Czy firma pozabankowa może najpierw wysłać komornika a później dopiero rozwiązywać umowę o pożyczkę.

Odpowiedzi w temacie (0)

Marzanna

25.11.2010

Czy firma pozabankowa może najpierw wysłać komornika a później dopiero rozwiązywać umowę o pożyczkę. Jestem osobą niepełnosprawną na pierwszej grupie inwalidzkiej posiadam dwoje dzieci, które są chore oraz męża on też jest chory.Mamy wielki kłopot. W czerwcu 2008 roku podpisałam umowę pożyczki z firmą Profi Credit Poland mieszczącą się w Bielsku Białej.Na początku spłacaliśmy przez zlecenie stałe,później zrezygnowaliśmy i zaczęliśmy wpłacać sami ale mniejsze kwoty ponieważ sytuacja finansowa bardzo nam się pogorszyła ale kontaktowaliśmy się z Panią,która pracuje w oddziale w Białymstoku firmy Profi Credit i ona się zgadzała na takie kwoty,ale po pewnym czasie dostajemy nakaz zapłaty wystawiony przez sąd w Bielsku Białej na kwotę większą niż udzielono nam pożyczki nie uwzględniając żadnej naszej wpłaty wcześniejszej ale nadal wpłacaliśmy po otrzymaniu tego nakazu kwoty jakie mogliśmy i w pewnym momencie dostajemy pismo od komornika nie wiadomo dlaczego jest to maj tego roku. Zaprzestajemy wpłacać. Kwota główna od komornika z Bielska Białej różni się od kwoty głównej komornika z Sokółki. Komornik z Bielska Białej zrezygnował a przejęła to Pani komornik z Sokółki. Kwota tego pierwszego komornika to 7200 zł. a tego drugiego to ponad 7600 zł. Czy kwota główna do zwrotu przez pół roku tak się mogła zwiększyć. Nie uwzględniono pieniędzy,które już zwróciliśmy za tę pożyczkę. Ale to nie wszystko. Jak zabrano mężowi 50 % wynagrodzenia to dopiero dostajemy pismo z rozwiązanie umowy pożyczki. Proszę jak najszybciej odpisać czy to wszystko jest zgodne z prawem i czy tak się postępuje. Ta sprawa jest bardzo ważna i pilna bo nie mamy za co żyć a musimy wszyscy przyjmować leki,których obecnie nie mamy za co wykupić. Bardzo proszę o pomoc i radę. Nie stać nas na prawnika. Bardzo liczę na pomoc mam nadzieję,że nikt mnie nie opuści i pomoże. Z góry bardzo dziękuję. Z poważaniem

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 2.7.2015

  Odpowiedzialność odszkodowawcza komornika

  Czy w przypadku wyrządzenia szkody przez komornika możemy domagać się za nią odszkodowania? Jeżeli tak to od kogo i na jakich zasadach?

 • 6.9.2018

  Tania pożyczka dla małych firm

  Prowadzisz małą firmę? Szukasz taniego kapitału na inwestycje? Możesz zgłosić się do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) po niskooprocentowaną „Pożyczkę na rozwój”. Nabór (...)

 • 21.3.2017

  Rozliczenie PIT-a w centrum handlowym

  W najbliższy weekend (24 i 25 marca) w galeriach handlowych w całym kraju pracownicy urzędów skarbowych pomogą wypełnić PIT-a i wysłać go elektronicznie. Akcja odbędzie się w 93 centrach (...)

 • 18.9.2018

  Umowa zlecenie - Co musisz wiedzieć o umowie zlecenie

  Z tego tekstu dowiesz się, czym umowa zlecenie różni się od umowy o dzieło. Czy zlecenie obejmuje wyłącznie dokonywanie czynności prawnych? Czy w każdym czasie możesz wypowiedzieć umowę (...)

 • 6.9.2007

  Jak uzyskać prawo do wykonywania zawodu tłumacza przysięgłego?

  Żeby zostać tłumaczem przysięgłym, trzeba spełniać określone warunki, a ponadto zdać z wynikiem pozytywnym egzamin z umiejętności tłumaczenia z języka polskiego na język obcy oraz z języka (...)