Forum prawne (strona 537)

ile kosztuje wpis

można to ustalic przy tworzeniu aktu notarialnego ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2011.8.8 13:59:9

nakaz eksmisji a zameldowanie

co dzieje się z osobami zameldowanymi na działce która zostanie zlicytowana? czy gmina ma obowiązek przyznania im lokali zastępczych? Czy muszą się wyprowadzić, czy dopiero po nakazie eksmisji? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.8 13:44:19

opieka nad chorym, co po jego śmierci?

Mój mąż opiekuję się swoja chora niepełnosprawną matką, czy w przypadku śmierci matki mąż ma pierwszeństwo do spadku? czy coś innego może otrzymać? Służebnośc części domu?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.8 13:41:23

kredyt hipoteczny na 2 osoby

Mam taki problem, wzięłam kredyt hipoteczny z bratem na spółkę, w umowie są wyszczególnione kwoty kredytu, brat przestał płacić. Co zrobic by nie płacic całości kredytu? Proszę o pomoc
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.8 13:20:17

małżeństwo i wyprowadzka

Mam takie pytanie, czy jeżeli nie jestem osobą pełnoletnią i wezmę ślub cywilny to czy będę mogła się wyprowadzić z mojego domu? I co wtedy z alimentami? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.8 13:11:40

jak zamienić mieszkanie?

jak najprościej załatwić sprawę zamiany mieszkania? Czy u notariusza wszystko uda się załatwić? Obie osoby są właścicielami swoich mieszkań.
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.8 13:8:46

budowa kanalizacji

czy w przypadku budowy kanalizacji przez naszą działkę do działki sąsiedniej można uzyskać jakieś odszkodowanie? Jeżeli zgodziliśmy się na tą budowę, ale okazało się że zniszczeń na naszej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.8 13:0:25

wyprowadzka niepełnoletniego

rodzice pełnią pełną władzę rodzicielską do ukończenia przez dziecko 18 lat, i do tego czasu oni decydują.  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.8 12:56:13

koszty remontów

a czy brat miał wtedy jakąś współwłasność domu? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.8 12:25:4

jak zerwać umowę?

podpisałem umowę z biurem nieruchomości, ale według mnie nie wywiązują sie z umowy bo przysyłają mi oferty duzo droższe niż założyłem, czy mogę z tego powodu zerwać umowę? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.8 12:4:16

straty przy budowie kanalizacji

o odszkodowanie można się ubiegac jeżeli sądownie wykaże się związek pomiędzy pracami budowlanymi a szkodami na posesji ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.8 12:1:17

spłata darowanej ziemi

mam taki problem, przekazałem ok 10 lat temu część działki w formie darowizny siostrze, czy może ona żądać spłaty tej części przy zniesieniu współwłasności? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.8 11:49:37

Pełen etat - nauka - alimenty

Witam
Mam 20 lat i jestem w III klasie Liceum Ogólnokształcącego w TRYBIE ZAOCZNYM - otrzymuje alimenty z funduszu alimentacyjnego w wysokości 500 zł, pracowałam już wcześniej udowadniając sądowi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.7 0:41:4

Witam mam 11 lat i zarejestrowałam ise na serwisie pobieraczek.pl . i nie wiem czy mam zapłacić im

Witam mam 11 lat i zarejestrowałam ise na serwisie pobieraczek.pl . i nie wiem czy mam zapłacić im ?. Bardzo sie boje co mam zrobić . dodaje jeszcze że nic z tego serwisu nie ściągałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.6 14:18:13

REKLAMACJA OBUWIA SPORTOWEGO-

Witam,

W marcu 2010 zakupiłam obuwie sportowe marki Nike w sklepie Intersport. W lipcu 2011 złożyłam reklamacje z tytułu nizgodnośic towaru z umową. Wady: przerwanie się nici na szwach w obu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.6 10:47:46

Plomby komputerowe a prawo

Witam,

Chciałbym w skrócie przedstawić pewną sytuację, w której nie wiem jak mam się zachować.
Otóż posiadam używaną konsolę do gier Play Station 3. Któregoś dnia konsola po prostu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.5 14:9:5

jak rozumieć przewóz drogowy pojazdami lub zespołem pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do

jak rozumieć przewóz drogowy pojazdami lub zespołem pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 7,5 ton używanymi do niezarobkowego przewozu rzeczy rozporządzenia 561/2006 art.3 punkt h- dziennik ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.5 12:58:19

24 latek z piły dla pań 725173320

24 latek z piły dla pań 725173320 24 latek z piły dla pań 725173320 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.5 2:29:20

Kasa mieszkaniowa - wykorzystanie środków

Jeśli się nie korzystało z ulg, to nie ma też podstaw do ich zwrotu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.4 15:49:11

jakie mam prawa do młodszego rodzeństwa jezeli ma isć do adopcji a ja jestem pełnoletnia

Z tego co wiem bo moja kolezanka byla z patologicznej rodziny matka pijaczka itd jej dzieci zabrali a ta starsza siostra starala sie o adopcje mlodszego rodzenstwa zaczela pracowac ale niestety nie ma ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2011.8.3 22:3:36

Odwrócenie ról

Nie możesz nikogo zmusić do częstszych kontaktów. Można ustalić ich terminy sądownie, ale nie jest to jednoznaczne z tym, że ojciec musi przyjść do dziecka. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.8.3 18:2:59

kolizja na skrzyzowaniu z podporzadkowana

Ja bym się skłaniał ku właśnie takiemu rozwiązaniu, że obaj kierowcy są współwinni kolizji, ponieważ jeden nie powinien był wjeżdżać na skrzyżowania, a drugi najechał na stojące auto ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.8.3 16:21:24

korzystanie z nieruchomości

w jaki sposób użyczyć nieruchomości, potrzebuje jednorazowa skorzystać z nieruchomości, jaką umowę zawrzeć? Słyszałem coś o umowie bezumownego korzystania z nieruchomości? Czy to dobre rozwiązanie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.3 15:50:13

jak podzielić gospodarstwo

Dwie osoby są współwłaścicielami gospodarstwa, w jaki sposób powinni podzielić je na pół aby każdy miał swoje? Czy podział geodezyjny wystarczy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.3 15:37:39

czy kredyt się przedawnia?

Czy to prawda, że kredyt przedawnia się po 3 latach? Od jakiego momentu jest liczone czy od chwili popisania umowy, okresu w jakim mial być spłacony czy momenie zaprzestania płatności? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.3 15:6:57

kiedy wystąpić o zwrot wkładów

witam, ma zostać dokonane zniesienie współwłasności mieszkania, kiedy powinnam wystąpić o zwrot kosztów poniesionych na remont mojej części? czy można to zrobic po przeprowadzeniu zniesienia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.3 14:54:43

Postępowanie komornicze

witam, dostałem pismo o wszczęciu postępowania komorniczego z zakładu pracy, czy jeżeli nie ma kwoty to ile będzie mi zabierane z wypłaty? W piśmie jest tylko, że kwota nie większa niż połowa ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2011.8.3 14:51:28

służebność

mam taką sprawę, jeżeli w akcie jest oznaczona służebność 20 arów z 2 ha działki, to czy może to być dowolny obszar ziemi? Czy są jakieś przepisy? Że np. koło drogi?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.3 14:34:34

Okres wypowiedzenia

Mam takie pytanie: czy musi być zachowany okres miesiąca wypowiedzenia , czy możemy wyprowadzić się wcześniej i czy właścicielka jeśli wyprowadzimy się wcześniej może nie zwrócić nam kacji??


... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2011.8.3 14:23:31

zalane mieszkanie komunalne

Mam taka sytuacje, zostałem zalany przez sąsiada z góry. Oba mieszkania są komunalne, kto powinien pokryć koszty remontu? Jak mam dochodzić swoich praw? Czy jest na to jakaś podstawa prawna? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.3 14:10:30

co mogę w swoim mieszkaniu?

Czy w sytuacji kiedy jestem zameldowany na stałe z żoną i dzieckiem, w domu mojej babci, to czy ona może teraz mnie wyrzucić? Jeśli tak to na jakich zasadach? Tak z dnia na dzień?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.3 13:51:7

opieka

opieka witam,

na wstępie pozdrawiam serdecznie i proszę o szybką pomoc w mojej małej sprawie,otóż niebawem zostane babcią,moja 19-letnia córka,która jest na moim utrzymaniu,i jest panna,nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.3 9:47:7

prawo pierwokupu

Sposób jest bardzo prosty. Ustala się cenę i strony idą do notariusza, gdzie spisywana jest umowa w formie aktu notarialnego. Sprzedający dostaje pieniądze, a kupujący otrzymuje w zamian ziemię. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.8.2 16:23:51

Umowa o dzieło - Podstawy

Witam.
Nie prowadzę działalności, chciałem podpisać umowę o pracę z grafikiem, który wykonał by dla mnie grafikę na perkusje.
I mam kilka pytań:
1. Czy mogę w takiej umowie zastrzec sobie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.2 16:6:53

zniszczenie fotoradaru

Mam takie pytanie, jakie są kary za zniszczenie fotoradaru? Czy takie akty wandalizmu są ostro karane? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.2 15:28:32

zwolnienie z podatku sprzedaży gruntu ?

Budynek nie jest odrębnym od gruntu przedmiotem własności,  dochód ze sprzedaży nieruchomości jest w całości zwolniony z opodatkowania.  To wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2011.8.2 15:0:44

kiedy wystawiać RMUA

Jeżeli RMUA nie jest wystawiana co miesiąc, musi zostać wydana na żądanie pracownika.  ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.8.2 14:46:46

apelacja, co teraz?

Mam pytanko,napisałem odwołanie od wyroku w sprawie zarządzenia wykonania kary.Zostało ono uwzględnione i za tydzień mam sprawę w sądzie penitencjarnym-odwoławczą w sprawie zarządzenia wykonania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.2 14:45:4

dług a spadek

Czy osoba która posiada długi może utracić nieruchomość otrzymaną w spadku ? Czy jeśli nie - jeśli nieruchomość komuś wydzierżawi - czy uzyskane z tego tytułu przychody będą objęte zajęciem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.2 14:38:42

jakie składki ZUS

Pracuję na pełny etat, chciałbym otworzyć drobną działalność gospodarczą. Moje zarobki są wyższe niż minimum wyznaczone przez ZUS i w związku z tym, podobno nie muszę płacić całego ZUS\'u ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.2 14:20:1

ile kosztuje kredyt

W Kodeksie Cywilnym jest zapisane że cena kredytu nie może być wyższa niż czterokrotność stopy lombardowej NBP.  ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.8.2 14:18:41

podatek od samochodu firmowego

Jeżeli pracownik używa w prywatnych celach takiego samochodu to nie podlega to pod art.8 ustawy o podatku od towarów i usług i podatku niema.  ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2011.8.2 13:25:6

nowe przepisy o pracy cudzoziemców

Zmiany dotycza fłównie rejestrowanych w Urzędach Pracy oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi.   Po więcej informacji odsyłam do rozporządzenia.  ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.8.2 13:11:49

działalność gospodarcza a urlop wychowawczy

Kobieta prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. Składki na ubezpieczenia społeczne opłaca w najniższej wysokości, czy po urodzeniu dziecka przysługuje jej urlop wychowawczy? Jak wygląda ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.2 13:1:7

wynajmowane mieszkanie po dziadkach

Moi dziadkowie wynajmowali mieszkanie od miasta, ja byłem tam zameldowany na stałe, dziadek niedawno zmarł. Co należy zrobić aby stać się głównym najemcą? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.2 12:54:12

VAT na materiały reklamowe

Cyba był wyrok Naczelnego Sądu Administarcyjnego w takiej sprawie, nalezy poszukać.  ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2011.8.2 12:43:46

problem z pracą

taka sprawa, jakie są szanse na wypłatę zaległości z pracy na czarno? czy w ogóle sąd zajmuje się takimi sprawami? Czy jak nie ma umowy to nie ma sprawy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.2 12:33:43

brak wypłaty za cały miesiąc

mam takie pytanie, pracowałam w firmie z umową comiesięczną, za ostatni miesiąc pracy nie dostałam umowy i pieniędzy, czy mogę je jakoś odzyskać, Czy oddac sprawę do sądu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.2 12:21:18

muszę płacić czesne?

mam takie pytanie, czy jeśli zapisałam się na studia, zapłaciłam wpisowe i byłam na liście słuchaczy, ale nie byłam na żadnych zajęciach, czy nie powinnam zostac skreślona? zamiast tego przyszło ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.2 11:54:14

kredyt na dom

Mam pytanie odnośnie kredytu w banku, czy mogę starać się o kredyt na budowę domu który stanie na działce która jest tylko w połowie moja? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2011.8.2 11:51:32

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika