Forum prawne (strona 536)

zakaz parkowania przez sąsiada

czy sąsiad który dokonał "remontu" części chodnika przy jego działce może zabraniać parkowania na nim samochodów? chodnik jest częścią drogi i obowiązują tam przepisy ruchu drogowego? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.11 13:9:7

dowód rejestracyjny a koniec przeglądu

Mam takie pytanie, posiadam aktualnie tymczasowy dowód rejestracyjny samochodu, jest on ważny miesiąc, ale w ciągu tego miesiąca skończy mi się przegląd samochodu, czy w takie sytuacji odbiorę ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.11 13:6:45

czy muszę dokładać się do rachunków

Bez konkretów nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na tak zadane pytanie. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.8.11 13:3:48

można zasiedzieć drogę konieczną?

Pomocny może byc wyrok Sądu Najwyższego (syg: III CZP 10/11) ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.8.11 12:58:41

2011.8.11 12:47:40

umorzenie kredytu po babci

wszystko zależy od warunków ubezpieczenia, jeżeli osoba zmarła z przyczyn nie zawartych w warunkach to bez problemu powinno zostać wypłacone odszkodowanie.  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.11 12:35:44

zwrot kosztów przesyłki

Taka jest interpretacja UOKiK i można się na nią powołać w przypadku sporu z sprzedwacą.  ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.8.11 12:29:34

gdzie granica działki?

Sprawa jest taka, że nowo wytyczona działka graniczy z drogą gminną i nowy właściciel zaczął wycinać drzewa specjalnie posadzone przy drodze, czy ma do tego prawo? Czy drzewa nie są gminne i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.11 11:51:44

jak napisać zażalenie

W jaki sposób napisać poprawnie skargę na prace urzędu, znaczy wiem co chce napisać tylko czy mam podać konkretne osoby które są odpowiedzialne za moją szkodę ? I gdzie wysłać kopie zażaleń? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.11 11:46:26

Jakie korzyści może osiągnąć przedsiębiorstwo handlowe udzielające stypendium studentowi?

Jakie korzyści może osiągnąć przedsiębiorstwo handlowe udzielające stypendium studentowi? Jestem właścicielem przedsiębiorstwa czy są jakieś korzyści prawne np. odpis od podatku lub całkiem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.11 7:53:47

nie spłacanie kredytu

Witam.Od dłuższego czasu szukam pracy i mam problem ze spłatą rat.Bank wypowiedział mi umowę i nie wiem co w takiej sytuacji mogę zrobić i czy mogę jeszcze coś zrobić.Kredyt mam we frankach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.10 20:40:3

likwidacja stanowiska pracy a odprawa i zakaz konkurencji

Witam Państwa,

Proszę o opinię dotyczącą mojej sytuacji. Niezbędne szczegóły:
1. zwolnienie na podstawie likwidacji stanowiska pracy (firma zatrudniał poniżej 10 osób).
2. zakaz konkurencji ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.10 18:45:59

mieszkanie z książeczki a podział majątku

Jeśli książeczka mieszkaniowa był Pani własnością jeszcze przez zawarciem małżeństwa, to stanowiła ona Pani majątek odrębny. Zakupione za środki zgromadzone na książeczce mieszkania również ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.10 14:51:18

stłuczka na prywatnym podwórku

W takim wypadku nie można wówic o przestępstwie lub wykroczeniu, bo sprawca nie prowadzi samochodu w ruchu lądowym, czego wymaga art. 178a § 1 k.k. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.10 14:19:58

reklama w internecie

Udostępnienie do celów komercyjnych miejsca na prywatnych stronach internetowych należy opodatkować na tych samych zasadach co umowę najmu czy dzierżawy, czyli można  8,5 % ryczałt. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.8.10 14:15:55

zniesienie dożywocia

Czy można znieść dożywocie ciążące na domu? Moi rodzice darowali mi dom ale pozostawili sobie w nim dożywocie, teraz chcemy sprzedać dom, w jaki sposób znieść dożywocie ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.10 13:24:48

wymeldowanie przed rozwodem

Mam takie pytanie, jeżeli mieszkanie należy do mnie, jesteśmy z mężem przed rozwodem i już teraz chciałabym go wymeldować, jak to zrobić, czy mogę to zrobic bez rozwodu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.10 13:20:28

leczenie na wakacjach

Wystarczy poinformować pracodawcę o członkach rodziny a on powinien w ciągu 7 dni zgłosić je do ZUS wypełniając wszystkie potrzebne deklaracje.  ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2011.8.10 13:10:40

ile czasu na odesłanie wezwania

Przesłanie kserokopi wypełnionych oświadczeń ani oświadczenia przesłane faksem czy e-mailem, nie będą uznane.  ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2011.8.10 12:51:36

Umorzenie alimentów

Czy osoba fizyczna może ogłosić upadłość by długi alimentacyjne zostały prawnie umorzone w funduszu alimentacyjnym? czy jest szansa częściowego umorzenia alimentów?

... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.8.10 12:13:17

odesłany z izby przyjęć

A co ja mogę zrobić jeżeli udaję się do przychodni a oni mnie odsyłają? Czy mogę powiedzieć o tym przepisie i mnie przyjmą?  ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2011.8.10 11:59:40

separacja co z dziećmi

Mamy problemy z mężem i chce złożyć wniosek o separację, ale nie wiem ile to kosztuje i ile czasu może zająć? Jak odbije się na dzieciach, czy sąd będzie przyznawał opiekę ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.10 11:46:53

czy będzie rozprawa?

mam taką sytuację: matka mojego dziecka chce pozbawić mnie władzy rodzicielskiej, w wniosku napisała że nie płacę alimentów i nie interesuje się dzieckiem, co nie jest prawdą i mam dowody, czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.10 11:44:55

czy mogę podwyższyć alimenty?

Mam takie pytanie, kiedy mogę starac sie o podniesienie alimentów, czy jeśli dzieci poszły już do szkoły i zaczynam na nie wydawać więcej, mają większe potrzeby to wystarczy jako uzasadnienie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.10 11:41:34

darowanie działki a droga konieczna

Czy w przypadku podarowania części działki dla mnie przez rodziców, działka będzie osobną nieruchomością? Chodzi mi o to czy będę mógł starać się o doprowadzenie/wykupienie do niej nowej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.10 11:21:35

brama wjazdowa na drodze dojazdowej

Budowa jakichkolwiek zapór drogowych, szlabanów, bram, ogrodzeń, nasypów, itp. na drodze istniejącej dojazdowej stanowiącej jedyny dojazd do posesji sąsiadów bez porozumienia z sąsiadami i bez ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.10 8:36:32

jaka gwarancja obowiązuje?

Można się powołać na ustawę o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej i do udokumentowania zakupu nie jest konieczna faktura czy paragon. Wystarczy dowolny dokument, który świadczy o dokonaniu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.10 0:43:28

wycena działki

Są rzeczoznawcy, którzy się tym zajmują. Wystarczy poszukać w internecie lub książce telefonicznej. W lokalnych placówkach banków można się również dowiedzieć, do kogo się z tym zwrócić. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.10 0:39:52

zmiana warunków kredytu

Każdą umowę można renegocjować niezależnie od zapisów danej umowy. Zależy to jedynie od dobrej woli obu stron. Jeśli jedna strona nie chce renegocjować umowy, to nie ma renegocjacji. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.10 0:36:23

brak księgi wieczystej działki

Dała się Pani nabić w butelkę. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.10 0:34:18

problem z sprzedanym domem

Nie można przepisać działki na kogoś i jednocześnie zatrzymać zabudowę na własność, co najwyżej może zapewnić sobie dożywotnie użytkowanie zabudowy. Przedmiotem własności zawsze jest grunt, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.10 0:23:50

nieuczciwy kontrachent

Co można zrobić w sytuacji kiedy, po podpisanej umowie sprzedaży nieruchomości, kontrachent wpłacił tylko zaliczkę i nie chce wpłacić reszty? Gdzie powinienem się zgłosić z tą sprawą?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.9 14:2:16

szukam przepisu lub ustawy

jak ustawa i jaki dokładny przepis umożliwiają naruszenie prywatności korespondencji zagwarantowanej przez konstytucję oraz KC? W KC zawarta jest informacja, iż na podstawi ustawy istnieje taka możliwość? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.9 13:59:28

emerytura z zagranicy

Przynajmniej koniec z wyłudzaniem świadczeń.  ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.8.9 13:13:22

gdzie rozliczyć sprzedaż spadku

Zależy, jaką umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania bierze się pod uwagę, zazwyczaj dochody ze sprzedaży nieruchomości mogą być opodatkowane przez państwo, w którym jest ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.8.9 12:40:32

wybory dla niepełnosprawnych

Tak, ale warunkiem jest złożenie w gminie stosownego oświadczenia woli najpóźniej na 21 dni przed głosowaniem. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.8.9 12:29:42

nieuczciwy najemca

miałem umowę najmu mieszkania na czas nieokreślony z miesięcznym okresem wypowiedzenia, ale teraz najemca każe mi zapłacić za kolejny miesiąc twierdząc że nie dostał wypowiedzenia, a informowałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.9 12:6:4

Problem z pośrednikiem

Najlepiej wypowiedzec umowe posrednikowi bo nie wypelnia nalezycie swoich obowiazkow ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.8.9 11:56:16

czy można odebrać darowiznę ?

Czy jeżeli parę lat temu otrzymałem darowiznę mieszkania od dziadka i babci, a po śmierci dziadka babcia chce mi tą darowiznę odebrać to czy będzie mogła? Prosze o pomoc. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.9 11:50:22

Mieszkanie po mamie

Czy po mojej mamie odziedziczę prawo do użytkowania części domu po moich dziadkach? Dom jest na siostrę mamy, a mama ma użytkowanie części domu, będę mogła tam mieszkać po śmierci mamy??

... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2011.8.9 11:48:30

problem z długiem w szkole

Mam taka sprawę, 3 lata temu chodziłem do szkoły i p zabraniu papierów zapomniałem zapłacić ostatniej raty. Dziś dostałem od firmy windykacyjnej pismo, że mam do zapłacenia 200zł, czy do już ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.9 11:45:21

2011.8.8 22:41:1

czy komornik może zająć pensję?

Tak, komornik może zająć pensję i może to zrobić już u pracodawcy. W tej sytuacji komornik wskaże swoje konto, na które pracodawca będzie przelewał zajętą część wynagrodzenia. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.8 22:36:1

przyjmowanie wizyt i inne

Ma Pani prawo założyć zamek w swoim pokoju. Właściciel nie ma najmniejszego prawa wchodzić do Pani pokoju bez Pani zgody niezależnie od tego, czy umowa jest wypowiedziana czy nie. Nie może Pani ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.8 22:23:42

zły adres przesyłki

Jak najbardziej należy to zgłosić policji podając od razu kuriera jako świadka. To podchodzi pod nieuzasadnione wzbogacenie. Jeśli sąsiad nadal nie będzie chciał wydać przesyłki pozostaje złożenie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.8 22:10:25

ubespieczenie kredytu miezkaniowiowego_likwidacja

Witam,

mam pytanie o proces likwidacji:

Bank wypowiedział nam umowę kredytową.
Kredyt był ubezpieczony. Płaciliśmy składki. Hipoteka nie została jeszcze ustanowiona.

Firma ubezpieczniowa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.8 21:55:19

1. Czy interentowa grupa-wyszukiwarka adresów firm ma prawo bez mojej zgody-osoba ficzyna prowadząca

1. Czy interentowa grupa-wyszukiwarka adresów firm ma prawo bez mojej zgody-osoba ficzyna prowadząca działalność gosp upublicznic mój adres,nr telefonu,NIP,wszytskie dane-dodam,ze adres firmy jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.8 16:34:42

podwyższone koszty przychodu

Można też w rozliczeniu rocznym odliczyć wyższe koszty niż ryczałtowe potrącane co miesiąc ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.8.8 15:5:1

jak dokończyć budowę ?

Mam takie pytanie czy istnieje możliwość dokończenia budowy, która została przerwana ok 10 lat temu? Firma budowała dodatkową hale, ale inwestycja zostałą przerwana, czy po takim czasie można ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.8 14:54:38

na chorobowym zasiłek a nie pensja?

Teraz nauczyciele będą dostawali pieniądze zgodnie z ustawą o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.8.8 14:36:39

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika