Forum prawne (strona 588)

pobieraczek.pl - POZEW ZBIOROWY !!! sprawdź to !!!

Zostałeś oszukany przez pobieraczek.pl? Chcesz sprawiedliwości? DOŁĄCZ DO NAS! - do grupy otwartej, do ludzi zdecydowanych na wejście na drogę sądową przeciwko operatorowi pobieraczek.pl w trybie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.16 14:23:2

przysposobienie dziecka za granica

witam... moj maz chce przysposobic moja corke z pierwszego malzenstwa. moje pytanie jest takie gdzie zlozyc wniosek jezeli przebywamy za granica na stale juz od 13 lat wiec nie mamy w polsce zadnego meldunku. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.4.16 9:50:58

jak ustanowić rozdzielność majątkową

Można ustanowić rozdzielność po ślubie i nie trzeba iść do sądu, tylko do notariusza. Pozdrawiam ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.4.15 21:27:13

Osoba z pierwszą grupą inwalidzką czy może pracować na stanowisku kierowniczym?

Witam
Chciałabym się dowiedzieć, czy osoba mająca I grupę inwalidzką może pracować na stanowisku kierowniczym? Oczywiście ta osoba kierowniczką jest tylko ustnie, ale wydaje rozporządzenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.15 19:54:32

Działalność na stronę

Sprawa 1

Prowadzę forum, no i jak to wiadomo zeby sie ono rozwijało trzeba pieniędzy wiec postanowiłem udostępniać miejsce na reklamy dla róznych firm itp. Dzis zadzwonił do mnie Pan z chęcią ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.15 19:44:53

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Witam, zwracam sie z prosba o pomoc,poniewaz nie mieszkam w Polsce nie mam sie do kogo zwrocic z nurtujacym mnie pytaniem. Moj ojciec zmarl 30.04.2006 roku pozostawiajac mi w spadku mieszkanie wlasnosciowe ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2011.4.15 19:0:37

Zona utrudnia mi kontakty z własnych dzieckiem!!!!

Sąd zabezpieczył kontakty na czas postępowania. Nakazał stawić się nam do RODK. Ja przyjechałem. Druga strona nie stawiła się termin. Kolejne kilka miesięcy w plecy. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.4.15 16:55:51

Wspólne rozliczenie małżonków często nieważne

W tym roku można rozliczając się z małżonkiem mieć na PIT tylko jeden podpis. Jednak trzeba pamiętać, że jeśli współmałżonek nie ma upoważnienia do podpisu to nie można tego stosować. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.15 15:5:48

Rozwiazanie umowy o prace przez pracodawce

witam, po zwolnieniu lekarskim wrocilem do pracy i dostałem wypowiedzenie z powodu zbyt częstych zwolnień lekarskich. Czy z takiego powodu pracodawca może rozwiązać umowę?? Czy mogę się zwrócić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.15 15:3:25

Porady prawnicze

witam, czy na takiej poradzie on-line mogę się podeprzeć w sądzie? czy jest on atak wartościowa jak porada prawnika w kancelarii?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.15 14:51:14

Cesja wierzytelności

Cesja wierzytelności jest innymi słowy przeniesienie uprawnień przysługujących Cedentowi (czyli dotychczasowego wierzyciela) na Cesjonariusza (nabywcę wierzytelności). Przedmiotem cesji może być ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.15 14:49:39

Porady prawne - rozwiązanie umowy na czas określony

Pracodawca wypowiadając umowę na czas określony nie ma obowiązku podawania w wypowiedzeniu przyczyny wypowiedzenia (art. 30 § 4 k.p.). ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.15 14:31:33

Doradztwo prawne

Warto wiedzieć, że jeśli poszukuje się porady z prawnikiem, a nie ma się pieniędzy, to często firmy oferują na przykład raz w tygodniu porady darmowe, tak pro publico bono. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.15 14:27:36

Wniosek o stwierdzenie nabycia spadku ? jakie dokumenty

Odpisy aktów stanu cywilnego spadkobierców- dotyczy to dziedziczenia ustawowego, oraz wniosku o zachowek. Małżonek załącza tylko akt zgonu spadkodawcy – jest w nim wskazany, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.15 14:26:31

Umowa o pracę okres wypowiedzenia

2 tygodnie - przy okresie zatrudnienia krótszym niż 6 miesięcy, 1 miesiąc - przy okresie zatrudnienia co najmniej 6 miesięcy, 3 miesiące - przy okresie zatrudnienia co najmniej 3 ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.15 14:24:20

Zwrot kosztów szkolenia WAT

Witam,

W ubiegłym roku zostałem zwolniony ze służby kandydackiej w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Byłem prawie dwa lata podchorążym, zostałem wyrzucony za ''niezadowalające'' wyniki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.15 14:11:8

Cesja polisy AC

W przypadku kradzieży auta czy jego kasacji, pieniądze z ubezpieczenia trafiają na poczet spłaty kredytu.  Można zastrzec w umowie ubezpieczeniowej, że odszkodowanie lub jego część zostanie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.15 14:10:10

prawo budowlane

Witam!

Czy na remont dachu starego domu trzeba mieć jakieś pozwolenie lub projekt?

Prosze o rade!
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.15 13:58:13

Biura rachunkowe warszawa

witam, czy może ktoś polecić jakieś niedrogie biuro rachunkowe w warszawie, w okolicach centrum?? Ciężko jest trafić na jakieś z przystępnymi cenami w tym rejonie, może ktoś znalazł? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.15 13:56:21

najtańszy kredyt hipoteczny

Witam, orientuje się ktoś jaki jest najtańszy kredyt hipoteczny dostępny teraz w banku?? Słyszałem coś o \"rodzina na swoim\", że to najlepsza opcja, ale czy ktoś może to potwierdzić z własnego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.15 13:43:49

umowa zlecenie ubezpieczenie

Witam!

Jakie ubezpieczenie powinien mi opłacić Pracodawca przy umowie zleceniu?

Proszę o pomoc! jutro podpisuje umowę i chciałabym wiedzieć, co mogę egzekwować. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.15 13:41:4

odrzucenie spadku w imieniu małoletniego

witam, ile mam czasu na odrzucenie spadku w imieniu córki?? Ja odrzuciłam spadek, więc teraz przechodzi on na moja niepełnoletnią córkę, tak? I od chwili odrzucenia przeze mnie spadku, liczy się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.15 13:36:1

postępowanie o stwierdzenie nabycia spadku

Witam!

Jak długo należy czekać na stwierdzenie nabycia spadku?
I jakie kroki trzeba poczynić, aby uzyskać stwierdzenie nabycia spadku po śmierci właścicieli?

Proszę o rady! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.15 13:35:10

porady prawne on line

Witam!

Ile kosztuje średnio porada prawna on-line?
Od czego zależy cena?
czy nie lepiej umówić się na indywidualne spotkanie z prawnikiem niż przez on-line???

Proszę o informacje! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.15 13:31:39

czy komornik może wejść na majątek poręczyciela?

Witam!

Zostałem poręczycielem kolegi, który nie jest teraz w stanie finansowo spłacać kredytu. Bank nie ma nawet z czego ściągać zaległych rat.
Czy ja mogę zostać pociągnięty do odpowiedzialności ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.15 13:25:41

Niezdrowe jedzenie w przedszkolu!!

Jestem matką i zauważyłam, że diety przedszkolaków są niezdrowe. Dużo słodkich i przetworzonych produktów, jestem zaniepokojona tym menu. Czy w innych przedszkolach jest podobnie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.15 13:22:21

porady prawne prawo spadkowe

witam

Mama i tata przepisała swoje działki na 4 mojego rodzeństwa, zostało gospodarstwo i działka przy domu oraz dom, który został mi obiecany, ale tylko słownie. Jako jedyne dziecko nie dostałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.15 13:20:28

faktury w umowie Barter

Witam!

Rozpoczęłam współpracę z Firmą, po zakończonej pracy zaczęła dosyłać coraz to nowe rzeczy, żeby zrobić w ramach wcześniej wspomnianej \"umowy\" - która była tylko umową słowną ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.15 12:49:21

Cesja polisy

witam, mam takie pytanie mam na moje AC cesje i uległem wypadkowi, w dokumentach od ubezpieczyciela jest pytanie czy na auto jest cesja, dlaczego jest to ważne? Nie wiem czy pytanie jest do AC czy OC, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.15 12:48:2

Obniżka akcyzy na paliwo

To może być jedyny sposób na zmniejszenie cen paliwa w Polsce. Obniżenie akcyzy na paliwo spowoduje utrzymanie a nawet zmniejszenie cen paliwa.
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.15 12:37:14

Mamy sposób na radary!!

Niemieccy specjaliści stworzyli sprzęt, który będzie nas ostrzegał w których punktach na drodze znajdują się fotoradary. Dodatkowo ostrzega przed róznymi niebezpieczeństwami na drodze (ostre ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.15 12:34:59

prawo do kontaktu z dzieckiem

Witam!

Moja siostra znajduje się obecnie zakładzie karnym. Jej dziecko znajduje się pod opieką swojego Ojca. Siostra bardzo chciałaby się zobaczyć z córką. jednak mąż siostry pod wpływem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.15 12:30:14

Jesteś na zwolnieniu lekarskim, szykuj sie na kontrolę

Dzięki świadczenia chorobowym będąc na urlopie dostajemy jednak pensję, pamiętajmy że prowadzone są kontrole czy należycie wykorzystujemy ten czas. W przypadku gdy kontrol odkryje, że pracujemy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.15 12:24:51

Już w radiowozie otrzymasz punkty karne!!

Proponowane nowe zmiany: policjanci będą dawać punkty karne natychmiast po ich uzyskaniu czyli siedząc w radiowozie na nasze konto wpadną punkty karne. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.15 12:23:17

Dom z kredytem a współwłasność

Witam,mam pytanie czy można zostać współwłaścicielem domu,który jest na kredyt wzięty przez syna?Chcielibyśmy z mężem zostać jakoś w części chociaż współwłaścicielami ponieważ syn ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.15 11:29:6

Diesel 60 gr droższy na litrze!!!!! Szok!!!!

Witajcie!

Kierowcy jeżdżący na dieslach mają coraz mniej powodów do zadowolenia ? ze względu na rosnące ceny paliwa. Olej napędowy, który kiedyś był znacznie tańszy od benzyny, może wkrótce ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.15 11:28:59

Tańszy cukier - niemcy mówią NIE !!!!

Witajcie!

Już nawet NIEMCY się zamykają na Polaków, bo kradniemy im ogromne ilości cukru :D:D:D:D


O \"turystyce cukrowej\" z Polski do Niemiec pisze w czwartek agencja dpa. Ponieważ cukier ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.15 11:23:28

rodzice ukradli mi pieniądze!!!!

Dzień dobry!

Dostałam na urodziny od Babci 400 zł. Rodzice wzięli mi pieniądze, niby się pożyczyć, bo coś tam chcieli kupić. Ale minęły już dwa miesiące, a oni mi powiedzieli, że utrzymanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.15 11:3:58

malarz urzył mojego wizerunku!!!!!

Cześć!

Malarz użył mojego wizerunku twarzy do swojego aktu. Jest moja twarz, a reszta ciała innej dziewczyny!!!!
Koleżanka była na jednej wystawie i była bardzo zdziwiona, że ja jestem na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.15 10:54:23

moje zdjęcie bez mojej zgody w internecie!!!!

Cześć!

Niedawno moja koleżanka, która chciała zrobić mi na złość wsadziła na portal społecznościowy moje zdjęcie (nie zbyt efektowne). Nie wyraziłam na to zgody!
Czy to było z jej strony ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.15 10:36:6

zmiana warunków w umowie o prace!!!!

Witam!

Mój pracodawca zmienił warunki zatrudnienia kiedy miałam już podpisaną umowę na czas nieokreślony. Ale nie raczył nas o tym w żaden sposób poinformować. Raz tylko napomniał, żebyśmy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.15 10:10:44

oszusty przy bankomatach !!!!!

Z bankomatami czasem są niezłe cyrki.
Mi raz wyszły pieniądz, ale jak po nie sięgnąłem to wsunęły się z powrotem do bankomatu!
Miesiąc czekania na reklamacji po zwrot gotówki!!! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.4.15 9:16:11

2012 rok jazdy bez dokumentów

Witam!

Kierowcy nie będą musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego auta, blankietu ubezpieczenia ani nawet prawa jazdy. Wszystkie te dane policja znajdzie w służbowym komputerze.Jednym z kluczowych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.15 9:12:53

W jaki sposób odzyskać koszty poniesione z dojazdem do pracy własnym samochodem. Czy istnieje taka

W jaki sposób odzyskać koszty poniesione z dojazdem do pracy własnym samochodem. Czy istnieje taka możliwość. Związane jest to z brakiem dojazdu na określoną godzinę rozpoczęcia pracy. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.15 8:18:56

szukam opinii osób które mieszkaja w TBS

Ja mieszkam w bloku wspolnoty,ktorego jest administrator WTBS - to jest jakas MASAKRA!!!!!!Nic sobie nie robia z luzi,uwazaja nas za idiotow,a ceny ida w gore i nie mozna z nimi sie dogadac.Wspolczuje ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2011.4.14 22:49:57

Polisa posagowa

Witam!
Polecam Kancelarię Prawną KONKWISTA Pana Wojciecha Gudańskiego z Poznania.Bardzo rzetelna kancelaria. Zajmują się sprawami z całej Polski. Wystarczy kontakt e-mail lub tel.616 576 015. Właśnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.14 22:18:58

czy wymiana towaru przysługuje w każdym sklepie?

Witam!
W jakim wypadku można żądać zwrotu pieniędzy a kiedy wymiany towaru na nowy podczas składania reklamacji. Czy można np wyminieć towar na inną rzecz lub jedną droższą na kilka tańszych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.14 22:14:16

bilet godzinny, a korki na mieście

Dobry wieczór!

Jadąc na bilecie czasowym np godzinnym, utkniemy w korku (np podczas wypadku), bilet straci ważność a nie dojechalismy do celu bądź utknęliśmy między przystankami co nas czeka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.14 22:11:35

czy w parku można pić alkohol???

Witam!

Gdzie w mieście można spożywać alkohol bezkarnie poza barami,pubami,ogródkami itp ? Lub w jakim miejscu straż miejska czy policja może nałożyć na nas mandat za spożywanie alkoholu.

Ostatnio ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.14 22:9:30

Nie rozumie orzeczenia Sądu

Mój problem tkwi w orzeczeniu Sadu Okręgowego,a mianowicie.Miałam sprawę o zasiedzenie ,Sąd Rejonowy przychylił się do wniosku powódki i przyznał im pas gruntu o który zabiegali.Ja z kolei napisałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.4.14 21:56:26

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika