DYSKRYMINACJA! Kobiety wciąż zarabiają mniej niż mężczyźni!

Odpowiedzi w temacie (0)

kornettta

14.4.2011

Witajcie Kobiety!

W tym roku Dzień Równej Płacy wypadł 12 kwietnia, co oznacza, że kobiety musiały pracować blisko trzy i pół miesiąca w 2011 roku, żeby zarobić tyle samo, ile zarobili mężczyźni w 2010 roku.

Jeśli te dodatkowe 102 dni przełożymy na ponad 40 lat ? tyle bowiem ludzie pracują w okresie między ukończeniem szkoły a emeryturą ? to okaże się, że kobiety muszą pracować dodatkowo 11 lat, żeby zarobić tyle samo, co mężczyźni. Od czasu ustanowienia 15 lat temu Dnia Równej Płacy ta różnica właściwie się nie zmieniła i kobiety zarabiają od 74 do 77 procent tego, co mężczyźni.

Czy nie bulwersuje Was ten fakt???
Czy za naszą płeć piękną musimy płacić ceną niższych zarobków?!
Czy to tylko \"wina\" naszej płci? Czy może męska DUMA????

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 13.3.2019

  Jak długo pobieramy emerytury?

  Polacy żyją coraz dłużej, co oznacza, że coraz dłużej pobierają emerytury.

 • 5.11.2017

  Dzień Równej Płacy

  W piątek 3 listopada 2017 r. obchodzony był Europejski Dzień Równej Płacy. Jest to data symbolicznie wyrażająca skalę nierówności płacowych między kobietami i mężczyznami w Unii (...)

 • 2.6.2017

  Z jakich uprawnień emerytalnych mogą skorzystać nauczyciele?

  Nauczyciele mogą przejść na emeryturę na podstawie Karty Nauczyciela, o ile spełniają wszystkie warunki przewidziane dla tych uprawnień w przepisach oraz zgłoszą wniosek o emeryturę do 31 (...)

 • 10.3.2017

  Od kiedy przejdziemy wcześniej na emeryturę?

  Od 1 października 2017 r. na emeryturę będą mogły przechodzić kobiety w wieku 60 lat i mężczyźni, którzy osiągnęli 65 lat. 

 • 18.3.2019

  Spada liczba osób bezdomnych w Polsce

  W połowie lutego już po raz piąty przeprowadzono Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych. Pracownicy ośrodków pomocy społecznej, organizacji pozarządowych, wolontariusze, (...)