Banki oszukują na kredytach!!

Odpowiedzi w temacie (1)

kometer

20.4.2011

witam, chcę zaciągnąć kredyt ale dowiedziałam się, że banki naciągają osoby zawierające umowę kredytową na umowę ubezpieczenia na życie. Czy to prawda? Co mam zrobić jak bank każe mi ją podpisać wraz z kredytem??

Nie znalazłeś odpowiedzi?

navy grey

2011-04-20 14:36:34

Bank nie może uzależniać zawarcia umowy kredytowej od zawarcia umowy ubezpieczenia, sprawa została już skierowana do  Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Trudniej o kredyt mieszkaniowy - zmiany w 2014 roku

  Rekomendacja S, wydawana przez Komisję Nadzoru Finansowego, dotyczy dobrych praktyk w zakresie udzielania przez banki kredytów hipotecznych. Najnowsza rekomendacja wprowadza istotne zmiany dotyczące (...)

 • SN o kredycie frankowym

  Sąd Najwyższy 29 października uchylił wyrok Sądu Apelacyjnego w Białymstoku sprawie z powództwa banku przeciwko kredytobiorcy i przekazał ją do ponownego rozpoznania. W ostatnich dniach (...)

 • Umowa frankowa państwa Dziubaków unieważniona?

  Sąd Okręgowy w Warszawie rozstrzygnął 3 stycznia br. w pierwszej instancji sprawę kredytu frankowego Państwa Dziubak, do której przystąpił Rzecznik Praw Obywatelskich. To w ramach tej (...)

 • Czynności wykonywane przez banki

  Ustawa Prawo bankowe określa zasady funkcjonowania banków w Polsce. Banki, jako instytucje finansowe dokonujące obrotu środkami pieniężnymi powierzonymi im m.in. Przez ludność, upoważnione (...)

 • SN o kredytach frankowych

  Wyrokiem z 4 kwietnia 2019 r. w sprawie o pozbawienie wykonalności tytułu wykonawczego, Sąd Najwyższy orzekł o uchyleniu zaskarżonego wyroku Sądu Apelacyjnego (sygn. akt III CSK 159/17).

NA SKÓTY