Forum prawne (strona 538)

sprzedaż ziemi

Taka sprawa, osoba dzierżawiąca ziemię sprzedała ją innej osobie, czy umowa dzierżawy się zmienia? Czy w ogóle ta osoba mogła sprzedać tą ziemie ,nie zmieniając umowy ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.2 11:50:4

odebranie dziecka?

Dziecko odebrać prawnie może jedynie sąd. Ojciec może jedynie złożyć taki wniosek do sądu, który go rozpatrzy, kierując się dobrem dziecka (tak przynajmniej jest w teorii). Pani będzie miała ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.2 11:38:25

ENA

Generalnie należy stosować zasadę myślenia samemu za siebie i nie liczyć na to, że ktoś komuś coś podpowie lub poinformuje. Zawsze jest możliwość upoważnienia kogoś do zadbania o swój majątek. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.8.2 11:0:45

cesja jako zabezpieczenie a komornik

Czy wierzytelności scedowane mogą podlegać zajęciu? A jeżeli nie i płatnik pomimo zawartej uprzednio cesji przelewu wierzytelności na bank (cesja jest zabezpieczeniem kredytu) przelał środki objęte ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.1 23:1:4

czy na rozprawę sądową może stanąć kuzyn jako pomoc w wypowiedziach bo nie stać mnie na adwokata

czy na rozprawę sądową może stanąć kuzyn jako pomoc w wypowiedziach bo nie stać mnie na adwokata ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.1 20:57:2

Witam, Od 17 lat jestem w związku małżeńskim. Mamy z żoną córkę (17 lat). Prowadzę działalność

Witam,
Od 17 lat jestem w związku małżeńskim. Mamy z żoną córkę (17 lat). Prowadzę działalność gospodarcza, firma zarejestrowana jest na żonę, jednak nie ma ona nic wspólnego z działalnością ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.1 19:38:50

Kolejność dziedziczenia długu

Pierwsza sytuacja.

Wiem, że polskie prawo spadkowe daje możliwość dziedziczenia po dalekich krewnych. Mam w związku z tym kilka pytań. Moja babcia ma jedynego brata Waldemara, brat ten ma długi, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.1 16:30:33

wyższe emerytury

Obecnie stosuje się wykładnie Sądu Najwyższego (sygn. I UZP 5/05) 20 lat dla kobiet, 25 lat dla mężczyzn.  ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.8.1 15:46:6

pozew wobec pracodawcy

Są jednak wyjątki,  określone w  art. 35 i 36 tej ustawy. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.8.1 15:41:56

aplikacje adwokackie

Przecież to jest 5 lat studiów, po tym czasie 2 lata na aplikacji w zupełności wystarczą! ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2011.8.1 14:54:36

opłaty za urzytkowanie

Teraz pewnie gminy wykorzystają te 200 proc. limity we wszystkich morzliwych przypadkach.  ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2011.8.1 14:45:14

kiedy można odebrać prawa do dziecka?

Jaka jest szansa na odebranie praw rodzicielskich ojcu dziecka ktory obecnie przebyw w ZK? W najblizszym czasie skladam pozew rozwodowy i chce wyjechac z dzieckiem za granice. Maz sie zgodzil na wyjazd ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.1 14:30:51

opieka nad dziećmi po rozwodzie

Żona złożyła pozew o rozwód(z jej winy), mamy dwoje dzieci młodszą córkę wzieła z sobą, starsza jest ze mną. Chciałbym mieć przy sobie obydwie córki, jest na to szansa? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.1 14:6:25

spółdzielnia może mnie wyrzucić?

Jestem zameldowana w mieszkaniu rodzinnym. Głównym członkiem spółdzielni był mój tato. Tato został wymeldowany z urzędu w związku z długami. Czy ja moge dalej tutaj zamieszkiwać,czy w każdej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.1 14:2:56

rejestracja samochodu z angli

Polskie przepisy o ruchu drogowym upoważniają ministra infrastruktury do zezwolenia w uzasadnionych wypadkach na odstępstwo od warunków technicznych. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.8.1 13:56:13

jeden pozew w dwóch sprawach

Mam taki problem czy mogę napisać jeden pozew o alimenty i wyłączna opiekę nad małoletnim synem. I jakie jest prawdopodobieństwo że ojciec może dostać pozwolenie na wizyty u siebie w domu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.1 13:37:24

windykacja po latach

Czy firma windykacyjna ma prawo nękać upomnieniami po 8 latach? I twierdzić, że opłata za książkę zamówioną w internecie była nie uiszczona(choć była, ale nie posiadam już dowodu)? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.1 13:9:28

żona ma prawo do mieszkania?

W akcie notarialnym kupionego przeze mnie mieszkania jest napisane ze kupujący jest żonaty, ale lokal mieszkalny kupuje z majątku odrębnego a z żoną umów majątkowych nie zawierał. Jak to się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.1 12:39:30

wyłączenie ze schedy spadkowej

Chcę żeby moja mama zapisała w testamencie lub darowała mieszkanie bezpośrednio na moje dzieci z II małżeństwa, czy zapis w akcie darowizny o wyłączeniu ze schedy spadkowej zabezpiecza sprawę? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.1 12:36:37

podział majątku na raty

Jak długo może toczyć się sprawa w sądzie o podział majątku? Czy mogę spłacić byłego na raty? Jeśli tak to na ile? Do podziału będzie mieszkanie.


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.1 12:34:50

pozew o odszkodowanie

Czy mogę złożyć sprawę o odszkodowanie, za poniesione straty matce dziecka która mnie oszukała mówiąc mi że to moje dziecko? Musze mieć dowody, że wiedziała że dziecko nie jest moje?


... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.1 12:32:4

czy mogę zezłomować samochód który jest dowodem w sprawie

czy mogę zezłomować samochód który jest dowodem w sprawie posiadam auto zakupione 9 lat temu od osoby przeciwko której prowadzone jest postępowanie.samochód jest z 87 roku i został mi zatrzymany ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.31 23:25:50

prawo nad opika dziecka

Witam czy ojciec dziecka moze dostac prawo nad opieka dziecka mam 3 letnia dziewczynke ktora mieszka razem z matka u swoich rodziców, tam mieszkaja na jednym pokoju i kuchni w 8 osob bez łazienki i ciepłej ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.7.31 23:0:58

wspówinny kradzieży

witam i proszę o pomoc
Byłem ostatni z kolegą w castoramie który ukradł ostrza do wyrzynarki gdy już wychodziliśmy podszedł do nas ochroniarz on zaczął uciekać mnie niestety złapali zabrali ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.7.31 21:13:35

Czy pracodawca może przelać wynagrodzenie na konto które jest własnością narzeczonego?

Czy pracodawca może przelać wynagrodzenie na konto które jest własnością narzeczonego? Witam,
Moja narzeczona pracuje w Norwegii na umowę o pracę i odprowadziła tam podatek. Pieniążki chce ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.31 16:27:26

Przemoc

Wie pani co zapomnialam dodac ze policja u nas byla i sobie zanotowali po czym zabrali go na izbe wytrzeźwien(dołek) ... i co teraz mam zrobic zeby nie pozostal bez winy. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.7.31 16:9:20

dowod osobisty dla 6letniego dziecka

Witam,wyrabiałam synowi dowód osobisty bo było dla mnie taniej niż paszport. Syn miał dokładnie 6,5 lat .Odbywa się to tak : przyszłam z mężem -(jestem w separacji orzeczonej przez sąd )-(mąż ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2011.7.31 10:58:41

pokój w Szczecinie przy rodzinie- do wynajęcia

Oferuję pokój do wynajęcia w cenie 600zł bez dodatkowych opłat. Miła atmosfera. POkój umeblowany, telewizor, internet, uzywalność kuchni i łazienki, lodówka, pralka. Kontakt"aga4210@interia.pl ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.30 22:11:44

co zrobić po kolejnej nieudanej naprawie sprzętu (laptopa) przez serwis (w ramach gwarancji)

co zrobić po kolejnej nieudanej naprawie sprzętu (laptopa) przez serwis (w ramach gwarancji) witam.
chciałbym zasięgnąć porady w następującej kwestii..
otóż około 1,5 roku temu kupiłem laptopa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.30 16:24:19

Ciąża a praca na cas okreslony (prace interwencyjne)

Witam
Mam pytnie byłam zatrudniona na czas określony na pracach interwencyjnych w urzedzie Miasa od 17.01.2011 roku do 16.07.2011 roku oczywiscie nie przedluzyli mi umowy i kiedy zostałam zwolniona ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.30 11:1:14

księgi wieczyste i komornik

Pismo napisać zawsze można, ale to nie skłoni komornika do wydania zgody na usunięcie wpisu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.30 11:1:4

Instalacja gazowa w mieszkaniu spóldzielczym

Na fanaberie urzędnicze jest bardzo prosty sposób. Proszę wystąpić do Starostwa Powiatowego z pisemnym wnioskiem o podanie podstawy prawnej wymagań, które stawiają. Ja też robiłem instalację ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.30 10:56:53

Odłączenie od centralnego ze wspólnoty i założenie pieca dwófunkcyjnego

Witam,

Potrzebuje pomocy prawnej związanej z odłączeniem się od ogrzewania ze wspólnoty czyli dostarczanym przez miasto, mieszkanie jest własnościowe z wpisem do ksiąg wieczystych.
Mieszkanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.29 20:15:27

rezygnacja z kursów

W takim wypadku, firma może zatrzymać tylko część wpłaty do wysokości poniesionych kosztów.  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.29 14:49:14

komornik po umorzeniu sprawy?

Po skutecznym złożeniu powództwa, sąd orzeka o kosztach. Regułą jest, że strona wygrywająca odzyskuje koszty sądowe od strony przeciwnej. Na koszty sądowe mogą składać się opłaty od pozwu, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.29 14:24:10

wymeldowanie rodziny

mam takie pytanie. Otóż w moim domu, który jest własność moją i mojego prawdziwego rodzeństwa, zameldowana jest również macocha, mój ojciec i ich dzieci. Czy mogę ich wymeldować z domu i kazać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.29 14:17:39

dług na raty ?

mam nakaz zapłaty długu wobec operatora telefonicznego, kwota z odsetkami jest bardzo duża, przekraczająca moje możliwości finansowe. mimo to chciałbym ją spłacić w ratach. czy istnieje na to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.29 14:6:26

trzeba przeprowadzać postępowanie?

Zmarła moja mama, mam jeszcze brata i ojca, nie było testamentu czyli rozumiem, że dziedziczymy po 1/3 każdy. Czy musimy przeprowadzić postępowanie o stwierdzenie nabycia spadku abyśmy mogli sprzedać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.29 14:4:58

świadek w sprawie

Nie stawienie się jako świadek powoduje jakieś kary pieniężne ? Po prostu zapomniałem, czy mogę coś zrobić?

... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.7.29 13:58:57

urzędowe pisma w skrzynkach?

Takie możliwości doręczania będą jednak uzależnione od zgody adresata.  ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.7.29 13:50:17

windykacja z majątku wspólnego

Czy komornik może zająć majątek wspólny gdy tylko mąż jest dłużnikiem? Prowadził firmę i na nią narobił długów. Proszę o odpowiedź i przepis prawny na który mogę się powołać. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.29 13:42:8

Prąd znika

Witam.

W moim bloku kilka rodzin kradnie prąd. W roku 2008 moje rachunki wynosiły połowę tego co teraz a w 2010 roku zmieniłem dosłownie każdy sprzęt na energooszczędny, wymieniłem kilkadziesiąt ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.29 13:40:34

sprzedaż weksla ?

Moja sytuacja wygląda tak, że pożyczyłem prywatnej osobie pieniądze na miesiąc. Jako moje zabezpieczenie poprosiłem o umowe lub tez inny dokument który byłby podstawa prawną do windykacji długu. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.29 13:40:6

jedna korekta?

Tak, przedsiębiorca może wystawić  kontrahentowi zbiorczą korektę za kwartał lub nawetza rok.  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.7.29 13:36:26

świadczenia urlopowe

Trzeba jednak pamiętać, że można to zrobic tylko wtedy gdy firma zatrudnia więcej niż 20 osób.  ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.7.29 13:28:16

komornik a małe dochody

Czy komornik może zając jakąś część pensji jak zarabiam najniższą krajową? czy wtedy też zajmie mi pensje? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.29 13:24:39

odszkodowania od prawnika

W rzeczywistości takie udowodnienie jest trudne, bo wynik procesu jestprzecież zdarzeniem przyszłym i niepewnym.  ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.7.29 13:10:33

wartość przedmiotu

Jak należy obliczyć wartość przedmiotu sporu w postępowaniu egzekucyjnym z nieruchomości? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.7.29 13:9:27

podwyżka od września?

Nowelizacja rozporządzenia w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli została już podpisana przez minister edukacji. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.7.29 12:56:38

mandat mpk

Mam takie pytanie czy jeżeli zgubiłem legitymację i dostałem mandat za to ale nie mogę teraz wyrobic legitki, to jak pokaże zaświadczenie o zgubieniu i podbity indeks to wystarczy za dowód do zniżki? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.7.29 12:40:59

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika