Forum prawne (strona 427)

Pomocy ! WS. Mieszkania

Witam Serdecznie
Mam nie mały problem i bardzo proszę o pomoc.
Moja mama z tatą dostali mieszkanie z ZGM-Zakład gospodarki komunalnej przeprowadziliśmy się ja brat mama i tata do nowego mieszkania ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.8.2 22:7:5

Witam. Posiadam spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu. Od grudnia 2011 roku nieruchomością

Witam.
Posiadam spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu. Od grudnia 2011 roku nieruchomością zarządza wspólnota (firma zarządzająca, nie spółdzielnia). Spółdzielnia przysłała mi pismo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.2 21:21:7

bezpodstawne zwolnienie z pracy

Witam. Otóż 25 kwietnia br. przyjolem sie do pracy do firmy budowlanej w Warszawie. Odrazu wyslali mnie do niemiec na budowe. Umowy nie dostalem bo szefowa powiedziala ze jak przyjade za dwa miesiące ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.2 18:38:3

Co moge zrobic jesli zostalem zwolniony z pracy bezpoctawnie.

Co moge zrobic jesli zostalem zwolniony z pracy bezpoctawnie. Witam. Otóż 25 kwietnia br.przyjąłem sie do pracy do firmy budowlanej w warszawie. Od razu wyslali mnie do niemiec na budowe. Umowy nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.2 18:16:46

obowiązek meldunkowy

witam, mam taki problem i nie bardzo wiem jak to rozwiązać. Otóz postanowiłam sprzedac mieszkanie własnosciowe ponieważ zawsze marzyłam o zamieszkaniu w wiekszym miescie. W obecnym mieszkaniu jestem ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.8.2 17:23:3

Pilne.Proszę o poradę

Witam, Ciężko mi odpowiedzieć na Pana pytania gdyż niewiele podał Pan szczegółów. Nie wiem jakie prawa ma Pan do mieszkania więc nie mogę odpowiedzieć czy może Pan domagać się ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.2 12:10:37

Witam, otrzymuję alimenty na dwoje uczących się dzieci, które od byłego ściąga komornik, ale

Witam,
otrzymuję alimenty na dwoje uczących się dzieci, które od byłego ściąga komornik, ale wiem, że od niedawna były dostaje w swojej firmie tzw. kredkowe (dodatkowe pieniążki wypłacane ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.2 11:16:17

Prywatna kamera w bloku - legalne??

Mam pytanie czy mój sąsiad ma prawo zamontować sobie kamerę na drzwiami do swojego mieszkania? Kamera jest dla jego bezpieczeństwa jak on sam twierdzi, nie wiem tylko co mu ma zagrażać jak ten stary ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.2 10:9:49

Zagospodarowaniem bulwarów wiślanych w Krakowie w 2012 r.

Witam. Dla mieszkańców i turystów to szczerze powiedziawszy słaba wiadomość. Na krakowskiej Wiśle, przy bulwarach będą mogły stawać nowe barki, nie tak jak wcześniej w wyznaczonych miejscach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.2 9:43:27

emerytura pomostowa - ile lat pracy w ciężkich warunkach ?

Witam mam pytanie, dotyczy brata mojego ojca.
Człowiek ten pracował w bardzo dziwnych miejscach. Kopalnia, wyrąb lasu, spławianie drewna, prace fizyczne i remontowe, nawet przez bardzo krótki czas, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.2 9:34:16

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ukarała Eskę Rock karą 75 tys. zł.

Lubię ich, ale faktycznie "celebryctwo" im odwaliło w głowie.
To z Ukrainkami było przegięciem, w dodatku bardzo nie smacznym. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.2 9:25:18

Wycinka / przycięcie drzew przez spółdzielnie.

Zgłosić do urzędu miasta że jest zagrożenie życia i zdrowia.
Skoro spółdzielnia sama z siebie nie reaguje to miasto ją pogoni, a jak nie to zawiadomienie na policję o spowodowaniu zagrożenia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.2 9:24:19

Nie wydawanie reszty w Tatrach.

Najlepiej zapytać pana czy za usługę przewozu osoby dostaniecie państwo paragon?
Jak nie to dlaczego paragonu brak, a być powinien. Zaraz Pan dorożkarz znajdzie 5 zełek, uwierzcie na słowo. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.2 9:22:3

Kontrola paragonów przez Urząd Skarbowy.

Koleżanka na Kebabie pracowała, Kebab nie miał jakiejś naklejki na kasie. Zapłacili 1500 zł. To oczywiście była wina właściciela, ale jakby nie wydała paragonu, a miała taki obowiązek to by ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.2 9:10:57

podział majatku- problem

Dzien dobry
prosze o porade

19 lipca uprawomocnil sie wyrok sadu o podzial majatku moich rodzicow.
wedlug ich ugody matka ma zaplaci ojcu w ciagu 30 dni od uprawomocnienia sie wyroku pieniadze za ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.1 21:27:52

upomnienie policjanta


Raczej powinnaś być spokojna w takiej sytuacji. Żadnego wezwania nie będzie. Ale mógł ktoś na dole oberwać tą butelką w głowę, wtedy byłoby gorzej... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.1 19:55:8

w zamian za działkę budowlaną mam wybudowac dom. Jak zabezpieczyć się, żeby po wybudowaniu domu

w zamian za działkę budowlaną mam wybudowac dom. Jak zabezpieczyć się, żeby po wybudowaniu domu móc przejąć tą działkę. prosze o odpowiedz na lukasz@profund.pl ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.1 19:41:34

jakie zarzuty moze otrzymac pijany kierowca ciagnika??

jakie zarzuty moze otrzymac pijany kierowca ciagnika?? jakie zarzuty moze otrzymac pijany kierowca ciagnika ktory prawie spowodowal wypadek i ktory jest juz karany??? w jakim czasie trzeba sie zglosic ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.1 19:35:55

moj chlopak zostal aresztowany za granica w wielkiej brytani. jest poszukiwany w polsce. ma wczesniejszy

moj chlopak zostal aresztowany za granica w wielkiej brytani. jest poszukiwany w polsce. ma wczesniejszy wyrok za handel narkotykami w zawieszeniu. teraz byl poszukiwany rowniez za handel narkotykami. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.1 19:23:28

Pozbawienie praw rodzicielskich/nabycie prawa opiekuna

Witam,
mam bardzo nie typowy problem z moją siostrzenicą-chrześniaczką. Dziewczyna ma 16 lat jest wyganiana z domu przez matkę, jest głodzona bo w domu nie zawsze jest jedzenie, znęca się także ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.8.1 18:11:53

Renta Policyjna

Witam mam pytanie obecnie jestem na rencie policyjnej od 6 lat termin badania okresowego wyznaczyli mi w tym roku bo mam co dwa lata na 20 listopada, a zawsze miałem w lipcu,ważność legitymacji mam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.1 15:18:55

Umowa o pracę, działalność gospodarcza, a przebywanie na urlopie macierzyńskim

Hmmm... polece panu, serwis e-prawnik.pl. Korzystałem sam i to jedyna poznana przeze mnie, kancelaria, chociaż udzielają jedynie porad online. Tak czy inaczej, https://e-prawnik.pl/zamow-opinie/ porady ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.1 10:49:59

Zerwanie umowy o dzieło - bardzo PILNE

Witam,
wczoraj tj.: 31,08,12 podpisałem umowę o dzieło. Po powrocie do domu zacząłem przeszukiwać internet, w krs znalazłem informacje że firma z którą podpisałem umowę jest nowo powstałą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.1 10:39:1

Nowy sędzia TK

Jak nazywa się nowy sędzia? Kim ten człowiek dokładnie jest i czym się wcześniej zajmował? Prosze o informacje. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.1 10:25:6

Macierewicz przegrał w sądzie. Przeprosiny dla Dukaczewskiego.

Witam.
Antoni Macierewicz (PiS) ma przeprosić byłego szefa WSI. Sąd Apelacyjny w Warszawie podjął te niekorzystną acz słuszną decyzję wobec posła PiS.
Macierewicz musi teraz umieścić sprostowanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.1 10:19:46

2012.8.1 10:16:8

OLT Express odwołało czartery.

Samoloty OLT Express przestały latać na liniach regionalnych i czarterowych. Osoby jadące min. na wakacje z biurem podróży Sun & Fun do Egiptu, nie spędzą tam wakacji, chyba że S&F znajdzie szybko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.8.1 10:1:3

2012.8.1 9:36:43

Dzikie śmietnisko w rzece.

Do wszystkich służb, no może na straż pożarną na końcu po wcześniejszej konsultacji z gminą. Radzę też sprawdzić jakie materiały budowlane zostały wyrzucone (azbest-eternit), i kto ostatnio ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.1 9:36:12

OLT EXPRESS - Właściciel był skazany za Piramidę Finansową!!!!

Czy ten pan został juz zatrzymany przez organy ścigania pod jakimkolwiek zarzutem? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.1 9:33:46

2012.8.1 9:33:6

projekt domu koszt

Nie wiem czy zaufał bym osobie bez uprawnień w takiej kwestii. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.1 9:31:55

2012.8.1 9:31:27

Odpowiedzialność prawna wychowawcy kolonijnego.

Po OC poleci i tyle. Swoją drogą nie wiem czy w dzisiejszych czasach bym się zgodzil brać odpowiedzialność za te bandę gnojków. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.1 9:30:49

W jaki sposób przejść na wcześniejszą emeryturę?

Z starych przepisów mogą skorzystać kobiety urodzone po 31 grudnia 1948 roku, ale jedynie pod warunkiem, że spełniły dotychczasowe wymagania do 31 grudnia 2008 roku. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.1 9:29:1

Emerytury pomostowa

Czyli wcześniejsza emerytura za prace w ciężkich warunkach. Jakie są te cięzkie warunki względem danego osobnika? Ano takie : urodził się po dniu 31 grudnia 1948 r., rzepracował w szczególnych ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.1 9:25:1

Emerytura za hipotekę. Pomysł na godna starość czy rabunek w biały dzień?

To co jest proponowane(umowę przed podpisaniem) należy wziąć i udać się z nią do prawnika w celu jej weryfikacji. Od umowy zależy co się stanie z mieszkaniem, w takiej sytuacji. Wydaje mi sie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.8.1 9:21:12

Sprzedanie Konta w Grze ( nielegalne? )

Kupilem je poprzez gadu gadu cala rozmowe mam w archiwum a konto dostalem po wyslaniu smsa na podany przez wlasciciela numer ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.7.31 14:19:46

Chcę założyć sprawę rozwodową a także sprawę karną przeciwko mojemu mężowi lecz boję się

Chcę założyć sprawę rozwodową a także sprawę karną przeciwko mojemu mężowi lecz boję się co się stanie z moimi dziećmi Witam mam poważny problem nie wiem co robić chce się rozwieść ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.31 13:26:15

Dwie umowy darowizny i sprzedaż samochodu

Witam,

nie wiem czy w odpowiednim dziale zamiesciłem temat, wiec prosze o wyrozumiałosć. Sprawa wyglada nastepujaco:

w sierpniu 2011r. brat wystawił mi fakture na samochód ktory był "wciagniety ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.31 13:15:36

Sprawa w sądzie w sprawnie nie wypłaconego wynagrodzenia za umowę zlecenia

Witam serdecznie,

Z końcem września 2011 skończyłam pracować u poprzedniego pracodawcy. Miał zaległości w wypłatach, ale regulował je w miarę chęci i możliwości. Została nam "ostatnia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.31 13:12:34

Sprawa w sądzie w sprawie nie wypłaconego wynagrodzenia za umowę zlecenia

Witam serdecznie,

Z końcem września 2011 skończyłam pracować u poprzedniego pracodawcy. Miał zaległości w wypłatach, ale regulował je w miarę chęci i możliwości. Została nam "ostatnia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.31 13:12:34

Wykorzystywanie nazw marek w domenach.

Ostatnio natrafiłem na dwie strony, które w nazwach zawierają markę oraz konkretny model samochodu. Dodam, że obie strony mają charakter komercyjny.

Pierwsza świadczy usługi
http://slub-bmwx6.pl/

Druga ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.31 12:50:49

Sejm uchwalił nowelizację - wykaz ubezpieczonych.

Od 2013 r. świadczeniodawcy będą mogli za pomocą internetu zweryfikować uprawnienia pacjenta do świadczeń opieki zdrowotnej. Ma to być o wiele szybsze i łatwiejsze niż co miesieczna walka z RMUA. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.31 10:52:55

Jak wypowiedzieć umowę OC????????

Chce zrezygnować z ubezpieczyciela i zrobić nową polisę u innego. Chodzi o samochód kupiony z polisa wazne jeszcze przez 6 miesiecy. Jak to zrobic zeby wypoewiedziec umowe bez zadnych kar? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.31 10:49:27

Podatek od wynajmu lokalu .

Witam! Chciałbym zacząć wynajmować lokal użytkowy o powierzchni 22 m2. Ile powinnienem w takim razie zapłącić podatku za wynajem takiego pomieszczenia ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.31 10:46:3

E-deklaracje-pytania

Na przyszły rok chciałbym już wiedzieć w jaki sposób można uzyskać podpis elektroniczny oraz na czym on polega i czy to coś kosztuje? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.31 10:44:55

Bierzące ulgi podatkowe

Czy na rok 2013 przewidziane są wciąż ulgi na dzieci i internetowa i na materiały budowlane?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.31 10:42:59

Dobudowa piętra w domu.

Chcę dobudować piętro w domu gdzie mieszkam, dom jest już moją własnością.
Czy prawo mówi o takich rzeczach jak to czy góra musi mieć ten sam układ pokoi co dół? Albo czy nie ma problemów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.31 10:40:20

Rroces ws. przekrętów w GROM

Dziś rozpoczyna się pierwszy proces dotyczący nadużyć przy zakupach sprzętu dla jednostki specjalnej GROM. Cała sprawa zwiazana jest z aferą kurtkową z 2008 roku. Wyszło wtedy na jaw że to co ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.7.31 10:36:29

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika