Forum prawne (strona 534)

Czy jeśli ojciec dziecka ma wyznaczone wizyty z dzieckiem muszę ją mu zawozić?

Małżeństwem nie byliśmy. Ale to akurat nie ma w tym znaczenia. Nie miałabym nic przeciwko temu gdyby po nią przyjeżdżał tu gdzie mieszkamy. Tylko, że mu głównie rozchodzi się o pieniądze ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.8.17 15:50:38

jak odzyskac dziecko

jak odzyskac dziecko maz sem lat temuied zabral mi dziecko i chcala bym je odzyskac ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.17 15:47:27

jak załatwić sprawę mieszkania z spadku

Nabycie spadku musi zostać stwierdzone sądownie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.17 15:26:40

majątek ojca dla obcej kobiety?

Wszystko, co zostało nabyte w trakcie trwania małżeństwa stanowi majątek wspólny małżonków i podlega podziałowi, chyba że została ustanowiona rozdzielność majątkowa. Wszystko, co ojciec ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.17 15:24:22

sprawa spadkowa po dziadkach

Jak chcecie przeprowadzić spadek na osoby, które już nie żyją? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.17 15:18:0

ile komornik może potrącić z renty ?

Ile może potrącić komornik z renty 1500zł ? Posiadam parę kredytów, na które w pierwszej kolejności będą pobierane pieniądze? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.17 15:9:20

słup energrtyczny

Na działce którą chcę kupić stoi słup energetyczny i teraz nie wiem jak wygląda sprawa z budowaniem domu na takiej działce? W jakiej odległości od słupa można budować? Czy taki słup można ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.17 15:5:32

natychmiastowa wyprowadzka z wynajętego lokalu

Mam takie pytanie, wynajmuje mieszkanie z znajomym, ale chcę się wyprowadzić, czy jeżeli umowa jest na niego a ja jestem tam tylko wymieniony to czy mogę się wyprowadzić bez konsekwencji? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.17 15:0:7

można rozwiązać umowę o pracę?

Można i będzie to z winy pracodawcy. Wystarczy napisać: "Niniejszym rozwiązuję umowę o pracę bez wypowiedzenie z powodu ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków wobec pracownika polegającego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.17 14:47:56

darowizna, jak lepiej?

Trzeba to wyraźnie zaznaczyć w oświadczeniu o darowiźnie. ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2011.8.17 14:47:7

Przymusowe nadgodziny

Pracodawca może zmienić godziny pracy, ale musi za to dać wolne w innym terminie lub wypłacić wynagrodzenie za nadgodziny. W przypadku wątpliwości sugeruję kontakt z Państwową Inspekcją Pracy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.17 14:34:58

informacje z ksiąg wieczystych

Czy uzyskam wgląd do ksiąg wieczystych nieruchomości po moich rodzicach? Po ich śmierci okazało się że nieruchomość została wcześniej przekazana w formie darowizny innej osobie, chciał bym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.17 14:23:42

Ugoda z sąsiadem

Proszę o pomoc w sprawie napisania ugody pomiędzy sąsiadami.
Sąsiad ma postawiony budynek gospodarczy, zamieszkały.Jest to budynek wysokości 4 metry w granicy działki. Chce on podnieść ten budynek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.17 14:23:29

Paczka z wakacji

Lepiej nie zaniżać wartości paczki na dokumentach, bo wtedy celnik ma prawo paczkę rozpakować... ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.8.17 14:20:5

część działki pod drogę

Nie ma czegoś takiego jak oddawanie. Może Pan ewentualnie odsprzedać część działki pod drogę, chyba że droga była już wcześniej wytyczona, a Pan postawił bezprawnie ogrodzenie w pasie drogowym. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.17 14:19:41

ja opodatkować podnajem ?

Mam takie pytanie, planowałem kupić mieszkanie i przekazać je firmie deweloperskiej do podnajęcia. Ale nie orientuję się za bardzo czy będzie się to opłacać, bo większość zysków zabierze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.17 14:8:43

Auto "z kratką" a podatek VAT

Witam,
Mam pytanie odnośnie odliczenia VATu przy zakupie nowego auta, a dokładniej:
Auto kupione z kratką i po odliczeniu VATu jest zarejtrowane na 4 osoby (auto o nadwoziu SUV), ale miejsc w samochodzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.17 14:6:14

rozwód i adwokat z urzędu

Czy jest szansa na otrzymanie adwokata z urzędu w sprawie rozwodowej? Żona chce uzyskać wyrok z mojej winy i obciążyć mnie kosztami, mnie na adwokata nie stać, czy w takiej sytuacji dostane go z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.17 13:43:23

jak wygląda sprawa o pozbawienie praw ?

Jak przebiega sprawa o odebranie praw byłemu mężowi? Ma ktoś jakieś doświadczenie, ktoś przebył taką sprawę? O co mogą pytać ? Co jeśli w stresie powiem coś nie tak, będzie szansa na naprostowanie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.17 13:25:1

alimenty przez komornika

Ojciec mojego dziecka nie płaci alimentów, w jego imieniu wpłaca jakieś części jego matka, komornik nie jest w stanie nić ściągnąć, co mam zrobic aby otrzymywc te pieniądze przez komornika? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.17 13:9:47

montaż anteny w bloku

Trzeba wiedzieć, że montując takie anteny na dachu lub balkonie nie możemy  zakłócił prawa innych właścicieli nieruchomości do korzystania z ich praw. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.8.17 13:6:3

prawa wnuków do spadku

Mam pytanie co do zapisu w testamencie, jeżeli osoba wydziedzicza w testamencie swoich synów ale nie pisze o wnukach a majątek zapisuje osobie z którą żyła przed śmiercią. To czy wnuki tej osoby ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.17 12:5:3

altana ogrodowa

Witam,
chciałbym dowiedzieć się czy muszę zgłaszać budowę altany na rodzimej działce przy moim domku jednorodzinnym. Wymiary altany to 4x3 wys do 3 m. odległość od granicy działki to około ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.17 9:37:33

Wypowiedzenie umowy na okres próbny

Witam!!!
Mam taki oto problem, zostałem zatrudniony na od dnia 01.08.2011 roku w pewnym z dyskontów sporzywczych, z umową na okres próbny 3 miesięcy.
Wszystko było by fajnie ale niedłogo rozpoczyna ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.17 0:28:30

2011.8.16 22:50:28

płyta z medytacjami - jak wydać ?

Witam ! Chciałbym wprowadzić do sprzedaży płytę z lektorskimi nagraniami medytacji. W nagraniach będą słyszalne podkłady muzyczne, do których posiadam licencję (są to nagrania typu RFM czyli ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.16 21:14:36

Ciekawe i skłaniające do namysłu

Ostatnimi czasy przeglądałem wiadomości i natrafiłem na taka lekko zabawną co dla niektórych lecz zarazem ciekawe i skłaniające do namysłu jak to juz opisałem w temacie. Zresztą sami zobaczcie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.16 18:59:10

Jakie prawa maja dzieci do mieszkania po rodzicach jezeli jest wykupione ale jeszcze nie splacone, a

Jakie prawa maja dzieci do mieszkania po rodzicach jezeli jest wykupione ale jeszcze nie splacone, a rodzice niestety gina ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.16 18:31:53

testy rekrutacyjne

hej. dzięki za info z tym serwisem. Ja też już jestem po tescie ( co prawda z analizy).
wydaje mi się ze poziom testów jest całkiem wysoki a i ocena jest tez rzetelna... nie jestem jeszcze przekonany ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2011.8.16 15:47:38

Podany numer telefonu

Witam. Moja sprawa wygląda tak: Mój znajomy ma bardzo zazdrosną żonę (są w separacji), która za każdym razem kiedy mnie odwiedza wysyła sms'y z pogróżkami itp... Ale to mniej ważne. Pewnego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.16 14:56:19

alimenty od obecnego męża

Witam,
chciałabym uzyskać informację, czy wcześniej zaciągnięte przeze mnie opinie są słuszne. Mąż wyprowadził się prawie rok temu - kryzys wieku średniego, mamy dorosłe już dzieci, a ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.16 14:43:49

wypowiedzenie podczas L4

Jestem na L4 , mam umowę na czas nieokreślony, czy mogę złożyć wypowiedzenie z dnia na dzień ? Czy jeżeli pracodawca się zgodzi to będzie ok? L4 zostanie przerwane i nie będę już zatrudniony? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.16 13:56:42

zakład pracy, przeszukanie

Czy ktoś w firmie ma prawo do przeszukiwania pracowników? Pracodawca poinformował, że będą kontrole czy nic się nie wynosi z pracy, kto jest uprawniony do takich kontroli? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.16 13:54:15

ciąża i podjęcie pracy

Mam takie pytanie, jestem obecnie na zasiłku chorobowym, czy będąc w ciąży można iść do pracy? Czy otrzymam później znowu zasiłek? czy urlop macierzyński równierz mi przysługuje?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.16 13:49:28

prawo do piwnicy przez zasiedzenie.

Witam,

jestem właścicielem małego pawilonu handlowego (50m2).
Sklep ten jest częścią większego pawilonu (ok. 250m2).
W sumie są tam trzy odrębne sklepy i 3 właścicieli.
Został wybudowany ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.16 13:44:55

głosowanie korespondencyjne

Z tego ci wiem to głosy korespondencyjne będa właśnie wrzucane do osobnych urn niż te oddane przez wyborców osobiście. ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2011.8.16 13:29:5

impreza na terenie prywatnym

Mam takie pytanie , czy i gdzie należy zgłaszać impreze na terenie prywatnym? Czy są jakies wytyczne? Jakie imprezy trzeba zgłosić, będzie ok 500 os, trzeba zgłaszać? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.16 13:10:42

wyjazd z dzieckiem bez zgody ojca

Można zawsze złożyć pozew do sądu o wyjazd i pobyt dziecka za granicą. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.8.16 13:4:38

wzór pisma

wzór pisma Witam!
kończy mi się umowa na internet w orange.Chcę zrezygnować z dalszej usługi internetowej.jak mam napisać rezygnację,nie przedłuzając umowy?.
Pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.16 12:43:4

wzór pisma

wzór pisma Witam!
kończy mi się umowa na internet w orange.Chcę zrezygnować z dalszej usługi internetowej.jak mam napisać rezygnację,nie przedłuzając umowy?.
Pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.16 12:42:21

cło za własny sprzęt fotograficzny?

W niektórych przypadkach wystarczy także rachunek na zakup sprzętu.  ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2011.8.16 12:28:56

jakie dokumenty na adaptacje

witam, chciałem uzyskać parę informacji na temat adaptacji strychu, chciałbym to zrobić w moim domu na wsi, jakie dokumenty na to potrzeba? chodzi mi tylko o dokumenty budowlane bo właścicielem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.16 12:3:51

dom za blisko granicy?

Mój dom stoi w odległości 2 metrów od granicy działki, dom zbudowano tak 40 lat temu, czy jeżeli teraz chciałbym rozbudować dom o werandę to muszę ją ustawić z zachowaniem 3m? czy mogę dobudwać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.16 11:47:37

zwrot kosztów karty pojazdu?

O zwrot takich opłat można ubiegac się za okres od 2003 roku do 15.04.2006r.  ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.8.16 11:43:46

aneks przy zmianie nazwy spółki

Jak wygląda sprawa z zmianą nazwy spółki? Jeżeli nie zmienia się nic oprócz nazwy, to jakie umowy należało by aneksować? Czy te z pracownikami spółki trzeba? Podmiot się w takiej sytuacji ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.16 11:31:22

jaki lokal na siedzibę?

Mam takie pytanie, odnośnie siedziby na spółkę z o.o. , jakie wymagania musi spełniac taki lokal, gdzie może byc siedziba a gdzie nie? Trzeba wynajmowac specjalny lokal w tym celu?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.16 11:28:8

spożywanie alkoholu w miejscu publicznym

moze tamten co podkablowal zrobilwam zdjecie ale wydaje mi sie ze naduzyli swoich praw ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.15 22:46:6

Witam, Mam pytanie dotyczace prawa wlasnosci. Moja mama i tata sa wlascicielami domu i dzialki na ktorej

Witam,
Mam pytanie dotyczace prawa wlasnosci. Moja mama i tata sa wlascicielami domu i dzialki na ktorej stoi dom. Od 2005 roku sa rozwiedzeni. Nie podzielili majatku w tamtym okresie ale zdecydowali ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.15 18:3:55

Moja siostra bez mojej wiedzy dała ogloszenie do biura posrednictwa. Oczywiście dowiedziałam się

Moja siostra bez mojej wiedzy dała ogloszenie do biura posrednictwa. Oczywiście dowiedziałam się w ostatniej chwili. Istnieje możliwość, że podrobiła mój podpis. Z dwoma synami jesteśmy wspólnikami ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.15 14:44:50

windykacja należności za zalanie mieszkania

Witam. bardzo proszę o poradę.
Dwa lata temu rzekomo zalałem mieszkanie sąsiadki. Nikt nie był u mnie w mieszkaniu i nie stwierdził, że to ja jestem sprawcą zalania. Sporządzono protokół, w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.15 13:32:39

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika