzebne dokumenty do zniesienia współwłasności? Co dołączyć do wniosku do sądu? Mam już odpis zwykły z księgi wieczystej oraz odpis z rejestru gruntów i budynków. Co będzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.18 13:30:44

zaświadczenie o dysleksji

Ma to zapobiedź staraniu się o zaświadczenia tylko w celu wydłużenia egazminów.  ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2011.8.18 13:27:50

problem z księgą wieczystą

Mam taki problem, otrzymalem z sadu ksiege wieczystą działki i w pozycji przeznaczenie jest wpisane \"grunty orne\", a u notariusza zostało wpisane w akt notarialny \"przeznaczenie pod budownictwo mieszkaniowe ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.18 13:22:43

działka po ciotce dziadka

czy jest jakas prawna mozliwość zalegalizowania własności działki, którą użytkuje mój dziadek po swojej ciotce? To on opłaca podatek od nieruchomości, jakie będą potrzebne papiery i co należy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.18 13:20:26

co orzeknie sąd ?

Za nie długo będzie sprawa o ustalenie kontaktów z ojcem dziecka, i mam pytanie co może orzec sąd jeżeli ojciec dziecka bywa w kraju tylko 2 razy do roku, a dziecko w ogóle go nie pamięta. Co w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.18 13:4:35

Czy jeśłi straż miejska wszczęła przeciwko mnie postepowanie o wykroczenie za brak zameldowania

Czy jeśłi straż miejska wszczęła przeciwko mnie postepowanie o wykroczenie za brak zameldowania w miejscu zamieszkania przed 1 sierpnia br., ale do dnia dzisiejszego nie wysłała zawiadomienia do ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.18 12:58:30

ustawowe odsetki od alimentów

Mam pytanie, może mi ktoś pomóc, jaka stawka odsetek obowiazuje w przypadku zwloki platnosci alimentów? Czy liczone jest to za kazdy dzien czy procentowo z sumy,ktora dluznik jest winien? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.18 12:55:21

co z widzeniami z dzieckiem

Moja żona wyprowadziła się z dzieckiem z domu, po czy założyła sprawę o alimenty, a teraz utrudnia mi kontakty z dzieckiem!! Nie mamy jeszcze separacji ani rozwodu, co mogę zrobić, aby widywać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.18 12:52:36

TBS po rozwodzie

Mój mąż wyprowadził się ode mnie do swojej kochanki, ja teraz złożyłam pozew o rozwód, mieszkam w TBS, teść partycypował w budowie, a ja z mężem jesteśmy najemcami, Co będzie z tym mieszkaniem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.18 12:45:7

praca za granica i alimenty

mam takie pytanie mieszkam za granicą i tu pracuje, czy jeśli mąż poda mnie o alimenty to będą brane pod uwagę nasze dochody? Mąż teraz zarabia 500zł ale kiedys zarabiał więcej, ja mam ok 1000euro, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.18 12:42:15

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika