Forum prawne (strona 638)

prawo do widzenia osoby tymczasowo aresztowanej która nie ukończyła 18 lat

prawo do widzenia osoby tymczasowo aresztowanej która nie ukończyła 18 lat mój chłopak został tymczasowo aresztowany za udział w bójce. nie ma on skończonych 17 lat i ja też nie. słyszałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.1.9 17:52:51

jak napisać wniosek o odszkodowanie w przypadku złamanej ręki na sliskiej ulicy

jak napisać wniosek o odszkodowanie w przypadku złamanej ręki na sliskiej ulicy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.1.9 15:37:31

Alimenty a studia

witam, mam pewien problem i chciałbym sie poradzic co z nim zrobic. Mianowicie miałem przyznane alimenty od wrzesnia uczylem sie na AWFie w katowicach, w listopadzie doszedlem jednak do wniosku ze to ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.1.9 13:52:4

Żyję w konkubinacie, chcę odejść z dzieckiem i nie wiem jakie mam prawa.

[cytat]

Musisz to wszystko logicznie ułożyć.
[/cytat]

Tzn, co ma logicznie ułożyć??? układankę?? :-)

Powżej ma napisane co ma zrobić na chwilę obecną,,, i możliwie jak najszybciej... ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2011.1.9 12:10:36

problem z psem sąsiadów - posesja nieogrodzona

Witajcie,
mam problem z psem sąsiadki, który biega swobodnie po nieogrodzonej posesji, a także poza nią bez jakiegokolwiek dozoru, o kagańcu nawet nie mówiąc.
Pies jest duży, większy niż owczarek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.1.9 6:51:52

Wcześniejsza emerytura a prowadzenie działalności gospodarczej

Witam - jestem na wczesniejszej emeryturze, ile mogę do niej dorobić prowadząc działalność gospodarczą ( usługi). Do tej pory byłem na podatku zryczałtowanym 8,5 %.Jak prowadzić ewidencję, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.1.9 5:45:48

2011.1.8 23:46:51

Pit, zasiłki i inne pomoce

sa jego ciuchy w jej szafie no i firma jego jest zarejetrowana na jej miejsce zamieszkania to nie wystarczy? a opinia sasiadów ze ja z nim widza czesto?
- czy moge w takim przypadku wziasc pit na siebie? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.1.8 23:41:35

Współwłasność garażu

Witam,
Chciałabym wiedzieć w jaki sposób znieść współwłasność garażu. W trakcie małżeństwa zakupiony został garaż, małżeństwo bez rozdzielność majątkowej. Po pół roku od rozwodu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.1.8 22:48:54

rękojmia na zakup samochodu

sprzedałem auto dostawcze jako firma osobie prywatnej po tygodniu zadzwonił kupujący stwierdzając że wywaliło dziurę w bloku żąda pieniędzy na naprawę a najlepiej zwrotu gotówki a on odda uszkodzone ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.1.8 20:44:11

warunkowe umorzenie a wiza

Witam,

Dokładnie rok temu warunkowo umorzono mi postępowanie karne z próbą na 2 lata. Za rok czasu (czyli kiedy okres próby minie) chciałabym się starać o przyjęcie na roczne studia w Stanach. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.1.8 14:55:34

Jakie wnioski muszę złożyć i w jakiej kolejności?

Jakie wnioski muszę złożyć i w jakiej kolejności? Witam,
Gdy miałam niespełna 16 lat urodziłam dziecko. Ojciec dziecka je uznał i jest wpisany w akcie urodzenia. Z racji mojej niepełnoletności ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.1.8 11:13:47

umowa na odległość na podpisywanie umów o dzieło

Witam serdecznie prowadzę firmę zajmującą się usługą robienia stron internetowych sprzedaż paneli administracyjnych z systemem zarządzania treści oraz sprzedażą sklepów internetowych otóż ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.1.8 3:28:13

Witam Rozpoczęłam działalność gospodarczą sprzedaż przez internet. Podatek od przychodów ewidencjonowanych

Witam
Rozpoczęłam działalność gospodarczą sprzedaż przez internet. Podatek od przychodów ewidencjonowanych bez vat. Niestety na posiadany towar nie posiadam dowodów zakupu. Nie jestem w stanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.1.7 23:18:5

Rejestr karny

witam. w 2006r. zostałem zatrzymany przez policje i miałem przy sobie kastet. Sąd wydał wyrok w postaci nadzoru przez rodziców. Kiedy wygaśnie taki wyrok. i czy będę mógł starać się o pracę ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.1.7 22:37:49

Wypowiedzenie umowy na czas nieokreslony a zasilek ?

Witam. Jestem zatrudniony na umowe na czas okreslony , pracuje fizycznie w delegacji juz ponad pol roku co bardzo mnie zmeczylo , chce wypowiedziec takowa umowe . Czy kiedy wypowiedzenie sklada praconik ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.1.7 21:29:18

2 pytania dotyczące spółdzielni mieszkaniowej. Bardzo proszę o pomoc

Jeśli Pani chce poznać przepis to musi Pani udać się do Spółdzielni i poprosić o statut i tam wszystko pani znajdzie.Ogóle przepisy kodeksu cywilnego mówią tylko o oświadczeniach woli , ich ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.1.7 19:11:46

Brak odległości od granicy a zgoda poprzedniego właściciela nieruchomości

Witam,
jakiś czas temu zacząłem budowę domu w odległości od granicy sąsiada 3 m. Sąsiad napisał mi oświadczenie, że wyraża zgodę na wybudowanie budynku w odległości 2 metrów. Sąsiad sprzedał ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.1.7 15:46:42

Do kiedy złożyć pit 4r?

Witam,jeżeli zatrudniam nianie na umowę o dzieło i płacę podatek do 20-stego każdego miesiąca, to do kiedy muszę złożyć PIT 4r? a do kiedy PIT11? Jak to uwzględnić w moim pit 37? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.1.7 15:1:37

PIT 37 instrukcja !!!

Pit 37 druk składa się z kilku części, które należy odpowiednio i poprawnie wypełnić, aby oddać druk do urzędu skarbowego. Najpierw jest część wstępna pit 37 formularz, na której trzeba ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.1.7 14:56:35

sprzedałem auto którego niemam

Witam. Sprzedałem samochód kumpla którego już nie posiadam, na allegro,na aukcji,cena za jaki został sprzedany to 1zł. Niestety nie zdążyłem usunąć oferty z aukcji przed jej zakończeniem.

Co ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.1.7 14:53:47

program do rozliczenia źle wypełnił pit za 2009

Zostałam wezwana do korekty zeznania za 2009, czy mogę tłumaczyć błąd programem do rozliczania? Ja wszystkie dokumenty mam w porządku, program musiał coś pomylić, czy US może to wziąć pod ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.1.7 14:45:52

Podatek od darowizny - zwolnienie od podatku !!!

Zwalnia się od podatku, między innymi nabycie własności rzeczy lub praw majątkowych przez małżonka, zstępnych, wstępnych, pasierba, rodzeństwo, ojczyma i macochę, jeżeli:

* zgłoszą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.1.7 14:41:16

błędny formularz pit 11

Witam,
Dostałem od pracodawcy błędny pit 11, znaczy jest na nim inny adres niż wtedy posiadałem, nie wiem czy błąd jest z mojej winy czy pracodawcy bo było to na początku roku. Czy mam to teraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.1.7 14:40:52

Będę stratna jeśli złożę pit 12?

Witam czy jeśli złoże pit 12, a nie mam zamiaru korzystać z żadnych ulg to mogę być stratna gdy rozliczy mnie pracodawca? A co mogę zyskać w takiej sytuacji? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.1.7 14:16:10

Kiedy złożyć pit 2?

Jeżeli miałam jedną umowę o pracę, z której potrącana była owa miesięczna ulga podatkowa, a teraz zawarłam drugą to czy \"drugi\" pracodawca automatycznie dostaje prawo do potrącania tej ulgi? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.1.7 13:51:45

Staż miejsca -fotoradar

Witam
Mam pytanie czy to prawda że od nowego roku straz miejsca nie może korzystac z przenosnych fotoradarów?Z góry dziekuję za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.1.7 13:42:16

Program PIT do rozliczenia podatku dochodu od osób fizycznych

Witam
Gdzie mogę pobrać bezpłatny program do rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych?Z góry dziekuje za wszelkie informacje

... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.1.7 13:32:57

Pit 0

jeżeli składam pit 37 z załącznikiem pit 0 to muszę wypełnić cześć E pit-u 0? Czy w pozycji 35 Pit-u 0 należy wpisywać w przypadku jednego dziecka kwotę 1173,70 ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.1.7 13:25:52

Ulga na dzieci 2011

Od podatku możemy odliczyć ulgę na dzieci. Odliczeniu podlega kwota 92,67 zł miesięcznie na każde dziecko. W sumie jest to 1112,04 zł na każde dziecko, zarówno niemowlę, jak i studenta. Przysługuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.1.7 13:25:0

pisemne oświadczenie o uchyleniu się od skutków prawnych oświadczenia o woli sprzedaży

Witam. Czy istnieje jakiś wzór pisemnego oświadczenia o uchyleniu się od skutków prawnych oświadczenia o woli sprzedaży? Bo chciałbym takowy przesłać kupującemu na allegro gdyż omyłkowo on ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.1.7 13:21:25

PIT 36 czy 37?

Jaki pit mam wybrać skoro zarabiałam za granicą, a w Polsce mam rentę po ojcu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.1.7 13:12:33

skala podatkowa 2010 bez zmian?

Kwota do 85.528 zł - 18% podatku minus kwota zmniejszająca podatek 556 zł 02 gr; powyżej 85.528 zł - 14.839 zł 02 gr plus 32% nadwyżki ponad 85.528 zł
Roczny dochód nie powodujący obowiązku ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.1.7 12:57:39

PIT a umowa zlecenie

Witam
W którym PIT?rozlicza się umowe zlecenie?Bardzo proszę o odpowiedzi z góry dziekuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.1.7 12:50:11

Krok po kroku PIT 16a

Witam
Mam pytanie czy ktoś może przesłac informacje jak krok po kroku rozliczyć PIT 16a będę bardzo wdzieczny.Z góry dziekuje za wszelka pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.1.7 12:45:48

PIT 8C jak go rozliczyć?

Witam
Jestem emerytką i mam problem nie wiem na jak rozliczyć pit-8c za rok 2010 na jakim formularzu,bardzo prosze o pomoc?Z góry dziękuję za pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.1.7 11:9:58

Ważność dokumentacji projektowej ?

Brałem udział w opracowaniu dokumentacji wielobranżowej w 2003 roku. Dokomentacja na etapie PB i PW została przekazana Zamawiajacemu. Z różnych powodów realizacja przedsięwzięcia się opuźniła. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.1.7 10:57:34

PIT 2010-najlepszy program

Witam
Mam pytanie czy ktos może doardzic jaki jest najlepszy program PIT 2010?Z góry dziękuje za odpowiedzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.1.7 10:50:48

Sąsiadka i koty.


Trzeba było od tego zacząć. W pierwszym poście nie padło żadne zdanie na temat brudu, tylko że sąsiadka trzyma koty we własnym mieszkaniu.

Jeżeli problemem jest zanieczyszczona klatka schodowa ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.1.6 22:27:2

dostanę pomoc z MOPS-u?

A czy złożyłaś wniosek do komornika o egzekwowanie alimentów od męża?? Czy mąż pracuje?? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.1.6 21:43:34

Taras w mieszkanie niezgodne z projektem

2 lata temu podpisaliśmy umowę o zakupie mieszkania ze spółdzielnią mieszkaniową. Teraz zbliża się termin oddania mieszkania i okazuje się że taras przynależny do mieszkania został skrócony ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.1.6 18:46:43

Przejecie mieszkania przez wdowe po mezu i wydziedziczony syn

Testament został spisany własnoręcznie przed pogorszeniem się stanu. Jest dwóch świadkow... Dziękuję Pani pięknie za informację! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.1.6 15:28:20

zostalem pogryziony przez psa w wyniku czego doznalem licznych obrazen prawej reki do tego zakazenie

zostalem pogryziony przez psa w wyniku czego doznalem licznych obrazen prawej reki do tego zakazenie zniszcona kurtka buty.pies posiada ubezpieczenie w PZU w jakiej kwocie moge domagac sie odszkodowania? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.1.6 15:4:40

Prawo autorskie w internecie

Witam
Chcę dla pracowników i współpracowników firmy zbudować stronę www z ciekawymi artykułami dostępnymi w internecie. Taka pigułka wiedzy z różnych ogólnie dostępnych źródeł (gazety, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.1.6 14:49:18

ZK Potulice

Dzień dobry
mam takie pytanie może ktos się orientuje. Mój chłopak trafił w tym tyg do ZK Potulice i jak dzwonił to mówił że abym weszła muszę przesłac mu kopię mojego dowodu osobistego. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.1.6 12:10:11

Okres wypowiedzenia a zaległy urlop wypoczynkowy

Pracodawca może ale nie musi przyjąć Pani wniosku urlopowego. Jeśli Pani nieobecność nie narazi pracodawcy na szkody, myślę, że nie będzie stwarzał problemów. Chociaż, kto to wie... Najlepszym ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.1.6 10:31:42

Siłownia w mieszkaniu a prawo?

Sąsiedzi w mieszkaniu na piętrze postanowili urządzić sobie siłownie. Dodam, ze pokój ten znajduje się nad moim pokojem i hałas jest bardzo męczący. Czasami ćwiczą po 4 godziny dziennie.
Mieszkanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.1.6 10:26:25

Umowa zlecenie a kobiata w ciąży

Jeśli pracujesz na podstawie umowy zlecenia to nie podlegasz pod Kodeks pracy, a więc ochrona tutaj nie działa, umowę zlecenie z kobietą w ciąży można rozwiązać w każdym czasie - w każdym etapie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.1.6 10:3:31

Kiedy można zwolnić kobietę w ciaży !!!

Napewno nie zwolni. Będziesz jego pracownicą do dnia wygaśnięcia umowy. Urlop macierzyński przysługuje ci nawet z UP. Pozdrawiam:) ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.1.6 8:59:8

Długi sprzed rozdzielności majątkowej

Witam serdecznie,

Uprzejmie Was proszę o pomoc i poradę. Około 6 lat temu, mój ojciec, wziął kredyty w dwóch bankach, które po około roku przestał spłacać. Jako że kredyty zostały wzięte ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.1.5 21:18:35

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika